Namecheap vs Godaddy: En iyi domain tescil şirketi hangisidir? (Mayıs 2020)

Bir sonraki alan adı satın alımınız için GoDaddy veya Namecheap’i seçerseniz?


Karışık mı hissediyorsunuz? Ne tercih edeceğini bilmiyorum?

Umutsuzluğa kapılma.

Senin için bir cevabımız var.

Bu iki popüler seçenekten hangisinin en iyi alan adı tescil şirketi olduğu hakkında nesnel bir görüş almak zor olabilir. Her iki şirketten de çok sayıda alan satın aldıktan sonra, sizin için bir cevabımız var.

Namecheap ve GoDaddy’nin karşı karşıya gelmesinde dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Gider açısından, GoDaddy fiyatlandırması ve Namecheap fiyatlandırması, özellikle düzenli promosyonlar, sezonluk satışlar ve toplu alımlar için önemli indirimlerle çok makul. Her iki şirket de E-posta ve web sitesi barındırma gibi yükselen çok çeşitli hizmetler sunuyor, ancak bu makale için özellikle hangi şirketin özellikle en iyi alan adı kayıt şirketi olduğuna odaklanıyoruz.

İlk olarak 1997 yılında kurulan GoDaddy, muhtemelen endüstrideki en tanınmış alan adı kayıt kuruluşudur. Kapsamlı pazarlama kampanyaları, markalarının bilinirliğini tüketicilere ve profesyonellere, özellikle ABD’de sezonluk Superbowl reklam blitzinde yayınlanan reklamlara yaymaya yardımcı oldu, ancak alan adları satın almak için en iyi yer?

2000 yılında kurulan Namecheap, GoDaddy için dikkate değer bir rakip. Çevrimiçi Korsanlığı Durdur Yasası’na (SOPA) karşı çıkarak gizlilik yanlısı lobideki birçok sesten destek aldılar. Endüstrideki en büyük alan adı kayıt şirketlerinden biri olarak, müşterilerine çeşitli TLD’ler (Üst düzey alanlar) sunar.

Fiyatlandırma

Müşteriler için belki de en önemli faktör, alan adlarını satın almak için ne kadar para ödemek zorunda kalacaklarıdır. Hem GoDaddy hem de Namecheap, yıl boyunca mevcut olan çok sayıda indirim ile rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır, ancak hobi siteniz veya işletmeniz için bir alan satın almanın size ne kadara mal olacağına dair bir fikir edinmek için mevcut fiyatlandırmaya göz atalım.

GoDaddy Fiyatlandırması

GoDaddy’nin fiyatı, ne tür TLD satın aldığınıza (.com, .net. .Org, ülke alanları vb.) Ve bir yıl, iki yıl veya daha fazla satın alıp almadığınıza bağlı olarak değişir. Ayrıca, sezonluk satışlar ve promosyon kuponları fiyatı daha da düşürme eğilimindedir.

Ucuz bir alan adı satın almak istiyorsanız, bir kupon kullanmak veya sitede bir promosyon veya satış beklemek istersiniz. Genellikle, şirket ile ilk yeni alan adınızı satın alıyorsanız, en iyi fırsatları elde edersiniz. Ancak GoDaddy sizi yenilemelerde çok zorlayacak, bu yüzden dikkatli olun.

 • .com Alan Adları: 2 yıllık satın alma ile ilk yıl için 2,99 ABD doları (ancak bu bağlantıyla 0,99 ABD doları), ikinci yıl 17,99 ABD doları olarak faturalandırılır
 • .net Alan Adları: ilk yıl için 13,99 ABD doları, ikinci yıl 19,99 ABD doları olarak faturalandırılır
 • .kuruluş Etki Alanları: İlk yıl için 11,99 ABD doları, ikinci yıl 20,99 ABD doları olarak faturalandırıldı
 • .io Etki Alanları: İlk yıl için 49,99 ABD doları, ikinci yıl 59,99 ABD doları olarak faturalandırıldı
 • .xyz Etki Alanları: İlk yıl için 0,99 ABD doları, ikinci yıl 14,99 ABD doları olarak faturalandırılır

Bunlar sadece GoDaddy tarafından sunulan en popüler TLD’lerin bir örneğidir.

GoDaddy’de 0,99 ABD doları için ilk yeni alan adını alın

Namecheap Fiyatlandırması

İsimlerine göre, Namecheap GoDaddy’den biraz daha ucuz koşma eğilimindedir. Rakipleri gibi Namecheap’in de yıl boyunca birçok satış ve sezonluk indirimi ve satın alma maliyetinizi azaltmaya yardımcı olabilecek kuponları var.
Ucuz alan adı kaydı için, kesinlikle orada en iyi seçeneklerden biridir.

 • .com Etki Alanları: Yıllık 8,88 USD
 • .net Alan Adları: Yıllık 12,98 $
 • .kuruluş Etki Alanları: Yıllık 12,98 ABD doları
 • .io Etki Alanları: Yıllık 32,88 ABD doları
 • .xyz Etki Alanları: Yıllık 1,38 ABD doları

Namecheap, bu seçeneklerin ötesinde birçok TLD sunuyor, bu yüzden göz atmaya değer.

En son Namecheap indirimlerine göz atın (% 46’ya varan indirim)

Özel Alan Adı Kayıt Fiyatlandırması

Alan adı sahibi olan herkes gizliliklerinden endişe duymalıdır. Özel alan adı kaydı, bu iki şirket tarafından da sunulan bir hizmettir. Bu koruma olmadan, herkes genel bir dizine gidebilir ve telefon numaranızı, adınızı ve soyadınızı ve kayıt kuruluşuna sağladığınız diğer kimlik bilgilerini içerebilecek bilgiler için alan adınızı sorgulayabilir..

Bilgisayar korsanları gibi kötü niyetli aktörler bu bilgileri işletmenize saldırmak, özel sosyal ağ profillerinizi çevrimiçi aramak veya hatta bu bilgileri web sitenize saldırmak için kullanılan stratejilere entegre etmek için kullanabilir. Kimlik hırsızları, kimliğinizi çalmak amacıyla alan adınızla aynı bilgileri sorgulayabilir. Profesyonel olarak değerli alan adları satın alan ve çeviren kişiler, sizi korkutmak için sizinle evinizde veya işinizde iletişim kurmanın ötesinde değildir, böylece alanınızı değerinden daha düşük bir fiyata satın alabilirler!

Namecheap, GoDaddy aynı hizmet için alanın fiyatına bir prim eklerken kimlik bilgilerinizi Whois sorgularından gizlemek için ücretsiz özel alan adı kaydı sunar. Namecheap burada açık kazanıyor.

GoDaddy İndirimli Alan Adı Kulübü

Alan adlarını toplu olarak satın almayı planlıyorsanız, ucuz alan adı kaydı için GoDaddy’yi düşünmeye değer. 120 $ / yıl için, yılda 8,29 $ karşılığında .com yenilemeleri alırsınız.
PBN’ler için toplu alan satın almak isteyen bir İnternet Pazarlamacı olarak veya alan adınızın her permütasyonunu kilitlemeye çalışan küresel bir marka olarak, kulübe katılmak için zaman ayırmaya değer olabilir.

Namecheap ile doğrudan bir eşdeğer yok, ancak söylentinin Namecheap’in şu anda aynı fikrin versiyonları üzerinde çalıştığı söylentisi.

Kullanıcı deneyimi & Müşteri desteği

Namecheap vs GoDaddy’ye karar verirken dikkate almanız gereken tek şey fiyat değildir. Kullanıcı deneyimi ve müşteri desteği, seçiminiz için önemli bir faktördür.
Her iki şirketten hoşlanmadığınız bir arayüz varsa veya web geliştiricinizin tercih ettiğiniz programlama diliyle uyumlu bir API’niz yoksa, bir şirketten diğerine geçmek iş akışınızı tamamen kesebilir.

Bazı kullanıcıların bir şirketi diğerine tercih etmesinin bazı nedenleri şunlardır. Çevrimiçi tüm görüşlerde olduğu gibi, kilometreniz değişebilir.

GoDaddy Kullanıcı Deneyimi

godaddy

İnternette gezinirken, GoDaddy’nin müşteri deneyimi hakkında çok sayıda fikir bulabilirsiniz..

GoDaddy Eksileri:

 • GoDaddy’nin mevcut iş stratejisi, müşteriye alan adına çok çeşitli farklı eklenti seçenekleri sunarak satışlara odaklanıyor gibi görünüyor ve bu da satın alma sürecini yavaşlatıyor.
 • Bazı kullanıcılar GoDaddy’nin arayüzünü genel olarak kullanmak için kafa karıştırıcı veya sinir bozucu buluyor. Yaygın bir şikayet, arayüzün karmaşık bilgilere kolay erişim sağlamak yerine karmaşık ve müşteriye diğer hizmetleri sunmaya odaklanmasıdır..
 • E-posta ve sohbet desteği makul derecede duyarlı ancak bazı kullanıcılar teknisyenlerin ve destek temsilcilerinin hazır yanıtlar kullandığından ve soruları yalnızca genel çözümlerle yanıtladığından şikayet ediyor.
 • GoDaddy, Çevrimiçi Korsanlığı Durdur Yasası’nı (SOPA) desteklemek ve müşteri alanlarını saldırgan içerik barındırmak için yasaklamak suretiyle gizlilik ve özgürlük karşıtı duruşlar almakla eleştirildi.
 • GoDaddy’nin alan açık artırma sistemini kullanan müşteriler, gölgeli iş uygulamaları, açık artırmalarla aksaklıklar ve diğer sorunlar hakkında sesli olarak şikayet ettiler.
 • Bazı yorumcular, GoDaddy’nin arka ucundaki birkaç kritik sürecin herhangi bir gözetim veya insan girişi olmadan tamamen otomatik olduğundan şüpheleniyor ve bu da sitedeki açık artırmalarla ve diğer özelliklerle ilgili sorunlara yol açtı.

GoDaddy Artıları:

 • GoDaddy’nin kapsamlı ve iyi eğitimli bir ağ ve bilgi güvenliği ekibi vardır. 1997’den beri faaliyette olduklarından, nispeten az sayıda ihlal ve güvenlik endişesi yaşıyorlar.
 • Site kapsamlı bir şekilde belgelenmiştir ve geniş bir yardım makaleleri deposuna ve müşteriler için açık talimatlara sahiptir..
 • GoDaddy, hızlı yanıt süreleri ve özenli personeli ile mükemmel telefon desteğine sahiptir. Çoğu müşteri daha düşük E-posta ve canlı sohbet desteğine tercih ediyor gibi görünüyor.
 • TLD’lere gelince, GoDaddy diğer tüm şirketlerden daha geniş bir üst düzey etki alanına sahiptir. TLD’lerin çoğu, başka herhangi bir kayıt kuruluşuna sunulmadan önce GoDaddy’de serbest bırakılır.
 • GoDaddy’nin barındırma paketleri bazen Namecheap’lerden daha ekonomiktir, özellikle de bir alan adının her satın alınmasında sınırlı bir barındırma paketinin bulunduğunu düşünür.
 • Telefonla 7/24 müşteri desteğine ve sohbet seçeneklerine erişebilirsiniz
 • SSS, canlı ve küstah forumlar için iyi bir bilgi tabanı

Namecheap Kullanıcı Deneyimi

namecheap

Genellikle müşteriler tarafından çok iyi değerlendirilen Namecheap, kesinlikle birkaç dezavantaj olmadan değildir. Reddit ve Stackoverflow’da, genellikle ucuz alan adı satın almak için en iyi yerlerden biri olarak kabul edilir.

Namecheap Eksileri:

 • Bazı kullanıcılar otomatik yenileme sisteminde zorluk yaşadıklarından şikayet ettiler, ancak bu sorunlar bu yıl itibarıyla düzeltildi..
 • Web sitesinin minimalist tasarımı, daha sağlam bir gösterge tablosunu tercih eden bazı kullanıcıların Namecheap’in barebone düzeniyle istemeyeceği anlamına gelir.
 • Namecheap, bazı rakiplerine göre biraz daha düşük bir çalışma süresi (% 99.8 ~) bildiriyor.

Namecheap Artıları:

 • Namecheap GoDaddy’nin aksine çevrimiçi korsanlığı durdur eylemine (SOPA) karşı çıkan gizlilik yanlısı ve özgürlük yanlısı tutumlar aldı.
 • Namecheap’in gösterge tablosunun minimalist tasarımı, kullanımı kolay, okunması kolay ve çok duyarlı.
 • Alternatif alan adları için mükemmel fikirler veren sağlam bir öneri motoru.
 • Şişirilmiş özellik veya invazif satış olmadan basit ödeme işlemi.
 • Etkileyici bir şekilde, Namecheap’in DNS’si hiçbir zaman bilgisayar korsanları tarafından tehlikeye atılmadı, bildiğimiz kadarıyla.
 • Genel olarak oldukça iyi müşteri desteği
 • SSS için iyi bir bilgi tabanı

Ek Özellikler ve Yukarı Satışlar

Her iki şirket de müşterilerine web hosting paketleri ve e-posta barındırma gibi diğer hizmetleri satıyor ekstra kar yapmak. İkisi arasında bazı farklılıklar var.

GoDaddy Eklentileri

 • CMS yönetimi, güvenlik denetimleri, geçiş, VPS yönetimi, Apache optimizasyonu ve 72 saatlik geri dönüş süresi olan bir dizi diğer kullanım durumu için uzman hizmetler.
 • Office 365 ayda 8,49 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.
 • Yılda 63,99 ABD dolarından başlayan SSL sertifikaları.
 • Web hosting ayda $ 2.99’dan başlıyor.
 • WordPress hosting ayda 4.99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.
 • WHOIS Guard Özel Alan Adı kayıt hizmeti, seçtiğiniz TLD’ye göre ek bir ücret karşılığında.
 • Hizmetlerin sürekli değişmesi ve daha fazla kullanılabilir hale gelmesiyle daha fazlası.

Namecheap Eklentileri

 • GoDaddy’nin WHOIS muhafızına eşdeğer serbest kullanım ömrü <- bu cok büyük! Bu, WHOIS gizlilik korumasına sahip olduğunuz anlamına gelir, böylece kimse adınızı ve adresinizi bilmez
 • Ücretsiz e-posta yönlendirme.
 • Ücretsiz özel ad sunucuları.
 • Paylaşılan, bayi, VPS ve özel barındırma paketleri.
 • WordPress, ilk ay için 1 $ ‘a ev sahipliği yapıyor ve bundan sonra ayda 3.88 $’ dan başlıyor.
 • SSL sertifikaları yılda 7,88 $ ‘dan başlayan.
 • Premium DNS yıllık 4.88 $.
 • Daha birçok hizmet.

Ağ sağlayıcısı

Bu iki şirketten birinden bir alan satın aldıktan sonra dikkate başka bir şey kendi web hosting teklifidir. Gerçek şu ki, bu etki alanlarından birini herhangi bir web barındırma sistemine bağlayabilirsiniz, nereden satın aldığınız önemli değildir. Ancak, alan adı ve web aynı şirket içinde barındırma tutarken kolaylık ve müşteri hizmetleri kadar hafif bir avantajı var.

GoDaddy Barındırma

 • Çok ucuz ekonomiden özel sunuculara kadar geniş hosting seçenekleri
 • E-posta barındırma dahil
 • Yönetilen WordPress barındırma sadece 1 $ ‘dan başlıyor, ancak WP Engine gibi bir şeyle karşılaştırılamıyor
 • SSL, bir dezavantajı olan ödenir. Kendi ücretsiz SSL’nizi yükleyebilirsiniz, ancak zorlaştırırlar
 • Barındırma hizmetleri genellikle kullanıcı dostudur, ancak bazı barındırma tekliflerinde cPanel kullanmazlar
 • Tüm GoDaddy hosting incelemelerini ve GoDaddy Yönetilen WordPress incelemelerini görüntüleyin

Namecheap Barındırma

 • Namecheap’in gülünç derecede ucuz hosting fiyatları var (şimdi% 50 indirimli)
 • E-posta barındırma dahil
 • Oyunda daha yenidirler, bu yüzden barındırma konusunda deneyimli değiller
 • Karma yorumları olan özel bir WordPress barındırma teklifi, EasyWP – var
 • Genel olarak kullanıcı dostu yönetici panelleri
 • Basit bir siteniz varsa, gitmek iyi
 • Burada% 50 indirimden yararlanın

Sonuç

Projenizin büyüklüğüne ve bütçenize bağlı olarak alan adı satın almak için en iyi yer değişir. Namecheap, çoğu müşteri için açık bir kazanıştır, ancak GoDaddy toplu alan adı satın almak isteyen müşteriler için çekici bir seçim olabilir. Her iki şirket de yenilikten, istikrartan, güvenlikten ve fiyatlandırmada sektöre öncülük ederek rakiplerinden çok daha iyi.

Namecheap fırsatlarını buradan alın ->

GoDaddy fırsatlarını buradan edinin, ilk alan adı için 0,99 ABD doları olsun ->

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map