SiteGround vs GoDaddy 2020: Fiyatlar, Özellikler ve Daha Fazlasını Karşılaştırın

SiteGround vs GoDaddy 2020: Fiyatlar, Özellikler ve Daha Fazlasını Karşılaştırın

SiteGround vs GoDaddy 2020: Fiyatlar, Özellikler ve Daha Fazlasını Karşılaştırın

Hemen başlayalım: SiteGround ve GoDaddy arasında karar veriyorsanız, SiteGround’u en iyi genel değer ana bilgisayarı olarak öneririz. Üst düzey destek, daha iyi özellikler ve genel olarak daha yüksek kalitede hosting elde edersiniz. GoDaddy, sizi kapıya sokmak için tatlı, kayıp lideri $ 1 / mo barındırma anlaşmalarıyla sizi cezbedebilir, ancak özellik özelliklerine göre karşılaştırdığınızda, SiteGround eller kazanır.

FİYATLANDIRMA  |  DEĞERDESTEK  |  ÇALIŞMA SÜRESİ  |  HIZ  |  ÖZELLİKLERİ  |  SONUÇ  


SiteGround, dünyanın en hızlı büyüyen hosting şirketlerinden biridir ve çoğu insan için muhtemelen en iyi ev sahipliği yapmaktadır. Kusursuz müşteri desteği, harika özellikler ve düşük fiyatlandırma ile bu global hosting şirketi hakkında çok şey var.

4.8

eleştirmen

4.9

Üyeler (79 Oylar)

VS

GoDaddy’nin tanıtım gerektirmez – muhtemelen dünyanın en tanınmış ana bilgisayar ve alan adı sağlayıcısıdır. Olduğu söyleniyor, bu tür McDonald’s hosting gibi – ucuz, kitlesel pazar, ama son derece iyi değil. Diğer ev sahipleriyle karşılaştırıldığında, diğer ev sahibi genellikle kazanır. Bununla birlikte, sadık bir GoDaddy etki alanı üyesiyseniz, küçük projeler ve olağanüstü telefon desteği için onlarla uğraşmaya değer olabilir..

3.4

eleştirmen

4.1

Üyeler (26 Oylar)

Fiyatlandırma

Puan: 4.5

SiteGround’un fiyatı, aldığınız özellikler için gülünç derecede düşük başlar. Çoğu kullanıcının tek şikayeti, fiyatlandırmanın ilk yıldan sonra neredeyse iki katına çıkarak tam fiyata yükselmesidir. SiteGround çoğu zaman inanılmaz indirimler sunar – böylece her zaman iyi bir anlaşma bulabilirsiniz. SiteGround’dan özel hostinge kadar her şey çok uygun bir fiyattır.

StartUpGrowBigGoGeek
Satış ücreti3,95 $ / ay$ 5.95 / mo7,95 $ / ay
Normal Fiyat$ 11.95 / ay$ 11.95 / ay$ 34.95 / ay
İçin en iyisiYeni başlayanlarOrta düzeyArtıları

Fiyatlandırmayı Görüntüle

Puan: 5.0

GoDaddy’nin fiyatı çok düşük ve yeni başlayanlar için harika. Promosyonlar sadece 1 $ / ay barındırma ekonomi sunan, barındırma pratik olarak ücretsizdir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir şey, yenileme oranlarıdır. İlk döneminiz sona erdikten sonra, ekonomi barındırma ayda 8.99 dolara kadar yükselir, bu yüzden kilitlenmeye dikkat edin.

EconomyDeluxeUltimate
Satış ücreti1,00 $ / ay$ 7.99 / mo$ 12.99 / ay
Normal Fiyat$ 8.99 / mo$ 11.99 / ay$ 16.99 / ay
İçin en iyisiYeni başlayanlarKüçük işYüksek Trafikli Siteler

Fiyatlandırmayı Görüntüle

değer

Puan: 5.0

Piyasada SiteGround’dan daha iyi hosting değeri bulamayacaksınız, övgülerini yeterince söyleyemeyiz. 7/24 destek, günlük yedeklemeler ve ücretsiz SSL ile SiteGround, başlatmanız gereken tüm temel özellikleri kapsar.

GrowBig planına geçmek için son derece tavsiye ediyoruz – sınırsız web sitelerini, depolama alanını ikiye katlayın ve WordPress sahnelemesini istediğinizi bize bildirin. Buna ek olarak, çok fazla tasarruf sağlayan ücretsiz göç alırsınız. SiteGround değeriyle ilgili tek şikayetimiz, hızlı bir şekilde doldurulabilen sınırlı disk alanıdır.

Puan: 4.0

GoDaddy’nin değeri, aldığınız için oldukça iyidir. Toplu pazar sahibi için indirimli fiyat ödüyorsunuz. Örneğin, Ekonomi planı (şu anda 1 $ / ay için satışta) ile elde ettiğiniz şey 1 web sitesi, ölçülmemiş bant genişliği ve 100 GB depolama alanı ve ücretsiz bir alan adıdır. Fiyat 8,99 $ / ay tam bir fiyat kadar atlar bile, hala iyi bir değerdir. Sınırsız web sitesi ve depolama alanı aldığınızdan Deluxe’e gitmenizi öneriyoruz..

Tüm planlar, bir zorunluluk olan 7/24 destek, güvenlik izleme ve DDoS korumasını içerir.

Bu GoDaddy paylaşılan barındırma planlarıyla ilgili iki büyük sorun: endüstri standardı haline gelen ücretsiz SSL sertifikası ve veritabanlarında 1 GB sınırlaması yok. WordPress kullanıyorsanız ve bazı yüksek kaliteli fotoğraflarınız varsa, bu veritabanı sınırını hızlı bir şekilde aşabilirsiniz. Bu iki nedenden dolayı GoDaddy’yi tam bir noktaya yerleştiriyoruz.

Müşteri desteği

Puan: 5.0

SiteGround müşteri desteği oldukça destansı. 7/24/365 telefon, e-posta ve sohbet yoluyla destek alırsınız. Destek aracıları dost canlısı, yardımsever ve sorunlarınızı çözmek için gerçekten de ötesine geçiyor.

Müşterilerinin şarkı söylediği övgüleri görmek için tam SiteGround incelememize göz atın – hepsi desteklemeye gelir. O kurabiyeyi kırdılar. Yeni başlayan biriyseniz, destek # 1 önceliğiniz olmalıdır, bu nedenle bu yönüyle ilgili olarak diğer herhangi bir ana makinenin üzerine SiteGroun ile gidin. 

Daha fazla detay

Puan: 4.0

GoDaddy, kitlesel pazar müşteri tabanları için tamamen anlamlı olan 7/24 telefon desteğiyle gurur duymaktadır. Zayıf noktalardan biri, telefonun onları ele geçirmenin tek yolu olmasıydı. O zamandan beri bunu değiştirdiler ve şimdi birçok internet nerdinin tercih ettiği sohbet desteği sunuyorlar.

Telefon desteği genellikle peşine düştükçe daha yüksek kalitededir ve sorularınızı daha hızlı yanıtlayabilir. Sohbet desteğinin hızlı bir şekilde bağlandığını gördüm, ancak pin numaranızı girip yanıtlarını beklemek de dahil olmak üzere bazı çemberlerden atlamak zorundasınız. Destek kalitesi, tam çözüm sağladıkları SiteGround’un aksine genellikle hızlı yanıtlardır. Genel olarak, iyi destek, ama mükemmel değil. 

Daha fazla detay

Hosting Çalışma Süresi

Puan: 5.0

SiteGround% 99,99 çalışma süresi vaat ediyor ve bu da olabildiğince iyi. Üçüncü taraf testleri, her ay% 99,95 ile% 100 arasında bir aralığı gösteren onaylıyor.

SiteGround, özel yazılım yığınlarıyla proaktif izleme ve agresif bot saldırılarını önlemeye yardımcı olmak için AI sunar. SiteGround ile çalışma süresi hakkında endişelenmeyin, kapsama alanı var.

Puan: 3.5

GoDaddy’nin çalışma süresi makul olarak iyidir, genellikle% 99,95 veya daha iyidir. Web’deki kullanıcılardan gelen yorumlar karışıktır, ancak genellikle çalışma süresi / kesinti süresi önemli bir sorun olarak ortaya çıkmaz.

GoDaddy’de bir sunucu çalışma süresi garantisi (uyarı – yasal jargon!) – ancak yalnızca kapsar % 99.90 (orada bir .09 eksik) – Bu, barındırma işleminizin ayda 43 dakika kapalı olabileceği anlamına gelir ve bunu normal kabul ederler. Neredeyse bir saat boyunca önemli bir alışveriş döneminde web sitenizi hayal edin! Ayrıca, GoDaddy size yalnızca % 5 kredi iade – ki bunlar sadece peni olabilir. Bir ay daha yüksek standartlara ve krediye sahip olmaları gerektiğini düşünüyoruz.

hız

Puan: 4.5

SiteGround çok sayıda hız optimizasyonu sunar: CDN optimizasyonu, Cloudflare, dinamik önbellekleme ve memcaching. Tüm bunlar, SiteGround tarafından geliştirilen teknoloji ile site hızınızı artırmanıza yardımcı olur.

Buna ek olarak, müşteri destek ekibi her zaman yardım etmeye ve sitenizi nasıl hızlandıracağınıza dair ipuçları sunmaya hazırdır. Orada daha hızlı ana bilgisayarlar olabilir, ancak bu değer için en iyilerinden biridir.

Puan: 3.5

GoDaddy, hız testi devam ettiği sürece paketin ortasına düşer. Daha fazla işlem gücü ve hızı elde etmek için sizi Ultimate planlarına yükseltmeye çalışıyorlar, bu da beni yanlış şekilde ovuyor. Ekonomi planlarının da hıza ihtiyacı var!

üzerinde heyecan GoDaddy bir miktar şikayet şikayeti alıyor, ancak dürüstçe bu popüler bir ev sahibi için daha fazlasını bekliyordu.

GoDaddy bizim en hızlı web hosting listesi yapmadı. Bir kazananla gitmek istiyorsanız bu gönderiyi kontrol edin.

Özellikleri

Puan: 5.0

SiteGround tüm ana bilgisayarların en iyi özelliklerinden bazılarına sahiptir. Sadece hayatınızı kolaylaştırmak için kendi özel araçlarını sunmakla kalmaz, aynı zamanda cPanel, Cloudflare ve diğer 3. taraf teknolojilerinden yararlanırlar.

Özellikleri arasında en sevdiğim kelime WordPress hazırlama, memcached hız teknolojisi ve SiteGround’un sunduğu tüm yükseltme seçenekleri.

Tüm Özelliklere Bakın

Puan: 3.5

GoDaddy’nin temel planlardaki özelliklerinin büyük bir hayranı değil. Çoğu insan sitelerine bugünlerde WordPress’te başlıyor ve GoDaddy’de WordPress barındırma özelliği varken, WordPress sahnelemesini almak için tekrar yükseltmeniz gerekiyor. GoDaddy’nin ekonomi barındırma planlarında ücretsiz bir SSL almazsınız, yedek almazsınız ve bunlar taşıma yapmazlar.

GoDaddy’nin oluşturdukları bazı özel araçları olsa da, bu kadar büyük bir şirket için SiteGround gibi daha küçük, daha kazıyıcı bir ana bilgisayardan daha fazla özellik sunmasını beklerdim – ancak karlarını elde etmeleri gerekir. Genel olarak, özellikler tamam, harika değil.

Tüm Özelliklere Bakın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector