7 Ücretsiz VPS Hosting Sağlayıcıları – Büyük Uyarı! (Mayıs 2020)

7 Ücretsiz VPS Hosting Sağlayıcıları – Büyük Uyarı! (Mayıs 2020)

7 Ücretsiz VPS Hosting Sağlayıcıları – Büyük Uyarı! (Mayıs 2020)

Gerçek planlar bütçenizin dışında olduğundan ücretsiz VPS barındırma gerekir?


Seni duyuyoruz. 

Dikkat kelimesi olsa da, hayatta hiçbir şey gerçekten ücretsiz değildir. Bu da bu VPS sağlayıcıları için geçerlidir.

Site Sahipleri için En İyi Barındırıcılar

Sanal özel sunucu (VPS) kullanmak paranızın karşılığını sık sık alabileceğiniz bir durumdur.

Anlaşılabilir olsa da, neden bu sektördeki web hosting çözümlerinin çoğu zaten oldukça uygun maliyetli olsa da millet ücretsiz VPS hosting arayabilir.

Sık sık ücretsiz paylaşılan barındırma seçeneklerini görürsünüz ve sadece şirketlerin ne kadar yüksek bir giriş yapmayı istediklerini merak edebilirsiniz.

Gerçekte,% 100 ücretsiz VPS olarak nitelendirilen barındırma planları yoktur. Yani, hiçbir zaman hiçbir şey ödemeyeceğiniz ücretsiz bir VPS sunucusunun sürümü yok.

Bununla birlikte, bir VPS ücretsiz deneme sürümünü kolayca bulabilirsiniz ve ayrıca ücretsiz bir deneyim sağlamaya oldukça yaklaşan neredeyse ücretsiz barındırma hizmetleri de vardır. Ücretsiz VPS alıp almadığınızı hissettirebilecek bazı seçeneklere bir göz atalım. Sonunda, bu rutinin devam etmesinin potansiyel artıları ve eksileri hakkında da konuşacağız.

Ücretsiz Yakın VPS Planları

1. HostWinds VPS Barındırma

hostwinds vps

En düşük fiyat: Aylık 5,17 ABD doları

Tepki Süresi: 640 ms

Çalışma Zamanı: 100%

HostWinds Hosting Planlarını Görüntüle

En katı anlamda, HostWinds’teki en düşük maliyetli planlar, gerçek ucuz VPS’yi temsil etmez, çünkü şirketin düşük seviye teklifi bulut tabanlı bir örnektir. VPS barındırma sağlayıcılarıyla ilgilenen insanların büyük çoğunluğu için bu ayrım bile fark edilmeyecek. Çünkü bir fiziksel sunucunun kaynakları bulutta bir VPS oluşturmak için ayrıldığında, tek bir makineye dayalı bir VPS’den farklı olarak ortaya çıkan sanallaştırılmış sunucuyu kullanma hakkında hiçbir şey yoktur. Fark edeceğiniz tek şey, sistemin genellikle geleneksel VPS barındırma planlarından daha duyarlı olmasıdır.

Denklemin sonunda, eşik şunlara erişebilir:

 • Bir kontrol paneli
 • Disk alanı
 • İşletim sistemi düzeyinde özellikler

Başka bir deyişle, web arayüzü üzerinden oturum açabilir veya SSH üzerinden erişmek için herhangi bir diğer sunucu barındırma kurulumu gibi bir uzak kabuk kullanabilirsiniz.

HostWinds, teknoloji meraklılarının mutlu olacağı kadar sağlam bir deneyim sunuyor. Yakın fiyat aralığında beklediğiniz gibi, HostWinds’den gerçek anlamda herhangi bir destek almayacaksınız. Bununla birlikte, daha önce VPS sunucularını kullanan herkese aşina olacak çok sağlam bir Linux yapılandırması sunuyorlar. Ayrıca şirketin Windows hosting gibi ilgili ürünleri satmaya mutlu olduğunu göreceksiniz. Etkileyici bir şekilde kurulum ayrıca bir GB RAM, tek bir CPU çekirdeği ve 30 GB depolama alanı içeriyor.

Barındırma planları giderken, yakın bir VPS deneyimine ücretsiz yakınlaşmaktan şikayet etmek zordur. Yönetilmeyen bir VPS olduğu için çalışmaya devam etmesi için teknik açıdan anlayışlı bazı işler yapmaya hazır olun.

InMotion Hosting incelemesinin tamamını görüntüleyin

2. InterServer.net

sunucular arası vps

En düşük fiyat: Aylık 6 $

Tepki Süresi: 684 ms

Çalışma Zamanı: % 99.96

InterServer Hosting Planlarını Görüntüleyin

Ücretsiz VPS hosting sağlamaya oldukça yaklaşan bir başka şirket ise InterServer.net. Web hosting şirketinin en ucuz VPS planı şunları içerir:

 • Bir CPU çekirdeği
 • İki GB bellek
 • Üç GB SSD depolama alanı
 • Ayda iki TB transfer

Bu, aylık yaklaşık 30 ABD doları olan tipik bir VPS ana bilgisayar planından harika bir dizi özellik olacaktır. İşleme, depolama ve bellek kapasiteleri ihtiyaçlarınız için yeterince iyi değilse, VPS planınızı 16 çekirdeğe kolayca ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, oldukça yüksek kaliteli bir teklif için ayda çok saygın bir 96 $ ödeyeceksiniz..

Hemen hemen tüm bu VPS barındırma planlarıyla fark etmeye başlayacağınız standart bir yakalama, bulut örneklerine dayandırılmış olmasıdır. Yine, ortalama bir kullanıcı için büyük bir anlaşma değil, ancak doğrudan tek bir makinede çalışan ve bulut tabanlı örnekler sağlayan birçok makinede çalışan VPS barındırma hizmetleri arasındaki nispeten küçük ayrım hakkında çok zor düşünüyorsanız, bir yapıştırma noktası olabilir..

Ortaya çıkacak bir başka tema da, bu barındırma sağlayıcılarının çoğunun Linux tabanlı çözümler sunmaktan mutluluk duymasıdır, ancak her zaman Windows gibi bir işletim sistemi yüklemeyi önemseyen ilk kişiler değildir. Neyse ki, Windows sunucuları ek bir ücret karşılığında kullanılabilir. Bununla birlikte, Linux sistemleri oldukça sağlamdır:

 • MySQL veritabanları
 • Web sitelerinde dinamik içerik üretmek için Python, Ruby, Perl ve diğer ortamlar
 • Kolay yönetim için eksiksiz bir cPanel kurulumu

Ayrıca ücretsiz olarak yönetilen destek seçenekleri de mevcuttur. Gerçek bir VPS sunucusu olmayabilir, ancak ayda birkaç dolar için hala çok iyi bir değer.

InterServer incelemesinin tamamını görüntüleyin

3. Hostinger

hostinger vps hosting

En düşük fiyat: Aylık 3,95 ABD doları

Tepki Süresi: 309 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Hostinger Hosting Planlarını Görüntüle

Evet, şimdi gerçekten ücretsiz bir VPS sunucusu bulmaya gerçekten yaklaşıyoruz. Hostinger ile etkileyici olan şey, müthiş çalışma süresi sayılarına sahip çok duyarlı sunucuları çalıştırmayı başarabilmeleridir. En ucuz teklifleri olan sadece 10 Gb ile bir ton depolama alanına sahip olmayacaksınız, ancak planınızı birçok seçenekten birine yükseltebilirsiniz. Her şey SSD tabanlıdır, bu nedenle süper hızlı yanıt süreleri beklersiniz..

Barındırma iş modeli, bir web sitesi için alan adı ve SSL sertifikası gibi diğer tüm şeyleri satmaya odaklanmıştır. Her bir planla hem IPv4 hem de IPv6 adanmış IP adreslerini ücretsiz olarak içerirler, beş noktadan daha az olan bir plan için etkileyici bir teklif.

VPS Fiyattan Biraz Düşüren Planlar

4. InMotion Barındırma

inmotion adanmış barındırma

En düşük fiyat: İlk ayda% 63 indirim ile aylık 19,99 ABD doları

Tepki Süresi: 640 ms

Çalışma Zamanı: 100%

InMotion Hosting Planlarını Görüntüle

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, InMotion Hosting, bulut platformları üzerine inşa edilmiş daha ucuz tekliflerle başka bir katılımcıdır. Bir planın ömrü boyunca fiyat, bu listedeki diğer planlarla gördüğünüz kadar yüksek olmasa da, değer var. Özellikle, InMotion ücretsiz temel sunucu yönetimi yardımı sunar. Bu, sisteminizi kararlı ve güvenli tutmak için yamaların ve güncellemelerin yönetimini ele alacakları anlamına gelir.

Tüm InMotion donanımları RAID-6 dizilerinde yapılandırılmış SSD sürücülerde çalışır. Deneyimsiz olanlar için bu, hiçbir verinin kurtarılamadığı felaket başarısızlığı ihtimalinin gülünç derecede düşük olduğu anlamına gelir. Her kurulumda CentOS’un kurumsal bir sürümü bulunur ve ayrıca VPS sunucunuzu cPanel üzerinden yönetebilirsiniz. Destekleyici altyapı da bulut tabanlıdır, böylece çalışma süresinin sağlam olacağından emin olabilirsiniz.

Ayrıca 90 günlük para iade garantisi, işte göreceğiniz kadar iyi bir anlaşma sunuyorlar. Bir sunucu kurmaya harcadığınız emeği geri almasa da, en azından güçlü bir web varlığı oluşturmadığınız sürece en azından riskinizi azaltır.

InMotion Hosting incelemesinin tamamını görüntüleyin

5. AccuWebHosting

accu web hosting vps hosting

En düşük fiyat: Bir aylık ücretsiz deneme sürümü ile aylık 14,97 ABD doları

Tepki Süresi: 1.000+ ms

Çalışma Zamanı: 100%

AccuWebHosting Planlarını Görüntüleyin

Bu listedeki Windows sunucularının eksikliği, AccuWebHosting’i Microsoft ve .NET platformunun hayranları için özellikle çekici bir seçenek haline getiriyor. Ayda 15 dolar en ucuz seçenek olmasa da, Windows kullanan ücretsiz bir VPS sunucusuna ulaşacak kadar yakın, bu durumda Windows 2008 Server.

Kredi kartı sağlamak zorunda kalmadan ücretsiz denemeden de yararlanabilirsiniz. Deneyimden memnun değilseniz, hesabın yenilenmeden süresinin dolmasına izin vermeniz yeterlidir.

Her sistemin hem RDP hem de SSH desteği vardır. Makineler sanal sunuculardır, VPS benzeri bulut tabanlı örnekler değildir. Bu, E5 veya E7 serisinden Intel Xeon işlemcilere sahip makinelerde özel kaynaklarla çalışacağınız anlamına gelir. Daha da önemlisi, zorlu Windows yöneticileri için Microsoft’un HyperV Sanallaştırma sistemi tamamen desteklenmektedir.

Bir Windows ortamına veya .NET uyumluluğuna sahip olmanız gerekiyorsa, AccuWebHosting en iyi seçenektir. Diğerleri Windows için ek bir fiyat sunar, ancak AccuWebHosting bunu ilk fiyata dahil eder, çünkü üst düzey bir Windows VPS’yi makul bir fiyata sunmaya odaklanırlar..

Serbest-Sınırlı İş Modellerine Dayalı Seçenekler

6. x10Hosting

x10hosting ana

En düşük fiyat: Ücretsiz, ancak . . .

Tepki Süresi: 428 ms

Çalışma Zamanı: 100%

X10Hosting Planlarını Görüntüle

X10Hosting kullanırken, bir bulut örneğinde ücretsiz olarak bir VPS elde edersiniz, ancak inanılmaz derecede özellik kısıtlaması olan bir çözümdür. Bu, dünya yöneticilerinin SSH mermileri, cPanel girişleri ve diğer özellikler olmadan umutsuzca kaybolacağı anlamına gelir. X10Hosting üzerindeki her hesap tek bir IP adresi kullanabilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sadece 512 MB’lık kararlı bir şekilde RAM miktarını alacaksınız. İşletim sistemi yalnızca Linux’tur, ancak hem sınırsız depolama alanı hem de bant genişliği elde edersiniz.

X10Hosting’in yapmayı umduğunuz şey, kendi zamanınızdaki satış yerine satın almaktır. Aslında çok düşük basınçlı bir şirket, ancak root erişimi veya müşteri desteği gibi bir şeye ihtiyacınız olduğuna karar verdiğinizde kesinlikle bir satış sahası var. Hızlı bir şekilde ölçeklemek ve depolama sınırları hakkında endişelenmenize gerek yoksa, x10Hosting mükemmel bir seçimdir.

7. VPSWALA

vpswala

En düşük fiyat: Ücretsiz, ama bir satış var

Tepki Süresi: 800 ms

Çalışma Zamanı: 100%

VPSWALA Hosting Planlarını Görüntüleyin

VPSWALA oldukça basit bir bahis yapıyor. Web sitenizin bir noktada büyüyeceğini varsayarlar. Bir noktada, ikinci bir alan adı barındırmanız veya ikinci bir IP adresi kullanmanız gerekir. Belki daha fazla RAM, işlemci çekirdeği, bant genişliği veya depolama alanına ihtiyacınız olacak.

Evet, başlamak ücretsizdir, ancak bir kez yukarı çıkmanız gerektiğinde, fiyat ayda yaklaşık 60 $ ‘a yükselir. Bunun tersi, ücretsiz planın oldukça sağlam olması ve iki CPU çekirdeği, 30 GB depolama alanı, iki GB RAM ve bir TB bant genişliği paketlemesidir. Ücretsiz VPS planınızda tek bir IP adresi de kullanabilirsiniz.

VPSWALA çalışanları satış konuşmaları konusunda oldukça açık sözlü. Özellikle, ücretsiz planlara 7/24 teknoloji ve müşteri desteği dahildir. İş modeli büyüyen web siteleri için bir tuzak olsa bile, bu biraz etkileyici. Sitenizin ilk 30 GB SSD depolama alanını asla büyütmeyeceğinden% 100 eminseniz, iyi bir anlaşma.

Hayatta Hiçbir Şey Ücretsiz Değil, Ama Bu Oldukça Yakın

İster VPS ücretsiz deneme sürümü, ister yıldız işareti içeren ücretsiz bir form veya çok düşük maliyetli bir çözüm olsun, ödememeye gerçekten çok yakın olmanın birçok yolu vardır. VPSWALA gibi bazı durumlarda, özel kaynak tüketiminizi yakından izlemeniz gerekir. Hostinger gibi diğer durumlar, zar zor farkedilebilecek noktaya kadar düşük maliyetlidir.

Takip edilecek bir tavsiye kelimesi, avın ne olduğuna dair açık bir beyan vermeden ücretsiz planlar sunan insanlara göz kulak olmaktır. Kimlik avı dolandırıcılıkları her zaman “ücretsiz barındırma” anahtar kelimesini kullanır ve hiç kimsenin duymadığı herhangi bir şirkete kredi kartı bilgilerinizi vermekten kaçınmak akıllıca olur.

Ne bekleyebileceğinizi

Endüstride yaygın olan 30 dolarlık fiyat noktasını kucaklayan birçok çözümle uğraşırken bile, tamamen yönetilmeyen bir deneyime sahip olmayı bekleyebilirsiniz..

Bazı yama ve güncelleme yapılmış olsa da, sadece barındırma şirketi donanımındaki karışıklıklardan kendini koruyor.

Bir PHP betiği yüklerseniz ve web sitenize zarar verirse, yanlış gidenleri düzeltmek için ücretsiz yönetilen destek alma olasılığınız yoktur.

Bu nedenle, ücretsiz yaklaşım, bazı teknik pirzola sahip olmayan kimseye tavsiye edilmez..

Süper ucuz bir plana giderseniz ve sunuculara uzaklaştırma hakkında çok şey bilmiyorsanız, bir dereceye kadar yönetilen destek içeren bir plan bulduğunuzdan emin olun. Bu kullanıcılar, planların genellikle ayda yaklaşık 30 ABD dolarına mal olduğu bir sonraki aşamaya geçmek için en iyisidir. Yine de, “root erişimi” ve “SSH” gibi korkunç yönetici kavramlarına aşina değilseniz yönetilen barındırma aramak isteyeceksiniz.

Oldukça sağlam teknik pirzola sahip insanlar için, ücretsiz bir çözüm denemek için söylenecek bir şey var veya maliyetsiz olmaya yaklaşan bir çözüm var. Barındırma’nın düşünülemeyecek kadar düşük maliyetli planları gibi bir şeye rağmen bile, web sayfalarını ve web uygulamalarını dağıtmak için sağlam bir ortam içeren şaşırtıcı derecede duyarlı bir sistem bulacaksınız. Belki% 100 ücretsiz olmayacak, ancak her ay sunucu faturası geldiğinde varoluşsal dehşete kapılmayacaksınız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector