14 najlepszych usług monitorowania stron internetowych (maj 2020)

14 najlepszych usług monitorowania stron internetowych (maj 2020)

14 najlepszych usług monitorowania stron internetowych (maj 2020)

Jeśli zarządzasz witryną, musisz mieć pewność, że Twoi odbiorcy będą mogli odwiedzać ją i wchodzić w interakcje bez żadnych problemów lub opóźnień. W dzisiejszych czasach opóźnienia i przerwy w działaniu serwera mogą powodować poważne niepowodzenia witryny, co może prowadzić do złego korzystania przez użytkowników końcowych.


Ale skąd możesz mieć pewność, że Twoi goście osiągają najlepsze wyniki? Jak możesz przetestować swoją witrynę na różnych serwerach, aby sprawdzić, czy występują problemy? Na szczęście możesz skorzystać z usługi monitorowania witryny, aby mieć oko na swoje strony i upewnić się, że treść jest dostarczana tak, jak powinna.

najlepsze usługi monitorowania stron internetowych

najlepsze usługi monitorowania stron internetowych Nasza najlepsza próba tego, jak wyglądałoby monitorowanie witryny za pomocą lupy.

Dzisiaj będziemy patrzeć na najlepsze usługi monitorowania witryn i pokażemy, co robią i jak mogą utrzymać najwyższą wydajność witryny na całym świecie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zanurzmy się i zobaczmy, co mają do zaoferowania.

Co to jest usługa monitorowania witryny?

U podstaw firmy oferującej usługi monitorowania będą znajdować się interakcje z Twoją witryną z różnych serwerów. Ostatecznym celem jest wskazanie wszelkich problemów, takich jak opóźnienie, skakanie lub czasy opóźnień. Jeśli na przykład serwer ulegnie awarii w Wielkiej Brytanii, musisz mieć pewność, że Twoja witryna przekierowuje się, aby osoby w okolicy nie otrzymały komunikatu o błędzie podczas odwiedzania Twojej strony.

W większości przypadków monitory te przesyłają raporty wypełnione szczegółowymi wykresami i wykresami przedstawiającymi różne problemy, które mogą mieć wpływ na Twoją witrynę. Ponadto monitorowanie wydajności w czasie rzeczywistym może powiadamiać o wszelkich problemach, dzięki czemu zespół sieci może szybciej znaleźć rozwiązanie. Niektóre z podstawowych danych gromadzonych przez te usługi mogą obejmować-

 • Wydajność witryny: czy niektóre strony lub linki ładują się dłużej niż inne? Jakie elementy Cię spowalniają?
 • Wydajność sieci: jak sieć lokalna wpływa na czas działania i szybkość witryny? Znajomość tych szczegółów może pomóc w realokacji zasobów, aby uniknąć skoków, które mogą wydłużyć czas reakcji.
 • Zdrowie serwera: czy istnieją wąskie gardła, które mogą powodować problemy w przyszłości? Które serwery mają problemy, a które działają idealnie?

W niektórych przypadkach może być możliwe kontrolowanie pojemności serwera i przydzielanie zasobów w zapleczu za pomocą usługi monitorowania witryny. Jeśli nie masz do dyspozycji oddanego zespołu IT, dostęp do tych dodatkowych narzędzi monitorowania może być nieoceniony, abyś mógł podjąć działania zamiast patrzeć na upadek witryny bez konieczności uciekania się do niej..

Co to jest monitorowanie czasu działania serwera?

Czas sprawności to szybkość, z jaką Twoja witryna pozostaje aktywna. Tak długo, jak serwery działają płynnie, nie powinno być żadnego powodu, dla którego ludzie nie mieliby dostępu do Twojej witryny w dowolnym miejscu na świecie. Jednak bez względu na to, jak ostrożni mogą być ludzie, serwery zawsze będą ponosić pewną odpowiedzialność.

Dzięki monitorowaniu czasu pracy serwera otrzymasz powiadomienie w przypadku awarii, abyś mógł przystąpić do działania. Biorąc pod uwagę, że musisz polegać na wielu różnych serwerach, aby utrzymać płynność działania witryny (tj. Serwer danych, serwer poczty e-mail, serwer FTP itp.), Konieczne jest, abyś mógł zobaczyć, jak działają w danym momencie.

Wiele usług monitorowania witryn internetowych oferuje to jako część standardowego pakietu, ale czasami będzie to usługa dodatkowa, ponieważ wymaga informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym i powiadomień. Niezależnie od tego, musisz się upewnić, że go masz, aby nie doświadczyć przestojów, które będą cię kosztować.

Jak skonfigurować usługę monitorowania witryny

Na szczęście korzystanie z usługi monitorowania witryny nigdy nie było łatwiejsze. W większości przypadków wystarczy subskrybować i wprowadzić dane witryny, aby mogli je sprawdzić.

Wybierając usługę odpowiednią do twoich potrzeb, pomaga upewnić się, że mogą one dobrze współpracować z wielkością Twojej witryny. Na przykład, jeśli masz duży ruch, potrzebujesz bardziej szczegółowych raportów, abyś mógł informować swój zespół IT o wszelkich potencjalnych problemach.

W przeważającej części wiele z tych programów będzie miało różne poziomy usług w zależności od potrzeb. Będziesz musiał przejrzeć i zobaczyć, co każda opcja ma to, czego potrzebujesz, aby nie pozostać z niską niezawodnością.

Większość programów, które pokażemy, oferuje bezpłatne wersje próbne. Należy jednak pamiętać, że istnieje różnica między bezpłatną subskrypcją a bezpłatną wersją próbną. Ta ostatnia oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić pieniądze, aby nadal korzystać z tej samej usługi, podczas gdy ta pierwsza będzie zawsze bezpłatna, niezależnie od tego, jak długo pozostaniesz aktywny.

Najlepsze bezpłatne usługi monitorowania stron internetowych

Jeśli Twoja witryna wciąż znajduje odbiorców, może być trudne uzasadnienie uiszczenia dużej opłaty miesięcznej za monitorowanie wydajności, zwłaszcza jeśli nie masz dużego ruchu. W związku z tym chcemy udostępnić Ci kilka bezpłatnych opcji, które pomogą Ci zacząć.

Każda z tych usług zapewnia również płatne opcje, więc jeśli podoba Ci się to, co mają do zaoferowania, możesz uaktualnić i uzyskać lepszą wydajność w mgnieniu oka.

Statuscake

Patrząc na bezpłatne usługi monitorowania, chcesz mieć pewność, że możesz uzyskać przyzwoite zwroty bez konieczności płacenia dodatkowo. W większości przypadków bezpłatne plany będą znacznie ograniczone w porównaniu z opcjami premium, co oznacza, że ​​masz podstawową kontrolę nad wydajnością witryny bez wielu dodatkowych szczegółów.

W Statuscake dostępna jest ich bezpłatna opcja

 • 10 testów – monitoruj do 10 adresów URL
 • Pięć minut czeku – odświeża się co pięć minut
 • Losowe lokalizacje testowe – nie możesz wybrać, skąd testujesz
 • Nieograniczone powiadomienia e-mail – otrzymuj powiadomienia, gdy Twoja witryna ma problemy
 • Markowe publiczne raportowanie – pochwal się swoimi wynikami przed odbiorcami (raport ma logo Statuscake)
 • Sprawdź tagi – przefiltruj testy, aby lepiej zilustrować wyniki

Ogólnie rzecz biorąc, za bezpłatną usługę podoba nam się to, co ma do zaoferowania Statuscake. Jeśli jednak masz więcej niż dziesięć stron dla swojej witryny, nie masz szczęścia. Na szczęście płatne plany nie są zbyt drogie.

Płatne opcje

 • Superior: 24,49 USD / miesiąc – idealny dla małych firm
 • Biznes: 79,99 USD / miesiąc – idealny dla większości średnich / dużych witryn

Mają także rozwiązanie do monitorowania w przedsiębiorstwie, jeśli masz więcej stron lub potrzebujesz większej kontroli nad swoimi danymi. Biznesplan może sprawdzić do 300 adresów URL i oferuje 30-sekundową częstotliwość odświeżania.

Statuscake oferuje również więcej rozwiązań monitorowania, w tym

 • Monitorowanie prędkości strony
 • Monitorowanie SSL
 • Skaner antywirusowy
 • Monitorowanie domen
 • Monitorowanie serwera

Uptime Robot

Zapoczątkowani w 2010 r. Twórcy Uptime Robot wierzą w oferowanie bezpłatnych usług monitorowania dla wszystkich witryn. Ponieważ każdy musi koniecznie zapewnić ciągłość działania swoich witryn, chce zapewnić proste i skuteczne rozwiązanie dla mas.

Dzięki bezpłatnemu abonamentowi możesz uzyskać do 50 testów z pięciominutową częstotliwością odświeżania. Ponadto Uptime Robot będzie rejestrować Twoją wydajność przez okres do dwóch miesięcy, abyś mógł zobaczyć, jak zmienia się Twoja witryna w czasie. Jedynym minusem jest to, że nie masz dostępu do różnych lokalizacji monitorowania. Usługa ma siedzibę w Dallas w Teksasie, więc inne kraje mogą być nierówne.

W porównaniu z innymi bezpłatnymi usługami jest to zdecydowanie najlepsza opcja. W niektórych przypadkach może nie być konieczne uaktualnienie do wersji premium. Jeśli jednak to zrobisz, to będzie to 48 USD miesięcznie i oferuje-

Wiele lokalizacji serwerów poza USA

 • 1000 monitorów URL
 • Jednominutowa częstotliwość odświeżania
 • 12 miesięcy dzienników
 • 80 alertów SMS na miesiąc

Ogólnie rzecz biorąc, podoba nam się Uptime Robot jako usługa bezpłatna, ale brakuje mu wielu dodatkowych funkcji, które można znaleźć w innych firmach. Na przykład nie dostarczają informacji o szybkości strony, więc nie będziesz mógł zobaczyć, jak szybko ładuje się Twoja witryna. Tak więc, jeśli zamierzasz zapłacić za usługę premium, możesz wybrać inną.

Montastic

Chociaż technicznie ta witryna oferuje bezpłatną opcję, nie powinieneś planować jej regularnego korzystania. Pozwala tylko sprawdzić maksymalnie trzy adresy URL, a częstotliwość odświeżania wynosi 30 minut. Jeśli prowadzisz małego bloga lub coś w tym rodzaju, może pomóc uzyskać natychmiastowy czek, ale nie warto subskrybować, chyba że będziesz płacić.

Opcja premium dla Montastic to 29 USD / miesiąc i pozwala sprawdzić do 200 adresów URL z pięciominutową częstotliwością odświeżania. Oferuje tylko powiadomienia e-mail (bez SMS-ów) i powiadomi Cię zarówno o awarii witryny, jak i ponownym uruchomieniu (niezły bonus).

Ponownie, jeśli zarządzasz małym blogiem lub podobną witryną, Montastic może ci wystarczyć. Ponieważ jednak nie ma wielu szczegółowych funkcji obecnych w innych usługach monitorowania, sugerujemy płacenie cen premium gdzie indziej.

Najlepsze płatne usługi monitorowania stron internetowych

Jak już wspomnieliśmy, większość tych witryn będzie oferować bezpłatne wersje próbne. Zdecydowanie zalecamy przetestowanie ich przed podpisaniem umowy, aby mieć pewność, że nie napotkasz problemów.

Pingdom

Darmowa wersja próbna: 14 dni

Ceny planu: 9,95 USD specjalne – 199 USD / miesiąc

Numery kontrolne: 10–250 (dostępne opcje dla przedsiębiorstw)

Wyróżnione korzyści

 • Monitorowanie czasu działania
 • Monitorowanie prędkości strony
 • Monitorowanie serwera
 • Aktywne alerty
 • Monitorowanie transakcji
 • Informacje o odwiedzających

Oprócz monitorowania czasu pracy i prędkości strony, Pingdom oferuje informacje o odwiedzających. Tutaj uzyskujesz rzeczywiste dane od osób odwiedzających Twoje strony, aby zobaczyć, jak sobie radzisz w czasie rzeczywistym. Te dane mogą pomóc Ci wprowadzić zmiany w witrynie w zależności od tego, jak ludzie najczęściej z niej korzystają. Monitorowanie transakcji jest również pomocne, jeśli prowadzisz sklep internetowy. Sprawdź, czy jakiekolwiek problemy z przetwarzaniem mogą prowadzić do niezadowolenia klienta.

LogicMonitor

Darmowa wersja próbna: 14 dni

Ceny planu: należy poprosić o wycenę (trzy opcje planu)

Numery kontrolne: 10–300

Wyróżnione korzyści

 • Monitorowanie sieci
 • Monitorowanie serwera
 • Monitorowanie strony internetowej
 • Monitorowanie chmury
 • Monitorowanie aplikacji
 • konfiguracja sieci

Ogólnie rzecz biorąc, LogicMonitor jest przeznaczony dla zespołów IT. Możesz dostosować raportowanie i dane analityczne, aby spełniały określone kryteria, a także rozwiązywać problemy na pulpicie nawigacyjnym. Chociaż liczba kontroli adresów URL jest ograniczona, powinna wystarczyć większości firm.

Nowa relikwia

Darmowa wersja próbna: 14 dni

Ceny: 149 USD / miesiąc

Numery kontrolne: nieograniczone

Wyróżnione korzyści

 • Wskaźniki wydajności aplikacji
 • Monitorowanie infrastruktury
 • Mobilny monitoring i konfiguracja
 • Statystyki i analizy
 • Syntetyki – dane i prognozy zachowania klienta
 • Optymalizacja przeglądarki

To, co jest naprawdę miłe w New Relic, to fakt, że oferuje znacznie więcej rozwiązań niż większość usług monitorowania stron internetowych. Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad swoimi danymi i tym, jak możesz z nich korzystać, to New Relic to plan. Ogólnie rzecz biorąc, jest przeznaczony dla dużych firm, które chcą kompleksowego pakietu rozwiązań wraz z cennymi danymi na temat swoich użytkowników. Będziesz musiał dodatkowo zapłacić za niektóre z tych usług, ale mogą one być tego warte ze względu na rodzaj analizy i kontroli, którą otrzymujesz.

UpTrends

Darmowa wersja próbna: 30 dni

Ceny planu: 11,33 USD – 158,61 USD / miesiąc

Numery kontrolne: 10–250 (dostępne rozwiązania dla przedsiębiorstw)

Wyróżnione korzyści

 • Monitorowanie czasu działania
 • Monitorowanie prędkości strony
 • Monitorowanie API
 • Monitorowanie rzeczywistych użytkowników (RUM)
 • Monitorowanie serwera
 • Monitorowanie aplikacji

Różnica w UpTrends polega na tym, że oferują podstawowe i zaawansowane pakiety monitorowania. Dzięki opcjom zaawansowanym możesz dostosować wszystko, od liczby kontroli po szybkość interwałów. Otrzymujesz również nieograniczoną liczbę danych użytkowników i możesz mieć dostęp do systemu dla dowolnej liczby operatorów.

RapidSpike

Darmowa wersja próbna: 10 dni

Ceny planu: 36,95 USD – 106,95 USD / miesiąc

Numery kontrolne: 3-10 monitorów stron (więcej dostępnych do aktualizacji)

Wyróżnione korzyści

 • Monitorowanie czasu pracy i prędkości strony
 • Monitorowanie SSL i Whois
 • Monitorowanie i ochrona bezpieczeństwa
 • Śledzenie i monitorowanie SEO
 • RUM

Chociaż otrzymujesz tylko kilka inteligentnych funkcji sprawdzania strony, RapidSpike zapewnia również testy RUM, API i monitorowania bezpieczeństwa. RapidSpike różni się tym, że nie tylko sprawdza czas działania i szybkość strony, ale zapewnia kompleksowy odczyt wydajności witryny, dzięki czemu można odpowiednio dostosować.

Jednak nie podoba nam się to, że musisz zapłacić dużo za dodatkowe czeki. Czas interwału wynosi zwykle 10–20 minut, co jest znacznie wolniejsze niż w przypadku większości innych usług. Ogólnie rzecz biorąc, RapidSpike oferuje wiele różnych danych i analiz, ale jest znacznie droższy niż inne podobne opcje.

Monitis (Poprzednio Monitor.us)

Darmowa wersja próbna: 14 dni

Ceny planu: niestandardowe

Numery kontrolne: niestandardowe

Wyróżnione korzyści

 • W pełni konfigurowalne plany
 • Monitorowanie strony internetowej
 • RUM
 • Monitorowanie serwera
 • Monitorowanie aplikacji
 • Monitorowanie sieci

Monitis oferował Monitor.us jako oddzielną bezpłatną usługę (chociaż była też opcja premium). Teraz połączyli te dwa elementy, aby zapewnić lepsze możliwości monitorowania. Naprawdę fajne w Monitis jest to, że możesz wybrać wszystko do swojego planu. Wprowadź żądaną liczbę monitorów miesięcznie i uzyskaj niestandardową cenę. Każdy monitor jest oddzielony według klasy (tj. Czas działania kontra bezpieczeństwo), więc płacisz tylko za to, czego potrzebujesz. W razie potrzeby Monitis oferuje również rozwiązania dla przedsiębiorstw i sprzedawców.

Site24x7

Darmowa wersja próbna: 30 dni

Ceny planu: 9 USD – 225 USD / miesiąc

Numery kontrolne: 10–100 (więcej w przypadku rozwiązań dla przedsiębiorstw)

Wyróżnione korzyści

 • Monitorowanie strony internetowej
 • Monitorowanie serwera
 • Monitorowanie aplikacji
 • Monitorowanie rzeczywistych użytkowników (RUM)
 • Monitorowanie sieci

Ogólnie rzecz biorąc, site24x7 jest zarówno niedrogi, jak i kompleksowy. Każde rozwiązanie do monitorowania zapewnia wiele różnych opcji danych i wsparcie, dzięki czemu można naprawić wszelkie problemy, które mogą się pojawić. Podoba nam się, ponieważ działa zarówno w witrynach o niskim, jak i dużym natężeniu ruchu, dzięki czemu jest opłacalną i niedrogą opcją dla wszystkich.

Host-Tracker

Darmowa wersja próbna: 30 dni

Ceny planu: 9,92 USD – 74,92 USD / miesiąc

Numery kontrolne: 10–150 adresów URL

Wyróżnione korzyści

 • Sprawdź dostępność
 • Monitorowanie czarnej listy
 • Zarządzanie AdWords
 • Monitorowanie serwera
 • Monitorowanie prędkości strony
 • Kontrola domeny i SSL
 • Dostosowywalne raportowanie

Zaletą Host Tracker jest to, że są uproszczone dla Twojej wygody. Jest to stosunkowo prosty proces, wystarczy podać im adresy URL, a oni zajmą się resztą. Jeśli wolisz mniej intensywne podejście do monitorowania witryny, Host Tracker może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Dostajesz też dodatkowe usługi, takie jak zarządzanie AdWords, i możesz sprawdzić, czy znajdujesz się na czarnych listach.

SmartBear

Darmowa wersja próbna: 14 dni

Cennik planu: zależy od usługi

Numery kontrolne: Zmienia się

Wyróżnione korzyści

 • Programy cyklu życia API
 • Testowanie oprogramowania
 • Monitorowanie terenu wewnętrznego i zewnętrznego
 • Współpraca i optymalizacja kodu
 • Optymalizacja i testowanie urządzeń mobilnych

W porównaniu z innymi witrynami z tej listy SmartBear jest czymś więcej niż tylko narzędziem do monitorowania stron internetowych. Ten program został opracowany dla programistów i programistów, aby mogli robić prawie wszystko, co muszą zrobić, aby poprawić wydajność swojej witryny. SmartBear oferuje kompleksowe rozwiązania wielu różnych problemów. Jest tak wiele opcji do wyboru, że może to być trochę przytłaczające. Ogólnie rzecz biorąc, jest to przeznaczone dla profesjonalistów. Jeśli nie wiesz, czego potrzebujesz, skorzystaj z usługi przyjaznej dla początkujących.

GeckoBoard

Darmowa wersja próbna: 30 dni

Ceny planu: 25 USD – 599 USD / miesiąc

Numery kontrolne: nie dotyczy

Wyróżnione korzyści

GeckoBoard to inny rodzaj usługi, ponieważ pozwala budować pulpity nawigacyjne do wyświetlania metryk witryny. Zamiast świadczyć usługi monitorowania, program ten integruje się z inną usługą monitorowania i wyświetla dla wygody użytkownika na ekranie. Biura IT, które mogą skorzystać ze scentralizowanego pulpitu nawigacyjnego, polubią tę usługę, ale wiedzą tylko, że tak naprawdę nie testuje ani nie monitoruje danych. Zamiast tego po prostu go gromadzi i pozwala dostosować sposób jego wyświetlania.

ContentKing

Darmowa wersja próbna: 30 dni

Ceny planu: 11,26 USD – 342,52 USD / miesiąc

Numery kontrolne: strony 100–1 mln

Wyróżnione korzyści

 • Przegląd treści
 • Optymalizacja treści
 • Monitorowanie treści
 • Współpraca w zakresie treści

Ta usługa jest przeznaczona dla twórców treści. Jeśli więc zarządzasz blogiem lub czymś podobnym, spodoba ci się to, co ma do zaoferowania ContentKing. Fajne w strukturze cen jest to, że wybierasz liczbę posiadanych stron, a następnie otrzymujesz wszystkie oferowane przez nich usługi na podstawie tej liczby.

Możesz zoptymalizować zawartość pod kątem różnych urządzeń, umożliwić współpracę między platformami i monitorować zmiany zawartości w czasie.

Wniosek

Twoja witryna jest kluczową częścią Twojego biznesu. Upewnij się, że monitorujesz go skutecznie i bądź na bieżąco z problemami, zanim się pojawią. Dzięki odpowiednim narzędziom do monitorowania witryny możesz zoptymalizować swoją witrynę pod kątem najwyższej wydajności witryny przez cały czas. Witamy w przyszłości.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector