Google Cloud Recenzje maj 2020 – Ceny hostingu i plany

Google Cloud Recenzje maj 2020 – Ceny hostingu i plany

Google Cloud Recenzje maj 2020 – Ceny hostingu i plany

Jak dobry jest Google Cloud Hosting?


Google Cloud Recenzje 3.3 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Użytkownicy (5 głosów) Plusy

 1. Doskonała wydajność
 2. Rachunki w przyrostach minutowych
 3. Doskonała sieć wewnętrznych centrów danych
 4. Łatwa w użyciu analiza Big Data z BigQuery

Cons

 1. Tylko trzy centra danych
 2. Mniej opcji oprogramowania niż AWS
 3. Nie dla nowicjusza

Wsparcie3Speed3Features3.5Value4Transparency3

Nasza oficjalna recenzja Google Cloud Hosting

Google Cloud hosting to raczej usługa IAAS – Infrastruktura jako usługa. Google, ogromny konglomerat z Doliny Krzemowej, który wszyscy kochamy i znamy, świadczy również usługi hostingowe.

Na poziomie podstawowym Google nazywa te Witryny Google. Sektor edukacyjny i rządowy od dawna wykorzystuje go do tworzenia prostych stron internetowych, a nawet prostszych intranetów. W tej chwili nie próbują konkurować z innymi platformami hostingowymi i dostawcami. Zamiast tego próbują swoich sił w branży IAAS.

Najlepsze funkcje Google Cloud Hosting

Dwaj główni konkurenci Google to Amazon Web Services (AWS) i hosting RackSpace. Są pod silnym wpływem Linuksa – szczególnie jego wersji Google. Tak – Google ma swój własny wariant systemu Linux.

Doskonała wydajność

Platforma Google Cloud ma doskonałą wydajność. Aby to przetestować, musieliśmy porównać co najmniej dwie różne usługi. W naszym teście wykorzystaliśmy RackSpace, ponieważ RackSpace ma tendencję do wyprzedzania konkurentów pod względem wydajności. W tym przypadku Google Cloud osiągnął lepsze wyniki niż RackSpace. Podczas testowania Google Cloud przeciwko RackSpace byliśmy w stanie osiągnąć wyniki porównawcze za pomocą jednego vCPU z platformy Google Cloud, podczas gdy RackSpace potrzebował dwóch vCPU, aby osiągnąć te same liczby.

Rachunki w przyrostach minutowych

Google ma bardzo wyrafinowany kalkulator cenowy, a nawet upublicznia swoje algorytmy obliczeniowe – aż do samego kodu JSON. Przy całym tym algorytmie Google będzie naliczać opłaty w krokach co minutę. Definiują miesiąc jako 720 minut, a dla celów analizy porównawczej, jeśli spędziłeś cały miesiąc na analizie porównawczej, zostaniesz obciążony opłatą za 720 minut.

Gdy kupujesz pakiet IAAS, ceny zaczynają się od 6092 USD rocznie i zaczynają się od pakietu aplikacji WWW z ośmioma serwerami.

Doskonała sieć wewnętrznych centrów danych

Nie powinno to dziwić, ale standard sieciowy Google jest na najwyższym poziomie. Po skonfigurowaniu maszyn wirtualnych możesz łatwo i szybko tworzyć wirtualne sieci prywatne. Obejmuje to publiczne i prywatne podsieci do rozmieszczania maszyn wirtualnych. Otrzymasz również dostęp do zapór ogniowych, bram i routerów. Przekonasz się, że można je łatwo skonfigurować – jeśli znasz wiersz poleceń systemu Linux. Poruszanie się po platformie Google Cloud nie wymaga wiedzy informatycznej. Jeśli jednak chcesz uzyskać jak najwięcej z usługi, najprawdopodobniej najlepiej jest mieć taką usługę.

Łatwa w użyciu analiza Big Data z BigQuery

Grupa docelowa platformy Google Cloud to nie tylko zaawansowani użytkownicy. Korzystają z interfejsu wiersza poleceń, aby nadążyć za innymi konkurentami w branży IAAS. Dotyczy to Microsoft Azure, Amazon Web Services, RackSpace Managed Cloud i IBM / SoftLayer, które są skierowane do osób z doświadczeniem administracyjnym IT – nie tylko zaawansowanych użytkowników.

Jeśli należysz do tej kategorii, platforma Google Cloud ułatwia wykonywanie codziennych zadań, takich jak przydzielanie tymczasowych adresów IP do rezerwowania adresów IP.

Wady Google Cloud Hosting

Istnieje kilka rzeczy, które według Google Cloud mogą być lepsze. Oto, co znaleźliśmy.

Tylko trzy centra danych

Google Cloud ma tylko trzy centra danych – globalnie. Mają jeden w Iowa w Stanach Zjednoczonych, jeden w Belgii, Niemczech i jeden na Tajwanie. Bez względu na to, jak dobrze Google Cloud może poradzić sobie w testach porównawczych, Twoja witryna i Twoje dane będą działać tak szybko, jak najsłabszy link. To podstawowa fizyka. Jeśli mam odtwarzacz Blu-ray podłączony do telewizora HD za pomocą kabla RCA, nie dostanę wysokiej rozdzielczości. Zmuszając wideo przez kabel RCA, kabel, który nie obsługuje wysokiej rozdzielczości sprawi, że moje wideo nie będzie odtwarzane w wysokiej rozdzielczości. Słabym ogniwem byłby kabel RCA. Aby uzyskać HDTV z odtwarzacza Blu-ray, muszę mieć odtwarzacz Blu-ray, kabel HDMI i HDTV. Każde łącze musi być w stanie obsłużyć przepustowość.

Ta sama zasada dotyczy Internetu. Gdy Google Cloud ma tylko trzy centra danych, sama sieć, na której opiera się Internet, może spowolnić Twoją witrynę. Ktokolwiek twój najwolniejszy link jest między tobą a twoimi zasobami, decyduje o wrażeniach użytkownika.

Powiem to na temat platformy Google Cloud. Niedawno otworzyli centrum danych w Południowej Karolinie w Stanach Zjednoczonych.

Mniej opcji oprogramowania niż AWS

Jeśli zrobiłbyś porównanie obok siebie z Amazon Web Services i platformą Google Cloud, okazałoby się, że platformy Google Cloud poważnie brakuje. Amazon Web Services oferuje znacznie więcej opcji i pakietów usług niż platforma Google Cloud.

Nie dla nowicjusza

Platforma Google Cloud nie jest dla początkującego. Wspominam o tym tutaj, ponieważ jest to potencjalnie negatywne i odwróci ludzi – nawet jeśli Google zrobiło to celowo. Aby konkurować z największymi graczami na boisku IAAS, najlepiej wykorzystasz tę usługę, jeśli masz doświadczenie w administracji IT.

Dolna linia

Porównując platformę Google Cloud do wszystkich jej konkurentów, jest ona podobnie z Microsoft Azure. Gdyby wybrana maszyna wirtualna była oparta na jądrze Linux, z pewnością wybrałbym platformę Google Cloud ze względu na jej kompatybilność. Podobnie wybrałbym platformę Microsoft Azure, gdyby Windows był moją maszyną wirtualną. Obie są doskonałymi usługami, a oceniana obok siebie platforma Google Cloud przewyższa Microsoft Azure.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector