Recenzje hostingu Namecheap Maj 2020 – Shared, EasyWP i VPS

Recenzje hostingu Namecheap Maj 2020 – Shared, EasyWP i VPS

Recenzje hostingu Namecheap Maj 2020 – Shared, EasyWP i VPS

Contents

Co to jest Namecheap Hosting?

Pamiętaj, kiedy GoDaddy miał kłopoty z założycielem strzelającym do słoni?


No cóż, Namecheap wziął moralny szczyt i pomógł zszokowanym klientom przejść na ich platformę.

Są tam, gdzie chcesz nazwę domeny, ale co z ich hostingiem?

Firma została założona w 2000 roku przez człowieka o nazwisku Richard Kirkendall i jest niezależna własnością i jest zarządzana.

Przez pierwszą połowę swojego istnienia Namecheap zapewniał wyłącznie rejestratorów nazw domen, ale od 2007 roku rozszerzyli się, oferując również opcje hostingu dzielonego. Biura Namecheap znajdują się w centrum Los Angeles i do tej pory mają ponad dwa miliony klientów.

Jak dobry jest Namecheap Hosting?

Jak sama nazwa wskazuje, ta strona znana jest z tanich nazw domen.

Ale teraz są borsukami miodnymi i stawiają swoje roszczenia w hostingu.

Za jedyne 10 USD rocznie.

Firma istnieje już od ponad piętnastu lat i zyskała dobrą reputację jako rejestrator domen, a usługi hostingu są w porządku, nawet jeśli nie są tak niezwykłe jak inne strony. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszą rzeczą w Namecheap jest cena, ale mają one całkiem dobrą obsługę klienta i zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić witrynę. Jeśli szukasz czegoś prostego i jednoznacznego, Namecheap może być przyzwoitą opcją, zakładając, że chcesz zaoszczędzić pieniądze. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś bardziej niezawodnego lub chcesz hostować wiele witryn lub robić coś bardzo złożonego, Namecheap może być bardzo ograniczający.

Zobacz oficjalną stronę Namecheap Recenzje hostingu 3.6 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Użytkownicy (2) głosów) Plusy

 1. Opłacalne
 2. Przyzwoita obsługa klienta
 3. Doświadczony rejestrator domen
 4. Przyjazny dla użytkownika interfejs
 5. Niezawodne czasy działania
 6. Przyzwoite funkcje biznesowe

Cons

 1. Oferowane ograniczone funkcje
 2. Plany wartości są znacznie bardziej ograniczone
 3. Nie jest idealny dla dużych przedsiębiorstw lub hostingu wielu witryn
 4. Problemy mogą pojawiać się dość regularnie

Podsumowanie Jeśli chodzi o usługi hostingowe, Namecheap z pewnością nie należy do najlepszych. Jednak dla każdego, kto szuka czegoś opłacalnego bez dodatków, może to być dobra opcja. Ceny są najlepszą rzeczą, ale niekoniecznie oznacza, że ​​ma wielką wartość. Obsługa3.5Speed3Features3Value4.5Transparency4

Nasz oficjalny przegląd hostingu Namecheap

Firma została założona w 2000 roku przez człowieka o nazwisku Richard Kirkendall i jest niezależna własnością i jest zarządzana. Przez pierwszą połowę swojego istnienia Namecheap zapewniał wyłącznie rejestratorów nazw domen, ale od 2007 roku rozszerzyli się, oferując również opcje hostingu dzielonego. Biura Namecheap znajdują się w centrum Los Angeles i do tej pory mają ponad dwa miliony klientów. Namecheap jest akredytowany przez ICANN.

Najlepsze cechy Namecheap Hosting

Zanim przejdziemy do licznych kwestii związanych z Namecheap Hosting (niestety jest ich sporo), zacznijmy od spojrzenia na to, co robią dobrze. Prowadzenie działalności przez tak długi czas i posiadanie tak wielu klientów (jak mówią) oznacza, że ​​muszą robić kilka rzeczy dobrze, dlatego powinniśmy podkreślić pozytywne aspekty związane z uzyskaniem taniej domeny i strony internetowej od Namecheap.

1. Opłacalne

Istnieją cztery plany do wyboru, a wszystkie są absurdalnie tanie w porównaniu do innych witryn. Tam, gdzie Namecheap naprawdę błyszczy, jest jego wstępna wycena, która zaczyna się od 9,88 USD za pakiet Value. Lista cen jest następująca.

 • Wartość: Na początek 9,88 USD, przedłużenie o 38,88 USD rocznie
 • Profesjonalny: 19,88 USD na początek, 78,88 USD rocznie za przedłużenie
 • Ostateczny: Na początek 29,88 USD, przedłużenie o 129,88 USD rocznie
 • Business Pro: 19,88 USD na początek, 17,98 USD miesięcznie na odnowienie

Jak widać, możesz zacząć od bardzo niskiej ceny wstępnej. Ale czy dostajesz dużo za te pieniądze? Nie dokładnie. Ale zajmiemy się tym później.

2. Szybkie i łatwe wdrożenie

Za każdym razem, gdy rejestrujesz się w nowej witrynie hostingowej, musisz uzyskać wszystkie informacje i wszystko uruchomić. Niektóre witryny mogą to niepotrzebnie skomplikować, co oznacza, że ​​jeśli nie znasz jeszcze układu, może to być mylące i zajmuje więcej czasu niż to konieczne. Na szczęście Namecheap sprawia, że ​​proces wdrażania jest niezwykle prosty. Otrzymasz e-mail powitalny, gdy tylko się zarejestrujesz i będziesz mógł zalogować się natychmiast po tym. Wszystko jest ułożone w efektywny sposób, co oznacza, że ​​w ogóle się nie odwrócisz i będziesz musiał zadzwonić do działu obsługi klienta.

3. Wsparcie

Patrząc na recenzje klientów, wydaje się, że istnieje pewna rozbieżność z systemem wsparcia. Z jednej strony niektórzy użytkownicy twierdzą, że otrzymali obejście, z drugiej strony różne osoby twierdzą, że obsługa klienta jest najlepsza w tej witrynie. Przy naszym ograniczonym doświadczeniu musimy powiedzieć, że ogólnie świadczona usługa jest nieco powyżej średniej, a czasy reakcji są stosunkowo szybkie.

Wolelibyśmy, aby mieli wsparcie telefoniczne, ale możesz prowadzić czat na żywo, co oznacza, że ​​powinieneś być w stanie rozwiązać problem w ciągu około godziny. Inną opcją jest otwarcie biletu, który może potrwać od pięciu godzin do całego dnia, w zależności od liczby klientów.

4. Zarządzanie stroną internetową

Jak wspomniano powyżej, Namecheap jest dobry tylko dla każdego, kto nie potrzebuje wielu funkcji na swojej stronie. Większość skarg, które widzieliśmy, pochodziła od użytkowników, którzy chcieli zintegrować wiele dodanych aplikacji i programów z ich witryną, co nie jest idealne dla tego hosta.

Biorąc to pod uwagę, zakładając, że prostota jest twoją grą końcową, Namecheap ułatwia ci wszystko. Gdy zaczniesz korzystać z witryny, zaplecze jest bardzo minimalistyczne i przyjazne dla użytkownika, co oznacza, że ​​nie potrzebujesz dyplomu informatyki, aby poruszać się po opcjach menu. Niektórzy mogą nawet powiedzieć, że to zbyt proste.

5. Opcje tworzenia kopii zapasowych

Za każdym razem, gdy zarządzasz witryną, musisz regularnie wykonywać kopie zapasowe swoich materiałów. Namecheap zdejmuje jednak z barków wiele tego obciążenia i tworzy kopię zapasową witryny dwa razy w tygodniu. Chociaż zalecamy, abyś zrobił to sam, jest to miła funkcja, którą oferują, więc jeśli zapomnisz to zrobić, nie wkręcisz się na dłuższą metę.

6. Funkcje strony internetowej

Podczas gdy dodatkowe funkcje oferowane przez Namecheap są ograniczone w porównaniu do innych witryn, te, które ma, są całkiem dobre.

 • Softaculous: jeśli chodzi o instalowanie skryptów i aplikacji innych firm, program ten sprawia, że ​​wszystko jest super łatwe, umożliwiając umieszczenie wszystkiego za pomocą jednego kliknięcia.
 • CloudFlare: ten program innej firmy może przyspieszyć twoją witrynę i zwiększyć mobilność. Namecheap pozwala na integrację z CloudFlare dla lepszej wydajności.
 • Aplikacje Google: dla każdego, kto kocha Google, możesz zainstalować aplikacje firmy na swojej stronie internetowej za pośrednictwem Namecheap

7. Uptime

Gdy przejdziesz na jakąkolwiek stronę hostingową, wszyscy twierdzą, że gwarantują ponad 99% niezawodności czasu pracy. O ile moglibyśmy powiedzieć, Namecheap nie wyjaśnia, co mogą zaoferować w przypadku tego procentowego spadku, co oznacza, że ​​ich gwarancja może być tylko pustymi obietnicami.

To powiedziawszy, nie widzieliśmy żadnych istotnych problemów z dyspozycyjnością, co oznacza, że ​​wydają się mieć wszystko pod kontrolą. Większość skarg, które widzieliśmy, dotyczyła funkcji i skryptów, które nie działały poprawnie, ale wydaje się, że nikt nie ma tak wielu problemów z czasem pracy. Oczywiście czasami coś się dzieje, ale ogólnie wydaje się, że strona spełnia swoje obietnice.

8. Rejestrator domen

Przede wszystkim Namecheap zaczynał jako rejestrator domen i dlatego właśnie ta strona robi to wyjątkowo dobrze. Jeśli chcesz kupić domenę i hostować ją gdzie indziej, Namecheap sprawia, że ​​jest to niezwykle łatwe. W rzeczywistości wiele dużych witryn korzysta z tej usługi, a następnie przechodzi przez inną witrynę hostingową, ponieważ jest ona tak opłacalna i łatwa w użyciu. Ogólnie rzecz biorąc, nawet jeśli nie używasz Namecheap do hostingu witryn internetowych (prawdopodobnie nie będziesz), może to być świetna opcja do kupowania domen.

Wady Namecheap Hosting

Teraz, gdy spojrzeliśmy na pozytywną stronę Namecheap, powinniśmy rzucić monetą i zobaczyć, co nie działa. Niestety w tym przypadku zło przeważa nad dobrem, ale jeśli potrzebujesz taniej witryny hostingowej i nie masz wielu dodatkowych wymagań, być może nie będziesz musiał się martwić o żadne z tych rzeczy.

1. Ograniczone opcje

Przeglądając usługi hostingowe, Namecheap nakłada ograniczenia na liczbę domen i baz danych, które możesz mieć. Oczywiście im tańsza paczka, tym mniej dostaniesz, ale w tym przypadku ograniczenia są większe niż można by się spodziewać. Oto podział.

 • Pakiet wartości: Trzy domeny, 20 GB miejsca na dysku, pięćdziesiąt baz danych i pięćdziesiąt kont e-mail.
 • Profesjonalny: Dziesięć domen, 50 GB miejsca na dysku, 100 baz danych i kont e-mail
 • Ostateczny: Pięćdziesiąt domen, 50 GB miejsca na dysku, 100 baz danych i kont e-mail
 • Business Pro: 20 GB miejsca na dysku i 5000 GB przepustowości

Jak widać, nie dostajesz tyle pieniędzy, ile byś się spodziewał. Jeśli jednak nie widzisz problemów z utrzymaniem się pod tymi limitami, przekonasz się, że Namecheap jest znacznie bardziej opłacalny niż konkurencja. Nie uzyskasz jednak takiego samego poziomu funkcjonalności i wydajności, więc powinieneś o tym pamiętać.

Inną rzeczą tych czapek jest to, że nie są one tak proste, jak inne strony. Ponieważ jesteś ograniczony pod każdym względem, oznacza to, że możesz potrzebować zaktualizować pakiet z jednego z wielu powodów. Na przykład możesz mieć jedną witrynę i domenę, ale jeśli potrzebujesz więcej niż 20 GB miejsca na dysku, musisz uaktualnić. Podobnie, jeśli potrzebujesz więcej baz danych, będziesz musiał zaktualizować i tak dalej. Inne usługi hostingowe udostępniają różne rzeczy, dzięki czemu możesz uaktualniać się, gdy stajesz się większy i dodajesz więcej funkcji. Dzięki Namecheap możesz nadal obsługiwać jedną stronę internetową i musisz ją aktualizować bez względu na to, jak duże masz.

2. Prędkość

Innym ważnym ograniczeniem Namecheap jest szybkość, z jaką ładuje twoją stronę. Zakładając, że chcesz, aby ludzie patrzyli na Twoją witrynę, musisz upewnić się, że jej załadowanie nie zajmie dużo czasu; w przeciwnym razie klienci odskoczą, zanim coś zobaczą. Dlatego musisz znaleźć usługę hostingową, która zapewni szybkie pojawienie się witryny, bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz.

Pod tym względem Namecheap nie jest taki wspaniały. Ponownie, jeśli masz prostą stronę bez dużej ilości grafiki lub skomplikowanych aplikacji, prawdopodobnie nie musisz się martwić. Ale jeśli Twoja witryna zaczyna mieć dodatkowe funkcje, możesz mieć problemy. Ogólnie rzecz biorąc, Namecheap nie jest tak szybki przy ładowaniu strony jak konkurencja.

3. Gwarancja zwrotu pieniędzy

Chociaż nie zawsze jest to najlepszy wskaźnik siły firmy, jednym ze sposobów na sprawdzenie, jak wiarygodna będzie firma, jest to, czy oferują gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że firma w 100% stoi za swoim produktem, co daje klientom poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Mając to na uwadze, Namecheap oferuje taką gwarancję, ale jej zakres jest bardzo ograniczony. Większość witryn hostingowych, które oferują taką ofertę, będzie to robić przez trzydzieści dni. Masz tylko dwa tygodnie, aby zdecydować, czy jest to dla Ciebie odpowiednie, co w naszej książce nie wystarczy. Dlatego musimy wymienić to jako negatywne, ponieważ wygląda na to, że witryna ma nadzieję przyciągnąć początkujących, którzy nie wiedzą, że dwa tygodnie to za mało, aby ocenić firmę hostingową. Gdyby Namecheap był bardziej pewny swoich usług, oferowałby co najmniej trzydzieści dni.

4. Tylko Linux

Chociaż ograniczenie to niekoniecznie wystarcza, aby potępić witrynę, warto zauważyć, że Namecheap oferuje tylko usługi dla systemu Linux, co oznacza, że ​​użytkownicy systemu Windows lub Mac nie mają szczęścia. Godne uwagi jest to, że ta witryna wydaje się być skierowana do początkujących użytkowników witryny, którzy najprawdopodobniej nie będą używać Linuksa do konfigurowania swojej strony. Niemniej jednak właśnie to ma do zaoferowania strona.

Dolna linia

Ogólnie rzecz biorąc, patrząc na wszystkie zalety i wady, musimy powiedzieć, że jedyną rzeczą, na którą idzie Namecheap, jest to, że mają niższe ceny niż konkurencja. Jeśli chcesz polegać na tej firmie w zakresie utrzymywania domeny, zalecamy to zrobić, ponieważ właśnie to robi najlepiej. Jednak jeśli chodzi o usługi hostingowe, Namecheap ma zbyt wiele problemów, aby było realnym rozwiązaniem.

Biorąc to jednak pod uwagę, jeśli jesteś osobą, która jest bardziej zainteresowana ceną niż wydajnością, możesz dać Namecheap szansę. Jednak niższe ceny nie oznaczają lepszej wartości, co oznacza, że ​​możesz uzyskać o wiele lepsze funkcje i funkcjonalność za nieco więcej pieniędzy, i nie będziesz musiał radzić sobie z bólami głowy w dalszej kolejności.

Krótko mówiąc, Namecheap zaczynał jako doskonały rejestrator domen, a następnie postanowił spróbować swoich sił w hostingu. Ponieważ jednak nie był to pierwotny cel, witryna nie specjalizuje się w usługach hostingowych, co oznacza, że ​​ma słabą wydajność.

Najważniejsze jest, aby kupić domenę tutaj, ale hostować ją gdzie indziej.

Zobacz więcej funkcji

Często zadawane pytania dotyczące hostingu w Namecheap

Jeśli nadal zastanawiasz się nad Namecheap lub zastanawiasz się, jak się z nimi zarejestrować, oto kilka typowych pytań dotyczących usługi. Jeśli nie możesz znaleźć tutaj tego, czego szukasz, zalecamy bezpośredni kontakt z witryną. Powinni być w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania, chociaż należy pamiętać, że będą próbowali sprzedać ci paczkę, więc może to brzmieć lepiej niż w rzeczywistości.

Czy możesz hostować wiele witryn za pośrednictwem Namecheap?

Tak, możesz, chociaż liczba jest ograniczona. Należy jednak pamiętać, że masz ograniczone miejsce na dysku i bazy danych, co oznacza, że ​​nawet jeśli hostujesz tylko dwie witryny, może być konieczne uaktualnienie do wyższego poziomu, aby umożliwić więcej miejsca na dane. Niemniej jednak Namecheap pozwala na hostowanie w co najmniej trzech witrynach i co najwyżej pięćdziesięciu.

Jaki rodzaj hostingu jest dostępny?

Namecheap oferuje cztery różne rodzaje usług hostingowych. Serwery współdzielone, odsprzedawcy, VPS i dedykowane.

Czy witryna oferuje bezpłatne domeny, jeśli zarejestrujesz się w planie hostingowym?

Nie, Namecheap nie zapewnia żadnych bezpłatnych domen. Ponieważ zaczęło się jako rejestrator, musisz kupować domeny osobno. Na szczęście są one bardzo opłacalne.

Czy są ukryte opłaty??

Na szczęście Namecheap jest bardzo szczery, jeśli chodzi o cenę i koszty, co oznacza, że ​​nie powinieneś znaleźć żadnych opłat, które nie zostały wymienione i pokazane przed rejestracją.

Czy mogę hostować pocztę e-mail za pośrednictwem Namecheap, jeśli nie mam witryny?

Tak, witryna oferuje dedykowane usługi hostingu poczty e-mail. Możesz uzyskać miejsce na dysku i miejsce na pliki e-mail, a także ochronę przed spamem.

Czy Namecheap oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy?

Tak, ale jest ważny tylko przez czternaście dni (dwa tygodnie). Jeśli jednak wybierzesz plan serwera dedykowanego, nie masz tej opcji. Ponadto, jeśli poniesiesz dodatkowe opłaty w ciągu pierwszych dwóch tygodni, nie zostaną one zwrócone.

Czy ta strona oferuje inną strukturę planu płatności?

Tak, Namecheap jest bardzo zróżnicowany pod względem sposobu zapłaty za swoje usługi. Możesz wybrać płacenie co miesiąc, co rok, co dwa lata, a nawet co trzy lata, jeśli chcesz. Jednak plan Business Pro jest dostępny tylko w przypadku przedłużenia miesięcznego, więc nie można dokonać przedpłaty przez cały rok. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej wydasz z góry, tym więcej zaoszczędzisz na dłuższą metę.

Jeśli chodzi o sposób płatności, strona obsługuje wszystkie główne karty kredytowe, a także PayPal, a nawet BitCoin.

Jakie rodzaje opcji obsługi klienta ma Namecheap?

Podstawową metodą skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej jest system biletów lub otwarcie czatu na żywo. W tej chwili nie mają żadnej usługi telefonicznej. Możesz również przejrzeć bazę wiedzy witryny, aby znaleźć odpowiedzi na typowe problemy.

Gdzie znajdują się centra danych Namecheap?

Mają wiele lokalizacji w Ameryce Północnej, takich jak Dallas, Phoenix i Atlanta. Siedziba witryny znajduje się w Los Angeles. Namecheap ma również centra danych w Wielkiej Brytanii i Europie, jeśli mieszkasz poza USA.

Czy Namecheap ma redundancję dla swoich centrów danych?

Tak, podobnie jak w przypadku wszystkich witryn hostingowych, Namecheap ma redundancję zasilania, funkcji bezpieczeństwa i sieci.

Czy strona oferuje gwarancję czasu działania?

Jeśli otrzymasz wspólny lub dedykowany plan serwera, Namecheap oferuje 100% gwarancję bezawaryjności. Jeśli otrzymasz plan sprzedawcy lub VPS, odsetek ten spadnie do 99,9%. Jeśli doświadczysz czegoś mniej, możesz kwalifikować się do przedłużenia cyklu. Aby zakwalifikować się, musisz jednak przesłać bilet w ciągu dziesięciu dni.

Czy Namecheap oferuje nieograniczone plany?

Tak, kilka oferowanych planów ma nieograniczoną przepustowość i miejsce na dysku. Ale musisz za to zapłacić premię.

Czy Namecheap ma własny system paneli kontrolnych?

Nie, strona korzysta z cPanel, który jest standardowym w branży systemem do zarządzania Twoją witryną.

Czy witryna wykonuje kopię zapasową moich danych?

Tak, kopia zapasowa będzie tworzona dwa razy w tygodniu, chociaż strona twierdzi, że jest to wyłącznie w celu „przywrócenia”. Oznacza to, że powinieneś tworzyć kopie zapasowe na własną rękę. Możesz poprosić o dodatkowe kopie zapasowe od Namecheap za darmo.

Jaki język programowania jest akceptowany na tej stronie?

Namecheap pozwala na integrację wielu standardowych programów branżowych z twoją witryną. Najlepsze nazwy to MySQL, Perl, Ruby on Rails i PHP.

Czy mogę przenieść moją domenę lub stronę internetową do Namecheap?

Tak, możesz. Witryna ma zespół przejściowy, który pomoże Ci przenieść istniejące nazwy domen i witryny internetowe na ich serwery. Co najlepsze, jeśli twój stary host miał inną konfigurację panelu sterowania, Namecheap sprawi, że będzie on kompatybilny z cPanel. Możesz przenieść cały istniejący materiał bez względu na wybrany plan.

Jeśli dopiero zaczynam budować witrynę, czy Namecheap oferuje narzędzia, które mogą mi pomóc?

Tak, możesz znaleźć wiele narzędzi dla całej branży, które pomogą Ci łatwo stworzyć swoją stronę internetową. Najpopularniejsze to WordPress, Joomla i Drupal. Możesz skonfigurować wszystko za pomocą jednego kliknięcia za pomocą Softaculous. Te narzędzia działają niezależnie od tego, czy prowadzisz prosty blog, czy zakładasz sklep internetowy.

Jakie opcje bezpieczeństwa zapewnia Namecheap?

Jak dotąd strona chroni Twoje dane tylko za pośrednictwem zapory ogniowej. Witryna ma również własny zespół ds. Bezpieczeństwa, który monitoruje wszelkie problemy.

Czy mogę zapewnić streaming wideo na mojej stronie internetowej za pośrednictwem Namecheap?

Tak, ale musisz to zrobić za pomocą VPS lub dedykowanego planu serwera. Jeśli korzystasz z udostępnionego pakietu hostingowego, nie możesz przesyłać strumieniowo wideo, ponieważ wpłynie to na szybkość serwera.

Więcej na NameCheap.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector