Bluehost vs DreamHost 2020: Fiyatlar, Özellikler ve Daha Fazlasını Karşılaştırın

Hem Bluehost hem de DreamHost internet yıllarında eskidir. Yüz binlerce müşterisi ile kitlesel pazar sunucuları haline geldiler, ama hangisi daha iyi? Karar vermenize yardımcı olmak için fiyatlandırma, hız, özellikler ve daha fazlasını karşılaştırıyoruz.

FİYATLANDIRMA  |  DEĞERDESTEK  |  ÇALIŞMA SÜRESİ  |  HIZ  |  ÖZELLİKLERİ  |  SONUÇ  


Bluehost tüm dünyadaki en popüler hosting şirketlerinden biridir, ama sizin için doğru mu? İsim tanıma ve geliştirilmiş müşteri desteği ile yeni başlayanlar için sağlam bir seçim.

4.5

eleştirmen

4.6

Üyeler (12 Oylar)

VS

DreamHost, sadece sonsuza dek süren bu büyük, ucuz paylaşılan hosting şirketlerinden biridir. 1996 yılında kurulan, 20 + yıl güçlü gidiyor bazı memnun müşteriler var. Ucuz kitle pazarı barındırma arıyorsanız, DreamHost en iyilerinden biridir.

3.9

eleştirmen

3.8

Kullanıcılar 

Fiyatlandırma

Puan: 4.5

Bluehost en uygun fiyatlı giriş seviyesi fiyatlandırmaya sahiptir, paylaşılan barındırma en düşük fiyatlarla en popüler olanıdır. En iyi anlaşma için gereken 3 yıllık dönem nedeniyle fiyatlandırma için yarım puan düştük, ancak genel olarak yaklaşık olarak ucuz:

SharedWordPressVPS
Satış ücreti$ 2.95 / mo$ 19.95 / ay$ 18.99 / ay
Normal Fiyat$ 7.99 / mo$ 29.99 / ay$ 29.99 / ay
İçin en iyisiYeni başlayanlarWordPressİşletmeler

Fiyatlandırmayı Görüntüle

Puan: 4.5

DreamHost, diğer paylaşılan ana bilgisayarlardan daha pahalıydı, ancak şimdi en ucuza sahipler. Yıllık paylaşılan barındırma planı ile ayda sadece 2.59 $ kapıda alabilirsiniz. Taahhüt istemiyorsanız, aylık sadece 4,95 $ / ay gidebilirsiniz. En iyi kısım? DreamHost, ilk dönemden sonra fiyatınızı artırmıyor – her yerde ucuz ve adil.

SharedDreamPressVPS İşletme
Yıllık Fiyat$ 2.59 / mo$ 16.95 / ay$ 27,50 / ay
Aylık Fiyat$ 4.95 / mo$ 19.95 / ay$ 30.00 / mo
İçin en iyisiYeni başlayanlarAra WordPress SiteleriBüyüyen Küçük İşletmeler

Fiyatlandırmayı Görüntüle

değer

Puan: 4.5

Bize göre Bluehost muazzam bir değerdir. Sadece 2,95 $ / ay (promosyon fiyatı) ile başlayan fiyatlandırma ile, yine de beklenen müşteri desteği ve hizmet kalitesi ile çok büyük bir şirketin desteğini alırsınız. Rock-star başlangıç ​​fiyatlandırmasına dahil edilen en önemli özelliklerden bazıları ölçüsüz bant genişliği, ücretsiz SSL sertifikası ve depolamada 50 SSD’dir..

Plus paylaşımlı barındırma ile daha iyi bir anlaşma olduğunu düşünüyoruz sınırsız web siteleri dahil, sınırsız depolama alanı ve sınırsız alan adı. Diğer planlara geçtiğinizde, harcadığınız para için genel olarak büyük bir değer görürsünüz. Gerçekten süper premium özellikler elde etmeyeceksiniz, ancak değer çok yüksek olacak. 

Puan: 4.5

Değer söz konusu olduğunda, DreamHost en iyilerinden biridir. Faydalı özellikler ve 97 günlük süper cömert para iade garantisi ile birlikte düşük fiyatlandırma, küçük işletmeler için bir kazançtır.

Ayrıca, sınırsız bant genişliği, ücretsiz alan adları, ücretsiz SSL sertifikaları sunar ve çalışma süresindeki düşüşleri telafi eder. Gerçekten mevcut en büyük hizmet seviyesi anlaşmalarından birini sağlıyorlar.

Bluehost ve HostGator ile karşılaştırıldığında, DreamHost güçlü çıkıyor. Daha iyi bir değer teklifine sahip tek ana bilgisayar SiteGround olabilir.

Müşteri desteği

Puan: 3.5

Bluehost müşteri desteği karışık bir çantadır. Bazı yeni gözden geçirenlerin hiçbir zaman bir problemi olmadı, diğerlerinin uzun süre beklemek ve subpar desteği almak için hikayeleri var.

Hem telefon hem de canlı sohbet yoluyla 7/24 destek ile her zaman bunlardan yararlanabilirsiniz. Diğer, daha premium desteğin aksine, en kaliteli teknolojiyi veya en hızlı hizmeti alamayabilirsiniz..

Daha fazla detay

Puan: 3.5

DreamHost’un mükemmel olmadığı bir alan müşteri desteğidir. Destek e-posta ve canlı sohbet yoluyla sağlanır veya geri arama isteğinde bulunabilirsiniz. Hmm, biraz kafa kaşıyıcı. Çoğu hosting şirketinin sahip olduğu 7/24/365 desteğine sahip değiller.

Ayrıca, olası bir müşteri olarak sitedeyken bile çalışma saatlerinde geri dönmeniz söylenir. Gerçek şu ki, barındırma desteği 24/7 bir iştir – ve DreamHost enfiye etmek için yeterli değildir.

Daha fazla detay

Hosting Çalışma Süresi

Puan: 4.5

Web genelindeki raporlar Bluehost’un çalışma süresini% 99,99 ile% 100 arasında oldukça güçlü gösteriyor.

Ancak, belirli bir çalışma süresi garantisi sunup sunmadıklarını bulmak zor HostGator (kardeş şirket) yapar. Onların sunucu çalışma süresi anlaşma sayfası düzeltilmeden önce yalnızca 15 dakikadan daha kısa kesinti süresi vaat ediyor. 

Paylaşılan barındırma sayfaları, belirli bir çalışma süresi vaadine referans vermez. Bu nedenle, genel olarak minimum kesinti süresi olan harika çalışma süresi raporlarında bile, bu konuda şeffaflık olmaması nedeniyle onları yarım puan yerleştiriyoruz.

Puan: 4.0

Web genelindeki raporlar DreamHost’un çalışma süresini% 99,99 ile% 100 arasında oldukça güçlü gösteriyor.

En iyi kısım? % 100 kesintisiz çalışma garantisi. Herhangi bir nedenle web siteniz devre dışı kalıyorsa, hesabınıza kapalı olduğu her saat için bir günlük ücretsiz barındırma hizmeti sunacaklardır..

İyi bir şey, geçen yılki çalışma sürelerinin ortalama olarak yaklaşık% 99,98 olması – bu yüzden bu kredide nakit paraya ihtiyaç duyulmasını beklemeyin.

hız

Puan: 3.5

Bluehost son yıllarda önemli hız ilerlemeleri kaydetti. Eskiden çok sayıda kullanıcı şikayeti vardı, ancak bunu ciddiye almak için donanımlarını yükselttiler.

Ancak, yalnızca heyecan tonlarca şikayet görmek için. Şimdi hız sorunlarının birçoğu web sitenizin genel kurulumundan geliyor ve sadece barındırma değil, bu yüzden bunu dikkate aldığınızdan emin olun. Bluehost’un da tonlarca müşterisi var, bu yüzden bazı şikayetler olmalı. 

Bluehost, en hızlı web barındırma karşılaştırma yayınımızda onurlu sözlerde bulundu. Site hızında son noktaya ihtiyacınız varsa bu yayını kontrol edin.

Puan: 4.0

DreamHost’un hız konusunda harika raporları var ve yükleme süresine kadar ana bilgisayarların ilk% 25’inde. Ana özellik olarak odaklanmazlar, ancak müşterilerden çok fazla şikayet görmezsiniz.

DreamPress planlarında veritabanlarını sadece WordPress için optimize ettiler ve Memcache’i uyguladılar. Yani akıllarında hız var. Sizin için büyük bir endişe varsa destekleriyle sohbet ettiğinizden emin olun.

Özellikleri

Puan: 3.5

Bluehost, başlamak için ihtiyacınız olan tüm temel özelliklere ve blog yazarlarının başlaması için çok uygun bir yola sahiptir. Bunlar, bir zorunluluk olan Let’s Encrypt’ten ücretsiz bir SSL ve ölçülmemiş bant genişliği içerir.

Ancak, SiteGround ve A2 Hosting gibi diğer şirketlerle karşılaştırıldığında, Bluehost çok yardımcı olan bazı ekstra özelliklerden yoksundur. Şikayetlerden biri, göçler için ödeme yapmanız gerektiğidir, bu da can sıkıcı bir durumdur..

Ayrıca, site yedeklemeleri almak için Choice Plus ve Pro gibi daha pahalı paylaşılan planlardan bazılarına geçmeniz gerekir – bu da her site için kritiktir.

Tüm Özelliklere Bakın

Puan: 4.0

Pound-for-pound, DreamHost herhangi bir ucuz hosting şirketinin en iyi özelliklerinden bazılarını sunar. En ucuz paylaşılan planları ücretsiz bir alan adı, sınırsız bant genişliği, önceden yüklenmiş WordPress ve ücretsiz bir SSL sertifikası içerir. DreamPress WordPress hostingleri, WP Engine ve Kinsta ile bir düzeyde rekabet edebilen tam özellikli WordPress hosting için güçlü bir değer önerisidir.

Ücretsiz geçişler almıyorsunuz ve diğer ev sahiplerinin sunduğu 7/24 telefon desteğini kaçırıyorsunuz, bu yüzden onlara bir nokta eklemeliyiz. Genel – büyük ev sahibi, mükemmel özellikler.

Tüm Özelliklere Bakın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map