Najlepsi dostawcy certyfikatów SSL w 2019 r. (Zaktualizowany w maju 2020 r.)

Najlepsi dostawcy certyfikatów SSL w 2019 r. (Zaktualizowany w maju 2020 r.)

Najlepsi dostawcy certyfikatów SSL w 2019 r. (Zaktualizowany w maju 2020 r.)

Certyfikat SSL nie jest wyborem – jest koniecznością.


Dbasz o bezpieczeństwo danych użytkownika.

Otrzymasz bezpieczny symbol „https” w przeglądarkach.

Jeszcze lepiej – Google nagrodzi Twoją witrynę lepszymi rankingami wyszukiwania.

przewodnik po SSL

Bezpieczeństwo online jest czymś, co wszyscy jesteśmy bardzo świadomi tego dnia i wieku. W dawnych czasach internetu nie trzeba było się zbytnio przejmować wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Obecnie wydaje się, że coś czai się w każdym zakątku sieci.

Na szczęście, podczas gdy hakerzy próbują ukraść nasze dane, istnieje wiele metod, których możemy użyć, aby temu zapobiec.

Jedną z najbardziej skutecznych i powszechnie stosowanych metod jest stosowanie certyfikatów SSL. Dzisiaj zagłębimy się w świat szyfrowania online i zobaczymy, jak zapewnia on bezpieczeństwo w Internecie, szczególnie w przypadku przesyłania poufnych informacji.

Zrobimy również porównanie certyfikatu SSL, aby pomóc Ci znaleźć najlepszy certyfikat SSL i najlepszy dostawca certyfikatów SSL dla Ciebie.

Co to jest certyfikat SSL?

Termin SSL to akronim oznaczający bezpieczną warstwę gniazda. Oznacza to, że dane są podzielone na różne części lub gniazda, aby zapobiec przechwyceniu ich przez osoby trzecie, takie jak haker.

Działa to tak, że jest to proces dwuetapowy. Najpierw informacje są szyfrowane przez umieszczenie w gniazdach, a następnie strona internetowa, z którą się komunikujesz, jest weryfikowana jako prawdziwa okazja.

Na przykład, jeśli kupujesz coś w sklepie internetowym, certyfikat SSL jest sposobem na upewnienie się, że witryna została zweryfikowana i że nie jest to fałszywa strona skonfigurowana przez hakera.

Dlaczego warto kupować certyfikat SSL?

Technicznie rzecz biorąc, każda witryna internetowa, która chce się upewnić, że jest bezpieczna, musi korzystać z szyfrowania SSL.

Zapewni to, że strony nie zostaną zainfekowane ani wzbogacone przez hakera, co narazi każdego, kto odwiedza witrynę, na ryzyko.

Istnieje kilka różnych rodzajów certyfikatów, które mogą uzyskać witryny (za chwilę się do nich przejdzie), co oznacza, że ​​nie wszystkie strony będą szyfrowane w ten sam sposób.

Na przykład osoba prowadząca bloga może wybrać wersję uproszczoną, ponieważ nie ma do czynienia z poufnymi informacjami, ale każdy sklep internetowy powinien mieć zaawansowane szyfrowanie, aby zapewnić, że dane klientów nie zostaną naruszone.

Korzyści z używania certyfikatów SSL

Jeśli jesteś menedżerem witryny, istnieje kilka powodów, dla których powinieneś kupić i zastosować certyfikaty SSL. Oprócz oczywistych korzyści związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa tobie i odwiedzającym, SSL może również oferować te zalety.

  • Daje to profesjonalizm: kluczową różnicą między stroną amatorską a profesjonalną jest istnienie certyfikatu. Tak więc, jeśli chcesz być traktowany poważnie jako marka biznesowa lub internetowa, musisz się wzmocnić.
  • Zmniejsza współczynnik odrzuceń: gdy ludzie zorientują się, że Twoja witryna jest niebezpieczna, opuszczą ją jak najszybciej. Tak więc, aby utrzymać zaangażowanie odbiorców, musisz upewnić się, że mają oni przyjemne doświadczenia.
  • Zapobiega flagowaniu: jeśli Twoja witryna zostanie zhakowana, ponieważ nie masz certyfikatu SSL, wyszukiwarki mogą uznać Cię za niebezpiecznego, a programy antywirusowe mogą całkowicie zabronić użytkownikom odwiedzania Twojej strony. Próba zbudowania obecności online może być dla Ciebie ogromną przeszkodą.
  • Oferty zaufania: nawet jeśli klienci nie znają Twojej marki, fakt, że strona ma wysoki poziom szyfrowania, pokazuje im, że jesteś bezpieczny i można zaufać poufnym informacjom.
  • Poprawia ranking: Twoje miejsce w wyszukiwarce może zwiększyć lub zmniejszyć Twoją obecność w Internecie, a wyższy poziom bezpieczeństwa pomoże Ci zwiększyć wyniki wyszukiwania, dzięki czemu możesz wyprzedzić konkurencję.

 

Typy certyfikatów SSL

Jak wspomnieliśmy, istnieje kilka różnych odmian certyfikatów SSL, z których każdy jest zdefiniowany przez zestaw parametrów, które musisz spełnić.

Chociaż wszystkie certyfikaty zapewniają warstwę ochrony Twojej witryny, tylko niektóre (np. EV SSL) mogą zapewnić, że wszystkie dane są zaszyfrowane i niedostępne dla hakerów. Oto najczęściej spotykane typy certyfikatów.

Domain Validation SSL

Jeśli prowadzisz witrynę niskiego poziomu (taką jak blog) i nie obsługujesz żadnych poufnych informacji, DV SSL może być świetną opcją. Jest stosunkowo tani i łatwy do znalezienia, ale nie zapewnia takiej ochrony.

Powodem tego, że ten certyfikat jest jednym z najmniej bezpiecznych, jest to, że nie wymaga on żadnej weryfikacji ze strony dostawcy SSL. Oznacza to, że jako właściciel witryny nie musisz weryfikować wszystkich danych firmy przed uzyskaniem certyfikatu.

Dlatego też są tak łatwe do zdobycia, ponieważ jest to znacznie uproszczony proces zatwierdzania.

Sprawdzanie poprawności organizacji SSL

Kolejnym krokiem powyżej DV SSL jest weryfikacja organizacji. Aby uzyskać tego rodzaju certyfikat, musisz podać możliwe do zweryfikowania dane dotyczące swojej fizycznej firmy, takie jak adres i numer telefonu.

Ten typ certyfikatu jest idealny dla organizacji, które mają lokalizację cegły i zaprawy, a także witrynę. Jednak nadal nie jest to zalecane w przypadku poufnych informacji, takich jak karty kredytowe.

Extended Validation SSL

Jest to najwyższy poziom bezpieczeństwa, jaki możesz mieć, i jest niezbędny dla każdej firmy internetowej, która zajmuje się transakcjami zwanymi „e-commerce”. Tak więc, jeśli prowadzisz sklep internetowy lub system bankowy, potrzebujesz EV SSL. Ten rodzaj certyfikatu wymaga rygorystycznej oceny przez organ, który go dostarczy.

Dopiero po przejściu wszystkich procedur weryfikacji możesz uzyskać zgodę. Inną zaletą uzyskania statusu EV SSL jest to, że Twoja witryna będzie wyświetlana z zielonym symbolem kłódki w pasku adresu.

To pokazuje odwiedzającym, że twoja strona jest tak bezpieczna i chroniona, jak to możliwe. W końcu jest to najlepszy certyfikat SSL, jaki możesz kupić.

Wildcard SSL

W większości witryn nie ma tego samego poziomu szyfrowania dla każdej strony. Wynika to z faktu, że może to być kosztowne i czasochłonne.

Jednak prostym sposobem na obejście tego jest uzyskanie certyfikatu SSL Wildcard, który umożliwia szyfrowanie wszystkich subdomen z witryny podstawowej.

Na przykład, jeśli Twoja domena standardowa to www.mysite.com, możesz uzyskać certyfikat Wildcard obejmujący wszystkie subdomeny, takie jak blog.mysite.com, mail.mysite.com i tak dalej. Zwykle musisz jedynie potwierdzić, że te poddomeny są częścią całej witryny, ale w niektórych przypadkach może być konieczne utworzenie osobnych adresów IP w celu uzyskania zatwierdzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, ci, którzy potrzebują Wildcard SSL to ci, którzy zarządzają wieloma subdomenami i chcą, aby wszystko było tak proste, jak to możliwe.

Jak uzyskać certyfikat SSL?

Przede wszystkim certyfikaty SSL są wydawane tylko przez niektórych dostawców, więc musisz je znaleźć, zanim zaczniesz. Przejrzymy listę najlepszych dostawców i gdzie możesz ich później znaleźć

Ale ważne jest, aby wiedzieć, że nie można uzyskać certyfikatu z dowolnego miejsca.

Zazwyczaj urząd certyfikacji wymaga trzech poziomów informacji z witryny internetowej z żądaniem szyfrowania SSL. Jednak w zależności od rodzaju otrzymanego certyfikatu może być konieczne podanie mniej lub więcej informacji w celu weryfikacji.

Adres IP

Ze względów bezpieczeństwa można wygenerować tylko jeden certyfikat dla jednego adresu IP. Ponownie, Wildcard SSL może również obejmować subdomeny, ale nadal musisz mieć weryfikowalny adres IP dla domeny podstawowej. Jeśli nie jesteś właścicielem domeny, nie możesz uzyskać dla niej certyfikatu.

Żądanie certyfikatu i podpisu (CSR)

Jest to ogólny termin na zaszyfrowaną formę, która może zawierać poufne informacje. CSR są wykorzystywane do różnych celów, w tym do ubiegania się o certyfikat SSL. Ilość podanych informacji będzie zależeć zarówno od uprawnień, jak i rodzaju certyfikatu, który chcesz.

Najczęstsze dane obejmują adres fizyczny, nazwy firm, miejscowość i kraj pochodzenia.

W wielu przypadkach urząd certyfikacji (CA) ma formularz CSR, który można wypełnić, ale czasem może być konieczne wygenerowanie go samodzielnie. Ogólnie rzecz biorąc, dopóki podane informacje są dokładne i możliwe do zweryfikowania, nie powinno być żadnych problemów z uzyskaniem zatwierdzenia.

WHOIS Record

Jeśli nie znasz tego terminu, dane WHOIS odnoszą się do informacji wymienionych dla właściciela danej domeny. Kupując domenę, musisz podać dane, takie jak nazwa i dane kontaktowe, aby każdy, kto próbuje znaleźć właściciela witryny, może to zrobić szybko i łatwo.

Składając wniosek o certyfikat SSL, urząd certyfikacji sprawdzi dane w formularzu CSR z rekordem WHOIS, aby upewnić się, że są one zgodne.

Jeśli z jakiegoś powodu nie pasują, musisz dostosować dane WHOIS, aby odzwierciedlały bieżące informacje wymienione w formularzu CSR. W przeciwnym razie nie zostaniesz zatwierdzony.

Co to jest LetsEncrypt?

Zwykle po otrzymaniu certyfikatu SSL cała korespondencja odbywa się ręcznie między tobą a dostawcą. Jednak LetsEncrypt to zautomatyzowana usługa, która robi to wszystko za Ciebie bez żadnej interwencji człowieka.

Cały proces jest nieco techniczny, ale zaletą korzystania z tego rodzaju systemu jest to, że może sprawić, że wszystko działa znacznie płynniej, a ponadto zapewnia całą weryfikację i uwierzytelnianie bez żadnych problemów.

Ponieważ program działa tylko wtedy, gdy witryna jest zweryfikowana, ani dostawca SSL, ani osoba żądająca nie muszą się martwić, że system dopuszcza błędy lub dziury w zabezpieczeniach.

Kto zapewnia certyfikaty SSL?

Istnieje wiele urzędów certyfikacji, z których można kupić certyfikat, a niektóre są bardziej znane niż inne. Musisz upewnić się, że są to uprawnione organy, aby Twój certyfikat był ważny i działał..

Dwa z największych autorytetów to Comodo SSL i Verisign, więc możesz je sprawdzić, jeśli chcesz uzyskać certyfikat.

Istnieje inny sposób kupowania certyfikatów SSL i przejście przez firmę hostingową. Większość hostów internetowych oferuje SSL jako opcję usługi, co oznacza, że ​​obsługują wszystkie formalności i zapewniają, że wszystko działa płynnie. Są skutecznie pośrednikiem między tobą a organem wydającym.

Ale dlaczego miałbyś przejść przez swoją usługę hostingową? Główną korzyścią płynącą z robienia tego w ten sposób jest to, że Twój host posiada wszystkie informacje potrzebne do zweryfikowania Twojej witryny.

Dane WHOIS, adres IP i inne dane mogą być dostarczone i zweryfikowane przez hosta, co upraszcza cały proces. W wielu przypadkach hosty internetowe oferują tę usługę za darmo lub za niewielką cenę, więc w końcu może być wygodna.

Najlepsi dostawcy certyfikatów SSL

Aby pomóc Ci zacząć kupować certyfikat SSL, oto lista ośmiu najlepszych urzędów certyfikacji online. Każdy z nich może zapewnić Ci rodzaj ochrony SSL, którego potrzebujesz, i wszystkie są wysoko ocenione pod względem bezpieczeństwa.

1. Comodo SSL

Ten urząd certyfikacji zajmuje pierwsze miejsce na świecie, więc jest to fantastyczne miejsce na zdobycie certyfikatu. To, co sprawia, że ​​ta firma jest tak skuteczna, to oferowanie 256-bitowego szyfrowania i zaufanie wszystkich przeglądarek.

Co więcej, Comodo SSL oferuje mnóstwo wsparcia technicznego i gwarancję 250 000 USD, jeśli Twoja witryna zostanie zhakowana. Roczna cena za certyfikat EV SSL wynosi 249 USD.

2). IdenTrust

Ten organ jest dobrze znany wśród wielu witryn bankowych, więc wiesz, że to doskonały wybór. Tutaj nadal otrzymujesz 256-bitowe szyfrowanie i mnóstwo wsparcia.

IdenTrust wykorzystuje również zaawansowany algorytm, aby zapewnić dodatkowy wzrost bezpieczeństwa. Co najlepsze, ceny są znacznie bardziej rozsądne, a większość certyfikatów kosztuje około 100-150 USD rocznie.

3. Symantec

Mimo że ceny tego dostawcy są znacznie wyższe niż w przypadku IdenTrust, zyskujesz niesamowitą ochronę, a także wzorową gwarancję.

Większość certyfikatów EV SSL jest ubezpieczonych do 1,5 miliona USD, ale mogą kosztować ponad 1000 USD rocznie. Podobnie jak inne, Symantec oferuje 256-bitowe szyfrowanie.

4. GoDaddy

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego chrzestnego, ale zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że chcą uzyskać domenę lub hostować witrynę internetową. Jednak ta potęga internetowa zapewnia również certyfikaty SSL i są one znacznie tańsze niż konkurencja. Ceny wahają się od 69 USD do 300 USD.

5. GlobalSign

Jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony swojej witryny bez konieczności płacenia wygórowanych cen, GlobalSign to świetna opcja. Oferuje 2048-bitowe szyfrowanie przyszłości, a także programy wykrywające phishing. Co najlepsze, możesz zarejestrować się w jednej domenie za jedyne 249 USD rocznie.

6. Digicert

Digicert to kolejny urząd certyfikacji oferujący szyfrowanie 2048 bitów, co oznacza, że ​​idealnie nadaje się do wszelkich transakcji biznesowych online. Chociaż ten dostawca nie jest tak dobrze znany, jak inni, warto je sprawdzić. Ceny wahają się od 175 USD do 595 USD rocznie za certyfikaty Digicert. Zapewniają również nieograniczoną licencję na serwer ze swoimi certyfikatami.

7. Certum

Jeśli masz ograniczony budżet i nie potrzebujesz wysokiego poziomu szyfrowania, może to być świetny urząd certyfikacji do wyboru. Mimo że oferuje tylko 128-bitowe certyfikaty, to więcej niż wystarcza dla witryn, które nie zajmują się wrażliwymi danymi. Ponadto ceny są znacznie bardziej przystępne i wynoszą od 23 do 299 USD rocznie.

8. Entrust

Ten urząd certyfikacji oferuje szyfrowanie 2048 bitów, a także stosunkowo przystępne ceny. To sprawia, że ​​jest to doskonała opcja dla wszystkich firm internetowych, które chcą dodatkowej ochrony bez konieczności płacenia dużo więcej. Ceny wahają się między 180 a 575 USD rocznie, przy czym EV SSL znajduje się w dolnej części spektrum.

9. Geotrust

Geotrust oferuje oba certyfikaty SSL, które umożliwiają szyfrowanie 256-bitowe. Oferują również podpisywanie kodu, który jest metodą używania podpisu cyfrowego opartego na certyfikatach do podpisywania plików wykonywalnych i skryptów w celu weryfikacji tożsamości autora i zapewnienia, że ​​kod nie został zmieniony lub uszkodzony od czasu podpisania przez autora, który oczywiście oferuje dodatkowy poziom bezpieczeństwa. Certyfikaty SSL oferowane przez Geotrust wahają się od 149 do 745 USD.

10. Szybkie SSL

Rapid SSL jest spółką zależną Geotrust i jest zdecydowanie bardziej przyjazną dla budżetu opcją w porównaniu do spółki macierzystej. Mają dwie opcje: certyfikaty RapidSSL, które obiecują „zabezpieczyć pojedyncza domena z silnym szyfrowaniem. ” za 59 USD. Inną opcją są certyfikaty wieloznaczne RapidSSL, które „Zabezpieczają nieograniczona liczba subdomen z silnym szyfrowaniem. ” za 249 USD. Oferują gwarancję w wysokości 10 000 USD oraz szyfrowanie do 256 bitów. Kolejną interesującą funkcją tej witryny jest to, że pozwala łatwo porównać jej ofertę z niektórymi innymi liderami, takimi jak Godaddy, Globalsign i Comodo SSL tutaj.

11. Thawte

Podobnie jak Geotrust Thawte oferuje zarówno certyfikaty SSL, jak i podpisywanie kodu. Ich opcje wahają się od 149 do 299 USD rocznie, ale oferują również opcje dodania wieloznacznego SSL za dodatkową opłatą. Ich opcja SSL123 zaczyna się od 149 USD, ale wzrasta do 745 USD, jeśli zdecydujesz się dodać opcję symbolu wieloznacznego. Ich serwer WWW SSL zaczyna się od 199 USD i wzrasta do 599 USD po dodaniu wieloznacznego SSL. Oferują szyfrowanie do 256 bitów i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Także oferowane gwarancje wynoszą od 500 000 do 1 500 000 USD.

12. Rozwiązania sieciowe

Rozwiązania sieciowe to witryna, która oferuje prawie wszystko, czego potrzebujesz podczas tworzenia witryny, w tym oczywiście certyfikaty SSL. Ten dostawca ma 5 opcji od 59,99 USD na 2 lata do 579 USD na 2 lata. Oferują „gwarancje” od 10 000 USD aż do 1 000 000 USD.

Inne uwagi dotyczące certyfikatów SSL

Chociaż konieczne jest, abyś zrozumiał podstawy SSL i jak to wszystko się łączy. Jest to „ostateczny przewodnik”, dlatego musimy przekazać ci dodatkowe informacje, które mogą być pomocne, gdy spojrzysz na SSL i jak może on działać w Twojej witrynie. Mając to na uwadze, oto kilka innych rzeczy do przemyślenia podczas szyfrowania danych.

Niższa prędkość ładowania

Być może zauważyłeś, że po przejściu do sekcji kasy na stronie internetowej ładowanie trwa dłużej niż w przypadku pozostałych stron. Wynika to z tego, że szyfrowanie zajmuje sekundę lub dwie. Zasadniczo dzieje się tak, że strona z certyfikatem „uzgadnia” się z komputerem odwiedzającego użytkownika.

Gwarantuje to, że połączenie jest stabilne i bezpieczne, i nie pozwoli osobom trzecim na węszenie i pobieranie poufnych danych.

Data wygaśnięcia certyfikatu

Jak wspomnieliśmy w naszej liście dostawców, ceny certyfikatów SSL są wymienione co roku. Oznacza to, że każda witryna posiadająca certyfikat musi co roku płacić, aby wszystko było aktualne i aktualne. Oznacza to również, że jeśli odwiedzisz witrynę, która wygasła, nie jest tak bezpieczna.

Zazwyczaj Twoja przeglądarka lub oprogramowanie antywirusowe poinformuje Cię, czy tak jest, i to Ty decydujesz, czy chcesz kontynuować. Za nasze pieniądze nie bylibyśmy pod żadnym pozorem.

Dane zielonej blokady

Jak wspomniano powyżej, witryny z ochroną SSL będą miały zieloną blokadę na pasku adresu. Witryna będzie również wymieniona jako https zamiast standardowego HTTP. Powinieneś także wiedzieć, że kliknięcie zielonej kłódki pokazuje wszystkie informacje publiczne.

Informacje te dotyczą zarówno firmy, która jest właścicielem witryny, jak i urzędu certyfikacji. Jest to kolejny sposób dla odwiedzających na sprawdzenie bezpieczeństwa każdej odwiedzanej strony. Jeśli więc witryna nie ma blokady, należy uważać.

Instalacja certyfikatu

Jedną z ważnych rzeczy, o których należy pamiętać przy składaniu wniosku o certyfikat, jest konieczność zainstalowania go na swojej stronie internetowej. Jest to kolejny powód, dla którego ludzie lubią przechodzić przez swojego hosta, ponieważ zazwyczaj oferuje to za Ciebie.

Ponadto, jeśli masz witrynę na udostępnionym serwerze internetowym, i tak nie będziesz mieć do niej bezpośredniego dostępu. Należy o tym pamiętać, aby przypadkowo nie zapłacić za coś, z czego nawet nie można skorzystać.

Wycofywanie HTTP

Może się to zdarzyć lub nie, ale narasta idea, że ​​cała aktywność online powinna być zabezpieczona przez SSL. Oznacza to, że witryny nieposiadające certyfikatu zostaną usunięte z wyszukiwarek lub całkowicie wycofane.

U podstaw tego leży wymóg posiadania certyfikatów dla wszystkich stron, dzięki którym Internet stanie się ogólnie bezpieczniejszym miejscem, ale faktem jest, że wdrożenie takiej nadrzędnej strategii może być trudne, szczególnie biorąc pod uwagę szeroki zakres Internetu.

W obecnej formie lokalne przepisy ustawowe określają, które rodzaje witryn muszą posiadać certyfikaty SSL. W tej chwili tylko te, które są sklasyfikowane jako witryna z listą lub wszelkie strony, które nie dotyczą informacji o klientach, nie wymagają szyfrowania SSL.

Jednym z największych problemów z wymaganiem takiej ochrony jest to, że może kosztować dużo pieniędzy. Płacenie kilkuset dolarów rocznie może być wygórowane w przypadku niektórych witryn, zwłaszcza jeśli muszą one zarządzać wieloma domenami lub adresami IP.

Być może, jeśli koszty spadną, łatwiej byłoby wycofać wszystkie niezabezpieczone witryny, ale interesujące będzie zobaczenie, jak to wszystko się łączy.

Wniosek

Jak widać, przy rozpatrywaniu certyfikatów SSL należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Ogólnie rzecz biorąc, obowiązkiem każdego jest upewnienie się, że internet jest bezpiecznym miejscem. Oznacza to, że jeśli prowadzisz witrynę internetową, powinieneś ją zaszyfrować jak najszybciej.

Na szczęście obecne rozpowszechnienie certyfikatów SSL, wraz z łatwą metodą wykrycia bezpiecznej strony, oznacza, że ​​większość ludzi może być online bez ryzyka zarażenia się jakimś złośliwym oprogramowaniem.

Zwykle problem występuje podczas odwiedzania niezabezpieczonej witryny lub pobierania czegoś z niezabezpieczonego źródła. W związku z tym nie ma prawdziwego powodu, dla którego powinieneś czuć się niebezpiecznie podczas surfowania w sieci.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące certyfikatów SSL i mamy nadzieję, że pomógł ci znaleźć najlepszego dostawcę certyfikatu SSL dla Ciebie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector