HostGator vs GoDaddy 2020: Fiyatlar, Özellikler ve Daha Fazlasını Karşılaştırın

HostGator ve GoDaddy, en düşük fiyatlarla satılan ve yeni başlayanlar için harika olan iki büyük, iyi bilinen ana bilgisayardır. Olduğu söyleniyor, her iki ana upells ve eksik özellikleri bir sürü vardır. Onları yan yana karşılaştırıyoruz ve artıları ve eksileri ile bir tavsiye yapıyoruz.

FİYATLANDIRMA  |  DEĞERDESTEK  |  ÇALIŞMA SÜRESİ  |  HIZ  |  ÖZELLİKLERİ  |  SONUÇ  


1 milyondan fazla web sitesi barındıran HostGator bir devdir. HostGator, bazı gelişmiş özelliklere sahip ucuz hosting arayanlar için harika bir başlangıç ​​sunucusudur..

3.8

eleştirmen

4.2

Üyeler (11 Oylar)

VS

GoDaddy’nin tanıtım gerektirmez – muhtemelen dünyanın en tanınmış ana bilgisayar ve alan adı sağlayıcısıdır. Olduğu söyleniyor, bu tür McDonald’s hosting gibi – ucuz, kitlesel pazar, ama son derece iyi değil. Diğer ev sahipleriyle karşılaştırıldığında, diğer ev sahibi genellikle kazanır. Bununla birlikte, sadık bir GoDaddy etki alanı üyesiyseniz, küçük projeler ve olağanüstü telefon desteği için onlarla uğraşmaya değer olabilir..

3.4

eleştirmen

4.1

Üyeler (26 Oylar)

Fiyatlandırma

Puan: 4.5

HostGator geniş bir plan yelpazesine sahiptir, pazarlık bin paylaşılan barındırma kadar yüksek fiyatlı VPS barındırma kadar her şey. HostGator, fiyatlarında çok agresif, pazar payı kazanmak için büyük indirimler veriyor. Onların tutkusu sizin yararınızdır:

SharedWordPressVPS
Satış ücreti$ 2.75 / mo$ 5.95 / mo$ 29.95 / ay
Normal Fiyat10,95 $ / ay$ 14.95 / ay$ 89.95 / ay
İçin en iyisiYeni başlayanlarWordPress siteleriBüyüme bölgeleri

Fiyatlandırmayı Görüntüle

Puan: 5.0

GoDaddy’nin fiyatı çok düşük ve yeni başlayanlar için harika. Promosyonlar sadece 1 $ / ay barındırma ekonomi sunan, barındırma pratik olarak ücretsizdir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir şey, yenileme oranlarıdır. İlk döneminiz sona erdikten sonra, ekonomi barındırma ayda 8.99 dolara kadar yükselir, bu yüzden kilitlenmeye dikkat edin.

EconomyDeluxeUltimate
Satış ücreti1,00 $ / ay$ 7.99 / mo$ 12.99 / ay
Normal Fiyat$ 8.99 / mo$ 11.99 / ay$ 16.99 / ay
İçin en iyisiYeni başlayanlarKüçük işYüksek Trafikli Siteler

Fiyatlandırmayı Görüntüle

değer

Puan: 4.5

HostGator, fiyatlandırması için inanılmaz bir değer sunar. Doğrusu, genel favori SiteGround kadar güçlü değil, ancak HostGator sizi çok uygun bir şekilde kapıya sokacak.

Genel olarak çok güçlü bir değere sahiptir, çünkü ödediğiniz şey için ücretsiz geçişler, ölçülmemiş bant genişliği ve 7/24/365 destek gibi bir ton özellik elde edersiniz.

Güçlü bir değer görmediğimiz yerler, sitenizin sağlığı için kritik olan yedeklemeler gibi başkalarının ücretsiz olarak eklediği ek ücretler için ücret aldıkları yerdir. Ayrıca, daha iyi çalışma süresi için ekstra ücret talep etmek istiyorlar, bu da bize göre ne kadar ucuz olursa olsun tüm planlarda yer alan bir temel özellik olmalı.

Puan: 4.0

GoDaddy’nin değeri, aldığınız için oldukça iyidir. Toplu pazar sahibi için indirimli fiyat ödüyorsunuz. Örneğin, Ekonomi planı (şu anda 1 $ / ay için satışta) ile elde ettiğiniz şey 1 web sitesi, ölçülmemiş bant genişliği ve 100 GB depolama alanı ve ücretsiz bir alan adıdır. Fiyat 8,99 $ / ay tam bir fiyat kadar atlar bile, hala iyi bir değerdir. Sınırsız web sitesi ve depolama alanı aldığınızdan Deluxe’e gitmenizi öneriyoruz..

Tüm planlar, bir zorunluluk olan 7/24 destek, güvenlik izleme ve DDoS korumasını içerir.

Bu GoDaddy paylaşılan barındırma planlarıyla ilgili iki büyük sorun: endüstri standardı haline gelen ücretsiz SSL sertifikası ve veritabanlarında 1 GB sınırlaması yok. WordPress kullanıyorsanız ve bazı yüksek kaliteli fotoğraflarınız varsa, bu veritabanı sınırını hızlı bir şekilde aşabilirsiniz. Bu iki nedenden dolayı GoDaddy’yi tam bir noktaya yerleştiriyoruz.

Müşteri desteği

Puan: 3

HostGator, 7/24 ve 365 gün olmak üzere yüzeydeki tüm kutuları destekler. Sohbet ve telefonla. Ancak müşteriler farklı bir hikaye anlatıyor.

Yavaş yanıtlar, beceriksiz personel ve genel par. Desteği konusunda çok sayıda şikayet vardır. Hiç şikayeti olmayan birçok kişi var, bu yüzden satın almadan önce desteklerini test etmenizi öneririz.

Daha fazla detay

Puan: 4.0

GoDaddy, kitlesel pazar müşteri tabanları için tamamen anlamlı olan 7/24 telefon desteğiyle gurur duymaktadır. Zayıf noktalardan biri, telefonun onları ele geçirmenin tek yolu olmasıydı. O zamandan beri bunu değiştirdiler ve şimdi birçok internet nerdinin tercih ettiği sohbet desteği sunuyorlar.

Telefon desteği genellikle peşine düştükçe daha yüksek kalitededir ve sorularınızı daha hızlı yanıtlayabilir. Sohbet desteğinin hızlı bir şekilde bağlandığını gördüm, ancak pin numaranızı girip yanıtlarını beklemek de dahil olmak üzere bazı çemberlerden atlamak zorundasınız. Destek kalitesi, tam çözüm sağladıkları SiteGround’un aksine genellikle hızlı yanıtlardır. Genel olarak, iyi destek, ama mükemmel değil. 

Daha fazla detay

Hosting Çalışma Süresi

Puan: 4.5

Kaynağa bağlı olarak% 99,5’in üzerinde çalışma süresi ile HostGator’dan şikayet edecek çok şey yok.

Buna ek olarak, HostGator ücretsiz bir ay içinde barındırma hizmeti sunuyorsa % 99,9 garanti.

Onlardan yarım puan aldık, çünkü kullanıcılardan zaman zaman şikayet geldi ve sınıfının en iyisi sağlayıcılar için% 99,99 çalışma süresi görmeyi tercih ediyoruz.

Puan: 3.5

GoDaddy’nin çalışma süresi makul olarak iyidir, genellikle% 99,95 veya daha iyidir. Web’deki kullanıcılardan gelen yorumlar karışıktır, ancak genellikle çalışma süresi / kesinti süresi önemli bir sorun olarak ortaya çıkmaz.

GoDaddy’de bir sunucu çalışma süresi garantisi (uyarı – yasal jargon!) – ancak yalnızca kapsar % 99.90 (orada bir .09 eksik) – Bu, barındırma işleminizin ayda 43 dakika kapalı olabileceği anlamına gelir ve bunu normal kabul ederler. Neredeyse bir saat boyunca önemli bir alışveriş döneminde web sitenizi hayal edin! Ayrıca, GoDaddy size yalnızca % 5 kredi iade – ki bunlar sadece peni olabilir. Bir ay daha yüksek standartlara ve krediye sahip olmaları gerektiğini düşünüyoruz.

hız

Puan: 3.0 

Paylaşılan barındırma genellikle hız barındırma ile ilgili sorunlar vardır, tamamen barındırma maliyeti düşük dayalı. HostGator, hız söz konusu olduğunda paketin tam ortasındadır. Aradığınızda heyecan, iyi bir anekdot işareti olan Bluehost gibi diğer paylaşılan ana bilgisayarlar kadar fazla şikayet görmüyorsunuz.

Daha hızlı bir HostGator ürünü arıyorsanız HostGator Cloud hosting’e göz atın. Ancak, banka kırmayacak daha hızlı paylaşılan barındırma istiyorsanız, A2 Hosting veya SiteGround öneririz. Onlarla çok daha mutlu olacaksın.

Puan: 3.5

GoDaddy, hız testi devam ettiği sürece paketin ortasına düşer. Daha fazla işlem gücü ve hızı elde etmek için sizi Ultimate planlarına yükseltmeye çalışıyorlar, bu da beni yanlış şekilde ovuyor. Ekonomi planlarının da hıza ihtiyacı var!

üzerinde heyecan GoDaddy bir miktar şikayet şikayeti alıyor, ancak dürüstçe bu popüler bir ev sahibi için daha fazlasını bekliyordu.

GoDaddy bizim en hızlı web hosting listesi yapmadı. Bir kazananla gitmek istiyorsanız bu gönderiyi kontrol edin.

Özellikleri

Puan: 4.0

HostGator genellikle fiyatı ve özellikleri nedeniyle Bluehost ile karşılaştırılır ve genel HostGator burada kazanır.

İki şirket arasında, HostGator daha profesyonel kullanıcılar için üretildi. Ve HostGator’u başka herhangi bir paylaşılan hosting şirketi ile karşılaştırırken, bunu aklınızda bulundurmanız gerekir..

Taşımaların dahil edilmesini, tek tıklamayla yüklemelerini, cPanel’de olmasını ve% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunmasını seviyoruz. SiteGround gibi diğer ana bilgisayarları genel olarak özellikler için daha iyi görüyoruz, ancak HostGator’a başlamak için ihtiyacınız olan her şey var.

Tüm Özelliklere Bakın

Puan: 3.5

GoDaddy’nin temel planlardaki özelliklerinin büyük bir hayranı değil. Çoğu insan sitelerine bugünlerde WordPress’te başlıyor ve GoDaddy’de WordPress barındırma özelliği varken, WordPress sahnelemesini almak için tekrar yükseltmeniz gerekiyor. GoDaddy’nin ekonomi barındırma planlarında ücretsiz bir SSL almazsınız, yedek almazsınız ve bunlar taşıma yapmazlar.

GoDaddy’nin oluşturdukları bazı özel araçları olsa da, bu kadar büyük bir şirket için SiteGround gibi daha küçük, daha kazıyıcı bir ana bilgisayardan daha fazla özellik sunmasını beklerdim – ancak karlarını elde etmeleri gerekir. Genel olarak, özellikler tamam, harika değil.

Tüm Özelliklere Bakın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map