WP Engine vs GoDaddy: Fiyatlar, Özellikler ve Hız Karşılaştır – 2020

GoDaddy’yi WP Engine ile karşılaştırıyorsanız, elmaları portakal ile karşılaştırıyorsunuz.


GoDaddy, büyük ölçüde indirim fiyatlandırmasıyla ilgilidir.

WP Engine çok daha kaliteli, WordPress’e özgü bir hizmettir.

Evet, GoDaddy artık Yönetilen WordPress Hostinglerini sunuyor, ancak WP Engine’in sunduğu ürünle rekabet eden her şeyden çok bir pazarlama adı.

WP Motoru ve GoDaddy Fiyatlandırması

Genellikle, çoğu insan toplam değer yerine ilk maliyete dayalı bir karar verir..

Fiyat noktalarının birçok kullanıcı için bir marka veya kırılma durumu olabileceğini biliyoruz, bu nedenle bu bilgileri başka bir şeyden önce sunduğumuzdan emin oluyoruz. Bununla birlikte, fiyatın aldığınız hizmetin sadece bir bileşeni olduğunu belirtmeliyiz, bu yüzden biraz daha fazla harcayabilir ve daha iyi bir değer elde edebiliyorsanız, bu rotaya gitmenizi şiddetle öneririz.

Sonunda, “sizin için ne ödeme olsun” mantra barındırma hizmetleri ile başka bir şey gibi doğrudur.

Ayrıca, bu karşılaştırmanın mümkün olduğunca eşit olduğundan emin olmak için GoDaddy’nin standart barındırma planları yerine WordPress barındırma paketlerine bakıyoruz. Bu şekilde benzer faktörlere göre nasıl istifleneceklerini görebilirsiniz.

Bir Bakışta GoDaddy Hosting Fiyatlandırması

 • Temel Plan: Başlamak için aylık 3,99 $, yenilemek için ayda 7,99 $
 • Deluxe Plan: Başlamak için aylık 4,49 $, yenilemek için 9,99 $
 • Nihai Plan: Başlamak için aylık 7,99 $, yenilemek için 14,99 $
 • Geliştirici Planı: Başlamak için 13,99 $, yenilemek için 24,99 $

WP Motor Fiyatlandırması

 • Kişiye özel: Aylık 34 $ (bağlantımızla indirim)
 • Profesyonel: Aylık 99 $
 • İş: Aylık 249 $
 • Ödül: fiyatlandırmasını isteyin

Gördüğünüz gibi, WP Engine GoDaddy’den çok daha fazlasıdır, bu da bazı insanların tamamen önlemek için yeterli olabilir. Bununla birlikte, yukarıda belirttiğimiz gibi, değer hangi seçeneği seçmeniz gerektiğinin çok daha iyi bir göstergesi olabilir, bu nedenle GoDaddy’nin daha akıllı bir seçim olduğunu düşünmeyin, çünkü maliyeti daha düşüktür. Bununla birlikte, Go Daddy tek başına fiyat ile karşılaştırıldığında çok daha uygun maliyetli.

Kazanan: GoDaddy

Para iade garantisi

Bir web sitesi oluşturma söz konusu olduğunda, her şeyi nasıl programlayacağınızı anlamak ve her şeyin bir araya geldiğinden emin olmak için zaman ayırmanız gerekir. Bu nedenle, sadece birkaç gün denedikten sonra farklı bir şeye ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için bir plan seçebilirsiniz. Neyse ki, birçok barındırma hizmeti, belirli bir zaman dilimi içinde hizmetinizi iptal etmek zorunda kalırsanız, herhangi bir güçlük çekmeden size geri ödeme yapacağınız anlamına gelen bir garanti sunar. Bu durumda, WP Engine fikrinizi değiştirmeniz için altmış güne kadar verirken, GoDaddy kırk beş.

Kazanan: WP Motoru

Müşteri desteği

Her ana bilgisayarla elde ettiğiniz çeşitli özellikleri ve avantajları yıkmadan önce, öncelikle destek sistemlerinin ne kadar iyi olduğuna bakmak istiyoruz. Web sitesi oluşturmada ne kadar iyi olursanız olun, sonunda teknik destek alan biriyle konuşmanız gerekecektir, bu yüzden onlara her zaman erişebilmeniz ve hızlı yanıtlar alabilmeniz zorunludur. Bunu akılda tutarak, ana bilgisayarların destek sağlamak için kullandığı dört ana yöntem vardır, bu yüzden her bir ana bilgisayarın nasıl biriktiğini görelim.

Telefon Desteği

Bir destek hattını aramak söz konusu olduğunda, canlı bir kişiye ulaşmadan önce sonsuza kadar beklemek zorunda kalmak istemezsiniz. Ayrıca, gece veya gündüz herhangi bir saatte arayabiliyorsanız en iyisidir, böylece akşam ortasında sitenizde çalışıyorsanız, bir şeyler ters giderse yardım alabilirsiniz. Her iki hizmet de 7/24 telefon desteği sunuyor ve her ikisi de sizi çok uzun süre beklemeye almıyor.

Kazanan: bir kravat

Canlı sohbet

Çoğu insan için, beklemeye almak en kötü şeylerden biridir, bu nedenle canlı sohbet işlevine sahip olmak genellikle daha iyi bir yoldur. Bu şekilde, sorununuzu gerçek zamanlı olarak çözebilirsiniz, ancak garip sessizlikler veya kötü asansör müziği hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Her iki site de güvenilir canlı sohbet işlevlerine sahiptir, ancak GoDaddy her zaman çevrimiçi değildir, bu nedenle normal çalışma saatlerinde bunlara ulaşmaya çalıştığınızdan emin olmanız gerekir. Gecenin her saatinde birçok insanın web sitelerinde çalıştığı düşünüldüğünde, bu önemli bir dezavantajdır..

Kazanan: WP Motoru

E-posta

Destek sistemleri ile ilgili olarak, e-postaya sahip olmaktan daha temel olamazsınız. Bu, hemen çözülmesi gerekmeyen bir sorununuz olduğunda içindir. Yine de, yanıt için günlerce beklemek istemezsiniz, bu nedenle hizmetin size derhal geri dönmesi zorunludur. Yine, WP Engine’in iyi bir e-posta hizmeti var, ancak ne olursa olsun GoDaddy’nin bir e-posta işlevi yok. Günün her saatinde arama yapabilir ve normal iş saatlerinde sohbet edebilirsiniz, ancak sorunun çözülmesi için e-posta gönderememeniz tuhaf görünebilir.

Kazanan: WP Motoru, açıkçası

Forum

Ev sahiplerinin müşterileri için destek sağlaması için son yöntem, insanların herhangi biriyle konuşmak veya bir yanıt beklemek zorunda kalmadan sorunlarına çözüm arayabilmeleri için ortak konularla ilgili çok sayıda öğretici ve diğer bilgilere sahip olmaktır. Hem WP Engine hem de GoDaddy bu tür sistemlere sahiptir, ancak GoDaddy’nin çok daha kapsamlı bir SSS seti ve eğitim bilgileri bulunmaktadır..

Kazanan: GoDaddy

hız

Bir barındırma hizmetinin değerini belirlerken, bunu yapmanın en iyi yollarından biri yük hızlarını ne kadar iyi işleyebildiğini görmektir. Bugünün hızlı tempolu toplumunda, yüklenmesi birkaç saniyeden uzun süren her şey sonsuza dek gibi hissedebilir, bu yüzden ev sahibinizin size gecikmemesi çok önemlidir. Yükleme sorunları varsa, kitleniz sayfanızı geri döndürür ve kötü bir ün kazanırsınız.

Her iki sitenin hızını karşılaştırmak için, başkalarının ne kadar iyi biriktiklerini görmek için yapılan bağımsız testlere baktık. Sonuçlar burada.

GoDaddy

 • En İyi Hız:31 saniye
 • En Kötü Hız:97 saniye
 • Ortalama: 10 saniye

WP Motoru

 • En İyi Hız: 503 milisaniye
 • En Kötü Hız:58 saniye
 • Ortalama: 872 milisaniye

Gördüğünüz gibi, WP Engine çok daha güvenilir ve tutarlı, GoDaddy oldukça geniş bir hata payına sahip. İnsanların sitenizi yüklemekte zorlanıp zamanlamayacakları konusunda endişelenmek istemediğiniz için, WP Engine daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. Daha iyi sonuçların nedeni, WP Engine’in bir hizmete adanmış olması gibi görünüyor, oysa GoDaddy sadece WordPress barındırmadan daha fazlasını yapıyor, bu nedenle sunucuları farklı veri türlerine yanıt vermek zorunda.

Kazanan: WP Motoru

uptime

Yükleme sürelerinin yanı sıra, sitenizin çökmediğinden de emin olmak istersiniz, bu nedenle çoğu ana bilgisayar bir kesintisiz çalışma garantisi sunar. Bu, dünyanın neresinde insanların sitenize eriştiğine bakılmaksızın, sayfanızın her zaman kullanılabilir olacağını ve ağ bağlantısı sorunlarına maruz kalmayacağını size rahatlatmak içindir. Bunu göz önünde bulundurarak, GoDaddy sunmazken WP Engine bir garanti sunmaz. Bu, GoDaddy’nin sunucularında kesinti yaşarsanız, sizi telafi etmeyecekleri anlamına gelir, bu da bazıları için bir anlaşma kırıcı olabilir.

İki hizmeti karşılaştırırken, her ikisi de yüksek çalışma süresi yüzdeleri sağlamada mükemmeldir, ancak kenar WP Engine’e gider. Bu sitenin yalnızca% 100 kesintisiz çalışma süresi değil, aynı zamanda garanti almanız da hoş bir dokunuş.

Kazanan: WP Motoru

değer

Performans ve güvenilirlik konusunda neler beklediğinizi gördüğümüze göre, her barındırma hizmetiyle elde ettiğiniz temel paketleri inceleyelim. Yine, işleri adil ve dengeli tutmak için, sadece WordPress hostingindeki iki siteyi karşılaştıracağız. Bu, GoDaddy’de standart paylaşılan barındırma seçeneğini tercih ederseniz, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak biraz farklı paketler alabileceğiniz anlamına gelir..

GoDaddy

 • Temel: Bir web sitesi, ayda 25 bin ziyaretçi, 10 GB depolama alanı, ücretsiz alan adı, SFTP paketi
 • Deluxe: Bir web sitesi, ayda 100 bin ziyaretçi, 15 GB depolama alanı, ücretsiz alan adı, SEO eklentisi
 • Ultimate: İki web sitesi, ayda 400 bin ziyaretçi, 30 GB depolama alanı, ücretsiz alan adı, bir SSL sertifikası
 • Geliştirici: Beş web sitesi, ayda 800 bin ziyaretçi, 50 GB depolama alanı, ücretsiz alan adı, bir SSL sertifikası

WP Motoru

 • Kişiye özel: Bir web sitesi, ayda 25 bin ziyaretçi, 10 GB depolama alanı, ücretsiz veri aktarımı, ücretsiz SSL sertifikaları
 • Profesyonel: On web sitesi, ayda 100 bin ziyaretçi, 20 GB depolama alanı, ücretsiz veri aktarımı, ücretsiz SSL sertifikaları
 • İş: Yirmi beş web sitesi, ayda 400 bin ziyaretçi, 30 GB depolama alanı, ücretsiz veri aktarımı, ücretsiz SSL sertifikaları
 • Ödül: 150 web sitesi, ayda bir milyon ziyaretçi, 100-300 GB depolama alanı, ücretsiz veri aktarımı ve SSL sertifikaları
 • Şirket: 150 web sitesi, ayda beş milyon ziyaretçi, 400 GB-1 TB depolama alanı, ücretsiz veri aktarımı ve SSL sertifikaları

Gördüğünüz gibi WP Engine, GoDaddy’den çok daha fazla değer sunuyor.

Ancak, yukarıda gördüğümüz gibi, fiyat noktaları çok daha yüksek, bu yüzden daha fazlasını yapabileceğiniz mantıklı. Bununla birlikte, her programla temel paketlerin ötesine geçtiğinizde, WP Engine’in sunabileceği daha çok şey olduğunu görmek kolaydır. Ayrıca, plan kurulumunuzdan bağımsız olarak siteleriniz için sınırsız veri aktarımı ve ücretsiz SSL sertifikaları almanız, WP Engine’in zaten daha iyi bir seçim olduğu anlamına gelir. GoDaddy’nin sahip olduğu tek büyük avantaj, her planla ücretsiz bir alan adı alabilmenizdir.

Aksi takdirde, WordPress ana bilgisayarınız olarak GoDaddy’yi seçerek kendinizi ciddi şekilde sınırlandırıyorsunuz.

Kazanan: WP Motoru

Sonuç

Dolayısıyla, WordPress barındırma söz konusu olduğunda, WP Engine’in daha iyi özelliklere, daha fazla güvenilirliğe ve daha iyi müşteri hizmetine sahip olduğu açıktır. Bununla birlikte, web siteniz için WordPress kullanmak istemiyorsanız veya kullanmanız gerekmiyorsa, GoDaddy’nin erişebileceğiniz birçok özellik ve avantajı vardır, bu da onu daha kapsamlı bir ana makine haline getirir.

Kazanan: WordPress için WP Motoru, başka bir şey için GoDaddy

Tüm hosting seçeneklerinizi keşfetmek için WP Engine ve HostGator karşılaştırma yayınımıza göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map