En İyi Ücretsiz Web Hosting Siteleri (Mayıs 2020)

En İyi Ücretsiz Web Hosting Siteleri (Mayıs 2020)

En İyi Ücretsiz Web Hosting Siteleri (Mayıs 2020)

Bir işe yeni başladınız ve bir web sitesi istediniz, ancak parayı ödeyemezsiniz?


Neyse ki, bazı gerçekten ücretsiz barındırma seçenekleri vardır – ancak içine girdiğinizin farkında olmanız gerekir veya kendinizi her zamankinden daha sinirli bulabilirsiniz.

evden kendi web sitenizi barındırın

Bir web sitesi kurmak zor bir görev olabilir ve bunu yapmanın uzun vadeli maliyetlerini hesaba katmak birçok kişi ücretsiz sunucu barındırma seçeneklerine bakıyor.

Artıları ve eksileri ücretsiz hosting siteleri ile birlikte gitmek bir sürü vardır. Ücretsiz sunucu barındırma ile ilgileniyorsanız, nasıl çalıştığı ve en iyi ücretsiz web sitesi barındırma şirketlerinden bazıları hakkında biraz bilgi edinmek iyi bir fikirdir. İşletmedeki en büyüklerden bazılarına göz atalım ve sonra ücretsiz bir web sunucusu kullanma hakkında aklınızda bulundurmanız gerekenleri tartışacağız.

000webhosting

000webhost

Tepki Süresi: 230 ms

Çalışma Zamanı: % 99.75

000webhosting Planlarını Görüntüle

000webhosting, kısmen işindeki büyük köpeklerle bir hız seviyesi sunan ücretsiz bir web sitesi barındırma şirketi olarak ün kazanmıştır. Kullanıcılar, ücretsiz hesaplarıyla aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi avantaj elde eder:

 • 10 Gb bant genişliği
 • Bir Gb disk alanı
 • Forum yazılımına ve Discord sohbet sistemlerine erişim

Yüksek performanslı bir ücretsiz web sunucusundan beklediğiniz gibi, evet, bazı uyarılar var. Küçük bir işletme kuran herkes için büyük olan, e-posta hesaplarını barındırmamasıdır. Aynı şekilde, müşteri desteğine benzeyen herhangi bir şey almayı unutabilirsiniz. Ayrıca bir doozie var: onlar da sitenizi her gün bir saat çevrimdışına alacaklar.

Bir MySQL veritabanı kurabileceksiniz ve hesabınıza iki web sitesi yerleştirebilirsiniz. FTP erişimi de mevcuttur. Belki de en etkileyici şekilde, sunucularında PHP 7.3 ve üstü çalıştırıyorlar. Kendi alan adınızı kullanabilirsiniz ve alt alan adlarına ücretsiz izin verilir. Bu, WordPress, Joomla ve diğer blog ve CMS sistemlerini ayarlayabilen otomatik yükleyicileri içerir.

Ayrıca, 000webhosting sitesinde “etkinlik dışı reklamlar” raporları da bulunmaktadır. Bunlar bir pop-up tarzı kullanın ve bu ücretsiz web hiçbir reklam barındırma millet ile iyi oturup olmayabilir. Görünüşe göre, cPanel’de bu işlevi devre dışı bırakabilirsiniz, ancak bu yeni başlayanların sorunu çözene kadar çözecekleri bir şey değil.

000webhosting incelemesinin tamamını görüntüle

Infinityfree

sonsuz ana

Tepki Süresi: 1.000+ ms

Çalışma Zamanı: % 99.9

Infinityfree Planlarını Görüntüleyin

Infinityfree’nin büyük satış konuşması, hem sınırsız bant genişliği hem de disk alanı sunmalarıdır. Ancak, günlük web sayfası isabetleri 50.000 ile sınırlıdır. Bu, sadece aile fotoğrafları veya kişisel bir proje için bir site yayınlayan herkes için fazlasıyla yeterli, ancak işletmeler için harika değil. MySQL’de 400 adede kadar veritabanı da barındırabilirsiniz.

Şirketin daha etkileyici tekliflerinden biri ücretsiz SSL, DNS ve Cloudflare CDN’dir. Google’ın mevcut SEO yönergelerine uygun olarak trafik oluşturmaya çalışıyorsanız, bu çok iyi bir şeydir. Basit ve ücretsiz bir alan adı barındırma hesabı kurmak istiyorsanız, bu çok avantajlı olabilir. Aynı şekilde, hesabınızda sınırsız alan adı da barındırabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca en fazla 10 e-posta hesabı kullanabilir ve her birine tek bir FTP hesabına izin verilir. Infinityfree kendisini “zorunlu reklamlar” olmadığı için faturalandırır. Bununla ne demek istedikleri biraz belirsiz, ancak şirket destekleyici kullanıcıları reklam engelleyicilerini kapatmaya teşvik ediyor.

Hız bir konudur. Site yükleme süreleri, özellikle WordPress yüklemeleri için genellikle on saniye olarak sayılır. Yıldırım yükleme süreleri ile bir hosting planı arıyorsanız, muhtemelen diğer ücretsiz web barındırma hizmetleri arasında avlamak isteyeceksiniz. Ayrıca, isabet sınırı, ölçülmeyen disk alanı ve bant genişliği değerinin çoğunu yok eder.

Wix

wix

Tepki Süresi: 400 ms

Çalışma Zamanı: % 99.9

Wix Hosting Planlarını Görüntüle

Bir patern oluştuğunu fark edebilirsiniz. Ücretsiz web sunucusu sektöründeki herkesin satış konuşmasını oluşturdukları bir niş var. Wix için, en hızlı ya da mutlak en güvenilir olmak değil. Bunun yerine, sürükle ve bırak arayüzü ile en güzel web sitesi oluşturucusunu sunan şirket olmaya odaklanıyorlar. Özellikle web tasarımında yeni olan kişiler için, sundukları ürünlere entegre edilmiş iyi bina uygulamalarına sahip sağlayıcıları barındırmak son derece çekici olabilir.

Wix, hem çalışma süresi hem de yanıt verebilirlik açısından daha iyi şirketler arasında yer alıyor. Bu, özgür bir plan elde etmek için çok fazla acıyı çıkarır. Aylık 500 Mb bant genişliği ve çok da büyük olmayan 500 Mb disk alanı sağlıyorlar. E-posta hesapları da mevcut değil.

Tahmin edebileceğiniz gibi, ücretsiz web sitesi oluşturucu alışmak biraz zaman alabilir. Neyse ki, Wix ayrıca sohbet, e-posta ve telefon yoluyla müşteri desteği sağlar. Oluşturucu ayrıca çevrimiçi mağazalar kurabilir. Çok fazla kod bilmiyorsanız ve birkaç dakika içinde bir siteyi kurmaya çalışıyorsanız, Wix ile devam etmek için çok iyi bir argüman var..

x10hosting

x10hosting ana

Tepki Süresi: 340 ms

Çalışma Zamanı: 100%

X10hosting Planlarını Görüntüle

Pazarın sınırsız disk alanı ve bant genişliği segmentinde yer alan bir diğer katılımcı ise x10hosting. İyi yanıt verebilirlik sağlamak için SSD sürücülerini kullanan bulut tabanlı bir sistem kullanırlar. Ayrıca cPanel, PHP ve MySQL’e de erişebileceksiniz ve bu da şirketin tekliflerini web programlamasında en azından orta düzeyde arka plana sahip herkes için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Yığındaki tüm yazılım paketleri en yeni sürümlere ayarlanmıştır. Ayrıca on yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteriyorlar ve paketlerinde bir web sitesi oluşturucu var.

Kendini biraz ayırt etmeye çalışan x10hosting, tek tıklamayla yükleyici şirket olmayı hedefliyor. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar yükleyebilirsiniz:

 • WordPress
 • Joomla
 • PHPBB
 • Magento

Magento teklifi güzel bir eklentidir çünkü yeni başlayanların e-ticarete hızlı bir şekilde başlamasına izin verir.

Ücretsiz web hiçbir reklam barındırma sağlama işinde çoğu şirket ile ortak olduğu gibi, sunucunuzda e-posta olmasını bekleyebilirsiniz. Hesap başına da yalnızca bir alan adı ve web sitesine izin verilir.

X10hosting ile “büyük ve bir yıldız işareti ile ücretsiz ve sınırsız” web hosting şirketlerinden biri olarak büyük sıkıntı onlar çok kaynak kullanan hesapları askıya alma politikası istihdam olmasıdır. Bu, kendi takdirine bağlı olarak yapılır ve bloğu kaldırmak için kullanıcının müdahalesini gerektirir. Bazı kullanıcılar web sitesi silme işlemlerini bile bildirdiler.

Mükemmel hız ve çalışma süresi caziptir. Ancak, kaynak kullanım politikası ile uğraşmak, neredeyse kurgulanmak kadar kötü bir durumla başa çıkmak anlamına gelir. Sadece kabarık görmek için bir hosting platformu üzerinde bir site inşa etmek için çok iş yatırım berbat.

AwardSpace

AwardSpace

Tepki Süresi: 800 ms

Çalışma Zamanı: 100%

AwardSpace Hosting Planlarını Görüntüle

AwardSpace, 27/7 müşteri desteği sağlayan yüzde 100 reklamsız şirket olarak pazara giriyor. Hem Joomla hem de WordPress’i yüklemek için tek tıklamayla seçenekler vardır ve tekliflerinin değerlendirmelerinin çoğu% 100 çalışma süresinde sabitlenmesine rağmen% 99’luk bir çalışma garantisi sağlarlar..

Yakalama nedir? Yalnızca bir Gb disk alanı ve 5 Gb bant genişliği elde edersiniz. Bu korkunç değil, ama şirketin hizmet şartlarına girdiğinizde işler biraz buzlanıyor. ToS’ye gömülü verilerinizi üçüncü taraflara satma izni var.

Hız, AwardSpace ile de ilgili bir konudur. Testler 800 ms’lik yanıt süresi kötü görünse de, 1.500 ms’ye yakın vakalar rapor edildi.

Şirket sizi ücretli seviyelerine de yükseltmeye çalışıyor. Fiyatlarının bir kısmı ucuz, dolar için dolar gibi görünse de, muhtemelen daha iyi performans gösterecek neredeyse ücretsiz web barındırma sağlayıcılarının sonraki bölümümüzde bir barındırma paketi bulabilirsiniz..

FreeHosting.com

ana makine ana bilgisayarı

Tepki Süresi: 948 ms

Çalışma Zamanı: 98,79%

FreeHosting Planlarını Görüntüle

Özellikler açısından, FreeHosting.com orada en iyi ücretsiz web hosting şirketlerinden biridir. Sıkı kabul edilebilir bir kullanım politikası içinde 10 Gb disk alanı ve ölçülmemiş bant genişliği elde edersiniz. Kullanıcılar ayrıca her site için bir e-posta hesabı barındırabilir! Kontrol paneli birkaç dilde de mevcuttur.

Avrupa’da bulunan veri merkezleri ile performans, FreeHosting.com ile büyük bir sorundur. Çalışma süresi kabul edilemez derecede düşüktür ve her ay en az yarım gün çevrimdışı olmaya eşdeğerdir. Duyarlılık da oldukça kötü. Sayfa yükleme süreleri daha kötü ve PHP tabanlı içerik yönetim sistemlerinden yararlanan sitelerin yüklenmesi birkaç saniye sürüyor.

FreeHosting.com küçük bir işletme yürüten herkes için zor bir hayır. Doğrusu, bazı aile fotoğraflarını bir sayfaya atmak isteseniz bile, muhtemelen daha iyisini yapabilirsiniz. Kesinlikle gerçekten ölçülmemiş bir bant genişliği kapağına ihtiyacınız yoksa, başka bir yerde ücretsiz hizmet arayın.

Ücretsiz Web Hosting Sitelerinin Artıları ve Eksileri

Artıları

Ücretsiz sağlayıcıları kullanmanın en büyük profesyonellerinin, eşyalarını ücretsiz olarak sunmaları olduğunu söylemek oldukça güvenlidir. Bu büyük bir sürpriz. Genellikle, ücretsiz, sadece daha sonra kullanmak veya satış için isimleri park ettiğiniz ücretsiz alan adı barındırma gibi bir şey arıyorsanız gitmeniz gereken bir yönüdür. PHP ve MySQL gibi yazılım paketlerini kullanarak pratik yapmak için iyi bir yol olabilir, ancak dosya yöneticisi ve veritabanı erişimindeki sınırlamaların bir web sitesi tasarımcısı veya programcısı olarak büyümenizi engelleyebileceğini unutmayın. Yine de HTML ve CSS ile ilgilenmeye çalışan insanlar iyi olmalı.

Eksileri

Eksileri biri oldukça açıktır. Özgür nadiren gerçekten özgür demektir. Örneğin, bant genişliğinin sınırsız ölçümü neredeyse her zaman kullanım kısıtlamalarına, kaynak sınırlamalarına ve hatta sitenizin günde kaç isabeti kabul edebileceğine ilişkin rastgele sınırlamalara tabidir.

Orada iyice ortalama ücretsiz barındırma hizmeti yapılandırılır nasıl aşina değilseniz görünmez gider büyük bir con. Ücretsiz barındırma neredeyse evrensel olarak paylaşılan barındırma anlamına gelir. Bu, web sitenizin yalnızca sunucudaki diğer sitelerle aynı kaynakları kullanmadığı, aynı zamanda sitenizin de aynı dosya sisteminde barındırılması konusunda ciddi bir şans olduğu anlamına gelir..

Birçok düşük kaliteli web barındırma sitesi, hatta ödenen olanlar, maliyetlerini düşük tutmak için bu modeli kullanır, ancak güvenlik nedeniyle sorunludur. Hassas verileri herhangi bir paylaşılan barındırma sisteminde depolamamanızı yeterince vurgulayamayız. Planınızın en azından kendi bölümlenmiş belleği ve depolama alanı olan sanal bir adanmış sunucu içerdiğinden% 100 emin değilseniz, dosya sistemi veya veritabanında güvenlik gerektiren hiçbir şeyi kesinlikle saklamamalısınız..

Özelliklerin sivilceli kullanılabilirliği bir sorundur. Özellikle, ücretsiz e-posta eksikliği rahatsız edici olma eğilimindedir. Ayrıca, tam olarak ücretsiz olanı sağlamayan çok sayıda “ücretsiz” teklif görürsünüz. Örneğin, “ücretsiz SSL” genellikle yalnızca tam olarak doğrulanmamış kullanıcı tarafından oluşturulan bir sertifikadır.

Aslında ücretsiz bir SSL sertifikası ücretsiz bir barındırma planında bulunmayacaktır. Tanınan bir güvenlik firmasından geçen uygun bir ücretsiz SSL sertifikası almak için ayda en az 10 $ ödemeniz gerekecektir. Aynı şey gerçekten ücretsiz bir alan adı almak için de geçerlidir.

Oldukça deneyimli olan insanlar, özellikle kodlayıcılar için, ücretsiz genellikle çok sorunludur. Ücretsiz ev sahipleri genellikle eski LAMP yığını ile yapışır. Örneğin Node.JS veya Ruby kullanan bir site kurmayı unutabilirsiniz. NoSQL gibi daha modern veritabanları, ücretsiz katmanda unutabilirsiniz.

Alternatif nedir, sorabilirsiniz? Diyelim ki ücretsiz ev sahiplerine bakmıyorsunuz, çünkü çok fazla para almak istiyorsunuz. Bunu göz önünde bulundurarak, göz önünde bulundurmaya değer neredeyse ücretsiz alternatifler.

Ücretsiz Daha İyi: Çok Ucuz Web Hosting Planları

Ucuz ücretsiz daha iyidir çünkü aslında reklamsız barındırma ve gerçek destek alırsınız. Ücretsiz hosting gerçekten bir şey değil, sizi bir şekilde alacaklar. Sadece kovalamaca kesip ayda birkaç dolar midilli olabilir.

iPage

Ipage

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 1,99 ABD doları

Tepki Süresi: 780 ms

Çalışma Zamanı: % 99,95

İPage Hosting Planlarını Görüntüle

İPage ile çalışmak, çoğunlukla çok düşük bir fiyata sınırsız disk alanı ve bant genişliği elde etmekle ilgilidir. Neredeyse ücretsiz sağlayıcıların en şimşek hızında değiller ve ABD’de sadece iki veri merkezi var Şirket de LAMP yığınına yakından odaklanmış, bu yüzden ücretsizin en kötü kusurlarından uzak durmayacaksınız barındırma siteleri. Ayrıca bir sohbet sistemi üzerinden sağlam müşteri desteği sağlarlar, ancak telefon ve e-posta desteği mevcut değildir.

İlk yılınız için ücretsiz bir alan adı alabilirsiniz ve hatta ücretsiz bir SSL sertifikası bile vardır. Fiyat mükemmel, ancak muhtemelen başka bir yerde daha hızlı ve daha güçlü seçenekler bulabilirsiniz. Fiyat konusunda biraz güvence vermek de güzel ve iPage 30 günlük para iade garantisi sunuyor.

Tam iPage Hosting incelemesini görüntüle

namecheap

namecheap ana 19 temmuz

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 1,37 ABD doları

Tepki Süresi: 535 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Adı Görüntüle Ucuz Barındırma Planları

NameCheap, on yıldan uzun süredir faaliyet gösteren bir şirkettir ve uzun süredir alan adı ve düşük maliyetli barındırma planları satmaya odaklanmıştır. Büyük bir satış noktası, web sitesi taşıma işlemlerinde ücretsiz yardım sunmalarıdır. Başka bir şirketin sunucularında zaten bir varlık oluşturduysanız, süreç boyunca size rehberlik edecek teknik destek olacağını bilmek güzel.

Şirket, alan adı yatırımcıları arasında olumlu bir üne sahip. Bir alanı bırakabileceğiniz iyi bir park yeri seçeneği arıyorsanız, NameCheap’i yenmek zor.

Yine de müşteri desteği NameCheap ile biraz sivilceli. İkinci kademe temsilcilerle ilgilenen insanlar bile bilgi tabanından kopyalayıp yapıştırarak cevaplar aldılar.

Korkan bir acemiyseniz yardıma ihtiyacınız olabilir, NameCheap sizin için değil. Ancak, daha yetenekli ve deneyimli insanlar için, NameCheap sitenizde reklamlar olmadan kullanılabilir bir web barındırma için bulacağınız kesinlikle en düşük fiyatı sunar.

NameCheap Hosting incelemesinin tamamını görüntüleyin

SiteGround

site alanı ana temmuz 19

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 3,95 ABD doları

Tepki Süresi: 570 ms

Çalışma Zamanı: % 99,97

SiteGround Hosting Planlarını Görüntüle

Siteground, kurumsal düzeyde performans sağlamaya odaklanmış bir şirkettir ve planlarının çoğu buna göre fiyatlandırılır. Ancak giriş seviyesi kullanıcıları ve yeni başlayanları vahşi doğada bırakmak istemiyorlar ve ucuz barındırma katmanları devreye giriyor. Ücretsiz web sitesi transferleri sunulmaktadır ve telefon, e-posta veya sohbet yoluyla 7/24 müşteri ve teknik destek alabilirsiniz.

Kaya gibi sağlam bir istikrar, özellikle sitenizi çalışır durumda tutmak için bir şirkete ödeme yapmaya başladıktan sonra önemli bir faktördür. Neyse ki, Siteground istikrar sağlayan çok çeşitli eklentiler sunmaktadır. Bunlar:

 • Ücretsiz bir CDN
 • Ücretsiz günlük yedeklemeler
 • Dünyanın birçok yerinde veri merkezleri

Barındırma sayfasında açıkça belirtilmemiş, ancak bant genişliği ölçülmemiş. Ayrıca 10 Gb disk alanı elde edersiniz. MySQL depolama alanı sınırsızdır ve hem cPanel hem de SSH erişiminiz olur. SSL ve HTTPS de ücretsiz olarak dahildir.

Çok fazla para harcamadan kurumsal düzeyde performansa yakın bir şey isteyenler, SiteGround’u çekici bir seçenek olarak bulacaklar. Ayrıca, birkaç dolar daha için daha fazla depolama alanına ve kaynağa kolayca yükseltebilirsiniz. Yardım, yolun her adımında sizin için orada olacak ve bu da SiteGround’u yeni başlayanlar için daha ilginç neredeyse ücretsiz seçeneklerden biri haline getiriyor.

View Full SiteGround Hosting incelemesi

AWS Bulut

amazon deniz feneri

Başlangıç ​​fiyatı: Aylık 3,50 ABD doları

Tepki Süresi: 500 ms

Çalışma Zamanı: % 99.99

Amazon Planlarına göz atın

Bir siteyi barındırmak için Amazon Web Services’ı kullanma konusunda önceden iki şey belirtilmelidir. İlk olarak, sadece yeni başlayanlar için değil. AWS, Netflix ve Major League Baseball gibi her gün büyük miktarlarda video ve veri yayınlaması gereken kuruluşlar için üretilmiştir. Küçük adamın yüzmesi için samimi bir yer değil.

İkincisi, fiyatlandırma yapısı düpedüz kafa karıştırıcı olabilir. Amazon’un sunucularındaki tüm kullanımlar, kullanılan CPU döngüleri temelinde ölçülür ve faturalandırılır. Bazı basit fiyatlandırma yapılarını ayda 3,50 dolara ucuz bir seviyede sunmaya çalışıyorlar, ancak bu aslında kurulumu oldukça zor.

Bu formda ölçüm ve faturalandırma iyi bir şey olabilir. Özellikle yoğun ve düşük sezonlar arasındaki dalgalanmalar sırasında bir siteyi çalışır durumda tutmaya çalışıyorsanız. Örneğin, tatil alışveriş sezonunda yalnızca yoğun trafik çeken bir perakende sitesine sahip olan küçük bir işletme, muhtemelen Aralık ayında yaptıkları gibi Haziran ayında ev sahipliği yapmak için aynı şeyi ödemek istemiyor.

AWS otomatik olarak ölçeklendirmeyi mümkün kılar, ancak maliyetlerin kontrolden çıkmadığından emin olmak için faturalandırma sayfasına göz atmak isteyeceksiniz. Küçük bir web sitesi çalıştırıp AWS’de barındırsanız bile, bu sorun üzerinde uyuma. Tespit edilmeyen tek bir hizmet reddi saldırısı kaynakları yiyebilir ve size maliyet çıkarabilir.

AWS’nin en büyük avantajlarından biri Amazon’un sunucularında istediğiniz halkı barındırabilmenizdir. Bir bulut örneğini bölümlendirmenizi ve seçtiğiniz bir işletim sistemini yüklemenizi engelleyen hiçbir şey yoktur. Bu katman için çılgın bir kontrol seviyesi.

Sonuç

Ücretsiz hosting bağlı dizeleri bir sürü ile gelme eğilimindedir. Bir ev sahibi seçmeden önce önceliklerinizin neler olduğunu düşünmek akıllıca olacaktır. Sayfadaki reklamlar endişe yaratıyor mu? Bilgileri güvence altına almanız gerekiyor mu? Yeni başlayan mı yoksa tecrübeli bir profesyonel misiniz??

Mümkünse, insanlara neredeyse ücretsiz bir seçeneğe geçmeyi düşünmelerini şiddetle tavsiye ederiz. Ücretsiz hosting planları sadece projeleri almak veya kişisel bir tutku hakkında biraz bilgi göndermek için mükemmeldir. Küçük bir işletmeyi veya kuruluşu web’de tutmaya çalışıyorsanız, biraz para biriktirmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector