Hangisi Daha İyi: Kodlama Okulu vs Bilgisayar Bilimi Derecesi [İnfografik]

Hangisi Daha İyi: Kodlama Okulu vs Bilgisayar Bilimi Derecesi [İnfografik]

Hangisi Daha İyi: Kodlama Okulu vs Bilgisayar Bilimi Derecesi [İnfografik]

Bilgisayar bilimi ve geliştirme alanında kariyer başlatmak istiyor?

Profesyonel olarak kod yazmak için gerekli eğitime yatırım yapmak, güvenli kariyer kararları bir kişi geleceği için yapabilir.


Bilgisayar bilimi ve BT alanı, tahmini bir iş büyümesine sahiptir. ulusal ortalamanın üç katı ve büyük bir maaş. Dahası, Amerikan üniversiteleri kalifiye eleman talebini karşılayacak kadar Bilgisayar Bilimi bölümü mezunu olamaz: 2015’te neredeyse 10 kat daha fazla açık pozisyon bu alanda mezun olan CS majörlerinden daha.

Peki, bu kazançlı ve talep gören mesleği yönlendiren, yetenekli bireyleri tutan şey?

kodlama okulu vs cs derecesi

Bootcamp vs CS Derecesi Kodlama: Hangisi Daha İyi? İnfografiklere Git

4 yıllık dereceler tek seçenek değil

ABD genelinde kolej ve üniversitelerde Bilgisayar Bilimi bölümleri son on yılda hızla büyümüştür. 2006-2015, Bilgisayar Bilimleri lisans kaydı üçe katlandı. Ayrıca, bu kabul edilen kabul alanlarına olan talep her zaman arzın çok ötesindedir. Yükseköğretimdeki büyüklük ve fakülte kısıtlamaları nedeniyle, başvuruda bulunan her nitelikli, istekli CS ana dalı.

Bilgisayar Bilimi Lisans (en az) & Mühendislik veya ilgili bir alan, bir zamanlar büyüyen ve iyi ücretli bir alanda iş güvenliğine altın bilet olarak kabul edildi. Fakat yüksek öğrenim gerçekten kodlamada kariyer yapmanın tek yolu mudur? Ve fahiş ve artan öğrenim maliyetleri ile, CS derecesi gerçekten borç değer? Ve daha sonra kariyerlerinde sahaya girmek isteyenler için: kodlamayı öğrenmek gerçekten başka bir derece almak için okula geri dönmeyi gerektirir mi??

Önyükleme kamplarını kodlamak için gelişen pazar herhangi bir gösterge ise, hayır. Geleneksel bir derece değil tek seçeneğin.

Bootcamp’leri kodlayan nedir?

Kodlama okulları akredite derece programlarına uygulanabilir bir alternatif Bilgisayar Bilimlerinde & Mühendislik. Kodlama bootcamp modeli basit ve yenilikçi: zamanın bir kısmında ve bir üniversite derecesinin fiyatının bir kısmında, motive bireylere bilgisayar, yazılım ve web geliştirmede başarılı kariyerlere liderlik etmek için gerekli beceriler öğretilir. Önceden bilgi veya deneyim gerekmez. 

İlk kez 2012’de piyasaya sürülen kodlama bootcamp modeli gerçekten yakalandı. İlk kodlama okulu kurulduktan sonraki ilk beş yıl içinde, bootcamp kodlama kayıt% 1000’den fazla büyüdü ülke çapında. 23.000’den fazla bootcamper 2017’de derslerini tamamladı ve iş piyasasına katıldı. Her yıl 80.000 CS binbaşı mezun olduğunu düşündüğünüzde bu çok etkileyici bir istatistik.. 

kodlayan okullar nedir

Bootcamp ve bilgisayar bilimleri derecesi kodlama: hangi program daha iyi?

Bir kodlama eğitim kampının neden çekici bir seçenek olabileceğini görmek kolaydır, ancak bir kodlama okulu çökme kursu gerçekten dört yıllık bir dereceye kadar birikebilir mi? Hangisi daha iyi bir seçenek? Cevap karmaşıktır ve birçok kişisel faktöre bağlıdır.

Bootcamp vs CS derecesi kodlama kararında seçeneklerinizi tartıyorsanız, aşağıdaki Infographic tam size göre. Biz ayrıldık dört yıllık bir derece ile bir kodlama okulu eğitimi arasındaki en büyük farklar hedeflerinize en uygun olanı seçmenize yardımcı olmak için. Öğrenim ücretlerinden işe alım olasılıklarına ve çeşitlilik istatistiklerine kadar, bir CS Lisans veya kodlama okulu arasında karar verirken nelere dikkat etmelisiniz:

Infographic: Bootcamp ve Bilgisayar Bilimi Derecesini Kodlama

Bu Resmi Sitenizde Paylaşın

Lütfen bu grafikle WhatsTheHost.com a atfedin.

okullar vs bilgisayar bilimleri derecesi Infographic kodlama

Infographic Kaynakları

(Temmuz 2018)

Bilgi grafiğinde yer alan bilgileri aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz:

 • Bilgisayar & BT Öngörülen İş Büyümesi 2016-2026: İşgücü İstatistikleri Bürosu
 • 2016 Kodlama Eğitim Kampı İşe Yerleştirme & Demografik İstatistikler: Ders Raporu
 • 2018 Öğrenci Kredisi İstatistikleri: Öğrenci Kredi Kahramanı
 • Bootcamp Kredilerini Kodlama Kılavuzu & Finansman: Ders Raporu
 • Bunlar Bootcamp Kodlama mezunu insanlar: telli
 • Hangi Üniversite Bölümleri En Yüksek ve En Düşük İşsizlik Oranına Sahiptir ?: Düz Çizgi
 • 2017 Yeni Üniversite Mezunları için Başlayan Maaşlar: Nace Maaş Anketi
 • Kodlama Okullarına Daha Fazla Kadın ve Azınlık Kaydoldu: Tech Times
 • İşverenler Eğitim Kampı Mezunlarını Kodlamak Hakkında Ne Düşünüyor ?: Aslında

Kodlama okulu / lisans derecesi: benim için doğru?

Kodlama bootcamps bilgisayar, yazılım ve web geliştirme işlerini her zamankinden daha erişilebilir hale getiriyor. Ancak, aday programcılar için uygun bir seçenek olsa da, kodlama okulları geleneksel dört yıllık programların yerini almak için asla yola çıkmadı. Aksine, lisans derecesi kalıbına tam olarak uymayan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır..

Aşağıdaki kategorilerden birine veya birkaçına girerseniz, bootcamp kodlama sizin için daha iyi bir seçenek olabilir:

Zaten iş tecrübeniz ve en az bir dereceniz var

Yıllar süren çalışma ve eğitim deneyiminden sonra kariyer geçişi yapmak isteyen insanlar için, bir kolej ortamına geri dönme düşüncesi anlaşılır değildir. Kodlama okulları, yetişkinler için daha uygundur gençlere göre. Göre Ders Raporu, ortalama bir bootcamper 30 itiyor ve zaten bir lisans derecesi ve birkaç yıllık iş tecrübesi var.

Kredi almaya isteksizsiniz

Öğrenci borcu 1,5 trilyon dolarlık endüstri. 2017 mezunlarının ortalama sınıfı yaklaşık 40.000 $ borçla kolejden ayrıldı ve bu sayı büyümeye devam ediyor. Giderek daha fazla genç, örgün bir eğitimin yüksek maliyetinin gerçekten buna değer olup olmadığını soruyor ve alternatif arıyorlar.

Zaten eski bir dereceden öğrenci kredileri ile bağlanmış olan hedefleyen programcılar için, ikinci bir derece için daha fazla borç almak anlaşılabilir bir caydırıcı olabilir. Resmi bir lisans programına devam edip kodlama okuluna gidip gelmeyecek olan lise mezunları için, akranlarından daha erken ve daha az borçla mezun olma ihtimali bir rekabet avantajı olabilir.

Kodlama okulu geliyor bir üniversite diplomasının maliyetinin bir kısmı, bu da bir eğitim kampının kredisiz finanse edilmesini çok daha kolay hale getirir. Lisans öğrencilerinin% 70’i borçla mezun olurken, kodlama okulu mezunlarının sadece% 25’i.

Dört yıllık tam zamanlı eğitim sizin için mümkün değil

Dört yıl boyunca hayatınızı duraklatmak ve kendinizi tam zamanlı çalışmalara adamak herkes için mümkün değildir. Ebeveyn olanlar için, kendilerini ve / veya başkalarını desteklemek için tam zamanlı çalışmak gerekir veya okulda dört yıl daha harcayamazlar, okulları kodlamak daha uygun olabilir.

Yalın bir müfredat ve hızlı öğrenme ortamıyla, bootcamperlerin çoğu yaklaşık 3,5 ayda mezun olur. Bu, bir kolej veya üniversitedeki tek bir döneme denktir!

Çünkü kodlama okulları daha esnek ve çeşitli yaşam durumları için erişilebilir, öğrenci organları da tipik üniversite CS departmanınızdan daha çeşitli olma eğilimindedir. Kadınlar 2015 yılında mezun olan CS majörlerinin sadece% 14’ünü oluştururken, bootcamp mezunlarının% 36’sını oluşturdular. Benzer şekilde, siyahlar ve latinler CS binbaşıların sadece% 10’unu, ancak bootcamp sınıflarının% 25’ini oluşturuyordu.

Sonuç: hırslarınız için en uygun olanı seçin

Kodlama okulunun lisans derecesine karşı kararının tartılması gereken birçok faktör vardır. Fiyat, zaman taahhüdü ve kendi yaşam durumunuzu göz önünde bulundurmanın yanı sıra, programın kalitesi kararınızdaki en önemli faktörler arasında olmalıdır. Hangi kodlama dillerini öğrenmek istiyorsunuz, endüstrinin hangi köşesine girmek istiyorsunuz ve eğitmenlerinizin masaya nasıl bir deneyim getirmesi seçtiğiniz kurumda belirleyici bir rol oynamalı.

Hırslarınız için en uygun olanı seçmek, belirsizliklerle dolu uzun bir süreç olabilir. Kendinizi olabildiğince bilgilendirin ve kariyer hedeflerinizi gözden kaçırmayın. Ancak geleneksel rotaya gitmeyi ve bir kolej veya üniversite CS programına kaydolmayı seçerseniz veya bir kodlama önyükleme kampında yoğun kurslar alıyorsanız, bir şey açıktır: kod yazabilenler için gelecek parlak görünüyor.

Bu web hosting ile nasıl bağlanır?

Peki bu bir web barındırma eğitim ve inceleme sitesi olmak, kodlama bootcamps barındırma ile nasıl ilişkilidir? Çok.

Web geliştiricileri, web sitelerini uğultu ve onlar için 7/24 çalışmak için sağlam hostinge güveniyor. Barındırma olmadan web sitesi yok. Harika kodlama pirzolaları olmadan, web sitesi yok.

Geliştiriciler WP Engine gibi ana makinelerin hızını ve teknolojisini seviyorlar ve elbette her zaman mümkün olan en hızlı sunuculara ellerini sokmaya çalışıyorlar.

Daha yeni başlayanlar için, WordPress’te kod içermeyen site veya başka bir platform – sadece işe yarayanı yapın!

Her şey web’in güzel ama karmaşık ekosisteminin bir parçası – ve bunun bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector