E-ticaret Tasarım Trendleri 2018 [Infographic] – Ev sahibi nedir?

Her geçen yıl, e-ticaret dünya çapında perakende gelirinin daha büyük bir yüzdesini talep ediyor.


Genel halk giderek artan bir şekilde online alışveriş yapmayı tercih et siteler hala başarılarında birçok benzersiz zorlukla karşı karşıyadır. Bir e-ticaret sitesinin kendisini diğerlerinden nasıl ayıracağı ve dönüşümlerini nasıl en üst düzeye çıkaracağı düşünülüyor??

Cevap mükemmel tasarım.

İşte 2018’de marka oluşturan ve dönüşümleri artıran yedi e-ticaret tasarım trendi.

Trend Dağılımına Git

(Büyütmek için İnfografik’i tıklayın)

E-ticaret Tasarım Trendleri 2018 Infographic

Bu Resmi Sitenizde Paylaşın

Lütfen bu grafikle WhatsTheHost.com a atfedin.

e-ticaret tasarım trendleri Infographic

2018’in E-ticaret Tasarım Trendlerini Kırmak

Eğilimler biraz kötü bir rap alır: onları sığ, geçen soluklar olarak düşünme eğilimindeyiz. Fakat gerçekte, trendler bize çevremizdeki dünyanın koşullarına bir bakış verebilir. Gerçekten de, geçen yılın trendleri genellikle bu yılın normları haline geliyor. Bunu şöyle gördük 2017 mobil ortama yöneliyor ve sosyal ve e-ticaret arasındaki boşluğu daraltıyor kendilerini sektörün en iyi uygulamaları olarak belirlediler.

Tasarım trendleri yaygınlaşıyor çünkü sürekli gelişen tüketici zevklerine ve beklentilerine hitap ediyorlar. Bu, tasarımın tüm disiplinleri için geçerlidir. grafik Tasarım iç tasarımdan UX tasarımına. Ve e-ticaret söz konusu olduğunda, müşterilerinizin farkına varmadan önce ihtiyaçlarını tahmin etmekten daha iyi bir yol var mı??

Terk edilmiş alışveriş sepetleri, arama motoru optimizasyonu ve benzer ürünlerden oluşan bir denizde müşterilerin dikkatini çekmek için rekabet halinde, günlük e-ticaret perakendecilerinin karşılaştığı birçok zorluk vardır. E-ticaret sitenizin tasarımı, müşterilerinizi farklı ve olumlu bir alışveriş deneyimi yaratmak için kullanabilir, memnun edebilir ve bilgilendirebilir. Müşterileriniz ürünlerinizi satın almadan önce, sitenizin genel akışı ve görünümü kritik bir izlenim bırakıyor.

İşte 2018’de marka oluşturan ve dönüşümleri artıran yedi e-ticaret tasarım trendi:

hızlı navigasyon

 1. Kayan Ürün Resimleri
 2. Kesişen Elemanlar
 3. Gerçek Fotoğrafçılık
 4. Entegre Video
 5. Kutu Dışı Ürün Fotoğrafları
 6. Ürün Açılış Sayfaları
 7. Reklam Öğesi Kategorileri

Infographic Kaynakları

Cuyana web sitesinde Ürün Resimleri Kaydırma

Ürün resimlerini kaydırma Cuyana.com

1. Kayan Ürün Resimleri

Modern insanlar her gün sayısız saat geçiriyorlar. Tıklamanın ani, müdahaleci doğasının aksine, kaydırma inanılmaz sevindirici çünkü gözlerimize ve beyinlerimize temiz ve sürekli bir içerik akışı sağlıyor. Kaydırma yapan ürün fotoğrafları, bir tıklama slayt gösterisinden çok daha az talepkar olmakla kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerin daha fazla fotoğraf görme olasılığını da artırabilir. Kolaylaştırılmış bir alışveriş deneyimi için, kaydırılan ürün fotoğrafları e-ticaret için birçok net avantaj sunar.

2. Kesişen Elemanlar

Ürün fotoğrafları, ürün açıklamaları, talimatlar ve incelemeler arasında e-ticaret ürün sayfalarında genellikle çok şey oluyor. Kesişen tasarımlar, ürün sayfalarının metin, fotoğraf ve vektörler gibi zıt öğeler arasında uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Bu kompozisyonlar dinamik ve göz alıcıdır, bu arada negatif alan için bolca fırsat bırakır.

Özellikle üst üste binen tasarım öğelerinin adım adım talimatlarda kullanılmasını, yakın çekimleri ve tam boyutlu görünümleri yan yana koymayı ve kayda değer ürün özelliklerini vurgulamayı seviyoruz. Bunu, benzer bir tasarımdan yararlandıkları WP Engine gibi e-ticaret dışındaki sitelerde bile gördük.

kesişen öğeler e-ticaret tasarım trendleri

Üzerinde kesişen elemanlar Koparibeauty.com

E-ticaret Siteleri için Gerçek Fotoğrafçılık

Kullanılan gerçek ürün fotoğrafçılığı forhims.com

3. Gerçek Fotoğraf

Ürün fotoğrafçılığı sanatı oldukça zor. Fotoğraflar çekici ve ilginç olmalı, ancak ürün merkezi odak olmaya devam edecek kadar basit olmalıdır. Estetik ürünler arasında tutarlı olmalıdır, ancak aynı görünüm ve pozlara sahip müşterileri tekrar tekrar sıkmayın.

Gördükleri tek fotoğraflar boş, beyaz alanda askıya alındığında tüketicilerin bir ürün hakkında gerçekten fikir sahibi olması zor olabilir. Neyse ki, e-ticarette çarpıcı fotoğrafçılık temiz bir nefes gibi ortaya çıkıyor. Ürünü kullanımda, kullanımda, amaçlanan bağlamında gösteren fotoğraf, sinirli ve ilgi çekici yeni bir spin.

4. Entegre Video

Harry Potter dünyasındaki hareketli fotoğraflar gibi entegre video hakkında çok hoş bir şey var. Video ortamları, e-ticaret tasarımları için onları zorlayıcı bir seçenek haline getiren bir dizi avantaja sahiptir. İlk olarak, fotoğrafların yapamayacağı şekilde tutarlılık veya benzersiz mekanizmalar gibi belirli ürün özelliklerini gösterebilirler. İkincisi, ustaca düzenleme, videonun hızlı ve sindirilebilir bir formatta zengin bir bilgi aktarmasını sağlayabilir. Üçüncüsü, video aşağı doğru ilgi çekici.

Ancak tümleşik videolar, web’deki geleneksel video ortamlarından biraz farklıdır. Bir gif’in tüm en iyi kısımlarını (daha küçük dosya boyutu, otomatik başlatma ve döngüler, ses yok) bir video dosyasının net tanımı ile birleştirir. Sonuç ürününüzdür, müşterilerinizin ekranlarında canlanır.

E-ticarette entegre video

Üzerindeki tümleşik videolar de.lush.com

E-ticaret Siteleri için Gerçek Fotoğrafçılık

Tam ekran ürün sayfası fotoğrafları glitty.co

5. Kutudan Çıktığı Ürün Sayfası Fotoğrafları

Standart görüntü boyutları sınırlarını aşmak, ürününüzün giriş yapması için güçlü bir yoldur. İster bir kahraman imajı olarak isterse de bölünmüş sayfa tasarım kompozisyonunun bir parçası olsun, dev ürün fotoğrafları sürükleyici bir yumruk taşır. Fotoğraflarınızı standart piksel sayısıyla sınırlamak yerine, ürün sayfasının tamamını fotoğrafçılığınızdaki negatif alan etrafında tasarlamayı deneyin.

6. Ürün Açılış Sayfaları

Müşterilerinizin e-ticaret sitenizle ilk etkileşimleri, daha fazlasını keşfedeceklerini veya pencereyi kapatacaklarını ve markanızı unutacaklarını belirler. Ziyaretlerinin ilk anlarında tüketicilerin dikkatini çekmek için 2018’deki birçok e-ticaret sitesi ürün odaklı açılış sayfalarını kullanıyor.

Açılış sayfasının tüm amacı potansiyel müşterileri dönüştürmektir. Genellikle ürün için dijital bir “asansör aralığı” ve bir eylem çağrısı içerir. Katil bir açılış sayfası, akıllı pazarlama kopyasını güzel fotoğraflar, şık simgeler ve etkileyici numaralarla birleştirir; böylece potansiyel bir alıcı, yalnızca sitenizin ana sayfasını gördükten sonra bilgili ve merak uyandırır. Bir ürün açılış sayfasını, ürününüzü benzersiz kılan her şeyin en kısa ve çekici damıtımı olarak düşünün.

E-ticaret Siteleri için Gerçek Fotoğrafçılık

Adresindeki açılış sayfası olarak ürün tomorrowsleep.com

E-ticaret Siteleri için Gerçek Fotoğrafçılık

Yaratıcı, etkileşimli ürün kategorileri sixty-nine.us

7. Reklam Kategorisi Sayfaları

Kategori sayfaları, ana sayfa ile ürün sayfaları arasında bir duraklama olarak değerlendirilmemelidir. İlgi çekici bir ürün kategorisi sayfası, müşterilerinizi aksi halde radarlarında bulunmayan ürünleri keşfetmeye zorlayabilir. 2018 yılında, dinamik tasarımlarla bu belirleyici sayfanın potansiyelinden daha fazla e-ticaret sitesi görmeye başlıyoruz. Entegre video, ince animasyonlar ve cesur fotoğrafçılık sayesinde kategori sayfaları bir dizin sayfasından çok daha fazlası haline geliyor. İyi tasarlanmış bir ürün kategorisi sayfası, müşterinizin çevrimiçi alışveriş deneyimindeki keşif unsurunu geliştirir.

Infographic Kaynakları

(Ocak 2018)

Infographicda kullanılan ekran görüntüleri aşağıdaki bağlantılarda bulunabilir:

E-ticaret Tasarımı ve Web Hosting

E-ticaret tasarım trendlerinin web hosting ile ne ilgisi var? Aslında oldukça fazla.

Bir e-ticaret mağazası işletmek kolay bir iş değildir, yöneticiler envanteri korumak, rakiplere karşı rekabet etmek, markayı oluşturmak zorundadır ve bu sadece çevrimdışı, bulanık taktikler.

Çevrimiçi bölüm için tasarım, geliştirme, SEO, içerik, sosyal medya, ücretli reklamlar ve çok daha fazlası ile uğraşmanız gerekiyor. Birisini delirtmek yeterlidir!

İlk prensiplerden biri sağlam bir e-ticaret web barındırma seçmektir. E-ticaret platformunuz kendi kendine barındırılıyorsa, ya Bluehost veya Hostgator gibi bir giriş seviyesi ana bilgisayarla ya da WP Engine veya SiteGround gibi biraz daha esnek bir şeyle başlayabilirsiniz. Bir e-ticaret platformuna ev sahipliği yapmak yeni başlayanlar için biraz zor, ancak mutlak en düşük seviyeye gitmek zorunda kalırsanız, WooCommerce veya Drupal.

Ama bir e-ticaret sitesi için kendi kendine barındırılan rota gitmemenizi öneririz. Hepsi bir arada aygıtınızda barındırılan bir şeyle gitmek istiyorsunuz. Yeni başlayanlar için Shopify veya Squarespace’i seviyorum. Aksi takdirde ShopifyPlus, daha sağlam veya korkutucu ama güçlü Magento.

Tasarım, içerik, geliştirme, barındırma, pazarlama – bir e-ticaret sitesi yöneticisinin hayatında bir gün. Ama hepsi de tam bir daire içinde geliyor, çünkü hepsi iç içe. Bu öğelerin her biri birbiriyle etkileşir ve birbirlerine bağımlıdır. İyi yapın ve dükkanınız yükselecek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map