Bluehost vs GoDaddy 2020: Fiyatlar, Özellikler ve Daha Fazlasını Karşılaştırın

Bluehost vs GoDaddy 2020: Fiyatlar, Özellikler ve Daha Fazlasını Karşılaştırın

Bluehost vs GoDaddy 2020: Fiyatlar, Özellikler ve Daha Fazlasını Karşılaştırın

Bluehost vs GoDaddy: genel halka yoğun reklam veren iki isim markası. İkisi de iyi mi? Her ikisi de yeni başlayanlar veya en ucuz hosting isteyenler için iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir düşünüyorum. GoDaddy’de bir ton alanınız varsa ve yeni başlayan bir web sitesiyle çalışıyorsanız, bunlara bağlı kalmak iyi olabilir. Eğer acemi bir web hosting arıyorsanız, Bluehost bu cephede daha uzmanlaşmıştır. Her iki durumda da SiteGround’u bunların her ikisinde de öneriyoruz.

FİYATLANDIRMA  |  DEĞERDESTEK  |  ÇALIŞMA SÜRESİ  |  HIZ  |  ÖZELLİKLERİ  |  SONUÇ  


Bluehost tüm dünyadaki en popüler hosting şirketlerinden biridir, ama sizin için doğru mu? İsim tanıma ve geliştirilmiş müşteri desteği ile yeni başlayanlar için sağlam bir seçim.

4.5

eleştirmen

4.6

Üyeler (12 Oylar)

VS

GoDaddy’nin tanıtım gerektirmez – muhtemelen dünyanın en tanınmış ana bilgisayar ve alan adı sağlayıcısıdır. Olduğu söyleniyor, bu tür McDonald’s hosting gibi – ucuz, kitlesel pazar, ama son derece iyi değil. Diğer ev sahipleriyle karşılaştırıldığında, diğer ev sahibi genellikle kazanır. Bununla birlikte, sadık bir GoDaddy etki alanı üyesiyseniz, küçük projeler ve olağanüstü telefon desteği için onlarla uğraşmaya değer olabilir..

3.4

eleştirmen

4.1

Üyeler (26 Oylar)

Fiyatlandırma

Puan: 4.5

Bluehost en uygun fiyatlı giriş seviyesi fiyatlandırmaya sahiptir, paylaşılan barındırma en düşük fiyatlarla en popüler olanıdır. En iyi anlaşma için gereken 3 yıllık dönem nedeniyle fiyatlandırma için yarım puan düştük, ancak genel olarak yaklaşık olarak ucuz:

SharedWordPressVPS
Satış ücreti$ 2.95 / mo$ 19.95 / ay$ 18.99 / ay
Normal Fiyat$ 7.99 / mo$ 29.99 / ay$ 29.99 / ay
İçin en iyisiYeni başlayanlarWordPressİşletmeler

Fiyatlandırmayı Görüntüle

Puan: 5.0

GoDaddy’nin fiyatı çok düşük ve yeni başlayanlar için harika. Promosyonlar sadece 1 $ / ay barındırma ekonomi sunan, barındırma pratik olarak ücretsizdir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir şey, yenileme oranlarıdır. İlk döneminiz sona erdikten sonra, ekonomi barındırma ayda 8.99 dolara kadar yükselir, bu yüzden kilitlenmeye dikkat edin.

EconomyDeluxeUltimate
Satış ücreti1,00 $ / ay$ 7.99 / mo$ 12.99 / ay
Normal Fiyat$ 8.99 / mo$ 11.99 / ay$ 16.99 / ay
İçin en iyisiYeni başlayanlarKüçük işYüksek Trafikli Siteler

Fiyatlandırmayı Görüntüle

değer

Puan: 4.5

Bize göre Bluehost muazzam bir değerdir. Sadece 2,95 $ / ay (promosyon fiyatı) ile başlayan fiyatlandırma ile, yine de beklenen müşteri desteği ve hizmet kalitesi ile çok büyük bir şirketin desteğini alırsınız. Rock-star başlangıç ​​fiyatlandırmasına dahil edilen en önemli özelliklerden bazıları ölçüsüz bant genişliği, ücretsiz SSL sertifikası ve depolamada 50 SSD’dir..

Plus paylaşımlı barındırma ile daha iyi bir anlaşma olduğunu düşünüyoruz sınırsız web siteleri dahil, sınırsız depolama alanı ve sınırsız alan adı. Diğer planlara geçtiğinizde, harcadığınız para için genel olarak büyük bir değer görürsünüz. Gerçekten süper premium özellikler elde etmeyeceksiniz, ancak değer çok yüksek olacak. 

Puan: 4.0

GoDaddy’nin değeri, aldığınız için oldukça iyidir. Toplu pazar sahibi için indirimli fiyat ödüyorsunuz. Örneğin, Ekonomi planı (şu anda 1 $ / ay için satışta) ile elde ettiğiniz şey 1 web sitesi, ölçülmemiş bant genişliği ve 100 GB depolama alanı ve ücretsiz bir alan adıdır. Fiyat 8,99 $ / ay tam bir fiyat kadar atlar bile, hala iyi bir değerdir. Sınırsız web sitesi ve depolama alanı aldığınızdan Deluxe’e gitmenizi öneriyoruz..

Tüm planlar, bir zorunluluk olan 7/24 destek, güvenlik izleme ve DDoS korumasını içerir.

Bu GoDaddy paylaşılan barındırma planlarıyla ilgili iki büyük sorun: endüstri standardı haline gelen ücretsiz SSL sertifikası ve veritabanlarında 1 GB sınırlaması yok. WordPress kullanıyorsanız ve bazı yüksek kaliteli fotoğraflarınız varsa, bu veritabanı sınırını hızlı bir şekilde aşabilirsiniz. Bu iki nedenden dolayı GoDaddy’yi tam bir noktaya yerleştiriyoruz.

Müşteri desteği

Puan: 3.5

Bluehost müşteri desteği karışık bir çantadır. Bazı yeni gözden geçirenlerin hiçbir zaman bir problemi olmadı, diğerlerinin uzun süre beklemek ve subpar desteği almak için hikayeleri var.

Hem telefon hem de canlı sohbet yoluyla 7/24 destek ile her zaman bunlardan yararlanabilirsiniz. Diğer, daha premium desteğin aksine, en kaliteli teknolojiyi veya en hızlı hizmeti alamayabilirsiniz..

Daha fazla detay

Puan: 4.0

GoDaddy, kitlesel pazar müşteri tabanları için tamamen anlamlı olan 7/24 telefon desteğiyle gurur duymaktadır. Zayıf noktalardan biri, telefonun onları ele geçirmenin tek yolu olmasıydı. O zamandan beri bunu değiştirdiler ve şimdi birçok internet nerdinin tercih ettiği sohbet desteği sunuyorlar.

Telefon desteği genellikle peşine düştükçe daha yüksek kalitededir ve sorularınızı daha hızlı yanıtlayabilir. Sohbet desteğinin hızlı bir şekilde bağlandığını gördüm, ancak pin numaranızı girip yanıtlarını beklemek de dahil olmak üzere bazı çemberlerden atlamak zorundasınız. Destek kalitesi, tam çözüm sağladıkları SiteGround’un aksine genellikle hızlı yanıtlardır. Genel olarak, iyi destek, ama mükemmel değil. 

Daha fazla detay

Hosting Çalışma Süresi

Puan: 4.5

Web genelindeki raporlar Bluehost’un çalışma süresini% 99,99 ile% 100 arasında oldukça güçlü gösteriyor.

Ancak, belirli bir çalışma süresi garantisi sunup sunmadıklarını bulmak zor HostGator (kardeş şirket) yapar. Onların sunucu çalışma süresi anlaşma sayfası düzeltilmeden önce yalnızca 15 dakikadan daha kısa kesinti süresi vaat ediyor. 

Paylaşılan barındırma sayfaları, belirli bir çalışma süresi vaadine referans vermez. Bu nedenle, genel olarak minimum kesinti süresi olan harika çalışma süresi raporlarında bile, bu konuda şeffaflık olmaması nedeniyle onları yarım puan yerleştiriyoruz.

Puan: 3.5

GoDaddy’nin çalışma süresi makul olarak iyidir, genellikle% 99,95 veya daha iyidir. Web’deki kullanıcılardan gelen yorumlar karışıktır, ancak genellikle çalışma süresi / kesinti süresi önemli bir sorun olarak ortaya çıkmaz.

GoDaddy’de bir sunucu çalışma süresi garantisi (uyarı – yasal jargon!) – ancak yalnızca kapsar % 99.90 (orada bir .09 eksik) – Bu, barındırma işleminizin ayda 43 dakika kapalı olabileceği anlamına gelir ve bunu normal kabul ederler. Neredeyse bir saat boyunca önemli bir alışveriş döneminde web sitenizi hayal edin! Ayrıca, GoDaddy size yalnızca % 5 kredi iade – ki bunlar sadece peni olabilir. Bir ay daha yüksek standartlara ve krediye sahip olmaları gerektiğini düşünüyoruz.

hız

Puan: 3.5

Bluehost son yıllarda önemli hız ilerlemeleri kaydetti. Eskiden çok sayıda kullanıcı şikayeti vardı, ancak bunu ciddiye almak için donanımlarını yükselttiler.

Ancak, yalnızca heyecan tonlarca şikayet görmek için. Şimdi hız sorunlarının birçoğu web sitenizin genel kurulumundan geliyor ve sadece barındırma değil, bu yüzden bunu dikkate aldığınızdan emin olun. Bluehost’un da tonlarca müşterisi var, bu yüzden bazı şikayetler olmalı. 

Bluehost, en hızlı web barındırma karşılaştırma yayınımızda onurlu sözlerde bulundu. Site hızında son noktaya ihtiyacınız varsa bu yayını kontrol edin.

Puan: 3.5

GoDaddy, hız testi devam ettiği sürece paketin ortasına düşer. Daha fazla işlem gücü ve hızı elde etmek için sizi Ultimate planlarına yükseltmeye çalışıyorlar, bu da beni yanlış şekilde ovuyor. Ekonomi planlarının da hıza ihtiyacı var!

üzerinde heyecan GoDaddy bir miktar şikayet şikayeti alıyor, ancak dürüstçe bu popüler bir ev sahibi için daha fazlasını bekliyordu.

GoDaddy bizim en hızlı web hosting listesi yapmadı. Bir kazananla gitmek istiyorsanız bu gönderiyi kontrol edin.

Özellikleri

Puan: 3.5

Bluehost, başlamak için ihtiyacınız olan tüm temel özelliklere ve blog yazarlarının başlaması için çok uygun bir yola sahiptir. Bunlar, bir zorunluluk olan Let’s Encrypt’ten ücretsiz bir SSL ve ölçülmemiş bant genişliği içerir.

Ancak, SiteGround ve A2 Hosting gibi diğer şirketlerle karşılaştırıldığında, Bluehost çok yardımcı olan bazı ekstra özelliklerden yoksundur. Bir şikayet, göçler için ödeme yapmanız gerektiğidir, bu da can sıkıcı bir durumdur..

Ayrıca, site yedeklemeleri almak için Choice Plus ve Pro gibi daha pahalı paylaşılan planlardan bazılarına geçmelisiniz. Bunlar, her site için kritik öneme sahiptir..

Tüm Özelliklere Bakın

Puan: 3.5

GoDaddy’nin temel planlardaki özelliklerinin büyük bir hayranı değil. Çoğu insan sitelerini bugünlerde WordPress’te başlatıyor ve GoDaddy’de WordPress barındırma özelliği varken, WordPress sahnelemesini almak için tekrar yükseltmeniz gerekiyor. GoDaddy’nin ekonomi barındırma planlarında ücretsiz bir SSL almazsınız, yedek almazsınız ve bunlar taşıma yapmazlar.

GoDaddy’nin oluşturdukları bazı özel araçları olsa da, bu kadar büyük bir şirket için, SiteGround gibi daha küçük, daha kazıyıcı bir ana bilgisayardan daha fazla özellik sunmasını beklerdim – ancak karlarını elde etmeleri gerekir. Genel olarak, özellikler tamam, harika değil.

Tüm Özelliklere Bakın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector