Recenzje IBM Softlayer Maj 2020 – Ceny hostingu i plany

Jak dobry jest IBM Softlayer Hosting?

IBM Softlayer został zaprojektowany jako witryna hostingowa o większej skali biznesowej i jest przystosowana do obsługi wielu witryn jednocześnie. Uwielbiamy trzy różne poziomy dostępnych pakietów i sposób, w jaki dzielą pakiety na podstawie oczekiwanej wydajności.


Zobacz oficjalną stronę IBM Softlayer Recenzje 3 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Użytkownicy (1 głosowanie) Plusy

 1. Pełne etatowe centrum wsparcia
 2. Oferuje 3 typy serwerów
 3. Usługa 100% bezawaryjności

Cons

 1. Ceny na stronie są niejasne
 2. Brak oferty pakietu podstawowego dla małych firm
 3. Złe recenzje centrum wsparcia
 4. Ceny są znacznie wyższe w porównaniu do innych programów hostingowych

Support2.5Speed3.5Features3.5Value2.5Transparency3 Platforma hostingowa IBM Softlayer została założona w 2005 roku. Ten oparty na chmurze, oparty na chmurze system hostingu jest bogaty w funkcje i elastyczny i oferuje wiele różnych wariantów produktu, aby dostosować go do specyficzne potrzeby firmy.

Kto powinien korzystać z IBM Softlayer

IBM Softlayer został zaprojektowany jako witryna hostingowa o większej skali biznesowej i jest przystosowana do obsługi wielu witryn jednocześnie. Chociaż ten styl hostingu nie jest idealny dla pojedynczej witryny lub blogera, firma z pięcioma lub sześcioma różnymi stronami internetowymi skorzystałaby z tego modelu hostingu.

funkcje

Lista funkcji dla IBM Softlayer jest praktycznie nieograniczona. Jednak większość recenzji dochodzi do tego samego wniosku: najlepszą cechą IBM Softlayer jest to, że daje programistom pełną kontrolę nad siecią. Użytkownicy automatycznie kontrolują kable Ethernet, kontrolki gniazdek elektrycznych i zmiany paneli kontrolnych przy minimalnej interakcji z zespołem technicznym.

Dodatkowe funkcje, które oferuje IBM Softlayer, to 100% umowa o poziomie dostępności usług (SLA) oraz pełna kontrola usług za pośrednictwem interfejsu programowania aplikacji (API). Ponadto dzięki 17 lokalizacjom geograficznym i pełnoetatowemu centrum pomocy technicznej zawsze będziesz mieć telefon i gotowy do pomocy, jeśli coś się stanie.

Który typ serwera jest dla Ciebie odpowiedni??

IBM Softlayer oferuje trzy różne opcje serwerów: serwery dedykowane, CloudLayers i Managed Servers. Typ serwera, którego szukasz, zależy od tego, jaki masz cel dla serwera.

Serwery dedykowane są przeznaczone dla tych, którzy chcą zarządzać własnymi serwerami, szczególnie dla średnich właścicieli firm aż do poziomu przedsiębiorstwa. Dedykowana opcja serwera jest dostępna w szerokiej gamie, od pojedynczych procesorów aż po masywny rdzeń heksadecymalny, ma połączenia między serwerami, a nawet 32 ​​GB pamięci DDR3 o dostępie swobodnym (RAM), a nawet wybór systemów operacyjnych.

Serwer CloudLayer jest idealny dla kogoś, kto chce dużo elastyczności na serwerze. CloudLayer współpracuje z cenami godzinowymi lub miesięcznymi bez umów, wdraża się w zaledwie pięć minut i jest znany z tego, że jest najbardziej konfigurowalnym planem z tych trzech. Plany są różne, ale dostępne są opcje do 16 rdzeni, 64 GB pamięci RAM z dyskiem twardym 250 GB, pod warunkiem wyboru serwera Bare Metal.

