Recenzje Site5 – Czy Hosting Site5 jest odpowiedni dla Twojej witryny?

Co to jest Hosting Site5?

Site5, założona w 1999 r. Podczas boomu dot-com, z siedzibą w Dallas w Teksasie, jest firmą hostingową pod patronatem Endurance International Group. EIG jest także właścicielem Bluehost i HostGator. Site5 specjalizuje się w butikowym hostingu skierowanym do projektantów i programistów.


Jak dobry jest Hosting Site5?

Site5 to firma hostingowa klasy premium z gwarantowanym czasem pracy, szybkością i wsparciem technicznym. Tym, co naprawdę wyróżnia ich spośród konkurentów, jest to, że oferują całkowicie 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Są to wszystkie solidne punkty sprzedaży, ale w całej witrynie Site5 nie są strasznie innowacyjne i są wycenione wyżej niż większość konkurentów. Niektóre z ich zalet mogą sprawić, że będą warte poświęcenia czasu w określonych przypadkach, ale w większości przypadków wiele innych gospodarzy robi to samo lub lepiej za tańsze.

Zobacz oficjalną stronę Site5 Recenzje 3 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Użytkownicy (3) głosów) Plusy

 1. Plany skalowalne
 2. Nieograniczona przepustowość i miejsce na dysku
 3. Hostuj wiele stron internetowych
 4. Certyfikaty SSL są w standardzie
 5. Wybór wielu lokalizacji serwerów
 6. 30 dniowy okres próbny

Cons

 1. Brak pamięci SSD
 2. Cenniej niż większość
 3. Tylko jedna domena w najtańszym abonamencie

Podsumowanie Nie ma nic, co robi Site5, co jest koniecznie złe, po prostu oczekujemy więcej po cenach premium i marketingu zorientowanym na deweloperów. Ogólnie rzecz biorąc, szybkość, dostępność i wsparcie są całkowicie wystarczające. Ale jeśli możliwości wielu administratorów lub wybór kilku lokalizacji są dla Ciebie dużymi zaletami, Site5 może być świetnym wyborem. Ci, którzy szukają niedrogich hostów lub prawdziwie premium doświadczenia, powinni szukać gdzie indziej. Obsługa3.5Speed3Features3Value3Transparency2.5

Nasza oficjalna recenzja Hosting Site5

Dzięki dużemu doświadczeniu i mnóstwie drobnych obietnic skierowanych do projektantów i programistów, Site5 ma wiele atrakcyjnych funkcji, które zapewniły im solidną reputację i bazę klientów. Ale czy hosting Site5 naprawdę zapewnia, biorąc pod uwagę ceny premium, które pobierają?

Najlepsze cechy Hostingu Site5

Site5 zdecydowanie sprawia wrażenie wiedzącego, co robią. Porównaj ich elegancką stronę domową z kreskówkowymi takimi jak HostGator lub GoDaddy, a wygląda na to, że wybierasz bardziej wyrafinowaną opcję hostingu. I jest wiele do polubienia!

Prawdziwi programiści, dużo doświadczenia

Jeśli masz zaplecze techniczne, Site5 używa języka programowania dla programistów, co naprawdę sprawia, że ​​masz wrażenie, że w końcu znalazłeś dostawcę hostingu, który mówi w Twoim języku. Twierdzą, że utrzymują szybkość serwera, ponieważ nigdy nie nadmiernie obciążają swoich serwerów współdzielonych zbyt dużą ilością danych klientów. Ich personel pomocniczy jest całkowicie domowy, biegle włada językiem angielskim i sam ma doświadczenie techniczne. Ich inżynierowie wewnętrzni zbudowali portal Site5 Backstage dostosowany do twoich potrzeb programistycznych. Zaczynają od założenia, że ​​ty również wiesz, co robisz, i że taka pewność siebie jako klienta jest odświeżająca (pod warunkiem, że tak naprawdę wiesz, co robisz).

Plany Site5 są skalowalne

Plany Site5 zaczynają się od podstaw za mniej niż pięć dolarów miesięcznie. Następnie dostępnych jest kilka opcji aktualizacji, które pozwalają dostosować się do Twojego planu, gdy uznasz, że Twoja witryna rośnie w siłę. Na powierzchni mają trzy podstawowe plany, zaczynając od hostBasic za 4,95 USD miesięcznie, hostPro za 8,95 USD miesięcznie, a na koniec przenosząc się do Błyskawicy przy 11,95 USD miesięcznie. To tylko ich wspólne plany hostingowe. Możesz przejść do hostingu dla sprzedawców, hostingu VPS, a nawet własnego serwera dedykowanego.

Nieograniczona przepustowość i miejsce na dysku

Każdy dostawca hostingu, który może zapewnić nieograniczoną przepustowość i miejsce na dysku, zawsze jest wart drugiego spojrzenia. Istnieje o wiele za dużo dostawców usług hostingowych, którzy próbują ograniczyć liczbę danych, które mogą być przesyłane między użytkownikami, sobą i samą witryną. Co więcej, zawsze jest dodatkowy ból głowy, gdy uważnie obserwujesz ilość miejsca na dysku, z którego korzystasz. Większość stron internetowych nie będzie zajmować 10 TB miejsca na dysku, więc warto mieć pewność, że możesz zużyć tyle, ile potrzebujesz, to zawsze fajna funkcja u dostawcy usług hostingowych. Nieograniczona przepustowość oznacza, że ​​nigdy nie będziesz musiał się martwić, że użytkownicy otrzymają błąd przekroczenia limitu przepustowości.

Witryna 5 Backstage umożliwia obsługę wielu administratorów

Doskonałą cechą planu HostPro Site5 jest to, że pozwalają one hostować wiele stron internetowych z jednego konta. Każda z tych stron będzie mieć własny panel administracyjny Site5 Backstage, który pozwala utrzymać uporządkowane informacje. Nie dostajesz tego z planem hostBasic, który zezwala tylko na jedną domenę. Oczywiście oznacza to, że musisz użyć planu hostPro lub nowszego, ale jest to doskonała funkcja, która w zasadzie daje możliwości konta sprzedawcy za ułamek ceny. Ta funkcja sama w sobie może wystarczyć, aby przekonać Cię do Site5, jeśli ta funkcja jest dla Ciebie znaczącą zaletą.

Hostuj swoją witrynę z wybranych serwerów na całym świecie

Dzięki kilkunastu serwerom zlokalizowanym na czterech różnych kontynentach, w pobliżu głównych metropolii, Site5 daje dodatkową korzyść polegającą na tym, że możesz wybrać, gdzie witryna ma być hostowana na całym świecie. Może to dać dodatkową przewagę w SEO, jeśli lokalny ranking jest priorytetem dla Twojej firmy.

Certyfikaty SSL są w standardzie

Każdy webmaster posiadający witrynę handlu elektronicznego wie, jak ważne są certyfikaty SSL, a także jak irytujące może być to, że Twój hosting oferuje bezpłatne możliwości handlu elektronicznego, ale pobiera opłaty za ich podstawowe bezpieczeństwo. Certyfikaty SSL szyfrują i chronią transakcje internetowe, dzięki czemu zyskujesz zaufanie i pieniądze swoich klientów. Jeśli planujesz uwzględnić handel elektroniczny na swojej stronie, musisz uzyskać certyfikaty SSL w taki czy inny sposób. Odświeżające jest to, że dzięki Site5 nie będziesz musiał wydawać na to dodatkowych pieniędzy, jeśli nie masz na to budżetu..

Integracja z Site5 WordPress

Podobnie jak wielu webhostów, Site5 oferuje instalacje WordPress za pomocą jednego kliknięcia, skalowalne plany hostingowe WordPress i obsługę klienta dobrze zaznajomioną z tajnikami tego popularnego CMS. Jednak nie oferują one scenografii WordPress, co jest poważnym minusem, biorąc pod uwagę, jak ważne może być to narzędzie dla projektantów i programistów, samozwańczej docelowej grupy demograficznej Site5.

Całkowicie bezpłatny 30-dniowy okres próbny

Wiele firm hostingowych oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy, ale Site5 jest jednym z nielicznych hostów internetowych, który pozwala wypróbować ich usługi przez cały miesiąc bezpłatnie. Jest to w zasadzie jednorożec w świecie hostingu.

Wady Hostingu Site5

Większość naszych skarg na Site5 sprowadza się do ceny. Są po prostu droższe niż inne firmy hostingowe, które zapewniają ten sam (a czasem lepszy) poziom usług. W przypadku hostingu premium skierowanego do programistów oczekujemy bardziej innowacyjnych narzędzi.

Nie zwracają się o zwrot pieniędzy

Jedną rzeczą jest gwarancja zwrotu pieniędzy do pewnego momentu – standard branżowy to 30 dni. Site5 ma 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jednak każdy inny dostawca hostingu, którego kiedykolwiek widziałem, zaoferuje proporcjonalny zwrot po przekroczeniu znaku ogranicznika, który w tym przypadku wynosi 45 dni. Site5 nie zapewni zwrotu pieniędzy. Jeśli zapłaciłeś za hosting przez sześć miesięcy i anulujesz w 46 dniu, nie otrzymasz zwrotu pieniędzy. Ponadto, aby uzyskać najlepszą cenę w przypadku większości planów, czasami trzeba będzie zapłacić z góry za dwa lata usługi. To ogromna ilość gotówki do odłożenia z góry, więc zdecydowanie skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego przed zakupem.

Nie mają napędów półprzewodnikowych

Brak dysku SSD oznacza, że ​​cała Twoja witryna działa na starych, mechanicznych dyskach twardych, które mogą poważnie spowolnić Twoją witrynę. Niemal każdy inny dostawca hostingu warty swojej oferty oferuje dyski półprzewodnikowe jako standardowe wyposażenie. Jasne, Site5 nigdy nie przeciąża swoich serwerów zbyt dużą liczbą klientów. Ale może tak być, ponieważ ich zardzewiały stary sprzęt dosłownie nie może tego znieść.

Ceny Site5 są bardzo trudne za to, co dostajesz

Site5 jest w porządku. Ale nie widzimy powodu, dla którego są wyceniane tak, jak są. Za mniej więcej tę samą cenę A2 Hosting zapewnia szybkość i czas pracy, który znacznie przewyższa Site5. Inną opcją o podobnej cenie jest SiteGround, która oferuje naprawdę wyjątkową obsługę klienta, która wyrzuca Site5 z wody. Lub, za około połowę ceny, HostGator ma wszystkie te same funkcje Site5 plus kilka dodatkowych dzwonków i gwizdków.

Dolna linia

Site5 to idealnie odpowiedni host z estetyczną i pomysłową okleiną, która z pewnością przypadnie do gustu projektantom i programistom. Ich usługi mają kilka zalet, dzięki czemu stanowią doskonałą wartość dla webmasterów o niszowych wymaganiach. Ale jeśli jesteś początkującym webmasterem i szukasz niedrogiego hosta, nie ma powodu, aby ponosić opłaty premium za przeciętne usługi. Projektanci i programiści powinni również przeprowadzić obszerne badania przed wybraniem Site5. Istnieje wiele butikowych hostów internetowych, którzy oferują więcej funkcji za swoje pieniądze.

Zobacz więcej funkcji

Najważniejsze funkcje

 • Szybkie wsparcie
 • Rozsądne ceny
 • Mnóstwo funkcji

Odwiedź oficjalną stronę internetową

5 najlepszych gospodarzy

 • SiteGround Recenzje
 • WP Engine Recenzje
 • A2 Hosting Recenzje (stare)
 • Recenzja Bluehost
 • GoDaddy zarządzał recenzjami WordPress

Często zadawane pytania dotyczące hostingu Site5

Jak długo istnieje Site5? Jaka jest misja firmy?

Podczas boomu dot-com dwóch przyjaciół założyło firmę hostingową opartą na filozofii, że hosting powinien być przyjemny, łatwy, niezawodny i dostępny – przede wszystkim nie powinien być bolesny. Matth Lighter i Rod Armstrong założyli Site5 w 1999 r. I chociaż sprzedali firmę w 2008 r. Obecnym właścicielom, pozostają w ścisłym związku z firmą, pracując bezpośrednio nad ukończeniem bardziej szczegółowych projektów

Site5 nadaje wysoki priorytet pięciu różnym obszarom, do których należą:

 • Brak przeciążonych serwerów: Filozofia firmy w zakresie hostingu opiera się na gwarantowanej wydajności z najlepszych serwerów.
 • Brak zewnętrznego wsparcia: Wszyscy technicy oraz członkowie serwisu i wsparcia są pracownikami Site5.
 • Żadnych sztuczek: Site5 jest dumny z przejrzystego, łatwego do zrozumienia hostingu i oferowanych przez niego funkcji.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy; Site5 oferuje 45-dniową, bezproblemową gwarancję zwrotu pieniędzy.
 • Wewnętrzni programiści i inżynierowie: Wszyscy technicy wsparcia są pracownikami Site5, podobnie jak ich programiści i inżynierowie, którzy pracują nad ulepszeniem oferowanych przez siebie usług.
Jakie są plany hostingowe Site5?

Site5 oferuje szeroką gamę planów hostingowych i programów, które obejmują:

 • hosting
 • Hosting w chmurze
 • Hosting dla sprzedawców
 • Hosting dla sprzedawców w chmurze
 • W pełni zarządzany VPS
 • Niezarządzany VPS
 • Cloud VPS

Wszystkie plany zawierają wiele różnych funkcji, w tym niezmierzone pasmo, niezmierzone miejsce na dysku, bezpłatne migracje, kopie zapasowe odzyskiwania po awarii i wsparcie 24/7.

Gdzie znajdują się serwery Site5? Jakie lokalizacje mogę wybrać do hostingu mojej witryny?

Serwery Site5 znajdują się na całym świecie, dzięki czemu klienci mogą wybrać, gdzie będą hostowane ich witryny. Site5 jest właścicielem serwerów w środkowej, wschodniej i zachodniej części Stanów Zjednoczonych; Montreal, Toronto i Vancouver, Kanada; oraz Joao Pessaoa i Sao Paulo, Brazylia, a także Amsterdam, Bukareszt, Paryż, Singapur i Hongkong.

Jakie wspólne plany hostingowe oferuje Site5?

Site5 oferuje trzy różne poziomy dla planów hostingowych, z których wszystkie obejmują niezmierzone miejsce na dysku i przepustowość, instalacje skryptów jednym kliknięciem, a także bezpłatną migrację i 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Brak pomiaru w witrynie Site5 oznacza, że ​​nie ma ustalonego limitu ilości miejsca na dysku ani przepustowości, jaką użytkownicy mają na swoich kontach. Zostało to zaprojektowane, aby umożliwić klientom budowanie potrzebnych witryn bez martwienia się o osiągnięcie lub przekroczenie limitów. Tak długo, jak klienci przestrzegają warunków korzystania z usług i zasad korzystania z zasobów, pozostają w normalnym użytkowaniu; firma twierdzi, że 0,1 procenta, który wykracza poza normalne użytkowanie, zwykle narusza warunki i umowy.

Klienci udostępniający hosting WWW mogą wybrać jedną z 13 różnych lokalizacji dla swoich lokalizacji serwerów, co jest idealne, biorąc pod uwagę lokalizacje geograficzne większości użytkowników każdego klienta. Jednak klienci, którzy wybiorą witrynę poza Dallas, ponoszą dodatkowy koszt w wysokości 1 USD.

Każdy wspólny plan hostingu zawiera również pełne nocne kopie zapasowe każdego pliku i są łatwo dostępne w razie potrzeby. Interfejs witryny 5, Backstage, umożliwia użytkownikom szybkie i wydajne logowanie, w którym mogą znaleźć wszystkie ważne informacje, takie jak rejestracja domeny, fakturowanie i konta partnerskie. Dają także każdemu użytkownikowi SiteAdmin, niestandardową skórkę cPanel, która pozwala użytkownikom uzyskać potrzebne informacje o swoich serwerach, bazach danych, kontach FTP, domenach i przeglądać statystyki stron internetowych.

Plany wspólne zaczynają się od hostBasic, która zaczyna się od 4,95 USD każdego miesiąca, gdy klienci wybierają plan dwuletni; dla tych, którzy chcą planu rocznego, zaczną od miesięcznego kosztu 5,95 USD.

hostPro, drugi poziom wspólnych planów hostingowych Site5 zaczyna się od 8,95 USD miesięcznie za dwuletni plan; roczny abonament zaczyna się od 9,95 USD każdego miesiąca, a na tym poziomie klienci mogą wybrać umowę miesięczną, która rozpoczyna się od 10,95 USD miesięcznie. Oprócz wszystkiego, co zawiera hostBasic, użytkownicy otrzymują nieograniczoną liczbę witryn internetowych.

Najwyższy poziom w firmie to hostPro + Turbo, która zaczyna się od 11,95 USD miesięcznie dla planu 24-miesięcznego. Jeden rok z tym pakietem kosztuje 12,95 USD miesięcznie, a miesięczna umowa rozpoczyna się od 13,95 USD miesięcznie. Klienci na tym poziomie otrzymują dedykowany adres IP, a także kontrolę MultiAdmin, która daje każdej witrynie internetowej na koncie osobny panel sterowania.

Jakie plany Cloud Web oferuje Site5?

Trzy plany hostingowe Site5 w chmurze zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować przestoje związane z obsługą poczty e-mail i witryn internetowych, skierowane do klientów o niewielkich budżetach informatycznych, ale wymagających wysokiego czasu sprawności. Site5 daje klientom Cloud wyższy poziom niż współdzielony hosting z taką samą jakością sprzętu i czasu działania jak serwer VPS.

Wszyscy klienci Cloud uzyskują nieograniczoną liczbę stron internetowych, dedykowane adresy IP, kopie zapasowe i Backstage. Każdy klient ma również dostęp do SiteAdmin i MultiAdmin.

 • The Plus plan zaczyna się od 20 USD każdego miesiąca w ramach zobowiązania na 12 miesięcy. Plus oferuje 10 GB miejsca na dysku i 100 GB przepustowości. W przypadku abonamentu miesięcznego użytkownicy mogą spodziewać się od 25 USD każdego miesiąca.
 • Poziom średni, zaawansowane, zaczyna się od 27 USD miesięcznie w przypadku planu 12-miesięcznego i 30 USD, gdy klienci chcą płacić co miesiąc. Zaawansowany plan zapewnia użytkownikom 20 GB miejsca na dysku i 200 GB przepustowości.
 • Najwyższy poziom Site5, Premia, oferuje użytkownikom 40 GB miejsca na dysku i przepustowość 500 GB, z miesięcznym kosztem 36 USD, gdy użytkownik kupuje 12-miesięczny abonament, a 40 USD miesięcznie w abonamencie miesięcznym.
Jakie są opcje VPS Site5?

Site5 oferuje imponującą liczbę opcji VPS, z 10 różnymi w pełni zarządzanymi opcjami. Pracują nad aktualizacją oprogramowania, zapewniają ciągłe monitorowanie i podejmują natychmiastowe, proaktywne odpowiedzi na problemy lub ataki. Będą również obsługiwać wszelkie poprawki bezpieczeństwa.

W pełni zarządzane plany zaczynają się od 55 USD każdego miesiąca VPS2, który obejmuje jeden adres IP, SiteAdmin / MultiAdmin i Softaculous lub cPanel / WHM i Softaculous, 2 rdzenie, 1 GB pamięci, 50 GB miejsca na dysku i 800 GB przepustowości. Wybór między panelami sterowania kosztuje dodatkowo 10 USD miesięcznie, ale wybór cPanel / WHM daje użytkownikom 2 bezpłatne adresy IP. Klienci mogą również dodawać zdalne kopie zapasowe przez 30 dni za 7 USD.

Najwyższy poziom, VPS11, zawiera 16 rdzeni, 20 GB pamięci, 1000 GB miejsca na dysku i 7 TB przepustowości dla jednego adresu IP z wyborem SiteAdmin / MultiAdmin i Softaculous. Ponownie wybór między dwiema opcjami panelu sterowania kosztuje 10 USD, a użytkownicy cPanel / WHM i Softaculous otrzymają dwa bezpłatne adresy IP. Zdalne kopie zapasowe przez 30 dni można dodawać za 125 USD każdego miesiąca.

Jeśli klienci chcą dostępu do konta root, mogą wybrać jedną z 11 różnych niezarządzanych opcji VPS. Pierwszy, UVPS1, zaczyna się od 25 USD każdego miesiąca za 2 rdzenie, 1 GB pamięci, 50 GB miejsca na dysku i 800 GB przepustowości. Uwzględniono pełny dostęp do katalogu głównego, a także wybór szablonu systemu operacyjnego CentOS, Debian lub Ubunto. Wybór cPanel / WHM dodaje 10 USD za licencję, a klienci mogą dodawać licencję Softaculous za 1,25 USD co miesiąc.

Ich najwyższy niezarządzany poziom VPS, UVPS11, zawiera wiele takich samych funkcji, w tym szablony systemu operacyjnego, jeden adres IP i te same koszty licencyjne dla cPanel / WHM i Softaculous, ale dodaje 16 rdzeni, 24 GB pamięci, 1200 GB miejsca na dysku i 8 TB przepustowości, zaczynając od 600 USD za każdy miesiąc.

11 opcji VPS w chmurze jest również w pełni zarządzanych, z wieloma tymi samymi zarządzanymi dodatkami: zdalne kopie zapasowe dodają 5 USD każdego miesiąca, a opcja panelu sterowania kosztuje dodatkowe 10 USD miesięcznie. Najniższy poziom, CVPS1, zapewnia klientom 2 rdzenie, 768 MB pamięci, 15 GB miejsca na dysku i 600 GB przepustowości, zaczynając od 60 USD każdego miesiąca. Najwyższy poziom, CVPS11, ma 16 rdzeni, 20 GB pamięci, 400 GB miejsca na dysku i 7 TB przepustowości i zaczyna się od 1490 USD każdego miesiąca.

Czy Site5 oferuje plany sprzedaży?

Site5 ma trzy plany hostingowe dla sprzedawców, które zaczynają się od 23,95 USD miesięcznie i obejmują trzy adresy IP, cPanel / WHM, niestandardowe serwery nazw DNS, oprogramowanie rozliczeniowe i kopie zapasowe, a także 50 GB miejsca na dysku i 500 GB przepustowości każdego miesiąca. Najwyższy poziom kosztuje 49,95 USD miesięcznie za te same funkcje, ale zapewnia 120 GB miejsca na dysku i 1000 GB przepustowości.

CloudOne, opcja hostingu odsprzedawcy w chmurze, kosztuje 50 USD miesięcznie i obejmuje 50 GB miejsca na dysku i 500 GB przepustowości, a także te same funkcje, co plany inne niż Cloud.

Site5’s hostPro plan hostingu współdzielonego daje również możliwość zarządzania wieloma domenami z jednego konta, które mogą być również używane jako lite konto dla sprzedawców, jeśli masz ograniczony budżet.

Powiedz mi o gwarancji zwrotu pieniędzy Site5.

Site5 oferuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, z pełnym zwrotem pieniędzy za udostępniony serwis internetowy i udostępniony hosting w chmurze, a także odsprzedawca i odsprzedawca hosting w chmurze. Nie obiecują żadnych połowów ani zaawansowanych powiadomień. Wszystkie plany VPS, w tym zarządzane, niezarządzane i Cloud, są objęte 15-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Gwarancja nie dotyczy rejestracji, przeniesienia i odnowienia nazw domen, a rozpoczyna się w momencie aktywacji konta.

Site5 oferuje również 99,9 procent gwarancji nieprzerwanej pracy i zapewni proporcjonalny kredyt na współdzielone, odsprzedane, częściowo dedykowane, zarządzane VPS i zarządzane serwery dedykowane, ze 100% kredytem na przyszłe faktury za czas krótszy niż 95 procent. Ich opcje w chmurze (współdzielone, odsprzedawane i zarządzane VPS) są objęte 99,99 procentową gwarancją czasu działania, a przy czym mniej niż 99,5 procent czasu pracy, klienci mogą otrzymać 100 procent proporcjonalnego kredytu.

Ponadto kredyty za incydent są przyznawane klientom, którzy czekali ponad sześć godzin na odpowiedź pomocy technicznej. Średnio odpowiedzi są udzielane w ciągu kilku minut, ale jeśli bilet trwa dłużej niż sześć godzin, klienci mogą poprosić o kredyt w wysokości 1 USD za bilet.

Więcej na Site5.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map