Hosting recenzji Namecheap vs GoDaddy – Porównaj ceny i plany – Maj 2020

W dzisiejszym nowoczesnym świecie nigdy nie było łatwiej zbudować i skonfigurować stronę internetową. Niezależnie od tego, czy jesteś małą firmą, która chce dotrzeć do swoich klientów, czy chcesz założyć specjalistyczny blog w celu zarabiania pieniędzy, stworzenie strony internetowej jest czymś, co prawie każdy może zrobić, pod warunkiem, że wie, gdzie szukać.


Niestety, ponieważ istnieje wiele różnych witryn hostingowych, może być trudno określić, który z nich jest najlepszy dla Twoich potrzeb. Chociaż nie możemy porównać wszystkich jednocześnie, zrobimy to z dwoma najwyżej ocenionymi gospodarzami dzisiaj; Namecheap i Godaddy.

Porównując te dwa hosty, porównamy je z tymi samymi funkcjami i zaletami, a także pokażemy, który z nich jest dla Ciebie lepszy, w zależności od Twoich potrzeb.

cennik

Jeśli chodzi o koszty, najważniejszą rzeczą do rozważenia jest to, ile kosztuje zarejestrowanie nowej domeny. Chociaż tworzenie witryny może wiązać się z innymi aktualizacjami, dla uproszczenia przyjrzymy się cenie domeny i jej odnowieniu. Zakładając, że chcesz utrzymać swoją witrynę przez długi czas, będziesz musiał co roku odnawiać ją, aby była aktualna i dostępna.

Namecheap

 • Pakiet wartości: 9,88 USD do skonfigurowania, z przedłużeniami 38,88 USD po pierwszym roku
 • Pakiet profesjonalny: 19,88 USD za pierwszy rok i 78,88 USD za przedłużenia
 • Pakiet Ultimate: 29,88 USD na skonfigurowanie, a przedłużenia kosztują 129,88 USD rocznie
 • Business Pro: 19,88 USD miesięcznie

Idź Tato

 • Gospodarka: 1 USD miesięcznie, a następnie 7,99 USD
 • Deluxe: 5,99 USD miesięcznie, a następnie 10,99 USD
 • Ostateczny: 9,99 USD miesięcznie, a następnie 16,99 USD

Zwycięzca: Namecheap może być z góry droższy, ale jeśli planujesz utrzymywać swoją witrynę przez lata, skończysz oszczędzać pieniądze, idąc z tym hostem.

Obsługa klienta

Nawet jeśli jesteś guru technologii, nieuchronnie będzie czas, w którym będziesz musiał skontaktować się z pomocą techniczną, aby rozwiązać problem. Mając to na uwadze, konieczne jest, aby host zapewnił wystarczające kanały, aby skontaktować się z nimi w przypadku jakichkolwiek problemów, a także jak najszybciej się z tobą skontaktować. Istnieją trzy główne rodzaje obsługi klienta, więc zobaczmy, co oferują ci gospodarze.

Dostęp 24/7

W takim przypadku Namecheap pozwala kontaktować się z nimi w każdej sprawie w dzień iw nocy, w tym w weekendy. Jeśli chodzi o Godaddy, odpowiadają tylko na zapytania od poniedziałku do piątku, co oznacza, że ​​jeśli napotkasz problem w weekend, musisz poczekać, aż problem zostanie rozwiązany.

Zwycięzca: Namecheap, z oczywistych powodów.

Czat na żywo

Aby pomóc Ci rozwiązać problem w czasie rzeczywistym, wielu gospodarzy oferuje bezpłatny pokój rozmów, w którym możesz poprosić o pomoc i uzyskać odpowiedź od razu. Zarówno Namecheap, jak i Godaddy mają funkcje czatu na żywo, ale Namecheap jest dostępny 24/7 i nie trwa tak długo. Dzięki Godaddy mają określone godziny, w których możesz wziąć udział w sesji czatu, co oznacza, że ​​nie będziesz w stanie rozwiązać problemów w żadnym momencie.

Zwycięzca: Znowu Namecheap

Wsparcie telefoniczne

Chociaż obecnie większość ludzi woli komunikować się za pośrednictwem poczty elektronicznej lub SMS-ów, czasem rozmowa z żywą osobą jest najlepszym sposobem na poradzenie sobie z problemem w odpowiednim czasie. Oba te hosty mają numer telefonu, na który można zadzwonić, ale Godaddy znów ma ograniczone godziny, w których można się z nimi skontaktować, a są szanse, że będziesz musiał dłużej czekać, aby dotrzeć do osoby po drugiej stronie.

Zwycięzca: Namecheap

Prędkość

Zakładając, że chcesz, aby Twoja witryna była dostępna dla każdego w dowolnym momencie, bardzo ważne jest, aby uzyskać hosta zapewniającego wystarczającą prędkość, aby nie napotykać regularnych opóźnień. Podczas gdy prawie każdy host twierdzi, że oferuje 99,99% czasu działania, w wielu przypadkach po prostu tak nie jest, co oznacza, że ​​musisz je przetestować samodzielnie, aby ustalić, który z nich ma lepszą wydajność.

Według niezależnego testera prędkości hostbenchmarker.com, oto wyniki dla obu tych stron.

Namecheap: średnia prędkość ładowania wynosi 3,4 sekundy, przy czym najszybszy czas wynosi 2,85 sekundy, a najwolniejszy 72,7 sekundy.

Idź Tato: Średnia prędkość wynosi 3,14 sekundy, przy czym najszybsza to 2,38, a najniższa to 37,97 sekundy.

Zwycięzca: Jak widać, Godaddy przebija ogólnie Namecheap, zarówno ze średnią, jak i wolną prędkością. Częściowo dzieje się tak, ponieważ Godaddy ma znacznie więcej użytkowników, w wyniku czego ma szybsze serwery, aby je pomieścić.

Czas pracy

Jak wspomnieliśmy, większość witryn hostingowych gwarantuje praktycznie 100% czasu działania, co oznacza, że ​​Twoja witryna nie powinna ulec awarii z jakiegokolwiek powodu. Ponownie spojrzeliśmy na hostbenchmarker.com, aby zobaczyć, jak te hosty zestawiają się ze sobą.

Namecheap: Średni procent czasu sprawności wynosi 99,93%, a najniższy 92,92%.

Idź Tato: Średni czas pracy wynosi 99,95%, a najniższy 94,72%

Zwycięzca: Ponownie, posiadanie większej liczby użytkowników oznacza, że ​​Godaddy ma znacznie lepszą infrastrukturę niż Namecheap, co powoduje ogólnie bardziej niezawodne czasy działania. Warto również zauważyć, że oba hosty czasami zapewniają 100% czasu działania, więc weź to również pod uwagę.

Wartość

Porównując dwa hosty, musisz porównać wartość uzyskaną z abonamentu. W przeważającej części ta wartość jest określana przez liczbę domen, które możesz mieć, ile masz miejsca na dysku twardym i ile ogólnie masz baz danych.

Namecheap

 • Plan wartości: 3 domeny, 20 GB miejsca na dysku, 50 baz danych i 50 kont e-mail.
 • Profesjonalny: 10 domen, 50 GB miejsca na dysku, 100 baz danych i 100 kont e-mail
 • Ostateczny: Do 50 domen, nieograniczone miejsce na dysku i nieograniczona przepustowość
 • Business Pro: Nieograniczone domeny, 20 GB miejsca na dysku i przepustowość 5000 GB

Idź Tato

 • Gospodarka: 1 domena, nieograniczona przepustowość, 100 GB miejsca na dysku
 • Deluxe: Nieograniczone domeny, pamięć i przepustowość
 • Ostateczny: Wszystko od Deluxe, w tym narzędzie do zarządzania DNS i roczny certyfikat SSL

Jak widać, tylko Namecheap zawiera takie rzeczy, jak dodatkowe domeny i konta e-mail, co oznacza, że ​​jeśli są one dla ciebie cenne, Namecheap będzie lepszym wyborem. Jeśli jednak wydajność jest większą zaletą, Godaddy może być najlepszą opcją. Chociaż e-maile nie są dostarczane w pakiecie z planami Godaddy’ego, możesz je sfałszować za zaledwie 5,99 USD miesięcznie, co sprawi, że Twoja ogólna cena będzie jeszcze wyższa.

Zwycięzca: Namecheap dla e-maili i domen, Godaddy dla szybkości i wydajności

funkcje

Oprócz wiedzy o tym, jaką wartość zyskujesz od swojego usługodawcy hostingowego, musisz także zrozumieć, jakie dodatkowe funkcje zapewnia on jeszcze łatwiejsze konfigurowanie witryny. Oto kilka typowych funkcji udostępnianych przez te hosty.

Hosting WordPress

Jako usługa WordPress szybko staje się głównym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Zarówno Godaddy, jak i Namecheap oferują ten styl hostingu, co oznacza, że ​​powinno być dość łatwo dodać funkcjonalność do swojej strony internetowej bez konieczności uczenia się mnóstwa programowania.

cPanel

Jest to zdecydowanie najbardziej preferowany panel sterowania dla dowolnej witryny internetowej, ponieważ zapewnia najwięcej opcji i kontrolę nad zawartością i kopiami zapasowymi. Zarówno Godaddy, jak i Namecheap oferują cPanel dla wszystkich swoich pakietów.

Dodano bezpieczeństwo

Dzięki hakerom w każdym wirtualnym zakątku twoja strona musi być chroniona. Godaddy oferuje ochronę Secure Socket Layer (SSL), podobnie jak Namecheap. Obie witryny mają różne plany bezpieczeństwa, z których możesz wybrać, w zależności od potrzeb.

Marketing

Jedną z największych przeszkód, jakie napotkasz po utworzeniu witryny, jest jej promocja w celu zwiększenia ruchu i zwiększenia liczby użytkowników. Godaddy oferuje różne plany marketingowe, w tym optymalizację SEO, e-mail marketing i lokalne kierowanie reklam. Namecheap nie wydaje się jeszcze mieć żadnych oficjalnych planów marketingowych.

Płatności online

Jeśli tworzysz witrynę, która będzie wykorzystywała handel elektroniczny jako podstawową funkcję, koniecznie wybierz hosta, który zapewni Ci wszystkie narzędzia, których będziesz potrzebować. Namecheap umożliwia korzystanie z oprogramowania zapewniającego metody płatności, co oznacza, że ​​możesz szybko stworzyć cyfrową witrynę sklepową.

Zwycięzca: Ogólnie rzecz biorąc, Namecheap ma najlepsze funkcje, chociaż Godaddy ma wyraźną przewagę, jeśli chodzi o marketing i projektowanie stron internetowych. W rzeczywistości możesz zapłacić Godaddy’emu za zbudowanie swojej strony internetowej i marki za Ciebie, co oznacza, że ​​ledwo trzeba podnieść palec, aby rozpocząć konfigurację.

Kto najbardziej skorzysta

Widzieliśmy więc, co mogą zaoferować oba hosty, ale co to oznacza dla Ciebie? Bez względu na to, czy jesteś specjalistą ds. Marketingu, czy właścicielem małej firmy, jak wyglądają te hosty, zapewniając Ci potrzebne usługi i funkcje? Rozbijmy to.

Deweloper

Ogólnie rzecz biorąc, poziom wydajności Godaddy jest wyższy niż Namecheap, co oznacza, że ​​jeśli jesteś programistą, możesz chcieć użyć Godaddy. To powiedziawszy, żadna z tych stron nie jest zoptymalizowana pod kątem tworzenia stron internetowych, więc powinieneś szukać gdzie indziej, aby zobaczyć, co możesz znaleźć.

Marketingowiec

Jeśli próbujesz opracować witryny jako sposób promowania wydarzeń i firm, korzystniejsze może być korzystanie z Godaddy, ponieważ mają one już sieć do marketingu różnych stron internetowych. Jeśli jednak chcesz mieć większą kontrolę nad tym, co możesz zrobić, zalecamy Namecheap jako lepszą opcję. Ponownie, żaden z tych hostów nie jest zoptymalizowany do tego rodzaju rzeczy, więc miej to na uwadze.

Właściciel małej firmy

Zakładając, że jesteś właścicielem małej firmy i chcesz ją promować za pośrednictwem swojej witryny, lepiej będzie korzystać z materiałów marketingowych i sieci Godaddy na swoją korzyść. Jeśli jednak próbujesz zminimalizować swoje zyski, Namecheap będzie cię kosztować w dłuższej perspektywie.

Firma e-commerce

Ponieważ Namecheap umożliwia konfigurowanie płatności online, ta opcja jest idealna dla wszystkich firm internetowych. Co najważniejsze, poziom bezpieczeństwa i wsparcia otrzymanego od Namecheap oznacza, że ​​możesz od razu poradzić sobie z wszelkimi problemami z płatnościami.

Jak GoDaddy wypada na tle innych witryn hostingowych? Sprawdź nasz post porównujący GoDaddy vs. HostGator, aby się dowiedzieć.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map