Recenzje Rackspace Maj 2020: Czy Rackspace jest Twoim idealnym gospodarzem?

Recenzje Rackspace Maj 2020: Czy Rackspace jest Twoim idealnym gospodarzem?

Recenzje Rackspace Maj 2020: Czy Rackspace jest Twoim idealnym gospodarzem?

Contents

Co to jest Rackspace?

Rackspace to publiczna firma hostingowa z siedzibą w San Antonio, która specjalizuje się w zarządzanym hostingu dla firm i korporacji. Założony w 1998 roku przez Pat Condon i Dirk Elmehof, Rackspace ma centra danych w Dallas, San Antonio, Vancouver i Hongkongu. Rackspace został niedawno sprzedany firmie Apollo Global Management, więc niektóre szczegóły mogły ulec zmianie od czasu transakcji.


Jak dobry jest Rackspace Hosting?

Rackspace to firma hostingowa premium z dodatkowym wsparciem i usługami skierowanymi do firm. Nie są dla przeciętnego użytkownika, a hosting zaczyna się od potrójnych cyfr na miesiąc. To na pewno wysoka cena, ale korzyści są liczne. Firma nie obiecuje żadnych przestojów i ma więcej doświadczenia z OpenStack niż jakakolwiek inna firma na rynku. Z pewnością Rackspace nie jest najlepszą decyzją, jeśli chcesz hostować tylko jedną stronę internetową. Ale ci, którzy szukają zarządzanego hostingu, usług w chmurze i usług infrastruktury w jednym, znajdą to w Rackspace. Jednak konkurenci Amazon Web Services i Google Cloud oferują większe portfele usług za znacznie mniejsze pieniądze.

Zobacz więcej funkcji Recenzje Rackspace 4.2 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Użytkownicy (3) głosów) Plusy

  • Wsparcie fanatyczne
  • Mnóstwo funkcji
  • Zorientowany na biznes

Cons

  • Ceny Rackspace są drogie dla przeciętnego użytkownika
  • Myląca struktura kont
  • Różne warstwy wsparcia są niejasne

PodsumowanieRackspace nie jest przeznaczony dla użytkowników hostingu, którzy koncentrują się na biznesie i są rozwiązaniem technicznym, a nie tylko innym dostawcą. Jednak będąc użytkownikiem w skali przedsiębiorstwa, wciąż brakuje niektórych funkcji. Support4Speed4.5Features5Value3.5Transparency4

Nasz oficjalny przegląd Rackspace Hosting

Rackspace cieszy się doskonałą reputacją dzięki fanatycznej obsłudze klienta i zarządzanej usłudze. Firma była niejednokrotnie nazywana „Nordstrom chmury.„Ich docelowym rynkiem są średnie i duże firmy, które mogą sobie pozwolić na wyższe ceny, i są szczególnie odpowiednie dla firm z wąskim działem IT. Ci, którzy szukają wyłącznie usług hostingowych, ale w tym samym stylu butikowym, powinni spojrzeć na WP Engine, zarządzane rozwiązanie WordPress bez usług chmurowych.

Najlepsze cechy Rackspace Hosting

W ciągu ostatnich kilku lat Rackspace zmieniał swoją ofertę nazewnictwa i usług, próbując odzyskać pozycję i decydując, jakiego rodzaju firmą chcą być po Amazon Web Services, Pair Networks i innych bardzo tanich dostawcach. Ich branding wyższej klasy jest kluczowy w tym przekształceniu, ponieważ tak wielu konkurentów trafiło na rynek.

Obsługa klienta Rackspace jest szybka i elegancka

W najbardziej podstawowych planach masz dostęp do poczty e-mail, czatu na żywo i pomocy telefonicznej – wiadomości e-mail są zazwyczaj odbierane w niecałe 20 minut z niewiarygodnie dokładnymi odpowiedziami, a odpowiedzi na czacie zwykle są odbierane w ciągu minuty. Do Rackerów można dotrzeć telefonicznie przez całą dobę i są bardzo pomocni przez telefon.

Znaczna część personelu pomocniczego zrobi wszystko, aby zapewnić ci dodatkowe wsparcie. Na poziomie infrastruktury wsparcie nie zaloguje się i nie wprowadzi zmian, ale w niebezpiecznych sytuacjach mogą i tak zrobić. Wyższe plany końcowe pozwalają na to, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu i żalu. Rackspace szczyci się, że zapewnia wsparcie na światowym poziomie i ogólnie zapewnia je.

Liczne funkcje & internetowe aplikacje

Rackspace ma mnóstwo funkcji i jest w stanie dostosować większość konfiguracji dla Twojej witryny. Podczas rozmowy z menedżerem konta wykopią go, aby znaleźć funkcje, których naprawdę potrzebujesz, i sposoby ulepszenia struktury. Rich Media, aplikacje mobilne, e-commerce, SharePoint, systemy SaaS i wiele innych jest dostępnych w Rackspace i działa bezproblemowo. Ich sprzęt jest na najwyższym poziomie i pozwala na uzyskanie tyle odpowiednich serwerów, ile potrzeba.

100% czasu działania

Rackspace korzysta z dedykowanych serwerów i codziennie tworzy kopie zapasowe twoich informacji, co pozwala im szybko dostosowywać i przenosić różne elementy w obliczu zagrożeń związanych z przestojami. Tam, gdzie wielu oskarżyło Amazon Web Services o przeciążenie swoich serwerów, Rackspace naprawdę wydaje się poprawiać ten aspekt. Mają też numery, aby to udowodnić. Od 2005 r. Rackspace działa prawie idealnie na poziomie 99,99%.

Ceny Rackspace są oparte na wykorzystaniu

Począwszy od 499 USD miesięcznie, na serwer i do pułapu 1 249 USD, serwery dedykowane Rackspace są wyceniane w zależności od używanej przestrzeni serwerowej. Menedżerowie kont ocenią wymagane usługi na podstawie potrzeb biznesowych i zalecą uczciwą stawkę godzinową dla twojego planu. Ten rodzaj inteligentnego zarządzania serwerami jest niezwykle pomocny dla firm, które planują skalować i chcą zabrać ze sobą swoje usługi hostingowe i chmurowe.

Minusy Rackspace Hosting

Rackspace nie jest idealny i eksperymentują z różnymi planami cenowymi i usługami w odpowiedzi na zmiany w branży. A ponieważ są to jedni z najdroższych dostawców w okolicy, warto poświęcić czas na dokładne przyjrzenie się, gdzie się nie udaje, nie zwracając uwagi na złodziei.

Panel administracyjny i struktura potrzebuje pracy

Ich zaplecze jest dość czyste i szybkie według wielu standardów. Ale wciąż ma trochę do zrobienia. Jeśli jesteś przyzwyczajony do cPanel, oni go nie używają, więc bądź przygotowany na przyzwyczajenie się do innego systemu. Kolejnym minusem związanym z tym jest fakt, że jeśli masz wiele poziomów kont, musisz się zalogować i wylogować z kilku z nich. Organizacja nie jest całkowicie intuicyjna i może zapewnić stromą krzywą uczenia się dla osób przyzwyczajonych do dostawców hostingu na poziomie podstawowym.

Dodatkowe warstwy

Jeśli chcesz zmienić status konta lub omówić ceny, musisz porozmawiać z dedykowanymi menedżerami kont, nie możesz po prostu wejść i zmienić go samodzielnie. Jeśli jesteś kimś, kto lubi przechodzić przez wszystko, może to być zaletą, ale jeśli lubisz kontrolę i masz podejście do majsterkowania, może to okazać się dodatkową przeszkodą.

Obsługa biletów wymaga czasu

Czasami nie chcesz rozmawiać przez telefon i rozmawiać z kimś. w tych przypadkach, gdy chcesz tylko zwolnić bilet i rozwiązać problem, być może będziesz musiał poczekać około 30 minut. Jest to szybsze niż wielu hostów, ale nie jest tak szybkie jak Siteground. Czasami oferują podsumowanie rozmowy telefonicznej na bilecie, co jest pomocne. Obiecują również natychmiastowe reagowanie na sytuacje „nadzwyczajne”, ale twoja definicja sytuacji wyjątkowej może różnić się od ich definicji.

Pierwsze wrażenie jest przytłaczające

Witryna Rackspace może być niezwykle myląca dla laików, którzy nie są dobrze zorientowani w chmurze i VPS. Rackspace oferuje ogromną liczbę usług, a ich plany można łączyć na nieskończoną liczbę sposobów, co oznacza, że ​​Twoja pierwsza wizyta na ich stronie internetowej może sprawiać wrażenie wędrowania bez celu w labiryncie. Ponadto, aby dokonać zakupu, musisz się najpierw zarejestrować, bombardując się e-mailami promocyjnymi. Zrób sobie przysługę i nie umieszczaj swojej głównej skrzynki odbiorczej jako e-maila kontaktowego, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji. Jednak Rackspace ma świetną robotę, dzięki czemu wejście na pokład jest dziecinnie proste, więc jeśli uda ci się przejść ten początkowy etap, możesz spodziewać się płynnego żeglowania.

Dolna linia:

Najważniejsze jest to, że Rackspace jest dla firm, szczególnie firm z dużymi i / lub technicznie złożonymi stronami internetowymi. Jeśli prowadzisz sklep Magento i potrzebujesz kompleksowego hostingu, rozważ Rackspace. Jeśli szukasz partnera technologicznego, wrzuć go do miksu. Rackspace przyćmiewa wielu swoich konkurentów w chmurze pod względem obsługi klienta i czasu pracy. Ale czy to wystarczy, aby nadrobić ich ceny premium? Dla niektórych odpowiedź brzmi tak entuzjastycznie. Ale jeśli szukasz tańszej opcji z mniej praktycznym zarządzaniem, bardziej znanymi funkcjami i nie boisz się krótkich przestojów, będziesz zadowolony z innej usługi.

Zobacz więcej funkcji

Często zadawane pytania dotyczące hostingu w Rackspace

Co jest wyjątkowego w Rackspace?

Rackspace hosting to dostawca usług hostingowych, który jest największym zarządzanym dostawcą hostingu w chmurze. Obsługuje ponad połowę firm z listy Fortune 100 i jest uważany za lidera branży w Gartner Magic Quadrant dla zarządzanego hostingu z obsługą chmury. Hosting Rackspace obsługuje zarówno duże korporacje, jak i małe firmy, z zespołem wykwalifikowanych ekspertów gotowych zapewnić wszystkie najlepsze i aktualne rozwiązania hostingowe od zarządzania bezpieczeństwem po hosting stron internetowych, rozwiązania e-commerce po zarządzanie bazami danych i hosting poczty e-mail.

Jakie usługi hostingowe oferuje Rackspace?

Hosting Rackspace oferuje hosting dedykowany, usługi internetowe Amazon, hosting Microsoft Cloud lub Azure oraz Openstack Cloud. W zakresie hostingu dedykowanego Rackspace oferuje ponad 3000 inżynierów hostingu w systemach Linux, Windows i Vmware. W przypadku usług internetowych Amazon Rackspace ma ponad 370+ certyfikowanych profesjonalistów AWS, którzy obsługują wszystkie 11 regionów publicznych AWS. W przypadku Microsoft Cloud / Azure Rackspace jest pięciokrotnym partnerem hostingowym Microsoft roku, zdobywając nagrodę więcej razy niż jakikolwiek inny dostępny dostawca usług hostingowych. Wreszcie, w przypadku Openstack Cloud, Rackspace jest współzałożycielem usługi hostingu stron internetowych wraz z NASA, co oznacza, że ​​Rackspace ma największe doświadczenie na świecie sto razy.

Jakie są najwyżej oceniane funkcje Rackspace?

Hosting Rackspace został sprawdzony przez użytkowników pod kątem czterech najlepszych cech. Te cztery najważniejsze cechy to wsparcie, funkcje, wartość i wsparcie. Ogólnie rzecz biorąc, hosting Rackspace został najwyżej oceniony przez użytkowników pod względem czasu pracy, drugi pod względem funkcji, a najmniej pod względem wsparcia i wartości.

Ile domen może obsługiwać klient w Rackspace?

Podobnie jak większość platform hostingowych stron internetowych, które oferują wspólne usługi hostingowe, nie ma ograniczeń co do liczby domen, które można hostować za pośrednictwem platform hostingowych Rackspace. Klient będzie kontrolował wszystko na swoim serwerze Cloud, jeśli hostuje domeny za pośrednictwem Rackspace.

Czy Rackspace będzie trudny dla tych, którzy nie znają się na webhostingu lub go nie znają?

Hosting Rackspace może być trudny dla tych, którzy są nowi lub nie znają usług hostingowych, ale to zależy. Poziom trudności w radzeniu sobie z usługami hostingowymi Rackspace zależeć będzie głównie od ich znajomości i doświadczenia w byciu administratorem systemów serwerów hostingowych Linux lub Windows. Jednak ich usługi hostingowe w chmurze są specjalnie ukierunkowane na klientów i klientów, którzy dopiero rozpoczynają hosting witryn internetowych i chcą rozpocząć hosting witryn od zera, zamiast mieć wstępnie zainstalowane funkcje, takie jak usługi hostingu witryn internetowych w systemie Linux lub Windows Server.

Co można zrobić z serwerem Cloud za pośrednictwem hostingu Rackspace?

Tak długo, jak jest to zgodne z prawem i zgodne z zasadami dopuszczalnego użytkowania Rackspace, można zrobić wszystko z serwerem chmurowym za pośrednictwem hostingu Rackspace. Usługa hostingowa Rackspace Cloud Server to nieograniczony dostęp, na poziomie administratora / administratora, usługa hostingu witryn internetowych typu Linux lub Windows, która może działać na dowolnym typie aplikacji lub usługi z tradycyjnego, fizycznego lub dedykowanego – niezarządzanego serwera operacyjnego za pośrednictwem chmury.

Czy Rackspace może mi pomóc w instalacji pakietu oprogramowania?

To, czy hosting Rackspace pomoże klientowi lub klientowi w instalacji pakietu oprogramowania, zależy od poziomu usług, za które ten klient lub klient się zapisał i za co płaci. W przypadku kont w chmurze zarządzanej infrastruktury klient lub klient jest odpowiedzialny za instalację i utrzymanie całego oprogramowania na swoim serwerze, ale w przypadku serwerów w chmurze z zarządzanymi operacjami Rackspace zapewnia wsparcie techniczne, jeśli chodzi o instalację i utrzymanie określonych pakietów oprogramowania a nawet konfiguracje serwerów.

Czy mogę ponownie zainstalować inną dystrybucję na serwerze Cloud Rackspace? A może muszę zacząć od nowa?

Dzięki hostingowi Rackspace można ponownie zainstalować inną dystrybucję na serwerze Cloud. Nie trzeba zaczynać od nowa. Wystarczy, że naciśniesz przycisk Przebuduj w panelu sterowania, a wtedy będą mogli wybrać nową dystrybucję. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że istnieje kopia zapasowa wszystkich danych, ponieważ istnieje szansa, że ​​ten proces ponownej instalacji nowej, innej dystrybucji zniszczy wszystkie poprzednie dane ze starej dystrybucji, która znajduje się na serwerze. Proces odbudowy nowej i innej dystrybucji pozwala również zapisać swój adres IP ze starej, poprzedniej dystrybucji.

Co jeśli popełniam błąd na moim serwerze Cloud?

Jeśli ktoś zepsuje serwer Cloud, ma wiele opcji rozwiązania problemu. Dzięki Rackspace, jeśli klient się zepsuje, może ponownie uruchomić serwer, przywrócić wszystkie dane z serwera w kopii zapasowej lub po prostu usunąć serwer i zacząć od nowa od zera. Mają także opcję ponownego uruchomienia w trybie ratunkowym i próby samodzielnego rozwiązania problemów lub skontaktowania się z pomocą techniczną, jeśli ma to zastosowanie i jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie rozwiąże problemu. Najlepszym i najłatwiejszym sposobem uniknięcia błędów na serwerze Cloud jest regularne tworzenie kopii zapasowych i tworzenie nowej kopii zapasowej przed próbą wprowadzenia poważnych zmian w konfiguracji serwera lub przed instalacją nowego oprogramowania.

Czy Rackspace oferuje zniżki dla serwerów w chmurze?

Tak, hosting Rackspace oferuje zniżki dla serwerów w chmurze, ale istnieją różne rodzaje rabatów, które zależą od użytkowania.

Czy mogę kupić dodatkowe miejsce na moim serwerze?

Klienci mogą dodawać dodatkowe ilości dostępnej przestrzeni dyskowej dla swoich serwerów w dowolnym momencie dzięki usłudze Cloud Block Storage firmy Rackspace, ale natywna alokacja przestrzeni dyskowej dla serwera Cloud zależy od wybranego przez niego typu Cloud Server.

Jeśli chodzi o wydajność usług, jakie są ewentualne różnice między standardowymi i ogólnymi serwerami chmurowymi?

Istnieje kilka znaczących i znaczących różnic w wydajności usług między standardowymi i uniwersalnymi serwerami chmurowymi w hostingu Rackspace. Po pierwsze, serwery chmurowe ogólnego zastosowania wykorzystują szybsze dyski półprzewodnikowe lub dyski SSD, w porównaniu ze standardowym przydziałem wirującego dysku stosowanym przez standardowe serwery chmurowe. Po drugie, ogólne serwery chmurowe mają do 120 GB dostępnej pamięci RAM w porównaniu do standardowych serwerów chmurowych, które mają tylko do 30 GB dostępnej pamięci RAM. Wreszcie, maksymalna przepustowość sieci dla standardowych serwerów chmurowych wynosi 300 Mb / s sieci publicznej i 600 Mb / s sieci prywatnej, podczas gdy w przypadku serwerów chmurowych ogólnego przeznaczenia maksymalna przepustowość sieci wynosi 10 000 Mb / s, którą można podzielić między sieci publiczne i prywatne w dowolnej ilości, która klient chce.

Czy nadal będę naliczany, jeśli mój serwer jest wyłączony?

Tak, hosting Rackspace nadal będzie rozliczać swoich klientów, nawet jeśli serwery, których używają do hostowania swoich stron internetowych, są wyłączone w dowolnym momencie i przez dowolny okres czasu. Po utworzeniu serwera klienci otrzymują określoną, dedykowaną ilość pamięci RAM i dostępną przestrzeń na dysku twardym. Dopóki ten serwer istnieje, nikt inny nie będzie mógł korzystać z przydzielonych zasobów. Jest to główny powód, dla którego klienci są rozliczani za godzinę, nawet jeśli i podczas wyłączania serwerów. Jeśli klient chce przestać ponosić opłaty za wyłączony serwer, musi usunąć ten serwer w Panelu sterowania.

Ponadto, jeśli klienci chcą przestać płacić za serwer, ale nadal potrzebują lub chcą zachować konfiguracje z tego serwera, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie obrazu serwera Cloud. Konfiguracje systemu na dysku systemowym zostaną zachowane na obrazie, a obraz zostanie zapisany w plikach w chmurze i dostępny za pośrednictwem karty Zapisane obrazy w Panelu sterowania. Istnieje jednak opłata związana z przechowywaniem plików w chmurze, ale jest ona znacznie niższa niż koszt uruchomienia aktywnego serwera. Klienci będą musieli również zapisać dane z dysku z danymi na Cloud Block Storage lub Rackspace Cloud Backup, aby mieć je na swoim następnym serwerze. Wówczas klienci będą mogli usunąć oryginalny serwer, mając pewność, że zawsze będą mogli udostępnić nowy serwer, korzystając z zapisanego obrazu swojego starego serwera i starych zapisanych danych. Po przywróceniu serwera z zapisanego obrazu podstawowa różnica między serwerami polega na tym, że ich nowy serwer ma inny adres IP niż poprzedni. Uruchomienie nowego serwera może wymagać od klientów aktualizacji wszelkich powiązanych rekordów DNS w celu odzwierciedlenia nowego adresu IP.

Ilu użytkowników może przejść na każdą maszynę?

Liczba klientów lub użytkowników na komputerze hosta serwera w chmurze będzie zależeć od wielkości serwerów w chmurze klientów i rodzaju zakupionego systemu operacyjnego.

Czy obsługiwane są grupy zabezpieczeń w sieciach w chmurze??

Tak, grupy bezpieczeństwa w sieciach w chmurze są obsługiwane w Rackspace. Rackspace korzysta z najlepszego i najnowocześniejszego oprogramowania, aby mieć pewność, że ich serwery w chmurze i inne usługi hostingowe są bezpieczne i bezpieczne w użyciu i do przechowywania danych. Więcej na Rackspace.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector