25 Cyberbezpieczeństwo i statystyki hakowania 2019

W miarę jak świat przenosi coraz więcej danych online, wraz z nimi rośnie ilość informacji wartych wykorzystywania przez hakerów. Firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem co roku zmieniają rodzaje ataków i celów. Jedno jest pewne – ta walka między dobrymi a złymi będzie trwała. Udostępniliśmy jedne z najbardziej przekonujących statystyk na 2019 r., Obejmujące wszystko, od oprogramowania ransomware po szyfrowanie.


Statystyka cyberbezpieczeństwa

Cyberbezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa cyfrowego obywateli na całym świecie, a także rządów i firm. Stawką jest wiele – od prywatności przez tożsamość po bezpieczeństwo narodowe. Liczby te pokazują światowy wzrost liczby naruszeń bezpieczeństwa, ataków i kradzieży tożsamości.

 1. Średnia liczba naruszeń bezpieczeństwa w latach 2017–2018 wzrosła o 11% ze 130 do 145. (Accenture)
 2. Średni globalny koszt naruszenia danych jest wyższy o 6,4% w porównaniu z poprzednim rokiem, do 3,86 miliona USD. (IBM)
 3. Ataki internetowe rosną o 56% rok do roku, od 2017 do 2018 r. (Symantec)
  ataki sieciowe symantec
 4. Średni koszt każdej zgubionej lub skradzionej dokumentacji zawierającej poufne i poufne informacje wzrósł o 4,8% rok do roku do 148 USD. (IBM)
 5. Od 2014 r. Do 2019 r. Nastąpił wzrost o 67% naruszeń bezpieczeństwa (Accenture)
 6. Przedsiębiorstwa stanowiły 81% wszystkich infekcji ransomware w 2018 r. (Symantec)
 7. Średni koszt cyberprzestępczości dla organizacji wynosi 13,0 mln USD, co oznacza wzrost z 11,7 mln USD w 2017 r. (Accenture)
 8. Całkowite globalne ryzyko cyberbezpieczeństwa szacowane jest na 5,2 bln USD na całym świecie w ciągu najbliższych pięciu lat. (Accenture)
 9. Automatyzacja, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe przyczyniają się do oszczędności w wysokości około 2,09 mln USD na firmę, ale tylko 38% badanych firm. (Accenture)
 10. Średni koszt ataku złośliwego oprogramowania w 2018 r. Wyniósł 2,6 mln USD. (Accenture)
 11. Sam Symantec zablokował 3,5 miliona wydarzeń związanych z szyfrowaniem w grudniu 2018 r. (Symantec)

Rozpoznawanie twarzy & Statystyka biometryczna

Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy i bezpieczeństwa biometrycznego szybko rośnie i staje się coraz lepsze w identyfikowaniu ludzi. Jest to zarówno wygoda, jak i powód do niepokoju, ponieważ dane osobowe zawierają teraz twarze w bazach danych. Lotniska w USA wprowadzają rozpoznawanie twarzy w testowanych miejscach, ale reakcja jest różna.

 1. Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy używane przez brytyjską policję metropolitalną zwróciło fałszywe alarmy w ponad 98 procentach wygenerowanych alarmów. (Niezależny)
 2. Do 2021 r. Rozpoznawanie twarzy będzie stosowane na 20 największych lotniskach w USA dla 100% pasażerów międzynarodowych, w tym obywateli amerykańskich. Jest to zgodne z rozporządzeniem wykonawczym. (Forbes)
 3. Test przeprowadzony przez ACLU w lipcu 2018 r. Przy użyciu technologii Amazon Rekognition oferowanej publicznie przez Amazon wykazał, że technologia nieprawidłowo dopasowała 28 członków Kongresu i zidentyfikowała ich jako osoby, które popełniły przestępstwa. Osoby w kolorze stanowiły 40% fałszywych dopasowań, mimo że stanowiły tylko 20% skanowanych twarzy. (ACLU)
 4. Brookings stwierdził, że 50% osób jest niekorzystnych dla oprogramowania do rozpoznawania twarzy w sklepach detalicznych, aby zapobiec kradzieży. (Brookings)
 5. Ankieta Brooking wykazała również, że 50% osób uważa, że ​​powinny istnieć ograniczenia w stosowaniu przez organy ścigania oprogramowania do rozpoznawania twarzy. (Brookings)
 6. Według oprogramowania National Institute of Standards and Technology (NIST) oprogramowanie do rozpoznawania twarzy poprawiło się 20-krotnie lepiej, przeszukując bazę danych, aby znaleźć pasujące zdjęcie w latach 2014-2018. Stwierdzono to po ocenie dużej części oprogramowania do rozpoznawania twarzy – 127 algorytmy oprogramowania od 39 programistów. (CBP)

Hakerstwo & Statystyka naruszeń danych

Według Nortona „naruszenie danych to incydent bezpieczeństwa, w którym dostęp do informacji następuje bez upoważnienia”. Wygląda na to, że słyszysz o nowym naruszeniu danych w dużej korporacji ujawniającym miliony danych osobowych konsumentów. Firmy i rządy stale walczą z hakerami, aby chronić informacje o użytkownikach i obywatelach. Oto kilka ostatnich naruszeń w wiadomościach w tym roku.

 1. Dane osobowe 14,8 miliona użytkowników 500px wyciekły w wyniku naruszenia bezpieczeństwa w lipcu 2018 r. Zostało to ogłoszone dopiero w lutym 2019 r. (The Verge)
 2. Rozszerzenie Evernote Web Clipper Chrome zawiera lukę w zabezpieczeniach, ujawnioną 12 czerwca 2019 roku, pozostawiając hakerów dane 4,6 miliona użytkowników. Firma usunęła tę lukę, ale nie jest jasne, czy dane użytkownika zostały naruszone. (Wieśniak)
 3. 10 czerwca 2019 r. Ujawniono, że baza danych amerykańskiej agencji celnej i granicznej została przejęta podczas cyberataku. Według agencji wpłynęło to na mniej niż 100 000 osób, ponieważ ograniczono się do jednego punktu wjazdu na granicę. (Opiekun)
 4. W Quest Diagnostics doszło do poważnego naruszenia bezpieczeństwa danych pacjentów, na które wpłynęło prawie 12 milionów, w tym skradzione dane finansowe, informacje zdrowotne i informacje o ubezpieczeniach społecznych. Hakerzy uzyskali dostęp do jednego z dostawców usług rozliczeniowych Quests między sierpniem 2018 r. A marcem 2019 r. Wiadomości zostały zgłoszone 3 czerwca 2019 r. (TechCrunch)
 5. 4 maja 2019 r. Ogłoszono, że włamano się do popularnego narzędzia do projektowania grafiki internetowej Canva. Według raportów hakerzy ukradli dane 139 milionom użytkowników, w tym nazwiska i adresy e-mail. (Komputerowy świat)
 6. Co za cudowny. Naruszenie bezpieczeństwa danych WhatsApp 13 maja 2019 r. Odkryło, że niektórzy spośród ich 1,5 miliarda użytkowników na całym świecie są narażeni na ataki. Firma będąca własnością Facebooka odkryła lukę w zabezpieczeniach ujawnioną przez izraelską firmę NSO Group. Grupa NSO jest oskarżana o tworzenie technologii szpiegujących dziennikarzy i obrońców praw człowieka, a obecnie jest pozwana przez londyńskiego prawnika, który był celem hakowania. (New York Times)

  Wyróżniona strona bezpieczeństwa na stronie WhatsApp.

 7. Czas zaufać Facebookowi jeszcze mniej? W marcu 2019 r. Facebook przyznał się do niewłaściwego przechowywania haseł nawet 600 milionów użytkowników. Ponad 20 000 pracowników firmy miało dostęp do loginów użytkowników. (Facebook)
 8. W związku z ogłoszeniem z marca 2019 r. Ogłoszono, że miliony kont na Instagramie również pozostały bezbronne. W wewnętrznych raportach stwierdzono, że dane te nie były narażone na szwank (Facebook)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map