Karşılaştırma Amazon Web Services (AWS) ile GoDaddy: Cost or Convenience? Hosting – Fiyatlandırma ve Planları Karşılaştır – Mayıs 2020

Amazon Web Services’i (AWS) GoDaddy ile karşılaştırmak, elmaları portakallarla karşılaştırmaya benzer.


Veya uzay mekiğini (AWS) ticari bir uçakla (GoDaddy) karşılaştırmak gibi. İkisi de sizi dünyaya götürecekler, ama biri çok daha karmaşık, çok daha potansiyelli, diğeri ise çok yaklaşılabilir.

GoDaddy yeni başlayanlar için basitleştirilmiştir, Amazon Web Services (AWS) geliştiriciler ve ileri düzey kullanıcılar içindir. Bir yana, AWS ölçeği ve fiyatlandırmanın tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz, ancak Cloudways’e giderek yönetilen destekle.

Not: 2020’den itibaren GoDaddy Managed WordPress Hosting’i bu bağlantıyla (özel bir GoDaddy Managed WordPress Hosting kuponu) ayda sadece 1 $ karşılığında alabilirsiniz. Bu bir SCREAMING DEAL ve çok uzun sürmesi beklenmiyor.

AWS vs GoDaddy: Fiyatlar

AWS ve GoDaddy fiyatlandırmasını karşılaştırırken bilmeniz gereken şey, fiyatlarının farklı şekilde fiyatlandırılmasıdır.

GoDaddy, aylık 1 TL gibi düşük bir sabit tutarla promosyon fiyatlandırması yapar.

AWS birden fazla seçenek sunar – hem dakika başına hem de sabit fiyatla Amazon Lghtsail.

BÜYÜK bir avantaj, Amazon aslında ilk yıl için ücretsiz hosting sunuyor. Şimdi, çok sınırlı bir ücretsiz barındırma çözümü, ancak başlamak için harika bir yol.

AWS vs Godaddy: Özellikler

Yeni başlayanlar olarak, bu AWS seçeneklerine bakmaya çalışın ve bunalmayın:

aws hosting seçenekleri

Oysa GoDaddy hosting biraz daha basittir:

godaddy web hosting seçenekleri

Şimdi GoDaddy, bu üç seçenekten biraz daha ayrıntıya iniyor, ancak ortalama anne ve pop web sitesi oluşturucunuza odaklandıklarını gösteriyor..

Müşteri desteği

GoDaddy ve AWS iki farklı pazarı hedefliyor ve bu nedenle destekleri farklı.

GoDaddy desteklerini öncelikle telefon aracılığıyla yürütüyor ve gerçekten küçük işletmelere ve kişisel web sitesi sahiplerine yardım etmeye odaklanıyorlar.

AWS işletmeler içindir, bu nedenle AWS desteğini eklemeniz gerekir. 100 ABD Doları / aylık işletme desteği.

AWS ürünleri ile çok fazla destek sunuyor. Bloglar, bize ulaşın bağlantısı, tartışma forumları, yardım, canlı sohbetler ve destek herkesin bir temsilciyle bağlantı kurmasına izin verir.

GoDaddy’nin çevrimiçi depolama alanı, ürün desteği, destek biletleri gönderme ve bir alan adı aktarımı vardır. Her iki taraftan da müşteri desteği eşittir ve sizin için farklı seçeneklerle. Hangisinin daha iyi olduğunu söylemek zor çünkü çok farklı türde destek sunuyorlar. Hemen biriyle bağlantı kurmanız gerekirse, AWS daha iyi bir seçenek olacaktır. Ürünler için biraz desteğe ihtiyacınız varsa, GoDaddy daha iyi bir seçim olacaktır.

hız

Her ikisi de web sitenizi çalıştırmak için hızlı hızlar sağlar. AWS’nin hızı GoDaddy’den daha hızlı gibi görünüyor çünkü bir temsilciye daha hızlı bağlanabilirsiniz. Web sitenizin çalışması için gereken hıza bakıyorsanız, GoDaddy’nin çalışmaya başlamanız için bazı hızlı hızları vardır. Hızlar ihtiyaçlarınıza göre değişir, ancak sizi yolunuza çıkarmak için çalışırlar. İkisi de korkunç bir seçenek değil, bu yüzden her ikisiyle de iyi olacaksınız. AWS ile ücretsiz yıl aboneliği arıyorsanız, hız ihtiyacınız olacakdan çok daha yavaş olacak.

değer

AWS’nin fiyatını karşılayabiliyorsanız, değer daha iyi olurdu. AWS ile çok daha fazla disk alanı aldığınızdan, daha yüksek fiyat etiketine değer olabilir. Daha düşük bir fiyat etiketi için GoDaddy daha iyi bir fiyata sahiptir.

GoDaddy ile en iyi özellikleri alamayabilirsiniz, ancak cüzdanda kesinlikle daha kolaydır. Her şey hedeflerinize ulaşmak için ihtiyaçlarınıza bağlıdır. GoDaddy’nin daha fazla alan adı aktarıldı veya silindi, bu da site alanınızı daha kolay kaybedebileceğiniz anlamına geliyor. AWS ile bunun için endişelenmenize gerek yok.

Özellikleri

AWS ile elde ettiğiniz 1 TB bant genişliği size bol hız sağlar. AWS ile elde ettiğiniz 1 TB disk alanı AWS ile mükemmel bir özelliktir. GoDaddy’nin sınırsız bant genişliği vardır, bu nedenle bant genişliği miktarınızı aşmazsınız. 100 GB disk alanı

yine de bilgi depolamak için pek uygun değildir. GoDaddy içine ve dışına yapılan aktarma sayısı, bir alan adını AWS’den daha hızlı bulabileceğiniz anlamına gelir. Bunun tersi, GoDaddy alanınızı da daha hızlı kaybedebileceğiniz anlamına gelir. GoDaddy’den daha fazla insan AWS’den hoşlanıyor gibi görünüyor, ancak ikisi de mükemmel ürünler sunuyor.

uptime

AWS% 100’e varan olağanüstü bir çalışma süresine sahiptir.

GoDaddy neredeyse aynı, ancak% 99.94 ile ikinci sıradalar..

AWS tarafından barındırılan siteler GoDaddy’den daha uzun süre çalışır, ancak fark neredeyse önemsizdir. Bunun nedeni kısmen olabilir çünkü GoDaddy aynı anda yaklaşık bir milyon farklı siteye ev sahipliği yapıyor. AWS günde 3000’den az ağırlıyor. Bu tutarsızlık, sitenizin her iki ana sitede de kilitlenmesine neden olmaz. Her ikisinde de neredeyse aynı sonuçları alacaksınız, ancak daha iyi çalışma süresi arıyorsanız AWS daha iyi bir seçenektir.

Sonuç

Herkes GoDaddy’yi biliyor, ev sahipliği yapan Wal-Mart. Ucuz ucunda (en ucuz uzun vadede olmasa da), işi gayet iyi yapıyor ve iyi bir desteği var. İşleri kendi yollarıyla yapıyorlar, ancak GoDaddy buna alışkın.

AWS, deneyimli web geliştiricileri ve sistem yöneticileri için mükemmeldir, ancak günlük işletme sahibiniz için mükemmel değildir. bir mükemmel melez AWS’nin hızını ve fiyatını en iyi şekilde veren müşteri desteği ile Cloudways, paranın karşılığını en iyi şekilde almanıza yardımcı olmak için AWS teknolojisini kendi dahili BT yönetici ekibiyle güçlendiren yeni bir web barındırma platformu.

AWS’yi başka bir uygun fiyatlı ana bilgisayarla karşılaştırmak istiyorsanız, Amazon AWS vs Bluehost yayınımıza göz atın. Veya bu bütçe sahiplerinin nasıl başa çıktıklarını görmek için Bluehost ile GoDaddy yayınımıza göz atın!

Hatırlatma: 2020’den itibaren GoDaddy Managed WordPress Hosting’i bu bağlantıyla (özel bir GoDaddy Managed WordPress Hosting kuponu) sadece 1 $ / ay alabilirsiniz. Bu bir SCREAMING DEAL ve çok uzun sürmesi beklenmiyor.

Günlüğü Güncelle

11 Mart 2020: İnceleme ve küçük düzenlemeler
2 Eyl 2019:
Kupon tarihi güncellendi, Cloudways bilgileri eklendi.
30 Nisan 2018: AWS destek fiyatlandırması da dahil olmak üzere küçük güncellemeler. Daha okunaklı başlıklar.
25 Şub 2018: 
Özel GoDaddy Yönetilen WordPress Hosting kuponu dahil.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map