Serwery zarządzane są przeznaczone dla tych, którzy nie chcą zarządzać swoim serwerem, stąd nazwa. Zarządzane serwery są idealne dla firm, które muszą hostować więcej niż jedną witrynę, ale nie chcą nadążać za aktualizacjami i monitorowaniem serwerów. Czas wdrożenia dla tych serwerów jest krótszy niż jeden dzień, a miesięczne umowy są dostępne. Ponadto ta opcja oferuje w pełni dostosowane rozwiązania serwerowe dla Twojej firmy, a także codzienne kopie zapasowe i wdrożone zaawansowane zabezpieczenia.

Plusy

 • Większość recenzentów uwielbia możliwość dostosowania każdego planu
 • Wszystkie serwery są elastyczne i mają różne modyfikacje, dzięki czemu możesz dostosować swój plan do swojej firmy
 • 17 lokalizacji geograficznych na całym świecie (Point of Presence)
 • Pełne etatowe centrum wsparcia
 • Trzy różne plany obejmują trzy różne typy serwerów, wszystkie służące do różnych celów
 • Wysoki stopień dyspozycyjności, poparty 100% umową o poziomie dostępności usług (SLA)

Cons

 • Ceny na stronie są niejasne; trudno zrozumieć, za co płacisz
 • Niektóre popularne funkcje, które mają być częścią pakietu, są dodatkowo płatne
 • Podczas gdy IBM Softlayer był znany z wzorowej obsługi klienta w przeszłości, nowsze recenzje sugerują, że centrum wsparcia jest w najlepszym razie słabe
 • Nie ma prawdziwych „podstawowych” pakietów, ten system hostingowy nie jest przeznaczony dla właścicieli małych firm ani osób prywatnych
 • Cena tego oprogramowania hostingowego jest wysoka w porównaniu do innych programów hostingowych
 • Niektórzy użytkownicy mają wolniejszy czas realizacji utworzonych biletów (godziny niż reklamowane dwadzieścia minut)

Dolna linia

IBM Softlayer jest bogaty w funkcje i jest wysoce konfigurowalny od pamięci, pamięci RAM, po prędkości przetwarzania i wdrażania. IBM Softlayer ma coś dla każdego. Uwielbiamy trzy różne poziomy dostępnych pakietów i sposób, w jaki dzielą pakiety na podstawie oczekiwanej wydajności. Ponadto IBM może się poszczycić ogólnoświatowym centrum wsparcia telefonicznego i mówi, że wszystkie bilety zostaną zaadresowane w ciągu dwudziestu minut.

Jednak ostatnio recenzenci doświadczyli opóźnień w obsłudze klienta; wsparcie często zajmuje więcej niż jeden dzień, aby rozwiązać problem. Innym częstym problemem jest koszt usług – biznesplan został zdecydowanie zaprojektowany dla średnich i dużych firm o ustalonej pozycji.

Podsumowując, IBM Softlayer jest najlepszym wyborem dla średnich i dużych firm. To oprogramowanie hostingowe dostosuje swoje usługi do potrzeb firmy w oparciu o szybkość, ograniczenia czasowe, potrzebną pamięć i łączność. Będzie drogi, ale będzie dostosowywany i kontrolowany.

Zobacz oficjalną stronę

IBM Softlayer Pytania i odpowiedzi

W dzisiejszym połączonym świecie nic nie jest ważniejsze niż posiadanie silnej sieci do prowadzenia firmy. Podczas gdy w dawnych czasach oznaczało to tworzenie i budowanie infrastruktury, aby różne biura ze sobą rozmawiały, obecnie można zająć się wszystkim w chmurze. Będąc szybszym, tańszym i wymagającym mniejszej konserwacji, sieć oparta na chmurze jest falą przyszłości i nie wykazuje oznak spowolnienia.

