AWS hosting vs HostGator Hosting – Fiyatlandırma & Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

AWS hosting vs HostGator Hosting – Fiyatlandırma & Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

AWS hosting vs HostGator Hosting – Fiyatlandırma & Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Herhangi bir harika listenin başında olmak sadece gerçekleşmez. Listede adınızın olması için ne yaparsanız yapın çok iyi olmalısınız. HostGator, bu yılın en büyük web hosting şirketlerinin listesini yaptı. Bu kadar az maliyetle sağladıkları inanılmaz hizmet bu ödülde büyük rol oynuyor. Hosting planlarına giderken ödeme sundukları için, müşteriler yıllık bir plan taahhüt etmeden HostGator hizmetini deneyebilirler. Başlangıç ​​ücreti veya diğer gereksiz masraflar gerektirmez, bu da web’de 10,00 doların altında bir siteye sahip olmayı mümkün kılar.


Tüm HostGator web siteleri, özel güvenlik duvarı kurallarına göre büyük ölçüde korunmaktadır. Barındırdıkları her site DDoS hacker saldırılarına karşı güvenlidir. HostGator’un çerçevesi ABD Ticaret Bakanlığı tarafından uyumlu olarak kabul edildi ve Avrupa Komisyonu tarafından onaylanan Safe Harbor oldu.

HostGator aracılığıyla hizmetlerini daha da değerli kılan çeşitli özellikler ve ekstralar vardır. Barındırdıkları her site sınırsız e-posta hesabıyla gelir. Sundukları her planla disk alanı sağlarlar. Her plan aynı zamanda kullanımı kolay bir site oluşturucu ile donatılmıştır, böylece herkes bir sitenin görünümünü oluşturup geliştirebilir. Müşteriye AdWords, Facebook, Google ve Bing / Yahoo üzerinden kullanılabilecek reklam kredileri verir. Bir sitenin hem Google’da hem de Bing’de tanınmasını sağlayan yararlı videolar ve SEO ipuçları sağlarlar. Google Kara Liste ve kötü amaçlı yazılımlar için de bir tarayıcı sağlanır.

Gece boyunca en iyi işinizi yaparsanız ya da sabah erken saatte başlamış olsanız da, HostGator’da her zaman yardım edebilecek biri olacaktır. Haftanın 7 günü, günün 24 saati sağladıkları güler yüzlü müşteri desteği ile tanınırlar. Canlı sohbet, bilet sistemi ve telefon yoluyla erişilebilir. HostGator ayrıca 650’den fazla yardım makalesi ve 500’den fazla video eğitimi sağlamıştır.

HostGator’un diğer barındırma hizmetleriyle nasıl eşleştiğini görmek için SiteGround vs. HostGator yayınımıza göz atın.

AWS olarak da bilinen Amazon Web Services, bulut tabanlı bir web servis platformudur. Müşterilere, çevrimiçi uygulamalar oluşturmak ve geliştirmek, web verilerini izlemek, sunucu alanını işlemek ve diğer tüm görevleri çevrimiçi bir durum geliştirmek için gereken uygulamaları ve diğer araçları sağlar. Müşterilere, bireysel hedeflerine ve bir web sitesi aracılığıyla neyi başarmaya çalıştıklarına göre seçim yapabilmeleri için birden fazla seçenek sunulur. Müşteri, büyük bir kurumsal veritabanı sağlamak veya birçok uygulama oluşturmak ve işlemek için ek sunuculara ihtiyaç duyuyorsa, ek depolama alanı kullanılabilir. Bir şirket AWS aracılığıyla sağlanan içerik dağıtım hizmetleri aracılığıyla göndermek veya almak için ihtiyaç duydukları bilgileri hızlandırabilir. Bu hem geliri artıracak hem de kapalı kalma süresini ortadan kaldıracaktır. Veri kullanımını ve etkinliğini izlemek, AWS’nin belirli bir web sitesinin performansı hakkında gerçek zamanlı geri bildirim sağlayan hizmetlerdir. Bu aynı zamanda müşteriyi, sitesini ve etkinliğini artırabilecek herhangi bir değişiklikten haberdar eder.

AWS aracılığıyla sağlanan temel paket ücretsiz hosting ile birlikte gelir. Ancak, bu paket yardımı içermez ve destek mevcut Amazon Web Service’in ücretli müşterilerine Temel pakete başlayan müşterilerin çoğunluğunun çok hızlı bir şekilde yükseldiğine dikkat edilmelidir. Bu, AWS’nin sağladığı her paketle devam eden bir eğilim olarak görünmektedir. Bu planlar kullanıma bağlı olarak ayda 45 doları aşabilir. HostGator, 7/24 destek ekibi ile standart olarak gelen aylık paketleri $ 4.00 gibi düşük bir fiyatla sunmaktadır. Ayrıca bu planla birlikte diğer özelliklerin uzun bir listesini sunarlar.

Bununla birlikte, sayılar hala inanılmaz derecede AWS lehine. Datanyze.com’a göre HostGator, Amazon Hosting Hizmetleri 2. sırada yer alan barındırılan site sayısına göre 36 noktada geliyor. Datanyze tarafından yapılan araştırmaya göre, HostGator 17.570 alandan sorumlu. AWS 1 milyondan fazla ağırladı. Nisan 2016 ayı boyunca AWS 38.000’den fazla site eklerken HostGator sayılarını sadece 634 arttırdı..

Şahsen bu iki şirketten hiçbiriyle deneyimim yok. Okuduğum birkaç makale hakkında bir görüş oluşturdum. AWS, GatorHost’tan çok daha iyi sayılara sahiptir. Ayrıca markalarına ve itibarlarına çok fazla zaman ve çaba harcayan uluslararası bir şirkettir. Bir müşterinin seçtiği pakete bakılmaksızın HostGator’un sağladığı yardım ve destek fikrini seviyorum. Bence pazarlama veya geliştirme mesleğindeki birisi HostGator ile sağlanan destek miktarını takdir edecektir. Küçük bir işletmenin sahibi olsaydım, zamanımı ve paramı benzer fikirli bir şirkete yatırmaya daha istekli olurdum. Kişisel deneyimim her zaman küçük şirketlerle daha iyi bir iş ilişkisi olmuştur. Daha büyük şirketler zaman zaman korkutucu olabilirler ve bizim için her zaman aynı düzeyde saygı ve takdir göstermezler.

AWS’nin diğer barındırma hizmetlerine nasıl karşı olduğunu görmek için AWS vs. BlueHost yayınımıza göz atın. Daha fazla barındırma seçeneği keşfetmek için DreamHost ve IPage yayınımıza göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector