Bluehost İncelemesi Mayıs 2020: Bluehost Sadece Ucuz mu İyi mi?

Bluehost nedir?

Herhangi bir hosting şirketi duymuş çoğu insan Bluehost duymuş olabilirsiniz.


Podcast’ler ve internet pazarlama liderleri onu tanıtmayı sever, ancak herhangi bir iyi?

2003 yılında kurulan Bluehost, Endurance International Group’a ait özel bir hosting şirketidir. Kardeş barındırma şirketleri HostMonster, FastDomain ve iPage ile grubun yaklaşık iki milyon alanı var. Provo, Utah, Bluehost VPS ve adanmış sunucu barındırma planları hizmetin uzmanlık alanlarıdır.

Bluehost Hosting Ne Kadar İyi??

Bluehost’un en büyük satış noktası, satış noktalarıdır.

Bluehost fiyatlandırması (2,95 $ ‘dan başlayan) piyasadaki en düşük fiyatlardan biridir ve bir paylaşılan barındırma sağlayıcısından isteyebileceğiniz tüm temel özelliklerle standart olarak gelir.

Onlar belirli niş avantajları ile çok çeşitli planları sundukları gibi diğer benzer bütçe ana bilgisayarlar ile karşılaştırmaya değer. Ancak araştırmacılarımızın bulduğu birkaç şeye dikkat etmek isteyebilirsiniz. Çalışma süresi ve hızlar çoğu rakipten (özellikle daha yüksek fiyatlı rakipler) önemli ölçüde daha düşüktür ve Bluehost müşteri hizmetleri umduğu kadar yardımcı değildir. Resmi Web Sitesine Bak Bluehost Review 3.6 / 5 Yorumcu {{reviewsOverall}} / 5 Kullanıcılar (18 oylar) Artıları

 • En ucuz fiyatlardan bazıları
 • Tonlarca özellik
 • Yeni başlayanlar için iyi
 • Bütçe barındırma için mükemmel güvenlik özellikleri

Eksileri

 • Hız bir sorun olabilir
 • Çalışma süresi garanti edilmez
 • Bazı destek sorunları

Bluehost çok büyük olduğu ve kardeş şirketlerle kaynakları paylaştığı için, barındırma için en ucuz fiyatlardan bazılarını sunabilirler. Ve inanılmaz derecede düşük fiyatlar için Bluehost planları, WordPress hosting, VPS, sağlam güvenlik özellikleri ve önyüklemek için tonlarca ücretsiz araç gibi temel özelliklerin çoğunu kapsar. Ama günün sonunda, sizin için ne ödeme olsun. Bluehost müşteri hizmetleri eksik, çalışma süresi kalitesiz ve hızları arzulanan çok şey bırakıyor. Çok fazla trafik veya destek bileti beklemeyen bir bütçedeki Web yöneticileri, Bluehost fiyatlandırmasıyla aradıkları her şeyi bulacaklar. Ancak, daha fazla güvenilirlik sizin için önemliyse, SiteGround veya WP Engine gibi daha müşteri odaklı bir ana bilgisayar için ekstra para yatırmaya değer. Support3.5Speed2.5Features4Value4.5Transparency3.5

Resmi Bluehost İncelememiz

Tüm temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak ucuz, hiçbir fırfırlar barındırma deneyimi mi arıyorsunuz? O zaman Bluehost sizin için mükemmel bir seçenek.

Bluehost fiyatlandırması piyasadaki en düşük fiyatlardan biridir, 30 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir ve en yaygın kullanılan web sitesi oluşturma ve güvenlik araçlarının bir seçimini içerir. Ancak web projeniz sunucu sivri uçları, kesintisiz çalışma garantisi, yüksek hızlar ve kapsamlı müşteri hizmetleri istiyorsa, Bluehost muhtemelen en iyi seçim değil.

Daha fazla güvenilirlik elde etmek için biraz daha fazla para harcayın.

Bluehost’un Öne Çıkanları

 • Çok uygun fiyat, sadece 2,95 $ / ay’dan başlıyor (indirimli)
 • Tek tıklamayla WordPress kurulumu – yeni siteler için mükemmel
 • 7/24 destek – geçtiğimiz yıl boyunca iyileşti
 • Pat Flynn gibi en iyi podcast’ler tarafından şiddetle tavsiye edilir
 • Paylaşılan tüm ana bilgisayarlar gibi, büyük bir siteniz varsa, sizi yavaşlatabilir
 • Bulut barındırma ve diğer yükseltmeler mevcut
 • E-posta depolama alanı Temel planda çok sınırlı
 • Temel planda sadece 1 ile sınırlı web siteleri
 • Beğenmediyseniz 30 günlük geri ödeme

Bluehost Artıları

Bluehost ortalama müşteri kendi web barındırma sağlayıcısından bir temel olarak ne ihtiyacı mükemmel bir anlayışa sahiptir. Bluehost’un en büyük gücü, tüm bu üsleri inanılmaz derecede düşük bir fiyata karşılamalarıdır. Ve dünya çapında 2 milyon alanla, bu mükemmel bir satış noktası.

1. Bluehost cPanel – Gösteriyi Yeniden Tanımlamak

Çevrimiçi hizmetler için bir kuruş harcamadan önce – barındırma dahil – tam olarak ne için ödeme yaptığınızı bilmek iyi olmaz mıydı? Bluehost hosting, size tamamen işlevsel bir cPanel’e demo erişimi sağlayarak müşterilerinden biri olmanın nasıl bir şey olduğunu size gerçek bir tat verir. CPanel tüm web sitenizi yönetmek için kullanacağınız şey olduğundan, size bu programın soyulmuş bir versiyonunu göstermek size bir kötülük yapmak olacaktır. CPanel’deki özellikler sağlam ve kullanıcı dostu olduğu için eksiksiz gösterim akıllı bir harekettir. Bir satın alma kararı verdiğinizde, kendinizi ne elde ettiğinizi tam olarak bilirsiniz..

2. Askeri Sınıf Şifreleme & Diğer Güvenlik

Bir hosting şirketine veri göndermeden önce, ne kadar güvenli olduğunu bilmek istemez misiniz? Bluehost hosting sunucularının davlumbazları altında güncel her şeye sahiptir. Paylaşılan ve özel SSL sertifikaları, günlük yedeklemeler ve güvenli bir FTP işlemi ile Bluehost hosting, verilerinizi güvende tutmanın ne demek olduğunu bilir. Bunu düşünürseniz, müşterilerinizin size bir kuruş vermeden önce kişisel ve özel finansal bilgilerinin iyi ellerde olup olmadığını bilmek istedikleri için, bu ürününüzün satış özelliklerinden biri olabilir..

Bluehost, düşük maliyetli web hosting şirketleri arasında en iyi güvenlik özelliklerinden bazılarına sahiptir. Rakip HostGator’ları, örneğin, biraz daha pahalıdır, ancak gelen kutularında ciddi bir spam ve virüs koruması eksikliğine sahiptir ve verilerinizi yalnızca haftada bir kez yedeklerler. Daha pahalı bir seçenek olan SiteGround, bilgisayar korsanlığına karşı güvenlik konusunda yetersiz kalıyor. Bluehost gerçekten fiyat güvenliği için yukarıda ve öteye gidiyor.

3. Sonunda – Kullanabileceğiniz Freebies

Bluehost, çoğu insanın pazarlama çabalarını ve marka varlığını genişletmek için temel web sitelerine başladığını kabul eder. Bluehost planınıza dahil olmak üzere, ücretsiz e-ticaret, alışveriş sepeti, e-posta ve pazarlama uygulamalarının bir eğimi vardır. Google Apps ve CloudFlare iki örnektir ve tüm bu uygulamalar sorunsuz bir şekilde entegre olur ve inanılmaz derecede kullanıcı dostudur. Kuşkusuz herhangi bir küçük işletme için yararlı olacak ücretsiz uygulamaları anlamak için bir geliştirici olmanıza gerek yok.

4. Kolay Tasarım Araçları

Bluehost hosting, web sitenizin tasarımı söz konusu olduğunda sizi sürücü koltuğuna yerleştirir ve herhangi bir deneyim yaşamanıza gerek kalmayacak kadar kolaylaştırır. Bir noktada, bir web tasarımcısı işe almak pazarlama stratejinizin bir parçası olabilir, ama şimdi olması gerekmez. Bluehost planları, sürükle ve bırak teknolojisine sahip ücretsiz web sitesi tasarım yazılımı sağlayarak siteyi kolayca tasarlamanızı sağlar. Bu tür bir yazılıma tam anlamıyla WYSIWYG denir – gördüğünüz şey ne elde edeceğinizdir. Bu, web sitenizi istediğiniz şekilde özelleştirmek için bilgisayar programlama konusunda uzman olmanız gerekmediği anlamına gelir.

5. Bluehost VPS Aslında Uygun Fiyatlıdır

VPS hosting, her zaman paylaşılan barındırma planlarından daha pahalıdır, çünkü özel bir sunucunun kaynakları garanti edilir. Ancak çoğu hosting şirketinin VPS için inanılmaz yüksek fiyatlar talep ettiği durumlarda, Bluehost’un düşük fiyatları VPS’ye uzanıyor. Bluehost VPS tamamen yönetilir ve gelişmiş cPanel, CentOS ve güçlü bulut teknolojisi gibi özelliklerle zengindir. Ve dört farklı seviye ile, Bluehost VPS planları büyümeyle ölçeklendirme için çok fazla alan sağlar.

Bluehost Eksileri

Fiyatlar çok düşük olduğunda, Bluehost planlarının eksikliklerinden çok fazla şikayet etmek zordur. Ancak, Bluehost için düşük fiyatlar sizin önceliğiniz değilse göz ardı edilemeyecek bazı ciddi eksiler var.

1. Bluehost Müşteri Hizmetleri Vuruldu ya da Kaçırıldı

Dünyada müşterileri olan herhangi bir şirket, günün her saatinde onları destekleyebilmelidir. Bluehost ortalama 30 saniyelik bir bilet yanıt süresine sahiptir, ancak gerçekte durum böyle görünmemektedir. Yoğun saatlerde, birçok müşteri yaklaşık 45 dakikalık bekleme süreleri rapor eder. Daha da kötüsü, birçok müşteri iletişimin kısa ve yararsız olabileceğini hayal kırıklığına uğratır. Teknik zorluklarla karşılaştığınızda, sizi bir çözüme yaklaştırmayacak bir cevap almak için fevkalade bir süre beklemek yerine birkaç şey daha sinir bozucu. Yavaş ve yararsız hizmet her zaman Bluehost için geçerli değildir, ancak müşteri hizmetlerinin sürekli olarak yüksek kalitede olduğunu söyleyemiyoruz..

Bununla birlikte, Bluehost’un yararlı eğitimlerle dolu bir YouTube kanalı var. Sorunuz acil değilse, bazen kollarınızı sıvamak ve kendiniz nasıl çözeceğinizi öğrenmek en iyisidir. Destek hattında beklemeden önce sorunu bile çözebilirsiniz.

2. Çalışma Süresi Garantisi Yok

Barındırma kararınızı vermeden önce, muhtemelen hemen hemen her hosting şirketi hakkında birkaç farklı bakış açısıyla yüzlerce farklı inceleme okudunuz. Fark edebileceğiniz kalıplardan biri, bu hosting şirketlerinin birçoğunun bir çalışma süresi garantisi sunmasıdır – genellikle% 99.99 çalışma süresi garantisi. Bu, yılda 8 saatten fazla kesinti süresi için telafi edeceğinizi vaat eder. Bluehost için durum böyle değil. Bluehost, çalışma süresi reklamı yapılan ortalamanın altına düşerse telafi etmez. Çalışma süresi kayıtları çok geride olmasa da, çalışmalar Bluehost’un büyük rakiplerinin çoğundan biraz daha düşük bir çalışma süresi oranına sahip olduğunu göstermektedir. Ziyaretlerden para kazanan siteler için, bu fazladan 4 saatlik kesinti süresinin işletmeniz üzerinde büyük etkisi olabilir. Ancak WebHostingPad gibi diğer bütçe siteleriyle karşılaştırıldığında, Bluehost’un ödediğiniz para için çok daha iyi bir çalışma süresi vardır..

3. Yavaş Yükleme Hızları

Ortalama Bluehost sayfalarının yüklenmesi diğer en iyi barındırma sağlayıcıları tarafından barındırılan sayfalardan% 25 daha fazla zaman alır. Bu zaman farkı çok fazla görünmeyebilir, ancak sayfanız 5 saniye içinde yüklenemezse trafiğinizin neredeyse dörtte üçünün zıplayacağını biliyor muydunuz? Yavaş yükleme hızları kullanıcı deneyiminize zarar verir, böylece ziyaretçilerinizi ve kârınızı azaltır. Elbette, Bluehost hala daha küçük web barındırmalarının çok ilerisindedir, ancak en iyi rakipleri arasında varilin altındalar. Hızlarını, hizmetlerini iyileştirmek istiyorlarsa düzeltmek için çalışabilecekleri bir numaralı unsur olarak göstereceğiz. Hız bir web barındırma en öncelikli ise, süper hızlı A2 Hosting için ayda fazladan birkaç dolar ödemek ilginizi çekebilir.

4. Tüm E-postalarınızı Almak

Bluehost’un barındırmadığı bir başka özellik de “catchall e-posta gelen kutusu” olarak adlandırılan şeydir. Bunun anlamı, birisinin alanınızdaki mevcut olmayan bir kullanıcıya e-posta göndermesidir, bu da bu catchall e-posta gelen kutusuna gönderilir. Bu gerekli bir özellik olmasa da, diğer hosting firmalarının sahip olduğu.

5. En İyi Fiyatlandırma Daha Uzun Sözleşme Gerektirir

Sitenizi uzun süre beklemeyi planlıyorsanız, gerçekten önemli değil. Sitenizin ne kadar süre açık kalacağından emin değilseniz, en iyi fiyatlandırma için 36 aylık süre biraz sinir bozucu olabilir.

Bu olumsuz ya da olumsuzsa size kalmış, ama bilmek isteyeceğinizi düşündük.

Alt çizgi:

Büyük bir değere sahip düşük bir fiyata hayır demek zor ve Bluehost’un popülaritesi bunun bir kanıtıdır.

Onlar-si olmak tüm temelleri temiz ve ucuz fiyatlı bir paket içinde, tam olarak ne tipik acemi webmaster iş için bir site oluşturmak için zaman geldiğinde arıyor. Bluehost sadece kesirlerde yetersiz kalır, ancak bu kesirler büyük sayılarla uğraşırken toplanır. Bu nedenle, büyük miktarda trafik toplayan veya siteleri düştüğünde büyük zaman kaybeden siteler için Bluehost’u önermiyoruz. Ancak tek istediğiniz şey internetin küçük bir köşesi ise ve kendiniz herhangi bir kesinti veya gecikme hızı fark etmeyebilirseniz, Bluehost başlamak için harika, ucuz bir yerdir.

Bluehost Fiyatlandırmasını Görüntüle

Bluehost Hosting SSS

Bluehost’un sunduğu merkezi özellikler nelerdir??

Bluehost’un sağladığı düzinelerce özellik var, ancak işte başlamanız için en önemli dört özellik.

 • PHP – Web sitenizin sıkıcı ve sıkıcı olmasını istemiyorsanız PHP kullanmanız gerekir. Bu hizmet, sizi kalabalıktan ayırabilecek resimler, düğmeler ve metinler dahil olmak üzere siteniz için dinamik içerik oluşturmanıza olanak tanır. Ne tür bir web sitesi oluşturmak istediğinize bağlı olarak, Bluehost size PHP üzerinden daha fazla kontrol sağlamak için farklı paketler sunar.
 • WordPress –  Sitenizi barındırmanın yanı sıra, Bluehost WordPress’e erişmenizi sağlayacak, böylece istediğiniz görünümü ve hissi özelleştirebilir ve oluşturabilirsiniz. Çoğu yeni site WordPress kullanıyor, bu yüzden kesinlikle bundan yararlanmak istiyorsunuz.
 • MySQL – Sitenizde çok fazla veri olmasını planlıyorsanız veya web sitenizle çok fazla veri toplamak istiyorsanız, bunu yapmak için MySQL’e ihtiyacınız olacaktır. Bluehost size ihtiyacınız olan araçları sunar, böylece sadece istediğiniz tüm verileri toplamakla kalmaz aynı zamanda işleyebilir ve yönetebilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi, her şey için yeterli depolama alanınız olduğundan emin olmak için seçebileceğiniz farklı paketler var.
 • Çalışma Süresi Garantisi –  Bluehost% 100 kesintisiz çalışma garantisine sahiptir. Bu, sitenizin hiçbir zaman hiçbir zaman kapalı olmayacağı anlamına gelir. Herhangi bir nedenle, bu olursa (tahtaya vurun), Bluehost sizi telafi edecektir.
 • E-posta – Bluehost tüm paketlerde ücretsiz e-posta hesapları sunar.
Bluehost ne tür e-posta özellikleri sunuyor??

Bluehost’un kullanıcıları için bir Webmail portalı vardır ve ayrıca en sevdiğiniz gelen kutusu programını seçmenize izin verir. Gelen kutunuzu filtrelemek için hem SpamAssassin hem de SpamExperts kullanırlar. Aboneliklerinizi büyütmenize yardımcı olacak bazı e-posta pazarlama yetenekleri de var.

Bluehost ne tür bir saldırı güvenliği sunuyor??

Korunmanıza yardımcı olmak için Bluehost, sitenizi ve ilgili tüm bilgileri bilgisayar korsanlarının ve hırsızların ellerinden uzak tutabilen çoklu giriş ve güvenlik özellikleri sunar.

 • İki Faktörlü Kimlik Doğrulama: şifrenize ek olarak, giriş yapmak için farklı bir güvenlik anahtarına ihtiyacınız olacaktır. Bu, bilgisayar korsanlarının erişim kazanmasını önlemeye yardımcı olur
 • TOPLU İĞNE: ek bir güvenlik özelliği olarak, doğrulama için bir PIN ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte, giriş yapmak için PIN’inizi kullanamazsınız.
 • Yetkili Kullanıcılar için Şifre Ayarlamaları: web sitenizi yöneten başka kişileriniz varsa, bunların yaptığınız her şeye erişmesini istemeyebilirsiniz. Böylece, hangi kullanıcılar için hangi seçeneklerin kullanılabileceğini ayarlayabilir ve şifreleri uzaktan değiştirebilirsiniz.
 • Hesap şifresi: bu, sizin veya yetkili bir kullanıcının herhangi bir değişiklik yapmanıza veya bilgileri güncellemenize izin verir
 • Faturalandırma Şifresi: bu şifre yalnızca hesap sahibi içindir, çünkü Bluehost’tan ek hizmetler satın almanıza veya hesabınızı tamamen iptal etmenize izin verir
 • Güvenilir siteler için tek oturum açma: Google ve WordPress gibi.
Başka bir alan adı satın aldıysam, Bluehost’a aktarabilir miyim?

Evet, Bluehost sahip olduğunuz tüm alan adlarını barındırma hesabınıza aktarmanıza izin verecektir. Ancak, Bluehost’a yönlendirmek için alan adınızın ayarlarını sıfırlamanız gerekecek.

Bluehost aracılığıyla bir alan adı satın alabilir miyim?

Evet, başka biri tarafından alınmamış olması kaydıyla, Bluehost aracılığıyla bir alan adı satın almaktan memnuniyet duyarsınız. İstediğiniz adı girdiğinizde site kullanılabilir olup olmadığını size bildirir.

Bluehost alan adı gizliliği sunuyor mu??

Evet onlar yapar. Satın alınan tüm alan adlarının, alan adına kimlerin sahip olduğu bilgisini kanunen göstermesi gerekir. Ancak, kişisel bilgilerinizin herkese açık olması konusunda endişeleriniz varsa, Bluehost size bu bilgileri gizli tutmak için gizlilik seçenekleri sunabilir. Bu güvenlik özelliğini kullanmazsanız ne olur? Şunların hedefi olabilirsiniz:

 • İstenmeyen e
 • Telefon çağrıları
 • Posta postası
 • Kimlik Hırsızı
 • Hileli alan adı transferleri
Bluehost hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyor??

Bluehost, PayPal ve diğer birçok çevrimiçi finansal hizmetin yanı sıra büyük kredi kartlarının çoğunu kabul eder. Ödemenizin gerçekleşeceğinden emin değilseniz destek ekibiyle iletişime geçin. Ayrıca, çevrimiçi erişilebilir ayrıntılı bir faturalandırma geçmişi sunar.

Sitem için otomatik yenileme ayarlayabilir miyim?

Evet, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak ayda veya yılda bir yenileme ayarlayabilirsiniz. Bluehost, tüm yeni hesaplar için otomatik yenilemeyi ayarlar, ancak gerekirse manuel ödemeye geçebilirsiniz. Bluehost, ne zaman bir ödeme yapılması gerektiğinde veya yenilemeniz için geri çekilmek üzere sizinle iletişime geçecektir. Bluehost.com hakkında daha fazlası

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map