Amazon Web Services (AWS) Hosting vs BlueHost Karşılaştırması Mayıs 2020

Bluehost ve Amazon Web Servisleri (AWS) barındırma?


Eğer öyleyse, sen nadir bir cinssin.

Nedeni, çünkü bu iki farklı web yaklaşım hosting farklıdır. Bluehost, alışık olabileceğiniz temel özelliklere ve standart ControlPanel arayüzüne sahip daha geleneksel bir düşük maliyetli ana makinedir. AWS kendi arayüzleri ve farklı bir fiyatlandırma modeli ile geliştiriciler için üretilmiştir.

Olduğu söyleniyor, bu iki ev sahibi arasında seçim yaparken dikkate alınması gereken bazı anahtar noktalar vardır. İçeri dalalım.

Web barındırma konusunda yeni iseniz veya bir süre için barındırma sağlayıcısını değiştiriyorsanız, görev göz korkutucu olabilir. Bir web barındırma hizmeti seçmek zor bir karardır. Karar verme sürecinizde birçok faktör rol oynamaktadır. Fiyat yapısı, hizmet kesintileri ve bir barındırma hizmetinin size sunduğu mevcut özellikler gibi şeyleri düşünmelisiniz..

Müşteri desteği de önemli bir faktördür. Bir şey ters gittiğinde, ister günün en yoğun saatinde, ister gece ortasında olsun, teknik desteğin anında sağlanmasını istersiniz. Hangisinin web barındırma ihtiyaçlarınız için daha iyi bir seçenek sunduğunu belirlemek için hem Amazon Web Services (AWS) Hosting hem de BlueHost şirketlerini parçalayacağız..

Hızlı kenara: Bluehost desteği ile mükemmel bir AWS fiyatlandırma melezi mi istiyorsunuz? Ölçek, fiyatlandırma ve müşteri desteği göz önünde bulundurularak karma bir barındırma çözümü olan Cloudways’e göz atın.

AWS ve BlueHost Karşılaştırma Tablosu

wdt_IDFeatureAmazon Web HizmetleriMaviHost
1Kesinti / Uptime% 99,95% 99.9
2Müşteri desteğiHarika servis7/24 Canlı Sohbet
3Depolama alanı başlatılıyordeğişir50 GB
4Başlangıç ​​fiyatı0,08 $ / saat3,95 ABD dolarından başlayan fiyatlarla

Bluehost Fiyatlandırmasını Kontrol Edin

AWS vs Bluehost A Destek B Hız C Özellikler D Değer E ŞeffaflıkAWS İnceleme 4 Yorumcu 3.1 8 oy34.54.54.53.5ABCDEBluehost Review 3.6 Yorumcu 3.5 18 oy3.52.544.53.5ABCDE

Karşılaştırma AWS vs Bluehost

Ana bilgisayarlara bakarken karşılaştırılacak çok fazla özellik var, hatta komik değil. Kafanın dönmesini sağlayabilecek çok fazla jargon var! Sitemiz, deneyimli bir geliştiriciden ziyade ortalama pazarlamacınız veya girişimciniz için barındırma şirketlerini yıkmayı amaçladığından, sizin için en önemli konulara odaklanmak istiyoruz.

AWS’nin o kadar çok barındırma seçeneği var ki, bu incelemede tüm ürünlerini karşılaştırmak imkansız. EC2 ve S3 hosting tekliflerinin yanı sıra küçük işletme / teknik olmayan pazara odaklanan Amazon Lightsail ürünleriyle genel olarak AWS’ye odaklanacağız.

AWS ve Bluehost’u Karşılaştırsanız mı??

Mesele şu – bu iki şirketi karşılaştırıyorsanız, hedeflerinizin ne olduğunu yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Bunlar gerçekten iki farklı hayvan.

Barındırma kurulumunuzda size yardımcı olan bir geliştirme ekibiniz veya ajansınız varsa AWS ile birlikte gitmelisiniz. AWS mükemmel ölçeklenebilirlik, fiyatlandırma ve seçenekler sunar, ancak ürünleri ortalama kullanıcınız için tasarlanmamıştır. Bu nedenle, AWS’yi veya kendi teknik becerinizi yönetmek için geliştirme kaynaklarına sahip olup olmadığınızı düşünmek için şimdi sizi uyarmak istiyorum. Bununla birlikte, yeni başlayanlar için çok daha dost olan oldukça yeni bir Amazon Lightsail ürününe sahipler, ancak bu hala bazı temel geliştirme veya teknik becerilere sahip birine uyarlanmış.

Süper teknik olarak yönlendirilmediyseniz ve sadece büyük bir destekle iyi bir ana bilgisayar istiyorsanız, önce birkaç diğer ana bilgisayarı karşılaştırmanızı öneririm. İlk olarak, inanılmaz bir destek arıyorsanız ve yaklaşık 15 $ / ay harcayabilirseniz, Bluehost ile SiteGround’u karşılaştırmanızı öneririz. Harika yorumları olan sağlam bir ev sahibi arıyorsanız Bluehost vs A2 Hosting’i inceleyin. Bazılarının en iyi WordPress barındırma olarak düşündüğü şey için ayda 30-100 $ harcayabiliyorsanız, Bluehost vs WP Engine incelemesine göz atın.

Tamam – sadece bu bağlamı vermek zorunda kaldım çünkü burada gerçekten AWS ve SiteGround arasında büyük bir fark var, bu yüzden bağlam almanız gerekiyor.

Kesinti / Çalışma Süresi Karşılaştırması

Kesinti / çalışma süresi raporlarını karşılaştırırken, bu ana bilgisayarlardan biri bunu sağlar ve diğeri sağlamaz – bu da bazı kalite belirtileri vermelidir.

AWS, hizmet sağlığı pano halkın istediği zaman görmesi için. Bluehost buna benzer bir şey sağlamaz.

Bluehost, genel olarak mükemmel kalite vaat etmelerine rağmen, pazarlama sayfalarında çalışma süresi yüzdeleri hakkında herhangi bir iddiada bulunmaz. Hizmetlerinin kullanılabilir olduğu gerçek bir zaman yüzdesini sağlamayı bırakıyorlar. Mevcut müşteriler, hizmetlerinin çalışır durumda olduğunu ve yüzde 99,9 oranında çalıştığını belirtiyor. Ayrıca, web sitenize güvenliği artıracak ve daha güçlü bir bağlantı kurmanıza yardımcı olacak SSL ve SSH şifrelemesi ekleme olanağına da sahipsiniz. Şirket, hizmetinizin olabildiğince verimli bir şekilde çalışmaya devam etmesine yardımcı olmak için bir UPS güç yedekleme sistemi ve güçlü sunucu kombinasyonu kullanıyor.

Amazon Web Services (AWS) Hosting, sunucularının sağladığı çalışma süresi yüzdesi bakımından belki de gerçek endüstri lideridir. Şirket, çevrimiçi perakende mağazalarıyla aynı sunucu ağını kullanıyor, bu nedenle şirket Amazon.com’u geliştirmek için teknolojiye her zaman yatırım yapıyor, teorik olarak aynı teknoloji, işin satın alabileceği AWS sunucularına damlıyor. Şirket ayrıca, sunucularının her zaman çalışır durumda kalmasını sağlamak için çalışan tam site yedekliliği ve otomatik yedekleme sistemleri sağlar. Hizmet kullanılabilirliğine yardımcı olmak için Sao Paulo, Singapur, Tokyo ve California dahil olmak üzere dünyanın her yerinden veri merkezleri sunmaktadırlar. Amazon Lightsail, hizmet seviyesi sözleşmesinde (SLA)% 99,95 çalışma süresi vaat ediyor.

Özellikler Karşılaştırma

Bluehost müşterilerine zengin özellikler sunar. Web barındırma hizmetinizi geliştirmek için hayal edebileceğiniz hemen hemen her aracın tadını çıkaracaksınız. Şirket PHP, Perl 5, Javascript ve Flash gibi çeşitli kodlama türlerini tamamen desteklemektedir. Uygun gördüğünüz gibi kullanabileceğiniz sınırsız miktarda disk alanı ve e-posta hesabının keyfini çıkaracaksınız. Sınırsız sayıda farklı alan adını da yönetebilirsiniz; bu, işletmeniz hızla genişliyorsa mükemmeldir.

Amazon Web Services (AWS) Hosting, bir şeyler ters gittiğinde faydalı olan zamanlanmış yedeklemeler ve sanal bulut depolama alanı sağlar ve web sitenizin düzgün çalıştığı zamandan bilgi almanız gerekir. Hosting hizmetleri Joomla, Ruby, WordPress ve Magento gibi çeşitli platformları tamamen desteklemektedir. İsterseniz Windows ve Linx barındırma seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Müşteri Desteği Karşılaştırması

Bluehost’un müşteri hizmetleri departmanında iyileştirme için yeri vardır. Web siteleri, müşteri hizmetleri desteğinin 7/24 canlı sohbetler, e-posta biletleri ve telefon görüşmeleri yoluyla kolayca sağlanabileceğini belirtmektedir. Ayrıca yaygın teknik destek sorunlarına yardımcı olacak bir video kütüphanesi de bulunmaktadır. Bununla birlikte, müşteri hizmetleri desteğinin bulunmaması, eski ve mevcut müşteriler için yaygın bir şikayettir. Uzun bekleme süreleri ve tutarsız destek kalitesi raporları vardır. Yapılacak en iyi şey, kaliteyi belirlemeye yardımcı olmak için önce satış elemanlarından biriyle sohbet etmek..

Müşteri hizmetleri desteği Amazon Web Services (AWS) ile biraz kafa karıştırıcı. Dışarıdan, çok sayıda müşteri destek kalitesi iddiasında bulunmazlar, ancak başlamak için konsola giriş yapmanızı ister. Ayrıca güven vermeyen bir müşteri destek planı seçmeyi de tartışıyorlar. AWS’nin geliştirici pazarını hedeflediği göz önüne alındığında, müşteri desteğini birçok ürününden birine uyacak şekilde uyarlamaları gerekir. Kısacası, müşteri destek kalitesi belirsiz.

Fiyat karşılaştırması

Bluehost’un sizi kapıya sokmak için bazı ucuz başlangıç ​​planları var, ancak fiyatlandırma bir süre sonra yükseliyor, AWS’nin de daha ucuz bir fiyatı var..

Bluehost’un fiyat yapısı, orta seçeneği seçmenizi teşvik eden standart çok katmanlı planlarınızla oluşturulmuştur. Paylaşılan barındırma planları aylık 3,95 $ ‘dan başlar (indirimli) ve size 50 Gb alan içeren bir web sitesi sunar. Ayrıca, her biri 100 MB depolama alanına ve standart performans garantisine sahip beş e-posta hesabı alırsınız. Bir sonraki fiyat yapısı ayda 29,99 $ ‘dan başlayan bir VPS planı içindir. Bu fiyat için 2 CPU Çekirdeği, 30GB SAN ve 2GB depolama alanı alırsınız.

Bluehost’un 30 günlük para iade garantisi vardır:

“30 gün içinde iptal ederseniz, yalnızca barındırma hizmetinizde tam bir geri ödeme alırsınız. Para iade garantisi, maliyetlerinin benzersiz doğası göz önüne alındığında alan adları gibi çoğu ek ürün için geçerli değildir. ”

Bu, sonunda para kaybetmeden kaliteyi test etmek isteyenler için yararlıdır.

Amazon Web Services (AWS) Hosting birkaç farklı barındırma ürününe sahiptir, bu yüzden fiyatlandırma ihtiyaçlara göre değişir. İşletme sahipleri için en basit plan, aylık $ 5’dan başlayan Lightsail seçeneği olacaktır. Bu, dakika veya saatte ücret alan diğer bazı ürünlerle karşılaştırıldığında fiyatlandırmayı basitleştirir. Özellikleri değiştirmeniz veya yükseltmeniz gerekiyorsa, güneş altında neredeyse tüm akla gelebilecek özellikleri sunarlar. Lightsail bir bir aylık ücretsiz deneme ayrıca.

Final AWS ve Bluehost Önerileri

Amazon Web Services (AWS) Hosting ve Bluehost’u karşılaştırırken, çoğunlukla elmalarla portakalları karşılaştırmak gibi.

Bluehost ilk kez blogcuları ve basit bir şekilde bir web sitesi kurmak isteyen girişimcileri hedeflemektedir. AWS yeni başlayanlar için karmaşık ve kafa karıştırıcı seçeneklere sahiptir, ancak Lightsail teklifleri başlamak için iyi bir basit yoldur.

Eğer ikisi arasında seçim yapmak zorunda kaldı ve ucuz ve basit bir hosting istiyorsanız, Bluehost gitmek için bir yoldur. Bu, Siteground veya A2 Hosting gibi diğer yüksek dereceli giriş seviyesi ana bilgisayarlara bakmak için güçlü bir öneriyle birlikte gelse de.

AWS ucuz, hızlı ve son derece esnektir ve teknik olarak anlayışlı olmaları durumunda ilk kez başlayanlar için tavsiye edilir. Yeni bir sistem öğrenerek korkutmazsanız ve genellikle sorunlarınızda Google ile dolaşabilirseniz, AWS’nin teknik yeniliklerini çekici ve uzun vadeli güçlü bir çözüm bulabilirsiniz. Sadece yeni başlıyorsanız, Amazon Lightsail.

Başka seçenek? Cloudways’e göz atın. AWS veya Google Cloud platformlarına dayalı yönetilen web barındırma hizmeti sunarlar. Mükemmel fiyat ve destek karışımı. Cloudways incelememizin tamamı tüm ayrıntılara dalıyor.

Bluehost İnceleme Özeti

Aşağıda tam Bluehost incelememizin özeti bulunmaktadır.

Bluehost İncelemesi 3.6 / 5 Yorumcu {{reviewsOverall}} / 5 Kullanıcılar (18 oylar) Artıları

 • En ucuz fiyatlardan bazıları
 • Tonlarca özellik
 • Yeni başlayanlar için iyi
 • Bütçe barındırma için mükemmel güvenlik özellikleri

Eksileri

 • Hız bir sorun olabilir
 • Çalışma süresi garanti edilmez
 • Bazı destek sorunları

Bluehost çok büyük olduğu ve kardeş şirketlerle kaynakları paylaştığı için, barındırma için en ucuz fiyatlardan bazılarını sunabilirler. Ve inanılmaz derecede düşük fiyatlar için Bluehost planları, WordPress hosting, VPS, sağlam güvenlik özellikleri ve önyüklemek için tonlarca ücretsiz araç gibi temel özelliklerin çoğunu kapsar. Ama günün sonunda, sizin için ne ödeme olsun. Bluehost müşteri hizmetleri eksik, çalışma süresi kalitesiz ve hızları arzulanan çok şey bırakıyor. Çok fazla trafik veya destek bileti beklemeyen bir bütçedeki Web yöneticileri, Bluehost fiyatlandırmasıyla aradıkları her şeyi bulacaklar. Ancak, daha fazla güvenilirlik sizin için önemliyse, SiteGround veya WP Engine gibi daha müşteri odaklı bir ana bilgisayar için ekstra para yatırmaya değer. Support3.5Speed2.5Features4Value4.5Transparency3.5

AWS İnceleme Özeti

Aşağıda tam AWS incelememizin özeti bulunmaktadır.

Amazon Web Services Değerlendirmeler 4 / 5 Yorumcu {{reviewsOverall}} / 5 Kullanıcılar (8 oylar) Artıları

 1. Otomatik Olarak Ölçeklendirilebilir Depolama Alanı
 2. Düşük Maliyetle Kullanım Başına Ödeme modeli sunun
 3. Mükemmel Destek Seçenekleri
 4. Yeni Kullanıcılar için Ücretsiz Bir Plan
 5. Büyük Terabayt Dosyaları

Eksileri

 1. Standart Paketler Kullanılamaz
 2. Fiyatlar Konuma Göre Değişir
 3. Kullanımınızı Tahmin Etmeli ve Hesaplamalısınız
 4. İletişim daha zor destek

Support3Speed4.5Features4.5Value4.5Transparency3.5

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map