Ponieważ hosting w chmurze szybko staje się normą, coraz więcej firm oferuje rozwiązania dla firm, które chcą szybkości, łączności i bezpieczeństwa na wyciągnięcie ręki. Jedną z takich metod jest program SoftLayer firmy IBM, który może zapewnić zarówno dużym, jak i małym firmom wszystkie ich potrzeby sieciowe.

Od ponad dekady SoftLayer ma na celu ułatwienie firmom, ale ostatnio staje się coraz bardziej popularny, ponieważ IBM zwiększa liczbę rozwiązań, które może dostarczyć SoftLayer. W związku z tym coraz więcej firm szuka tego programu w zależności od potrzeb.

Jeśli interesuje Cię SoftLayer, zawsze zastanawiasz się, czy to dobra inwestycja. Z tego powodu opracowaliśmy obszerną listę pytań i odpowiedzi związanych z oprogramowaniem, abyś mógł sam zdecydować.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące IBM SoftLayer

Jak łatwa jest konfiguracja?

SoftLayer to jeden z najłatwiejszych do skonfigurowania programów. Jeśli potrzebujesz szybkiej i łatwej sieci w chmurze, możesz zacząć działać w ciągu kilku minut. Jeśli chcesz czegoś bardziej zintegrowanego, takiego jak serwer zarządzany, możesz skonfigurować wszystko w ciągu jednego dnia roboczego.

Mając to na uwadze, będziesz musiał poświęcić więcej czasu na inne programy i dodatki, jeśli chcesz. Chociaż proces ten nie jest skomplikowany, może być bardziej czasochłonny w zależności od tego, które systemy chcesz dodać i ile. Podstawowy pakiet jest niezwykle prosty w instalacji, ale inne programy potrwają trochę dłużej.

Jaki system wsparcia jest dostępny w SoftLayer?

Jedną z najlepszych rzeczy dla SoftLayer jest najwyższy poziom obsługi klienta. Częścią tego, co sprawia, że ​​ten program jest tak skuteczny, jest to, że masz całodobowych członków serwisu i techników, którzy mogą jak najszybciej rozwiązać każdy problem..

SoftLayer posiada również własny program wsparcia, o nazwie KnowledgeLayer. Ten system ma pełną gamę narzędzi, których możesz użyć we własnym zakresie, aby rozwiązać wszelkie problemy techniczne z oprogramowaniem, co oznacza, że ​​powinieneś być w stanie samodzielnie rozwiązać większość problemów. KnowledgeLayer ma również forum, na którym można rozwiązać wiele problemów, które mogą wystąpić.

Jeśli chodzi o obsługę klienta, możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej SoftLayer w dowolnym momencie, 24 godziny na dobę. Odpowiedzi na bilety są udzielane w ciągu jednego dnia, a centrum telefoniczne natychmiast reaguje na pomoc w nagłych wypadkach. Nigdy nie jest daleko do uzyskania pomocy w SoftLayer.

Jest w pełni zbędny?

Jednym z powodów, dla których sieci oparte na chmurze stają się tak popularne, jest to, że nie musisz się martwić o awarię sieci. W przypadku starych systemów z drutami miedzianymi, gdyby modem lub serwer przestały działać, mogłoby to zepsuć całą sieć.

Dzięki SoftLayer nigdy nie musisz się martwić o jakiekolwiek problemy z połączeniem sieciowym, ponieważ ma wbudowaną pełną nadmiarowość. W rzeczywistości oprogramowanie może zagwarantować 100% umowę o poziomie dostępności bez przestojów, abyś mógł spokojnie prowadzić działalność. Dzięki szerokiej gamie punktów obecności możesz utrzymywać działalność bez przerwy przez cały dzień.

Jakie funkcje można wykonać bez pomocy technicznej??

Chociaż zespół pomocy technicznej SoftLayer jest wyjątkowy, nie musisz dzwonić do niego w przypadku każdego pojawiającego się problemu. Na szczęście oprogramowanie jest dostarczane z wieloma automatycznymi narzędziami, które pozwalają rozwiązywać problemy w domu bez konieczności martwienia się o wsparcie techniczne.

