Bluehost vs HostGator 2020: Fiyatlar, Özellikler ve Daha Fazlasını Karşılaştırın

Bluehost’un HostGator’a karşı kararı zor. Neden? Her ikisi de çok sayıda seçeneğe sahip uygun fiyatlı, giriş düzeyinde ev sahipleri. Onlar duyduğunuz marka isimleri ve hatta ünlü bir podcaster’dan bile. Peki hangisi senin için en iyisi? Aşağıda kazıyoruz.

FİYATLANDIRMA  |  DEĞERDESTEK  |  ÇALIŞMA SÜRESİ  |  HIZ  |  ÖZELLİKLERİ  |  SONUÇ  


Bluehost tüm dünyadaki en popüler hosting şirketlerinden biridir, ama sizin için doğru mu? İsim tanıma ve geliştirilmiş müşteri desteği ile yeni başlayanlar için sağlam bir seçim.

4.5

eleştirmen

4.6

Üyeler (12 Oylar)

VS

1 milyondan fazla web sitesi barındıran HostGator bir devdir. HostGator, bazı gelişmiş özelliklere sahip ucuz hosting arayanlar için harika bir başlangıç ​​sunucusudur..

3.8

eleştirmen

4.2

Üyeler (11 Oylar)

Fiyatlandırma

Puan: 4.5

Bluehost en uygun fiyatlı giriş seviyesi fiyatlandırmaya sahiptir, paylaşılan barındırma en düşük fiyatlarla en popüler olanıdır. En iyi anlaşma için gereken 3 yıllık dönem nedeniyle fiyatlandırma için yarım puan düştük, ancak genel olarak yaklaşık olarak ucuz:

SharedWordPressVPS
Satış ücreti$ 2.95 / mo$ 19.95 / ay$ 18.99 / ay
Normal Fiyat$ 7.99 / mo$ 29.99 / ay$ 29.99 / ay
İçin en iyisiYeni başlayanlarWordPressİşletmeler

Fiyatlandırmayı Görüntüle

Puan: 4.5

HostGator geniş bir plan yelpazesine sahiptir, pazarlık bin paylaşılan barındırma kadar yüksek fiyatlı VPS barındırma kadar her şey. HostGator, fiyatlarında çok agresif, pazar payı kazanmak için büyük indirimler veriyor. Onların tutkusu sizin yararınızdır:

SharedWordPressVPS
Satış ücreti$ 2.75 / mo$ 5.95 / mo$ 29.95 / ay
Normal Fiyat10,95 $ / ay$ 14.95 / ay$ 89.95 / ay
İçin en iyisiYeni başlayanlarWordPress siteleriBüyüme bölgeleri

Fiyatlandırmayı Görüntüle

değer

Puan: 4.5

Bize göre Bluehost muazzam bir değerdir. Sadece 2,95 $ / ay (promosyon fiyatı) ile başlayan fiyatlandırma ile, yine de beklenen müşteri desteği ve hizmet kalitesi ile çok büyük bir şirketin desteğini alırsınız. Rock-star başlangıç ​​fiyatlandırmasına dahil edilen en önemli özelliklerden bazıları ölçüsüz bant genişliği, ücretsiz SSL sertifikası ve depolamada 50 SSD’dir..

Plus paylaşımlı barındırma ile daha iyi bir anlaşma olduğunu düşünüyoruz sınırsız web siteleri dahil, sınırsız depolama alanı ve sınırsız alan adı. Diğer planlara geçtiğinizde, harcadığınız para için genel olarak büyük bir değer görürsünüz. Gerçekten süper premium özellikler elde etmeyeceksiniz, ancak değer çok yüksek olacak. 

Puan: 4.5

HostGator, fiyatlandırması için inanılmaz bir değer sunar. Doğrusu, genel favori SiteGround kadar güçlü değil, ancak HostGator sizi çok uygun bir şekilde kapıya sokacak.

Genel olarak çok güçlü bir değere sahiptir, çünkü ödediğiniz şey için ücretsiz geçişler, ölçülmemiş bant genişliği ve 7/24/365 destek gibi bir ton özellik elde edersiniz.

Güçlü bir değer görmediğimiz yerler, sitenizin sağlığı için kritik olan yedeklemeler gibi başkalarının ücretsiz olarak eklediği ek ücretler için ücret aldıkları yerdir. Ayrıca, daha iyi çalışma süresi için ekstra ücret talep etmek istiyorlar, bu da bize göre ne kadar ucuz olursa olsun tüm planlarda yer alan bir temel özellik olmalı.

Müşteri desteği

Puan: 3.5

Bluehost müşteri desteği karışık bir çantadır. Bazı yeni gözden geçirenlerin hiçbir zaman bir problemi olmadı, diğerlerinin uzun süre beklemek ve subpar desteği almak için hikayeleri var.

Hem telefon hem de canlı sohbet yoluyla 7/24 destek ile her zaman bunlardan yararlanabilirsiniz. Diğer, daha premium desteğin aksine, en kaliteli teknolojiyi veya en hızlı hizmeti alamayabilirsiniz..

Daha fazla detay

Puan: 3

HostGator, 7/24 ve 365 gün olmak üzere yüzeydeki tüm kutuları destekler. Sohbet ve telefonla. Ancak müşteriler farklı bir hikaye anlatıyor.

Yavaş yanıtlar, beceriksiz personel ve genel par. Desteği konusunda çok sayıda şikayet vardır. Hiç şikayeti olmayan birçok kişi var, bu yüzden satın almadan önce desteklerini test etmenizi öneririz.

Daha fazla detay

Hosting Çalışma Süresi

Puan: 4.5

Web genelindeki raporlar Bluehost’un çalışma süresini% 99,99 ile% 100 arasında oldukça güçlü gösteriyor.

Ancak, belirli bir çalışma süresi garantisi sunup sunmadıklarını bulmak zor HostGator (kardeş şirket) yapar. Onların sunucu çalışma süresi anlaşma sayfası düzeltilmeden önce yalnızca 15 dakikadan daha kısa kesinti süresi vaat ediyor. 

Paylaşılan barındırma sayfaları, belirli bir çalışma süresi vaadine referans vermez. Bu nedenle, genel olarak minimum kesinti süresi olan harika çalışma süresi raporlarında bile, bu konuda şeffaflık olmaması nedeniyle onları yarım puan yerleştiriyoruz.

Puan: 4.5

Kaynağa bağlı olarak% 99,5’in üzerinde çalışma süresi ile HostGator’dan şikayet edecek çok şey yok.

Buna ek olarak, HostGator ücretsiz bir ay içinde barındırma hizmeti sunuyorsa % 99,9 garanti.

Onlardan yarım puan aldık, çünkü kullanıcılardan sık sık bazı şikayetler oldu ve ayrıca sınıfının en iyisi sağlayıcılar için% 99,99 çalışma süresini görmeyi tercih ediyoruz.

hız

Puan: 3.5

Bluehost son yıllarda önemli hız ilerlemeleri kaydetti. Eskiden çok sayıda kullanıcı şikayeti vardı, ancak bunu ciddiye almak için donanımlarını yükselttiler.

Ancak, yalnızca heyecan tonlarca şikayet görmek için. Şimdi hız sorunlarının birçoğu web sitenizin genel kurulumundan geliyor ve sadece barındırma değil, bu yüzden bunu dikkate aldığınızdan emin olun. Bluehost’un da tonlarca müşterisi var, bu yüzden bazı şikayetler olmalı. 

Bluehost, en hızlı web barındırma karşılaştırma yayınımızda onurlu sözlerde bulundu. Site hızında son noktaya ihtiyacınız varsa bu yayını kontrol edin.

Puan: 3.0 

Paylaşılan barındırma genellikle hız sorunları ile ilgili sorunlar vardır, tamamen barındırma maliyeti düşük dayalı. HostGator, hız söz konusu olduğunda paketin tam ortasındadır. Aradığınızda heyecan, iyi bir anekdot işareti olan Bluehost gibi diğer paylaşılan ana bilgisayarlar kadar fazla şikayet görmüyorsunuz.

Daha hızlı bir HostGator ürünü arıyorsanız HostGator Cloud hosting’e göz atın. Ancak, banka kırmayacak daha hızlı paylaşılan barındırma istiyorsanız, A2 Hosting veya SiteGround öneririz. Onlarla çok daha mutlu olacaksın.

Özellikleri

Puan: 3.5

Bluehost, başlamak için ihtiyacınız olan tüm temel özelliklere ve blog yazarlarının başlaması için çok uygun bir yola sahiptir. Bunlar, bir zorunluluk olan Let’s Encrypt’ten ücretsiz bir SSL ve ölçülmemiş bant genişliği içerir.

Ancak, SiteGround ve A2 Hosting gibi diğer şirketlerle karşılaştırıldığında, Bluehost çok yardımcı olan bazı ekstra özelliklerden yoksundur. Bir şikayet, göçler için ödeme yapmanız gerektiğidir, bu da can sıkıcı bir durumdur..

Ayrıca, site yedeklemeleri almak için Choice Plus ve Pro gibi daha pahalı paylaşılan planlardan bazılarına geçmeniz gerekir – bu da her site için kritiktir.

Tüm Özelliklere Bakın

Puan: 4.0

HostGator genellikle fiyatı ve özellikleri nedeniyle Bluehost ile karşılaştırılır ve genel HostGator burada kazanır.

İki şirket arasında, HostGator daha profesyonel kullanıcılar için üretildi. HostGator’u başka herhangi bir paylaşılan barındırma şirketi ile karşılaştırırken, bunu aklınızda bulundurmanız gerekir..

Taşımaların dahil edilmesini, tek tıklamayla yüklemelerini, cPanel’de olmasını ve% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunmasını seviyoruz. SiteGround gibi diğer ana bilgisayarları genel olarak özellikler için daha iyi görüyoruz, ancak HostGator’a başlamak için ihtiyacınız olan her şey var.

Tüm Özelliklere Bakın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map