Blog

7 opsione falas për mbajtjen e VPS - A janë ato të ligjshme?


7 opsione falas për mbajtjen e VPS – A janë ato të ligjshme?

nga WhatsTheHost Team | 11 Mars 2020 | Krahasoni Hosting, Web Hosting

Ju duhet falas VPS hosting sepse planet e vërteta janë jashtë buxhetit tuaj? Ju degjojme. Megjithatë, fjalë e kujdes, asgjë në jetë nuk është vërtet e lirë. Dhe kjo vlen për këta ofrues VPS. Përdorimi i një serveri virtual virtual (VPS) është një rast ku shpesh mund të merrni shumë…

A2 Hosting vs SiteGround: Prmimet, Karakteristikat, Shpejtësia, Pro dhe kundër

A2 Hosting vs SiteGround: Prmimet, Karakteristikat, Shpejtësia, Pro & Cons

nga WhatsTheHost Team | 11 Mars 2020 | Krahasoni Hosting, Web Hosting

A2 Hosting dhe SiteGround janë hoste të shkëlqyeshëm për tu krahasuar me njëri-tjetrin. Të dy kanë mbështetje të shkëlqyeshme, me kohë të lartë dhe bërtasin çmime të mira për cilësinë. Në fakt, të dy ata konsiderohen një nga hostet më të shpejtë të uebit sipas hulumtimit tonë. Gjeja me e mire…

Krahasimi i Shërbimeve në Internet të Amazon (AWS) vs GoDaddy: Kostoja apo komoditeti?

Krahasimi i Shërbimeve në Internet të Amazon (AWS) vs GoDaddy: Kostoja ose komoditeti?

nga WhatsTheHost Team | 11 Mars 2020 | Krahasoni Hosting, Web Hosting

Krahasimi i Shërbimeve në Internet të Amazon (AWS) me GoDaddy është si krahasimi i mollëve me portokallet. Ose si krahasimi i anijes hapësinore (AWS) me një aeroplan komercial (GoDaddy). Ata të dy do t’ju marrin nëpër botë, por një është mënyra më komplekse, me një potencial shumë më të madh,…

Shopify vs Squarespace: Cila është më e mira për ju?

Shopify vs Squarespace: Cila është më e mira për ju?

nga WhatsTheHost Team | 10 Mars 2020 | Krahaso Hostingin, Ndërtuesit e Uebfaqeve

Ju keni një ëndërr: Krijoni dyqanin më të mirë të e-commerce në botë. Ideja juaj është gjeni. Produkti juaj është i bukur. Emri i markës është perfekt. Tani si e bëni faqen tuaj në internet? "Ndihmë!", ju bërtisni në humnerë. Sfidat e zgjedhjes së miliona e-commerce të reja…

14 Ofruesit dhe shërbimet më të mira të pritjes së cloud

14 Ofruesit më të mirë të pritjes së cloud & Sherbime

nga WhatsTheHost Team | 10 Mars 2020 | Krahasoni Hosting, Web Hosting

Po kërkoni për pritjen më të mirë të cloud, por nuk keni ide se ku të filloni? Reja do të thotë gjëra të ndryshme për njerëz të ndryshëm. Në thelb, ne po kërkojmë një pritje të shpejtë, të shpërndarë, të shkallëzuar – me mbështetje të mirë dhe me një çmim që i përshtatet biznesit.Cloud…

10 Ofruesit më të mirë të hostimit të VPS - Karakteristikat, Shpejtësia, Prmimet, Pro dhe kundër

10 Ofruesit më të mirë të hostimit të VPS – Karakteristikat, Shpejtësia, Prmimet, Pro dhe kundër

nga WhatsTheHost Team | 9 Mars 2020 | Krahasoni Hosting, Web Hosting

VPS hosting është kombinimi perfekt i çmimit dhe i performancës. Me kaq shumë mundësi, peizazhi është konfuz, megjithatë. Ne zbërthejmë hostimin më të mirë VPS në botë për t’ju ndihmuar të vendosni. Duke kërkuar ekuilibrin e duhur midis kostos-efektivitetit dhe fuqisë së administratorit kur…

SiteGround vs Bluehost: Krahasoni Prmimet, Shpejtësinë, Karakteristikat dhe më shumë

SiteGround vs Bluehost: Krahasoni Prmimet, Shpejtësinë, Karakteristikat dhe më shumë

nga WhatsTheHost Team | 9 Mars 2020 | Krahasoni Hosting

TLDR; Nëse vendosni midis SiteGround dhe Bluehost, ju rekomandojmë SiteGround si pritësi më i mirë i vlerës së përgjithshme. Do të merrni një mbështetje të nivelit të lartë, karakteristika më të mira dhe një pritje të një cilësie më të lartë. Bluehost ka disa avantazhe çmimi. Lexoni për të plotë…

WP Engine vs GoDaddy: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe Shpejtësinë

WP Engine vs GoDaddy: Krahasoni icingmimet, Karakteristikat & shpejtësi

nga WhatsTheHost Team | 7 Mars 2020 | Krahasoni Hosting

Nëse po krahasoni GoDaddy me WP Engine, ju po krahasoni mollë me portokall. GoDaddy ka të bëjë me çmimin e zbritjes, në shkallë. WP Engine është një cilësi shumë më e lartë, shërbim specifik i WordPress. Po, GoDaddy tani ofron Hosting-in e tyre të Menaxhuar të WordPress-it, por është më shumë një…

7 Kompanitë më të shpejta të mbajtjes në internet

7 Kompanitë më të shpejta të mbajtjes në internet

nga WhatsTheHost Team | 16 Janar 2020 | Web Hosting

Në vitin 2020, madje edhe me rrjetet 5G në horizont, është e rëndësishme që faqet e internetit të ngarkojnë me shpejtësi flakëruese. Jo vetëm që është një faktor (i vogël) i renditjes, por përmirëson shumë përvojën e klientit – që do të thotë më shumë dollarë në xhep. Nuk është sekret – mbajtja më e shpejtë në internet është…

Statistikat e Eksportit E Premte e Zezë dhe E hënë në internet 2019

E premte e zeze & Statistikat e Elektronikës së E hënë në internet 2019

nga WhatsTheHost Team | 26 nëntor 2019 | E-Commerce

E Premte e Zezë, fillimi tradicional i sezonit të blerjeve të pushimeve, bie në 29 nëntor të këtij viti. Ekstravagana e shitjeve është shpesh dita më e ngarkuar e blerjeve në kalendar, dhe siguron shtyllën kurrizore ekonomike për shumë shitës me pakicë. Ne kemi mbledhur disa nga më…

Blerjet në internet të Premten e Zezë dhe Cyber ​​Monday Web 2019

E premte e zeze & Marrëveshjet në internet të hënën në internet Cyber ​​Monday

nga WhatsTheHost Team | 18 nëntor 2019 | Ulje Web Hosting

Po kërkoni për marrëveshjet më të mira në internet të Premten e Zezë dhe Cyber ​​Monday? Shikoni këtë hapësirë, ata po vijnë shpejt dhe të tërbuar! E Premte e Zezë Bluehost & Marrëveshjet e së hënës në Cyber ​​Vitin e kaluar, Bluehost ofroi 60% ulje. Ne presim të shohim të njëjtën gjë për vitin 2019! Hostgator…

WP Engine E Premte e Zezë Cyber ​​E hënë 2019 Marrëveshjet

WP Engine E Premte e Zezë Cyber ​​E hënë 2019 Marrëveshjet

nga WhatsTheHost Team | 18 nëntor 2019 | Ulje Web Hosting

Po kërkoni për marrëveshjet më të mira WP Engine Friday Black and Cyber ​​Monday? Ne i kemi marrë të gjitha këtu! Kjo është ajo që marrëveshjet e WP Engine Friday Black dhe Cyber ​​Monday përfshijnë: 5 muaj FALAS për çdo plan vjetor të përbashkët në WP Engine. Datat e vlefshme: E Mërkurë, 20 Nëntor 2019 – E Hënë,…

8 Ndërtuesit e internetit më të mirë për bizneset e vogla

8 Ndërtuesit e internetit më të mirë për bizneset e vogla

nga Jake | 18 Tetor 2019 | Ndërtuesit e faqeve në internet

Dëgjoni. Ndërtimi i faqes tuaj të biznesit të vogël mund të jetë vërtet i vështirë nëse e bëni atë vetë për herë të parë. Ju dëshironi diçka që duket si AirBnb, por keni një buxhet shumë të kufizuar. Duhet të ecësh para se të vraposh. Në vend se të paguani një lokal…

Ofruesit më të mirë të certifikatave SSL në 2019

Ofruesit më të mirë të certifikatave SSL në 2019

nga Jerrad | 18 Tetor 2019 | Siguria e sitit

Një çertifikatë SSL nuk është një zgjedhje – është një domosdoshmëri. Ju po i ruani të dhënat e përdoruesit tuaj të sigurt. Ju do të merrni "https" simbol i sigurt në shfletues. Akoma më mirë – Google do të shpërblejë faqen tuaj me renditje më të mirë të kërkimit. Siguria në internet është diçka që ne jemi të gjithë…

Pritja më e mirë në internet për bizneset e vogla

Pritja më e mirë në internet për bizneset e vogla

nga WhatsTheHost Team | 18 Tetor 2019 | Web Hosting

Zgjedhja e hostit më të mirë është e vështirë. Si një biznes i vogël, keni nevojë për ekuilibrin më të mirë të çmimeve dhe veçorive. Kjo është arsyeja pse ne jemi këtu për të ecur…

9 Kompanitë më të mira të lira të pritjes të VPS - Fuqia për një buxhet

9 Kompanitë më të mira të lira të pritjes të VPS – Fuqia për një buxhet

nga WhatsTheHost Team | 24 Shtator 2019 | Krahasoni Hosting, Web Hosting

VPS është një hap përpara nga pritja e përbashkët, por mund të gjeni disa marrëveshje solide për të mbajtur azhurnimin e fuqishëm brenda buxhetit tuaj. Nëse keni një site me vëllim të lartë, ose thjesht ju duhet kjo performancë shtesë, pritja e VPS është mënyra për të shkuar. Gjetja e një opsioni të lirë të pritjes VPS është një…

SiteGround vs DreamHost: Krahasoni Prmimet, Shpejtësinë, Karakteristikat dhe më shumë

SiteGround vs DreamHost: Krahasoni Prmimet, Shpejtësinë, Karakteristikat dhe më shumë

nga WhatsTheHost Team | 5 shtator 2019 | Krahasoni Hosting

SiteGround dhe DreamHost janë dy nga ushtruesit tanë të rekomanduar: çmimi i drejtë, vlera dhe karakteristikat e shkëlqyera të përgjithshme. Në fund të ditës ne rekomandojmë SiteGround si fituesin e përgjithshëm. Lexoni për të parë pse. ICMIMI | VLERA | MB SSHTETJE | UPTIME | SHPEJT | TIPARET | …

DreamHost vs GoDaddy: Krahasoni icingmimet, Shpejtësinë, Karakteristikat dhe më shumë

DreamHost vs GoDaddy: Krahasoni icingmimet, Shpejtësinë, Karakteristikat dhe më shumë

nga WhatsTheHost Team | 5 shtator 2019 | Krahasoni Hosting

DreamHost dhe GoDaddy: dy hoste të njohura uber me miliona klientë. DreamHost ka klientë shumë besnikë dhe ofron vlerë të madhe për një çmim të drejtë. GoDaddy ka 24/7 mbështetje telefonike dhe një promovim pritjeje prej $ 1 / muaj që është e vështirë për tu mposhtur. Me cilën duhet të shkoni? ICMIMI | …

«Hyrjet më të vjetra

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map