Amazon Web Services (AWS) ve SiteGround Hosting Karşılaştırması 2020

Amazon Web Services (AWS) ve SiteGround Hosting Karşılaştırması 2020

Amazon Web Services (AWS) ve SiteGround Hosting Karşılaştırması 2020

Karşılaştırma SiteGround ile AWS is kinda weird.


Cidden, bunlar tamamen farklı iki tür hizmet.

AWS, SiteGround’un süper kullanıcı dostu olduğu ve küçük ve orta ölçekli işletmeler için oluşturulduğu teknik barındırma nasıl kurulacağını ve çalıştırılacağını bilen deneyimli geliştiriciler içindir..

Yani kovalamaca kesmek için. Geliştirici? Seç AWS.

Girişimci mi pazarlamacı mı? SiteGround’u seçin.

Her ikisi de harika yorumlar alan ve birçok memnun müşterinin ihtiyaçlarını karşılayan daha az bilinen bir seçenek ile bir barındırma santralini karşılaştırıyoruz.

Amazon Web Servisleri (AWS)

Online perakende satış ve eğlencenin merkezi Amazon.com tarafından işletilen Amazon Web Services, 2006 yılında bilgi teknolojisi altyapı hizmetleriyle bir departman olarak başladı. Şimdi buna bulut bilişim diyoruz. Yerinde sunuculardan vazgeçerek, birçok şirket esnekliği ve sonuç odaklı performansı nedeniyle bulut bilişimi tercih ettiklerini keşfetti.

 • Fiyatlandırma: Amazon Web Services ile hesap oluşturmak ücretsizdir ve kullanıcılara kayıt tarihinden itibaren 12 ay boyunca ücretsiz bir katman sunar. Ayrıca, yıl sonra da devam eden diğer ücretsiz hizmetler sunarlar. Bundan sonra, 50’den fazla bulut hizmeti için kullandıkça öde fiyatlandırması sunarlar. İlk 12 ay boyunca kullanıcılar:
  • Amazon EC2: Ayda 750 saat Linux, RHEL veya SLES t2.micro bulut sunucusu kullanımını veya ayda 750 saat Windows t2.micro bulut sunucusu kullanımını içeren yeniden boyutlandırılabilir işlem kapasitesi.
  • Amazon S3: 5 GB depolama alanı, 20.000 alma isteği ve 2.000 satış talebi içeren ölçeklenebilir, düşük gecikmeli veri depolama altyapısı.
  • Amazon RDS: İlişkisel Veritabanı Hizmeti beş farklı veritabanı sunar ve 750 saat Amazon RDS Single-AZ db.t2.micro bulut sunucusu kullanımı, yedeklemeler için 20 GB ve 10.000.000 I / O’içerir.
  • AWS IoT: Bu ayda 250.000 yayınlanan veya teslim edilen iletiye izin verir.
  • Amazon EC2 Konteyner Kaydı: Her ay 500 MB depolama alanı.
 • Müşteri Desteği: Amazon Web Services, tüm hesaplarda 7/24/365 temel destek ile dört düzeyde hizmet sunar. Bu destek hizmetleri arasında teknik destek, ürünle ilgili sık sorulan sorular, kendi kendine yardım merkezleri ve bir destek formu bulunur. Ücretleri artırmak için Amazon Web Services, geliştiriciye, işletme ve kurumsal destek sınıfları.
 • Hız: Hızlar mevcut değildir ve bölgeler arasında büyük farklılıklar gösterebilir.
 • Değer: Çoğu Amazon Web Services kullanıcısı, programın kullandıkları hizmetler için gittikçe ödeme yapmasına izin verdiğini takdir eder. Ücretler gigabayt başına ve veri depolama grubuna giren ve çıkan her aktarım için geçerlidir.
 • Özellikler: Birçok kullanıcı, silme istekleri, Glacier veri geri yüklemeleri, ücretsiz gelen veri aktarımı ve Kuzey Virginia’daki Amazon EC2’ye gidenler de dahil olmak üzere Amazon Web Services’in sağladığı ekstralardan memnun. Diğer herkes ilk 1 GB giden aktarımı ücretsiz alır.
 • Kesinti / Çalışma Süresi: Amazon Web Services her gün yayınlar son gelişmelerden haberdar bölgeleri için hizmet kullanılabilirliği. Ayrıca geçen yıl meydana gelen servis kesintilerini de gösteriyorlar..
 • Tüm hosting seçeneklerinizi keşfetmek için AWS ve GoDaddy yayınımıza göz atın.

SiteGround Hosting

Bulgaristan’da başlatılan SiteGround, yalnızca çok çeşitli ihtiyaçları karşılayan uygun fiyatlı paketler oluşturmakla kalmayıp, aynı zamanda kendi yüksek kaliteli çözümlerini yarattıkları anlamına gelen el işi bir felsefe ile bir ekip ortamı oluşturmak için 12 yıldan fazla bir süredir barındırma hizmeti sunmaktadır. Çalışanlar ve müşteriler için katma değer sağlar, personele eğlenceli, yaratıcı bir ortam sunar ve kullanıcılara 10 GB disk alanı, sınırsız bant genişliği, yüksek hızlar ve ödüllü hizmet sunar

 • Fiyatlandırma: SiteGround’un planları diğer Web sitesi barındırıcılarından biraz daha yüksek olabilir, ancak çoğu müşteri SiteGround’un her seviyeye eklediği ayrıntılar hakkında övünür.
  • Paylaşımlı Hosting: Düzenli olarak 9,95 dolardan fiyatlandırılır, kupon kodları bunu 3,95 dolara düşürür.
  • Bulut Barındırma: Aylık 60 ABD dolarından başlar.
  • Bayi Barındırma: 11 yıl veya daha fazla kredi satın aldığınızda, bir yıllık barındırma anlamına gelen bir kredi planı, her bir kredi için 42 $ kadar düşük.
  • Dedicated Hosting: ABD’ye özel sunucu planları ayda 229 $ ‘dan başlıyor.
 • Müşteri Desteği: Müşteri hizmetleri temsilcilerinin anlık sohbet, anlık telefon yanıtları ve yaklaşık 10 dakika içinde yanıtlanan biletler için kullanılamadığı tek bir saniye yoktur. Servis temsilcileri teknik sorunları giderebilir ve sık sık giderebilir, müşteri isteklerini derhal tamamlayabilir ve beklentileri aşabilir.
 • Hız: Tüm barındırma planları katı hal sürücülerinin yanı sıra NGINX, HTTP / 2, PHP7 ve ücretsiz CDN ile gelişmiş performansı içerir. SiteGround, sıfır gün güvenlik açıklarını düzeltmek için en az 800 WAF kuralı yazdı ve WordPress ve Joomla sitelerini önbelleğe alarak hızı artırdı.
 • Değer: Çok fazla ayrıntı ve özellik ve yüksek düzeyde müşteri desteği vardır, SiteGround, aylık paketler için biraz daha yüksek bir maliyet oluşturur..
 • Özellikler: SiteGround, WordPress, Magento ve Joomla siteleri için temalar ve öğreticiler sağlar ve ücretsiz günlük yedeklemeler sunar. Hangi site temasını seçerseniz seçin, SiteGround ekstra işlevler, destekli Web sitesi oluşturma ve taşıma ve sorunsuz kurulum özelliklerine sahip gelişmiş, kullanıcı entegre bir cPanel sağlar.
 • Kesinti / Çalışma Süresi: Şirket, yıllık yüzde 99,9965 çalışma süresi ve aylık yüzde 99,9999 çalışma süresi oranına sahiptir. SiteGround ayrıca sitenizin gerçek zamanlı yükleme hızlarını kontrol etmenizi sağlayan bir hız testine sahiptir. Dünyanın dört bir yanından kullanıcılar Amsterdam, Chicago, Londra ve Singapur’daki veri merkezlerinden seçim yapabilir. SiteGround, sunucu gerçek zamanlı sorunlarının yüzde 90’ından fazlasının anında çözüldüğünü söylüyor; otomatik gerçek zamanlı algılama ve genellikle herhangi bir insan etkileşimi gerektirmeyen otomatik bir anında tepki içeren yazılım geliştirmeleri sayesinde.

Tüm Site Alanı seçeneklerini burada görüntüleyin

Sizin İçin En İyisi?

Amazon Web Services ve SiteGround’u karşılaştırmak, elmaları portakallarla karşılaştırmak gibidir. Özünde Amazon Web Services, kullanıcıların verileri yönetmesine yardımcı olan düşük maliyetli, bulut depolama seçeneğidir. Barındırma hizmeti, yalnızca ihtiyacınız olanı ödediğiniz için maliyetleri düşük tutmanıza yardımcı olur, ancak Web geliştirmenin tüm yönlerini bilmek ve anlamak çok önemlidir. Ne yaptıklarını bilen Web ve uygulama geliştiricileri için harika, ancak şablonlarla ve temalarla çalışmayı tercih eden diğer alanlar bunu zorlaştırabilir. SiteGround, düzenli olarak Web geliştirmede çalışmayan e-ticaret şirketleri, pazarlamacılar ve küçük işletme sahipleri için daha geleneksel bir web barındırma şirketidir. Şirket ayrıca esneklik ve özelleştirme seçeneklerini takdir eden geliştiriciler için sağlam bir seçenektir. Web barındırma benzer hosting sağlayıcıları arasında karşılaştırma için Siteground vs GoDaddy yazı göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector