En İyi VPS Hosting Sağlayıcıları – 2020 için Fiyat ve Özellikleri Karşılaştır

VPS hosting fiyat ve performansın mükemmel birleşimi.


Ancak birçok seçenekle manzara kafa karıştırıcı.

Karar vermenize yardımcı olmak için dünyadaki en iyi VPS barındırmalarını yapıyoruz.

küçük işletmeler için en iyi hosting

Bir barındırma çözümü için ödeme yaparken maliyet etkinliği ve yönetici gücü arasında doğru dengeyi bulmak zor olabilir.

Bununla birlikte, daha çekici seçeneklerden biri, bir VPS sağlayıcısına yöneliyor.

VPS Hosting Nedir?

VPS, “sanal özel sunucu” anlamına gelir. Bir VPS’nin arkasındaki fikir, kendinize bir makine almanın getirdiği donanım maliyetlerini ödemeden kendi fiziksel sunucunuza sahip olmak gibi bir ortama sahip olmaktır.

Özellikle insana yakışır kurulumlara ihtiyaç duyan insanlar ve kuruluşlar için en iyi VPS hosting şirketini bulmak büyük bir fark yaratabilir. Diğer birçok barındırma seçeneği ile alabileceğinizden önemli ölçüde daha fazla kontrole izin verir ve fiyat çoğu insanın rahat olması için yeterince makul.

Bu VPS hosting karşılaştırmasında, ilk on VPS şirketine, sundukları seçeneklere ve bunların artı ve eksilerine bir göz atacağız. Sonunda, bir barındırma sağlayıcısının ne yaptığını ve neden bu yönde gitmek isteyebileceğinizi veya istemeyeceğinizin bazı temellerini de keşfedeceğiz. Ayrıca bir VPS’nin paylaşılan barındırma, özel bir sunucu ve bulut barındırma gibi alternatiflerle nasıl karşılaştırıldığını tartışacağız.

1. InMotion Hosting – Yönetilen & Cloud VPS

inmotion hosting yönetilen vps hosting

En düşük fiyat: İki yıllık bir sözleşme ile aylık 27,99 ABD doları

Tepki Süresi: 635 ms

Çalışma Zamanı: 100%

InMotion VPS Barındırma Planlarını Görüntüle

VPS hosting planları sunan birçok şirket gibi InMotion da bir dizi farklı hizmet sunmaktadır. Örneğin, özel bir sunucuya geçebileceğinizi bilmek güzel. Şirketin destek ekibi üyelerinin müşterilerle de ilgilenmeden önce 160 saatten fazla eğitim almaları gerekmektedir, bu nedenle müşteri desteğini aradığınızda emin ellerde olacaksınız.

Teknoloji meraklısı olmayanlar için büyük bir avantaj, InMotion’ın VPS planları arasında hem yönetilen hem de kendi kendine hizmet seçenekleri sunmasıdır. Barındırma hizmetleri kurma veya işletim sisteminin kendisi veya kök erişimi gibi şeylerle ilgilenme konusunda çok az deneyime sahip bir pazarlamacınız varsa, yönetilen bir plan, birisinin tüm süreç boyunca size rehberlik etmesini sağlayacaktır. Onlar bile çok fazla yaygara olmadan kurmak her şeyi alabilirsiniz web sitesi tasarım hizmetleri sunuyoruz.

InMotion Hosting incelemesinin tamamını görüntüleyin

2. A2 Hosting – Yönetilen & Yönetilmeyen VPS

a2 hosting vps hosting

En düşük fiyat: Tamamen yönetilmeyen bir VPS için aylık 5 ABD doları

Tepki Süresi: 279 ms

Çalışma Zamanı: 99.66%

A2 Hosting Planlarını Görüntüle

A2’nin en düşük maliyetli seçeneği belirli bir müşteri grubuna çok cazip geliyor. Bir sunucuyu kendi başınıza çalıştırmak için gerekli teknik becerilere sahipseniz, ayda sadece 5 dolardan fazla çatal almak, muhtemelen performansa göre en iyi VPS barındırma seçeneğidir. Ucuz bir teklif, tek bir işlemci çekirdeği ile uğraşacağınız için canavarca değil, ancak video yüklemeleri için FFmpeg gibi hesaplama açısından yoğun bir şey çalıştırmayı planlamadığınız sürece çok uygun maliyetli olabilir. dönüşümler.

Bir kontrol panelinin nasıl kullanılacağını yalnız bıraktığınızdan gerçekten emin değilseniz, bu ihtiyaçları karşılamanıza yardımcı olacak yönetilen bir VPS sunucu barındırma seçeneği vardır. Temel tekliflerinden biraz daha pahalı, ancak ayda yaklaşık 35 $ ‘dan yönetilen çözüm hala rekabetçi. Ayrıca, bu kurulumla daha fazla CPU çekirdeği ve disk alanı elde edersiniz, böylece sunucu yöneticisi becerilerine sahip hardcore bir geliştirici olsanız bile bunu kontrol etmek isteyebilirsiniz..

Hız da A2 Hosting için büyük bir artı. Yanıt süresinde 300 ms’den daha az hızda çalışan sanal sunucu planı, size özel bir barındırma paketinden beklediğiniz kadar iyi bir performans sunar.

A2 Hosting incelemesinin tamamını görüntüleyin

3. Bluehost

bluehost vps hosting

En düşük fiyat: $ 18.99 aylık tanıtım ve $ 29.99 aylık

Tepki Süresi: 2.200 ms

Çalışma Zamanı: % 99.98

Bluehost Hosting Planlarını Görüntüleyin

Aylık 30 dolarlık nihai tam zamanlı fiyat endüstri standardı olsa da, Bluehost daha cazip hale getirebilecek birkaç seçenek sunuyor. Özellikle, şirket barındırma planlarının her biri ile ücretsiz bir alan adı sağlar ve bu ücretsiz alan adı aslında planın tüm ömrü boyunca hesaba yapışır. Bu sadece bir tanıtım teklifi değil. Ayrıca 30 günlük para iade garantisi süresi vardır.

Ayrıca, yolun ortasında oldukça fazla 30 GB disk alanı elde edersiniz, ancak şirket kutudan SSD depolama alanı sunar. Benzer şekilde, en düşük fiyat planıyla bile sunucunuzda iki CPU çekirdeği alırsınız. KM hipervizörü kullanarak şirket, ödediğiniz kaynakların her onsunun sanal sunucunuza bağlı kalmasını garanti eder.

Aşağı yönde, Bluehost için tepki süresi uçsuz bucaksız. WordPress gibi kendi başına kötü tepki vermeyen bir şey çalıştırmak istiyorsanız, bu Bluehost’u zor bir hayır yapar. Son kullanıcılarınız için deneyim yavaştan düpedüz acı verici olacak.

Müşteri desteği Bluehost için de büyük bir artı. Çalışma süresi sağlamdır ve herhangi bir sorun olduğunda yardım bekleyebilirsiniz.

Tam Bluehost incelemesini görüntüle

4. HostGator

hostgator vps hosting

En düşük fiyat: Aylık 29,99 ABD doları

Tepki Süresi: 1.610 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Hostgator Hosting Planlarını Görüntüleyin

İlk bakışta, HostGator’un sundukları, VPS barındırma karşılaştırmaları gittikçe en çılgın görünmüyor. Pakette fiyatlandırılırlar, ancak en azından sizi sinsi tanıtım teklifleriyle kandırmaya çalışmazlar. HostGator, sundukları toplam disk alanında gerçekten mükemmeldir. En düşük katman planına sahip katı hal sürücülerinde 120 GB depolama alanı elde edersiniz ve rakiplerin çoğunu kolayca gölgede bırakır.

Fotoğraf veya PDF dosyalarıyla ağır bir şey gibi, depolama alanı yoğun bir web sitesi yapmak istiyorsanız, bu tür bir disk alanı elde etmek harika. Ayrıca kendi WordPress hostinginizi kurmaya çalışıyorsanız ve çok fazla içerik barındırmanız gerekiyorsa da takdir edeceksiniz.

HostGator, yaklaşık yirmi yıldır faaliyet gösteren bir VPS hizmetidir. Ücretsiz telefon hattında 7/24 müşteri desteği sağlarlar. Dört kıtadaki ofisleri ve veri merkezleriyle, müşterilerinin VPS’nin ikamet etmesi için makinelerle iyi bir yer dağılımı sağlıyorlar..

Bununla birlikte, sert DIYers için bir dezavantaj, HostGator’un çoğunlukla müşterilerine hizmet satmak için eğilmesidir. Size bir alan adı, bir IP adresi ve SEO konusunda yardım satmaktan mutluluk duyarlar. Tersine, bu, kendi personelinde tonlarca teknik desteğe sahip olmayan bir pazarlama ajansı için harika.

Hostgator incelemesinin tamamını görüntüle

5. iPage

ipage vps hosting

En düşük fiyat: Aylık 19,99 ABD doları

Tepki Süresi: 708 ms

Çalışma Zamanı: % 99.75

İPage Hosting Planlarını Görüntüle

iPage, pazarın belirli bir bölümüne hizmet veren iyi olmayan VPS sunucu sağlayıcısı olarak işlev görür. Çoğunlukla alan adları ve yönetilen WordPress barındırma odaklıdırlar, ancak nereye bakacağınızı biliyorsanız VPS barındırma hizmetleri sunarlar. Ortalamadan biraz daha düşük bir fiyat için aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok standart özellik elde edersiniz:

 • VPS’niz için tek bir CPU çekirdeği
 • 40 GB disk alanı
 • Bir TB bant genişliği
 • Tek bir VPS
 • Ücretsiz cPanel erişimi

Standart kurulumları, sağlam bir üne sahip bir Linux dağıtımı olan CentOS’tur. Herhangi bir Windows seçeneği yoktur, ancak iyi bir LAMP yığınına erişebilirsiniz. PHP sürümü 5, ve ne yazık ki, biraz tarihli. Bununla birlikte, yönetilen destek ek ücret alınmadan kullanılabilir.

Çalışmak için yıldırım hızlı koduna dayanan son derece güvenli ve modern bir site oluşturmak istiyorsanız, iPage harika değil. Ancak, dinamik komut dosyaları barındırma yeteneğine ihtiyaç duyan insanlar için, bu bir göz değer bir web barındırma sağlayıcısı. Yüksek performanslı bir sistem elde edemezsiniz, ancak fiyat için iyi bir sistem elde edersiniz.

Tam iPage Hosting incelemesini görüntüle

6. Sıvı Ağ

sıvı web vps hosting

En düşük fiyat: Aylık 29 $

Tepki Süresi: 603 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Liquid Web Hosting Planlarını Görüntüle

Liquid Web, küçük bir bükülmeye sahip başka bir paket ortası şirkettir. Sistemlerinde, birçok şirketin kullandığı daha standart sunucu yönetimi kurulumu yerine bir bulut VPS mimarisi kullanılıyor.

Bu yaklaşımın artıları ve eksileri vardır. Önemli bir profesyonel, bulut tabanlı bir sistemde ölçeklenebilirliğin çok daha basit olmasıdır. Örneğin, daha fazla depolama alanına gitmeniz gerekiyorsa, hesabınızın kontrol panelinde birkaç tıklama yapabilirsiniz ve bu işlemi birkaç dakika içinde alacaksınız. Daha geleneksel bir kurulumda, bu görev sanal sunucunuzu yeniden yetkilendirmek için bir yönetilen hizmetler destek uzmanı gerektirir ve muhtemelen her şeyi yeniden yüklemek zorunda kalırsınız.

Ancak bu gerçek bir VPS değildir. Sadece biri gibi çalışır. Bu fark muhtemelen çoğu kullanıcı için önemli değildir çünkü hem bulut VPS hem de düzenli sanallaştırılmış yapılandırmalar aynı fikre, daha geniş bir donanım kaynakları koleksiyonundan kaynak sağlanmasına dayanmaktadır. Bulutta, sadece daha büyük bir havuzdan çizim yapacaksınız.

Liquid Web tamamen yönetilen bir barındırma hizmetleri sağlayıcısıdır. Tam kök erişimine sahip olsanız da, bir şey dağınıksa vahşi doğada kendi başınıza bırakılmayacaksınız. Yalnızca en düşük katmanda Linux işletim sistemleri sunarlar, ancak Windows sunucuları bir katman bile yukarı çıkarsanız kullanılabilir.

Sıvı Web incelemesinin tamamını görüntüleyin

7. GoDaddy

godaddy vps hosting

En düşük fiyat: Aylık 19,99 $ giriş ve daha sonra aylık 29,99 $

Tepki Süresi: 697 ms

Çalışma Zamanı: 100%

GoDaddy Hosting Planlarını Görüntüleyin

GoDaddy rahatsız edici her yerde bulunan bir şirket. Bir zamanlar alan adlarını ucuza satan bir isim inşa ettiler, ancak bu geçmişe çekildi. Günümüzde, VPS ve özel barındırma sunucuları da dahil olmak üzere her şeyden biraz sunuyorlar. Ne yazık ki, GD oldukça satış odaklı olabilir ve ödeme ekranında SEO hizmetleri, SSL sertifikası ve bir insan böbreği kısa olan her şeyi satmayı teklif eden çok sayıda nag bekleyebilirsiniz..

Şirketin bunun için büyük bir ters tarafı var. Tüm bant genişliği tamamen ölçülmez. VPS’niz yükü kaldırabiliyorsa, ona ne kadar trafik çarptığınız umurumda değil. Ayrıca her VPs sunucu hesabına üç özel IP adresi eklenir. Özellikle bir sistemde bir ton alan barındırırken, bu hoş olabilir.

Bununla birlikte, GoDaddy ile yönetilmeyen bir hesabın vahşi doğada ölüme terk edilme vakası olduğu konusunda uyarılmalıdır. Yardım için sizden memnuniyetle ücret alacaklar, ancak yönetici becerilerinize son derece emin değilseniz, onlar aracılığıyla yönetilmeyen bir hesapla gitmemelisiniz. Şirket cPanel standardını içerir.

Her ana sunucu, her biri 6 çekirdekli iki CPU kullanır. Bu, işlem gücünüzü diğer makinelerle paylaşacağınız anlamına gelir.

GoDaddy kimsenin favorisi değil, ancak bir hesapta tutmak istediğiniz birçok öğeniz varsa çok kullanışlı olabilir. Örneğin, 100 alan adı barındırıyorsanız ve bunların tümü kendi SSL sertifikalarını gerektiriyorsa, hepsini tek bir yerde bulundurmak güzel.

GoDaddy incelemesinin tamamını görüntüle

8. Hayalgücü

dreamhost vps hosting

En düşük fiyat: Aylık 10 $

Tepki Süresi: 418 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Dreamhost Hosting Planlarını Görüntüleyin

GoDaddy’nin sunduklarına benzer bir kurulum arıyorsanız, Dreamhost için söylenecek çok şey var. Fiyat çok daha düşüktür ve minimum paketinde 10 GB daha az disk alanı vardır. Her şey SSD sürücülerde çalışır ve yine de sınırsız ve ölçülmemiş bant genişliği elde edersiniz. Ayrıca ücretsiz bir SSL sertifikası alacaksınız.

Şirketin müşteri destek ekibi 7/24 telefon görüşmeleri için hazırdır. Büyük bir avantaj, WordPress siteleri çalıştıran kişiler için otomatik yedeklemeler atmalarıdır. Aynı zamanda tamamen yönetilen bir çözümdür ve ayda 10 $ kolayca yönetebileceğiniz yardım alabileceğiniz en ucuzdur. RAM de hızla büyütülebilir. Ancak, aşağı yönde, Dreamhost Windows yapmaz.

Dreamhost’taki hız, özellikle bu fiyatlandırma katmanı için çok hızlı. Benzer şekilde, yaklaşık% 100 çalışma süresinden şikayet etmek zordur.

Dreamhost incelemesinin tamamını görüntüle

9. Hostwinds

hostwinds vps hosting

En düşük fiyat: Yönetilmeyen, Linux tabanlı barındırma için aylık 4,49 ABD doları

Tepki Süresi: 1.093 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Hostwinds Barındırma Planlarını Görüntüle

Hostwinds hem yönetilen hem de yönetilmeyen çözümler sunar. En ucuz yönetilen sistem ayda 5.17 $ ‘dan başlıyor, ancak bu tanıtım dönemi bittikten sonra ayda 10.99 $’ a kadar çıkıyor. Oldukça standart teklifleri alacaksınız:

 • Bir CPU çekirdeği
 • 30 GB SSD depolama
 • Bir TB veri aktarımı
 • Bir GB RAM

Ayrıca yönetilen Windows seçenekleri de mevcuttur.

Müşteri desteği 24,7 kullanılabilir, ancak şirket kullanıcıları canlı sohbet kuyruğuna sürüklemeye çalışır. Web sitesi aktarımları ücretsizdir ve Hostwinds çeşitli veri merkezlerini korur. Ayrıca kurumsal düzeyde bir güvenlik duvarı yüklüdür.

Bakiye olarak, Hostwinds için fiyat-performans teklifi mükemmel değil. Daha iyi bir şekilde ifade edilmemesi için, başka bir yere bakmak istiyorsanız orada bulunan bir seçenek.

Hostwinds incelemesinin tamamını görüntüle

10. 1 ve 1 IONOS

1 ve 1 ionos vps barındırma

En düşük fiyat: Yönetilmeyen, Linux tabanlı barındırma için aylık 2 ABD doları

Tepki Süresi: 918 ms

Çalışma Zamanı: 100%

Görüntüle 1&1 IONOS Hosting Planları

Mutlak ucuz ve en no-frills VPS hosting seçeneği istiyorsanız, IONOS muhtemelen yoludur. Ayda sadece 2 $ ‘dan başlayarak, tek bir sanallaştırılmış CPU çekirdeği ve sadece yarım meg RAM RAM elde edersiniz. Ayrıca sadece 10 GB SSD alanı var, ancak yine, bu minimum düzeyde uygulanabilir bir web sitesi barındırma sunucusu sağlayan kir ucuz bir seçenektir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu aşamada sadece Linux tabanlı işletim sistemi seçeneklerine sahip olacaksınız. Bununla birlikte, veri merkezleri seçiminizi şu şekilde yaparsınız:

 • Birleşik Devletler
 • Almanya
 • ispanya

Kullanıcılar ayrıca Ubuntu, Debian veya CentOS arasından seçim yapabilir.

İlginç bir şey, eğer endüstri standardı ayda 30 $ ödemek istiyorsanız, oldukça kaba bir kurulum alabilirsiniz. Bu seviyede, kontrol panelleri için cPanel veya Plesk seçiminizi alırsınız ve ayrıca Archlinux ve OpenSUSE eklersiniz. Ayda 20 $ daha fazla ücret karşılığında Windows ekleyebilirsiniz. En ilgi çekici olanı ise, daha yüksek katman planı dört sanal CPU çekirdeği, 160 GB SSD depolama alanı ve 8 GB RAM içerir. Bu fiyat aralığı için oldukça iyi bir paket. Güvenlik duvarı yönetimi de dahildir.

Tam 1&1 IONOS incelemesi

VPS Hosting’i Anlama

İlk on VPS firmasını tararken, endüstrinin nasıl göründüğü konusunda oldukça iyi bir fikir edinirsiniz. Çoğu şirket teklifleri ile ayda yaklaşık 30 $ kümelenmektedir. Genellikle yönetilen barındırma için daha fazla ücret alırlar ve Windows da genellikle ekstradır.

VPS ana bilgisayarları hakkında anlaşılması gereken en önemli şey, tek bir makine için ödeme yapmadan alabileceğiniz kadar özel bir sunucu kullanmaya yakın olmalarıdır. Sanallaştırma, tek bir bilgisayarın kaynaklarının veya bulut yazılımı kullanan bir bilgisayar koleksiyonunun kullanıcılar arasında bölündüğü bir işlemdir. Sanallaştırma arayüzünde, şirketten bir teknisyen sadece sunucunuz için kaynak sağlar.

Örneğin, bir şirket her biri 56 çekirdeğe sahip dört işlemcili bir makine kullanabilir. Her çekirdek iki ipliği destekler. Yönetici ihtiyaçlarını karşılamak için birkaç çekirdek ayırmak, bu onlara üst üste binmeden kullanıcılara yaklaşık 400 sanal çekirdek eşdeğerini sağlama yeteneği verir. Ayrıca bir RAID dizisinde 500 TB depolama gibi bir şey kullanabilir ve benzer bir şekilde sağlayabilirler.

Sağlanan bu sunucuların her biri kendi makinesi gibi davranır. Her birine ve istediğiniz herhangi bir yazılıma bir işletim sistemi yükleyebilirsiniz ve bu VPS’nin büyük avantajıdır. Şunları elde edersiniz:

 • Tek makine deneyimine yakın
 • İşletim sistemi üzerinde tam idari kontrol
 • Tek bir makinenin fiyatından çok daha düşük bir fiyata tam sunucu örneğine erişim

İşletim sistemleri çok önemlidir. Linux’a aşina değilseniz, özellikle Windows için prim ödemesini bir sunucuda ödemek istemiyorsanız, üzerinde çalışmak iyi bir fikirdir. İhtiyacınız olduğunda yardıma sahip olduğunuzdan emin olmak için Linux’a aşina olan birini işe almak veya sözleşme yapmak isteyebilirsiniz..

En önemlisi, sisteminizi yapılandırma biçiminizle sınırlı kalmayacaksınız. Örneğin, bir resim barındırma web sitesinin, dosya türlerinin zahmetsizce ele alınabilmesi için GD yüklemesi gerekebilir. Paylaşılan bir çözümde, bunu yapamazsınız.

VPS Hosting’in olumsuz yönleri

Bir VPS kullanmanın dezavantajı, gevşetebileceğiniz kaynakların miktarında sınırlamalar olmasıdır. Adanmış sunucular ve hatta büyük bulut bulut sunucuları bile binlerce dolara ulaşabilir. Bunlar genellikle kullanıcıların bir sunucu için iki ila 96 çekirdek arasında herhangi bir yere dağıtmalarına izin verir. Çoğu insanın bu kadar ateş gücüne ihtiyacı yoktur ve bu yüzden bir VPS, tam olarak kontrol ettikleri bir ortama ihtiyaç duyan maliyet bilincine sahip müşteriler için mükemmel bir seçimdir..

Sonuç

VPS hosting popüler bir seçenektir, çünkü genellikle insanlar her iki dünyanın en iyisini elde etmelerini sağlar. Fiyatlandırma, giriş seviyesi bir plan için genellikle 50 doların altındadır. Aynı zamanda, işlevsel olarak tek bir sunucuyu kendiniz elde edersiniz. Bankayı kırmak zorunda kalmadan özelleştirmeden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bir VPS sağlayıcısı uzun bir bakmaya değer.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map