Korzystając z narzędzi SoftLayer, możesz ponownie uruchomić serwery, przeładować systemy operacyjne i zadbać o wiele innych aspektów usług, które są dołączone do KnowledgeLayer.

Z jakim systemem operacyjnym to działa?

Innym doskonałym powodem korzystania z rozwiązań opartych na chmurze jest to, że można je stosować na wielu różnych platformach. W ten sposób nie musisz być fizycznie podłączony do linii sieciowych, aby rozmawiać z różnymi biurami, a jeśli masz różne systemy operacyjne, nadal możesz komunikować się bez problemów.

SoftLayer nie różni się i można go zainstalować na systemach Windows, Mac lub Linux. Możesz wybrać system operacyjny, który najbardziej Ci odpowiada, dzięki czemu SoftLayer jest tak wszechstronny, jak cenny.

Jakie są prędkości łącza zwrotnego? Co z ruchem wychodzącym?

Jeśli chodzi o utrzymanie operacji biznesowych, chcesz mieć pewność, że masz połączenie niezawodne i szybkie. Nie musisz czekać wiecznie na przetworzenie jakiegokolwiek działania w sieci, dlatego potrzebujesz wysokich prędkości łącza zwrotnego i ruchu wychodzącego.

Dzięki SoftLayer możesz uzyskać prędkość wysyłania do 100 Mb / s, co jest więcej niż wystarczające do szybkiego i wydajnego prowadzenia działalności. Jeśli chodzi o ruch wychodzący, oprogramowanie pozwala na maksymalnie pięć terabajtów ruchu, co jest wystarczające dla większości firm.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, SoftLayer ma do 32 GB pamięci RAM DDR3, w zależności od wybranego pakietu.

Czy możesz zaktualizować usługi po zainstalowaniu??

W przypadku niektórych firm może być potrzebny tylko podstawowy pakiet, aby zsynchronizować różnych pracowników i biura. Jeśli jednak zdecydujesz się rozwinąć swoją działalność, niezmiennie będziesz chciał uaktualnić swoje usługi i rozwiązania, co oznacza, że ​​chcesz dodać do swojej istniejącej sieci.

Dzięki SoftLayer ułatwiają dodawanie usług bez względu na poziom, na którym się znajdujesz, co oznacza, że ​​wraz z rozwojem firmy rośnie również sieć w chmurze. Aktualizacja jest niezwykle łatwa, wystarczy skontaktować się z obsługą klienta, aby tak się stało.

Jest skalowalny SoftLayer?

Tak samo, jak chcesz zwiększyć liczbę posiadanych usług, drugą ważną rzeczą jest możliwość skalowania wszystkiego w razie potrzeby. Dzisiaj możesz mieć tylko dwa biura, które muszą się połączyć, a jutro możesz mieć kilkanaście. Jeśli Twoja sieć nie jest skalowalna, nie będziesz w stanie skutecznie rozwijać swojej firmy.

Na szczęście SoftLayer nigdy nie ułatwiał skalowania rozwiązań sieciowych, co oznacza, że ​​bez względu na to, ile punktów potrzebujesz, mogą to umożliwić. Niezależnie od tego, czy masz kilkanaście biur czy sto rozproszonych po całym świecie, SoftLayer jest w pełni skalowalny, gdy tego potrzebujesz.

Czy możesz mieć sieć hybrydową z SoftLayer?

Posiadanie opcji dla sieci ma ogromne znaczenie dla płynnego prowadzenia działalności. Chociaż systemy chmurowe są z pewnością bardziej popularne w dzisiejszych czasach, czasami nadal trzeba podłączyć się do standardowej sieci drutów miedzianych dla niektórych punktów sieciowych.

SoftLayer daje możliwość posiadania sieci hybrydowej poprzez płynną integrację z fizycznymi serwerami i modułami, zapewniając całkowitą kontrolę bez względu na to, gdzie musisz się połączyć.

Jakie rodzaje serwerów w chmurze są dostępne?

Dzięki SoftLayer masz trzy główne opcje dla serwerów w chmurze. W rzeczywistości podstawowe rozwiązania chmurowe są dostarczane przez jeden dział SoftLayer, zwany CloudLayer. Ten program jest łatwy do wdrożenia i oferuje natychmiastowe rozwiązania w ciągu kilku minut. Dostępne opcje serwera to public, private i bare metal. Oto podział każdego z nich w odniesieniu do opcji przechowywania i przesyłania.

 • Serwery publiczne: maksymalnie osiem rdzeni, 8 GB pamięci RAM i 100 GB pamięci
 • Prywatne serwery: maksymalnie osiem rdzeni, 32 GB pamięci RAM i 100 GB pamięci
 • Czystego metalu: maksymalnie 16 rdzeni, 64 GB pamięci RAM i 250 GB pamięci
Czy SoftLayer ma dostępne serwery zarządzane??

Jeśli wolisz, aby Twoja sieć była obsługiwana przez firmę zewnętrzną, masz taką opcję w SoftLayer. W takim przypadku nie musisz się martwić o zarządzanie systemem ani o pojawiające się problemy. Zamiast tego zespół techniczny SoftLayer zajmie się wszystkimi szczegółami i codziennymi problemami zarządzania, które mogą wystąpić.

Ponieważ jest bardziej zintegrowana niż standardowa sieć w chmurze, instalacja serwerów zarządzanych może potrwać do jednego dnia, a ich utrzymanie wymaga miesięcznej umowy.

Jakie funkcje są dostarczane z serwerami zarządzanymi?

Jednym z powodów korzystania z zarządzanego serwera jest to, że odciąża ono barki i pozwala skupić się bardziej na prowadzeniu firmy. W przypadku małych firm serwer zarządzany może być lepszym rozwiązaniem, nawet jeśli może kosztować nieco więcej. Niektóre z wyróżnionych funkcji dostarczanych z serwerem zarządzanym obejmują:

 • W pełni konfigurowalne rozwiązania
 • Codzienne kopie zapasowe
 • Pełny i kompleksowy monitoring
 • Zaawansowane środki bezpieczeństwa
 • Oddzielne interfejsy dla sieci publicznych lub prywatnych
 • Wirtualny stojak dedykowany
 • EV Backup backup

Ogólnie rzecz biorąc, dodatkowe funkcje, które otrzymujesz, są więcej niż warte dodatkowych kosztów, a jeśli nie masz obecnie zastrzeżonego zespołu IT, może to zaoferować o wiele więcej opcji, które w innym przypadku byłyby dla Ciebie niedostępne.

Czy musisz podpisać umowę na korzystanie z SoftLayer?

Kolejną fantastyczną korzyścią z korzystania z sieci w chmurze jest to, że nie musisz polegać na jednym dostawcy usług, który zajmie się wszystkim za Ciebie. W ten sposób, jeśli jesteś niezadowolony ze swojej usługi, możesz przejść do innego dostawcy, który zajmuje się sprawami w sposób odpowiadający Twoim potrzebom.

Dzięki SoftLayer nie jesteś zobowiązany do zapisywania się na długie kontrakty. Chociaż świadczone usługi i funkcje są bardziej niż warte zawarcia wieloletniej umowy, możesz po prostu zapisać się na abonamenty miesięczne, co pozwala anulować usługę, jeśli będziesz niezadowolony w dowolnym momencie.

Jakie opcje przechowywania są dostępne?

Aby sieć w pełni oparta na chmurze działała, musisz mieć możliwość przechowywania plików i danych w chmurze, aby uzyskać dostęp do różnych punktów, w razie potrzeby jednocześnie. Zamiast wysyłać informacje za każdym razem, gdy potrzebujesz kogoś, kto by na nie spojrzał, możesz po prostu przesłać je do chmury i pozwolić im otworzyć je zdalnie. Dzięki SoftLayer masz pięć różnych opcji przechowywania: przechowywanie bloków, przechowywanie plików, przechowywanie obiektów, tworzenie kopii zapasowych i serwery pamięci masowej.

 • Zablokuj pamięć: jeśli musisz przechowywać duże zbiory danych, chcesz móc przesyłać je wszystkie naraz, a nie w kawałkach. Ta opcja przechowywania umożliwia dostosowanie potrzeb i przesyłanie do 12 TB jednocześnie.
 • Nośnik danych: w przypadku mniejszych ilości danych, takich jak pliki i foldery, możesz skorzystać ze zintegrowanego systemu przechowywania plików SoftLayer. Możesz dostosować ilość potrzebnego miejsca między 20 GB a 12 TB.
 • Przechowywanie obiektów: jeśli masz dużo przypadkowych danych, które należy uporządkować i zebrać, SoftLayer ma program, który pomoże ci utrzymać wszystko razem i dobrze utrzymane. System jest również skalowalny, dzięki czemu możesz zająć się ogromnymi ilościami luźnych danych.
 • Utworzyć kopię zapasową: aby firma mogła funkcjonować, należy w jak największym stopniu wykonać kopię zapasową. Dzięki SoftLayer możesz mieć zintegrowany system tworzenia kopii zapasowych, który automatycznie przechowa dane lub pozwoli ci to zrobić ręcznie. Dostosuj miejsce do przechowywania kopii zapasowych do swoich potrzeb. Najlepsze jest to, że dane są szyfrowane, więc możesz przechowywać wrażliwe dane, jeśli to konieczne.
 • Serwery pamięci masowej: dla tych, którzy chcą zintegrować swoje własne urządzenia pamięci masowej, SoftLayer pozwala na stworzenie zastrzeżonego rozwiązania SAN lub NAS przy użyciu wybranych serwerów. Ta sieć może być również szyfrowana w celu zwiększenia bezpieczeństwa.
Jakie opcje zabezpieczeń są dostępne?

Ilekroć masz do czynienia z sieciami w chmurze, bezpieczeństwo jest zawsze bardzo ważne. Ponieważ potencjalnie możesz wysyłać wrażliwe dane przez wiele otwartych punktów, chcesz się upewnić, że nie ma możliwości zajęcia lub uszkodzenia tych danych podczas transportu. Z tego powodu SoftLayer ma wiele opcji bezpieczeństwa dla Twojej firmy.

 • Oprogramowanie zabezpieczające: SoftLayer ma zastrzeżony system bezpieczeństwa, który pomoże chronić twoje fizyczne serwery, a także sam program przed ingerencją z zewnątrz.
 • Zapory ogniowe: w celu lepszej ochrony bezpieczeństwa SoftLayer pozwala instalować zapory ogniowe w celu ochrony danych zgodnie z potrzebami.
 • Certyfikat SSL: przez większość czasu bezpieczeństwo jest potrzebne podczas przesyłania danych, a nie gdy jest już zapisane. Aby chronić twoje dane, SoftLayer jest dostarczany z certyfikatem Secure Socket Layer, który gwarantuje, że wszystkie dane są bezpiecznie przesyłane w sieci.
 • Spełnienie: nowe zagrożenia pojawiają się każdego dnia i musisz być na bieżąco. SoftLayer ma zespół ekspertów ds. Bezpieczeństwa, którzy dowiadują się, jakie są te zagrożenia i wdrażają rozwiązania w celu ich ochrony.

Więcej na Softlayer.com

Najważniejsze funkcje

 • Szybkie wsparcie
 • Rozsądne ceny
 • Mnóstwo funkcji

Odwiedź oficjalną stronę internetową

5 najlepszych gospodarzy

 • SiteGround Recenzje
 • WP Engine Recenzje
 • A2 Hosting Recenzje (stare)
 • Recenzja Bluehost
 • GoDaddy zarządzał recenzjami WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map