Kreatory stron internetowych dla fotografów: 4 najlepsze opcje do budowy witryny (2020)

Jesteś fotografem, ale nie masz strony internetowej.


Twój Instagram jest piękny, ale jesteś zdezorientowany.

Od czego zacząć budowanie i hosting witryny fotograficznej?

Spójrzmy na cztery najlepsze opcje dla fotografów, aby zacząć.

fotograf budujący stronę internetową

Budowa strony internetowej dla firmy fotograficznej różni się znacznie od przeciętnej witryny.

MUSI skupiać się na pięknej fotografii, a wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.

Ponadto obrazy mogą zajmować dużo miejsca, więc nie możesz poradzić sobie ze słabymi limitami pamięci.

kreator stron internetowych fotografii

Dlatego, jako fotograf, podczas przeglądania różnych twórców stron internetowych, ważne jest, aby znaleźć odpowiednie dopasowanie do prezentacji swojej pracy i uszczegółowienia opcji usług.

Jako fotograf masz już wystarczająco dużo pracy przy ustawianiu i robieniu zdjęć; edycja i retuszowanie zdjęć; a także organizowanie ich w reprezentacyjny album.

Najczęściej fotografowie chcą strony internetowej, która pozwala im łatwo zaprojektować i zbudować swoją stronę. Dla tych konkretnych możliwości chcesz znaleźć bardzo szybki i łatwy program do tworzenia witryn.

Nadal potrzebujesz witryny, która zapewnia elastyczność z dostosowaniem, dzięki czemu możesz dostosować swoją witrynę do swojego unikalnego stylu.

fotograf w drodze do strony internetowej

Będziesz także chciał, aby host zapewnił wiele opcji CMS i opcji galerii obrazów, aby mieć pewność, że uzyskasz pożądany wygląd.

Kolejną ważną cechą, na którą należy zwrócić uwagę w kreatorze stron internetowych jest niezawodne tworzenie kopii zapasowych i szybkość. Witryny fotograficzne, na których prezentujesz swoją pracę, wymagają dużej ilości miejsca ze względu na wysokie wymagania dotyczące dużych, edytowanych zdjęć o wysokiej jakości.

Idź z hostem, który utrzymuje szybkość i możliwości, mimo że napotyka duże obciążenie pamięci.

Przede wszystkim chcesz wybrać narzędzie do tworzenia witryn, które ma doskonała obsługa klienta i wsparcie użytkownika. Bez względu na to, jak dobrze oceniany jest dany, mogą występować problemy z usługą lub po prostu potrzebujesz wskazówek dotyczących niektórych funkcji strony internetowej. Dobry zespół obsługi klienta może znacząco wpłynąć na Twoją obecność w Internecie.

Zajrzyjmy do najlepszych opcji witryn internetowych dla fotografów.

1) Format: najlepiej oceniany dla twórców portfeli

Format to platforma internetowa zaprojektowana specjalnie dla artystów, którzy chcą zaprezentować swoje profesjonalne portfolio. Badanie przeprowadzone w 2016 r. Przez wisebuy.com wykazało, że Format ma najwyższy wskaźnik zadowolenia klientów wśród twórców internetowych portfeli na poziomie 95%.

Format umożliwia artystom i fotografom dostosowanie i dostosowanie witryny do stylu, który według nich najlepiej pasuje do tematyki ich pracy. Format jest platformą internetową dla wielu wybitnych i niepełnoetatowych profesjonalnych fotografów.

Format zapewnia łatwy w użyciu kreator stron internetowych, który jest bardzo elastyczny i można go dostosować do potrzeby projektowe klienta. Element sprzedaży internetowej i e-commerce znajduje się na każdym poziomie cenowym planu hostingowego Format. Ponieważ fotografowie stale edytują treść i wygląd swojej witryny Format sprawia, że ​​wprowadzanie zmian i regulacji jest bardzo bezbolesne nawet za pomocą tabletu lub urządzenia mobilnego.

Format dokładnie odpowiada potrzebom fotografów, którzy chcą utrzymać spójny i bogaty w treści komponent blogu swojej witryny. Ich potężne blogi oparte na obrazach sprawiają, że blogi fotograficzne są szybkie i bezbolesne do tworzenia, przeglądania i edytowania.

Wielu innych twórców stron internetowych nie zapewnia odpowiedniego rozwiązania tego komponentu. Format jest jednym z najlepiej cenionych hostów funkcji, które zapewnią fotografowie.

Format zapewnia również niezwykłe funkcja sprawdzania klienta dzięki czemu możesz fachowo spakować swoją pracę dla klientów.

Obsługa klienta Format jest pomocna i wydajna. Większość klientów rozwiązuje problemy w ciągu 23 godzin.

Oto ogólne funkcje formatu zawarte we wszystkich planach:

 • Szybkie i przyjazne wsparcie 24/7
 • Sformatuj aplikację galerii
 • Opublikuj i zaktualizuj z Adobe Lightroom
 • Proofing klienta
 • Inteligentna typografia
 • Dynamiczne motywy
 • Elastyczne strony i układ

Oto opcje hostingu formatu:

Entuzjasta 6 USD / miesiąc

 • 100 zdjęć
 • 3 Produkty sklepowe
 • 15 stron

Pro 12 USD / miesiąc

 • 1000 zdjęć
 • 20 produktów sklepowych
 • Nieograniczona liczba stron i postów na blogu
 • 5000 zdjęć sprawdzających
 • Darmowa domena
 • Niestandardowa edycja CSS i HTML

Nieograniczone 25 USD / miesiąc

 • Nieograniczone obrazy
 • Produkty sklepu bez ograniczeń
 • Nieograniczona liczba stron i postów na blogu
 • Nieograniczone obrazy próbne
 • Darmowe motywy premium
 • Darmowa domena
 • Niestandardowa edycja CSS i HTML

Wszystkie te usługi hostingowe stanowią doskonałą platformę hostingową dla fotografów budujących własne strony internetowe.

Zanim zdecydujesz, z którym hostem internetowym pójdziesz, musisz przejść przez to, czego chcesz i czego oczekujesz od swojej witryny. Spróbuj dokonać inwentaryzacji swojej obecnej pracy, dowiedz się, do jakiego rodzaju kategorii artystycznej należałoby twoja praca. Pomoże Ci to zdecydować, w jaki sposób chcesz zaprezentować swoją pracę i do jakiego rodzaju odbiorców chcesz dotrzeć.

2) Squarespace: łatwe do uruchomienia i piękne szablony

Squarespace jest popularnym wyborem wśród fotografów ze względu na ich profesjonalną, elegancką, wysokiej jakości, a jednocześnie uproszczoną stylistykę witryny. Squarespace jest szeroko stosowany wśród freelancerów, którzy kładą duży nacisk na estetykę swojej witryny.

Wstępnie zainstalowane szablony projektowe, które Squarespace oferuje swoim użytkownikom, stanowią wysoce ustrukturyzowaną podstawę, która elegancko wyświetla Twoją pracę w celu uzyskania optymalnej estetyki. Oprócz wspaniałych szablonów konstruktor sieci Squarespace jest bardzo łatwy w użyciu i popularny wśród fotografów.

Squarespace oferuje wiele funkcji, które podkreślą Twoją twórczość. Te artystyczne funkcje obejmują nowoczesne szablony, edytor stylów, wbudowane strony mobilne, niestandardowy CSS, konfigurowalny układ treści, bezpłatne czcionki Google, bloki wykresów i tła wideo.

Chociaż wielu kreatywnych profesjonalistów preferuje Squarespace ze względu na jego zdolności artystyczne, wielu pomysłowych freelancerów może uważać to za ograniczające. Squarespace można dostosować pod względem układu treści, czcionek i stylu, ale wielu narzeka, że ​​ogólne szablony nie pasują do ich specjalistycznego motywu projektowego. Dla tej grupy profesjonalistów korzystny może być host z narzędziem do tworzenia stron internetowych, który oferuje szablony o wysokim stopniu dostosowania.

Squarespace oferuje również 14-dniowy bezpłatny okres próbny, chociaż nie daje to dużo czasu na eksperymentowanie z hostingiem w zakresie SEO, to pozwoli ci bawić się aspektami projektowymi Squarespace, aby sprawdzić, czy podoba ci się ten format.

Ceny Squarespace oferują usługi hostingu w przedziale cenowym od średniego do średniego wysokiego. Jeśli chcesz po prostu wyświetlić swoją pracę w galerii zdjęć z informacjami o sobie i swojej pracy, możesz zdecydować się na osobisty plan. Ale jeśli chcesz sprzedać oryginalne wydruki ze swojej witryny, najlepszym wyborem może być firma lub podstawowa opcja sklepu internetowego.

Plan osobisty: 12 USD / miesiąc

 • Nieograniczone, strony, galerie i blogi z nieograniczoną przestrzenią dyskową i 2 współautorami
 • Witryna zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych
 • Dane witryny
 • Uwzględniono bezpłatne niestandardowe zabezpieczenia SSL domeny
 • Obsługa klienta 24/7

Biznesplan: 18 USD / miesiąc

 • Wszystkie funkcje osobistego planu
 • Profesjonalny e-mail od Google
 • 100 USD kredytu Google AdWords
 • Sprzedawaj nieograniczoną liczbę produktów i przyjmuj darowizny
 • 3% opłaty transakcyjnej
 • Pop-upy promocyjne
 • W pełni zintegrowany handel elektroniczny

Squarespace oferuje również 50% zniżki na pierwszy rok dla studentów, którzy zarejestrują się za pomocą akademickiego adresu e-mail.

3) WP Engine + Semplice: najlepszy wybór dla zaawansowanych fotografów

Chcesz czegoś więcej niż tylko standardowego narzędzia do tworzenia witryn młyna?

Być może chcesz mieć większą kontrolę i możliwości dostosowywania, ale nie chcesz kodować od zera.

Mamy dla Ciebie nowatorskie rozwiązanie: połącz motyw Semplice z projektanta Spotify Tobiasza Van Schneidera z WP Engine, aby uzyskać najwyższą moc.

To, co dostajesz, jest najlepsze z obu światów.

Jesteś na bardzo szybkim hostingu o dużej mocy i masz piękny motyw stworzony tylko dla fotografów.

podgląd motywu semplice

Jest to najlepsze rozwiązanie dla zaawansowanych fotografów, którzy potrzebują więcej miejsca do przechowywania, dostosowywania i ogólnej kontroli.

Nie zalecamy tej konfiguracji dla początkujących – może to skomplikować sytuację i spowolnić twoje postępy.

Wielu fotografów i freelancerów preferuje korzystanie z platformy WordPress ze względu na łatwość użycia, znajomość i inne korzyści. Jeśli pasujesz do tej grupy, znajdziesz zupełnie nowy świat opcji firm hostingowych, które specjalizują się Hosting WordPress.

Wyróżniającym się hostem dla WordPress dla fotografów musiałby być WP Engine. Dużym problemem dla fotografów jest to, że ich zawartość zwykle wymaga dużych ilości pamięci, takich jak większe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości mogą być mocno edytowane lub poprawiane.

Może to negatywnie wpłynąć na szybkość witryny, co poważnie negatywnie wpłynie na jej możliwości SEO. Dlatego bardziej opłacalne może być wybranie szybkiego hosta wysokiej jakości z większą ilością miejsca, jeśli pozwala na to budżet.

Chociaż WP Engine nie jest znany z tego, że ma bardzo uproszczony i łatwy w użyciu program do tworzenia stron internetowych, warto go tutaj umieścić, aby podkreślić jego wysoką jakość i profesjonalne możliwości.

Właśnie dlatego WP Engine jest wysoko ceniony i używany przez profesjonalnych fotografów. Silnik WP oferuje wysokiej jakości hosting z dużą ilością miejsca i dużą prędkością. WP Engine jest również znany z tego, że jest bardzo elastyczny i można go dostosować do konkretnego motywu projektu.

WP Engine ma również jeden z najbardziej pomocnych i wydajnych zespołów obsługi klienta w branży hostingu. Oferują również bezpłatną migrację, jeśli przechodzisz z innej usługi hostingowej.

Chociaż silnik WP jest drogi w cenie 35 USD miesięcznie za plan startowy, na pewno się opłaci, jeśli otrzymasz duży miesięczny ruch. Jeśli nie masz pewności co do wysokiej ceny, WP Engine oferuje 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, więc jeśli wypróbujesz ją i nie uważasz, że usługa jest warta pieniędzy, odzyskasz ją.

WP Engine Prcing

Oto, co obejmuje plan rozruchowy WP Engine (35 USD / miesiąc):

 • 10 GB pamięci lokalnej
 • 50 GB przepustowości
 • Środowiska deweloperskie, sceniczne, produkcyjne
 • Witryny zbywalne
 • Gotowy na PHP 7
 • Duży FS
 • Globalny CDN
 • Wydajność strony
 • Zautomatyzowane certyfikaty SSL
 • Wsparcie czatu 24/7

Plus – z naszym linkiem otrzymasz 3 miesiące za darmo

4) Wix: łatwy w użyciu, ale ma wady

wix dla stron fotograficznych

Wix jest szeroko stosowany wśród fotografów wysoce konfigurowalny i łatwy w użyciu kreator stron internetowych. Wix jest dostępny za darmo tak długo, jak chcesz, ale jeśli potrzebujesz profesjonalnych funkcji, takich jak własna nazwa domeny lub priorytetowe wsparcie, musisz wybrać jeden z ich pięciu planów premium. Darmowy plan Wix oferuje wiele przydatnych funkcji, takich jak:

 • Dostęp do naszej obszernej kolekcji obrazów, klipartów i ikon. Wszystko w pełni konfigurowalne i w 100% ZA DARMO do użycia na twojej stronie Wix.
 • 500 MB pamięci i przepustowość do 500 MB
 • Nieograniczony dostęp do wszystkich instrukcji obsługi Wix krok po kroku, artykułów, samouczków wideo i innych

Darmowa opcja to świetne na początek ale jeśli masz większy ruch i potrzebujesz więcej miejsca i przepustowości, a nie chcesz, aby reklamy Wix pojawiały się w Twojej witrynie, musisz uaktualnić do planu premium.

Jeśli prowadzisz witrynę z fotografiami o dużym natężeniu ruchu i wymagającej dużej ilości miejsca, najlepszym rozwiązaniem byłby plan premium o największej wartości Nieograniczony abonament za 14 USD miesięcznie. Ten plan oferuje nie tylko nieograniczoną przepustowość i 10 GB przestrzeni dyskowej bez reklam Wix, ale także cenne funkcje SEO.

Jeśli chcesz sprzedać swoje oryginalne wydruki na swojej stronie internetowej, Wix pozwala Ci na dokonywanie transakcji e-commerce z nimi plany e-commerce. Ten plan zapewnia 20 GB przestrzeni dyskowej wraz z zaletami sklepu internetowego.

Podsumowanie: Przetestuj kilka, a następnie startuj

fotograf budujący stronę internetową

Po ustaleniu, do jakiego typu odbiorców chcesz dotrzeć, zrozum ich zachowanie i rodzaj treści, które chcą konsumować. Po uwzględnieniu wszystkich tych czynników bez wątpienia wybierzesz odpowiedniego hosta.

Dać decydującą odpowiedź, Format jest naszym wyborem dla najlepszego wszechstronnego gospodarza dla fotografów na każdym poziomie. Format został specjalnie zaprojektowany, aby podkreślić pracę artysty. Ich społeczność i wsparcie są bardzo doświadczone w pragnieniach i problemach artystów prezentujących swoje prace.

Biorąc to pod uwagę, jeśli jesteś fotografem o bardziej wyspecjalizowanych potrzebach, może być korzystne korzystanie z innych hostów. Jeśli jesteś bardziej zainteresowany sprzedażą dużych ilości produktów bezpośrednio z witryny zamiast prezentowania swojej pracy i przyciągania klientów, Squarespace może być dobrym rozwiązaniem. Jeśli jesteś bardzo doświadczonym i profesjonalnym fotografem, który oczekuje dużego ruchu i ma wiele dużych zdjęć w wysokiej rozdzielczości WP Engine może być również świetną opcją.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map