The Ultimate Guide to Migrating a Host Hosting – Porównaj ceny i plany – Maj 2020

Utrzymanie obecności w Internecie jest istotną częścią działalności biznesowej. Twoja strona internetowa służy jako wirtualna reprezentacja Twojej marki i działa na rzecz zwiększenia wiedzy twoich klientów i potencjalnych klientów na temat korzyści, które im zapewniasz. W miarę rozwoju firmy potrzeby w zakresie hostingu mogą ulec zmianie. Przeniesienie strony internetowej do nowego hosta nie jest tak łatwe, jak spakowanie kilku pudeł i załadowanie ruchomej ciężarówki.


W świecie wirtualnym musisz wykonać kilka czynności, aby przenieść swoją witrynę z jednej usługi hostingowej do drugiej. Ostatecznym celem jest brak przestojów, w których klienci i potencjalni klienci nie będą mogli uzyskać dostępu do Twojej witryny. Wykonując te kroki, powinieneś być w stanie wykonać to zadanie bez zauważenia zmiany w wirtualnym świecie.

 1. Znajdź dostawcę usług hostingowych

Hosting to usługa, dzięki której Twoja firma może mieć witrynę internetową dostępną dla każdego, kto ma połączenie z Internetem. Dlatego dostawcą usług hostingowych jest firma, która zapewnia miejsce w swojej bazie danych do parkowania plików niezbędnych do uruchomienia witryny. Wybór usługodawcy hostingowego nie jest decyzją, którą należy podjąć lekko. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, szukając dostawcy usług hostingowych.

 • Dopasowanie systemu operacyjnego

Jednym z najważniejszych elementów, na który należy zwrócić uwagę u nowego dostawcy usług hostingowych, jest zainstalowany system operacyjny. Musisz upewnić się, że jest to ten sam system, z którego korzysta Twój stary dostawca usług hostingowych. Utrzymanie tego samego systemu operacyjnego pomaga usprawnić proces migracji bez powodowania przerw w działaniu.

Większość hostingu odbywa się na serwerze Linux, a większość dużych hostów automatycznie hostuje w tym systemie operacyjnym. Istnieją jednak hosty, które używają systemu Windows na swoich serwerach, więc uważaj na to niedopasowanie podczas dokonywania zmiany. Większość hostów działa w systemie Linux, ale należy pamiętać.

 • Niezawodne wsparcie techniczne

Utrzymanie strony internetowej jest dość łatwe po zakończeniu wstępnej konfiguracji i bezproblemowej pracy strony. Będą sytuacje, w których będziesz musiał zaktualizować informacje o treści lub strony istniejące w Twojej witrynie.

Podczas aktualizowania i utrzymywania zawartości i kodu frontonu witryny to jedno, utrzymanie serwera i baz danych to inna sprawa. Przeżyłem ból związany z przypadkowym usunięciem bazy danych mojej witryny WordPress i musiałem ściśle współpracować z firmą hostingową, aby ją przywrócić. Podobnie możesz przypadkowo dodać nieaktualne wtyczki lub rozszerzenia do swojej przestarzałej witryny WordPress lub Magento, co powoduje błąd bazy danych lub nakładki, którego nie możesz naprawić samodzielnie. Rozwiązanie problemu prawdopodobnie wymaga więcej wiedzy technicznej niż Ty posiadasz. Jeśli spróbujesz rozwiązać problem samodzielnie, może to potrwać kilka godzin lub dni, a dobry zespół wsparcia hostingowego, taki jak zespół Siteground, może to naprawić w ciągu kilku minut. Kiedy tak się stanie, będziesz potrzebować dostawcy usług hostingowych z niezawodnym wsparciem technicznym. Możliwość uzyskania pomocy technicznej za pośrednictwem czatu na żywo, e-maila lub telefonu jest ratunkiem.

 • Dostępność miejsca na dysku

Twoja witryna wymaga znacznej ilości miejsca na dysku, aby pliki i inne niezbędne składniki mogły działać za kulisami. Chociaż nie do końca rozumiesz, jak wszystko działa, musisz wybrać dostawcę usług hostingowych, który oferuje taką samą ilość miejsca na dysku, jak obecny dostawca. Nie można przenieść witryny na konto dostawcy z mniejszą dostępną przestrzenią dyskową. Może to spowodować nieprawidłowe działanie witryny, co może spowodować przestoje w działaniu witryny. Uniemożliwia to Twoim klientom i potencjalnym klientom dostęp do Twojej witryny, dopóki nie rozwiążesz problemu.

Nawet jeśli jakiś dostawca hostingu oferuje dużą ilość miejsca na dysku, nadal istnieją pewne ukryte problemy, o których nie mówią z góry. Na przykład, nawet jeśli host oferuje 30 GB miejsca na dysku, wiele z nich wymaga pewnej ilości, aby była dostępna przez cały czas ze względu na wydajność.

Kolejnym drobnym drukiem są i-węzły. I-węzły są „baza danych wszystkich informacji o pliku, z wyjątkiem zawartości pliku i nazwy pliku”. Jest to trochę zaawansowany element, ale dobry gospodarz może pomóc Ci je wyczyścić lub zarządzać. Są ukrytym elementem hostingu, o którym nie mówi się zbyt często.

 • Dostępność transferu danych

Przestrzeń danych witryny działa w taki sam sposób jak miejsce na dysku. Twoja witryna zawiera pewną liczbę plików danych, aby działać poprawnie. Patrząc na potencjalnych dostawców usług hostingowych, zwróć uwagę na dostępność transferu danych, jaką zapewnia nowy dostawca. Musisz mieć możliwość przeniesienia całej witryny bez wyczerpania miejsca.

Niektórzy gospodarze będą oferować nieograniczone transfery, inni będą to ograniczać. Uważaj na różnice w funkcjach między hostami, ponieważ często jeden ogranicza Cię do jednej funkcji, ale nie do drugiej.

 • Konfiguracja bazy danych

Wiedza, jakiego rodzaju bazy danych używa potencjalny dostawca usług hostingowych, jest niezbędna do ustalenia, czy będzie dobrze pasować do Twojej witryny. Większość dostawców hostów korzysta z baz danych MS SQL, które działają w programach operacyjnych Windows. Dostawcy działający w systemie operacyjnym opartym na systemie Linux będą korzystać z baz danych MySQL.

MySQL jest bardzo popularny i większość, jeśli nie wszyscy, twórcy stron internetowych będą wiedzieli, jak korzystać z bazy danych. Uważaj na to przed zmianą hostów, aby upewnić się, że nie ma żadnych problemów.

 • Język skryptowy

Język skryptowy jest metodą programowania komunikacji używaną przez witrynę do wykonywania różnych zadań, które są wymagane do prawidłowego działania. Jest to coś, co dzieje się za kulisami i wymaga, w najlepszym wypadku, podstawowego zrozumienia.

Musisz być świadomy rodzaju języka skryptowego, z którego obecnie korzysta Twoja witryna. Jeśli witryna wymaga specjalnych wymagań dotyczących języka skryptowego, takich jak PHP, CGI lub ASP, należy skontaktować się z nowym dostawcą usług hostingowych, aby upewnić się, że te języki są dostępne w tej witrynie. Nieprzestrzeganie tego spowoduje, że witryna nie będzie działać poprawnie po przeniesieniu wszystkiego do nowego dostawcy.

Miej oko na to, jak często host będzie aktualizował skrypt na swoim serwerze. Na przykład niektóre wtyczki lub platformy, takie jak WordPress, wymagają posiadania najnowszej wersji PHP. Czasami host będzie wymagał ręcznego poproszenia ich o aktualizację PHP. Może to powodować źródło napięcia w przyszłości, więc należy o tym pamiętać.

 • Dobry występ

Twoja strona internetowa jest tylko cennym aspektem działalności biznesowej, jeśli działa poprawnie. Wybrany dostawca hosta internetowego odgrywa istotną rolę w zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania serwerów po ich stronie. Gdy te serwery ulegną awarii, twoja strona stanie się niedostępna dla klientów i potencjalnych klientów. Przeczytaj recenzje klientów i witrynę dostawcy usług hostingowych, aby dowiedzieć się, jak często ich serwery się psują. Większość dostawców zapewnia procent czasu, w którym ich serwery są niezawodne.

Jeśli jesteś poważną firmą lub marką e-commerce, której reputację należy utrzymywać, nie chcesz oszczędzać na cenach w tym aspekcie. Jeśli gospodarz nie ma dobrego rejestru czasu pracy, należy go unikać lub zaplanować zwolnienia. Nie warto ryzykować utraty sprzedaży lub szkody dla reputacji marki.

Jeśli Twoja strona dopiero się zaczyna lub nie masz dużo wolumenu, czas pracy nie będzie tak krytyczny dla twoich operacji.

 • Niezawodny serwis

Kluczowym aspektem wyboru dostawcy usług hostingowych jest niezawodna usługa. Chcesz uniknąć wyboru dostawcy tylko po to, aby stwierdzić, że nie zapewnia on funkcji i udogodnień, które wyróżniają na swojej stronie internetowej. Twój dostawca usług hostingowych musi być dostępny i gotowy, aby pomóc Ci w rozwiązaniu problemu lub po prostu zadać pytanie.

Zanim wybierzesz nowego hosta, powinieneś przejrzeć jego kanały obsługi klienta i sprawdzić czas reakcji. Przetestuj ich czat na żywo i wsparcie przez e-mail. Jeśli będą wolno reagować na zapytania dotyczące sprzedaży, najprawdopodobniej będą powoli reagować na żądania obsługi klienta.

 • Skalowalność

Gdy tworzysz witrynę internetową po raz pierwszy, Twoja firma może nadal znajdować się w fazie uruchamiania. W tym momencie Twoje potrzeby hostingu są w najlepszym razie minimalne. Jednak wraz z rozwojem firmy rośnie również zapotrzebowanie na witrynę. Z tego powodu musisz wybrać dostawcę usług hostingowych, który zapewni ci rosnącą przestrzeń dla Twojej witryny. Patrząc na dostępne opcje, pomyśl długoterminowo i spójrz na usługi największego pakietu oferowanego przez dostawcę. Znajdź dostawcę usług hostingowych, który oferuje skalowalność, która jest w stanie zwiększyć potrzeby Twojej witryny.

Wiele startupów i firm przeniosło się do Amazon Web Services (AWS) ze względu na ich szybką zdolność do skalowania. Jeśli jesteś firmą typu start-up lub szybko rozwijającą się, jest to zdecydowanie jedna z najważniejszych funkcji do rozważenia, ponieważ może to oznaczać wzrost lub stagnację dla Twojej firmy. Nie chcesz być firmą hostingową, która nie skaluje się.

 • Łatwa migracja strony

Migracja witryny to proces przenoszenia plików cyfrowych witryny i lokalizacji hosta od jednego dostawcy hosta do innego dostawcy hosta. Zachowaj ostrożność, jeśli chodzi o dostawcę usług hostingowych, który może pobierać opłatę za tę usługę. Większość renomowanych dostawców usług hostingowych oferuje tę usługę bezpłatnie jako sposób podziękowania za wybranie ich do potrzeb hostingu witryny.

 • System panelu użytkownika

Większość czasu podczas pracy nad konfiguracją witryny lub aktualizacją treści i stron wymaga systemu panelu sterowania dostarczanego przez usługodawców hostingowych. Jest to obszar zarządzania witryną, z którym musisz się zapoznać i mieć praktyczną wiedzę na temat używania. Patrząc na potencjalnych dostawców hostów internetowych, sprawdź, czy używają systemu cPanel czy systemu WHM. Będziesz chciał poszukać opcji, która pasuje do systemu panelu sterowania twojego obecnego dostawcy usług hostingowych. Ułatwi to przejście do nowego dostawcy.

Niektórzy dostawcy hostingu, tacy jak Rackspace i GoDaddy (starsze), nie używają cPanel, ale mają własne systemy paneli kontrolnych. Jeśli już używasz cPanel, przełączenie i nauczenie się nowego interfejsu może być bolesne.

 1. Potwierdź własność domeny

Kluczowym krokiem do migracji witryny do nowego dostawcy usług hostingowych jest posiadanie odpowiedniej własności domeny w pierwszej kolejności. Nazwa domeny to adres witryny, który klienci i potencjalni klienci wpisują w pasku przeglądarki, aby przejść do Twojej witryny. Musisz zachować własność tej nazwy domeny i wszystkich istotnych danych rejestracyjnych, takich jak dane kontaktowe i metoda płatności, co roku.

Po wprowadzeniu szczegółowych informacji na temat własności domeny musisz ustalić, czy zamierzasz przenieść rejestrację domeny do nowego dostawcy usług hostingowych, czy też przejść na nowy serwer nazw domen. Oto więcej informacji na temat obu opcji, które pomogą w podejmowaniu decyzji.

 • Przenieś rejestrację domeny

Przenosząc rejestrację domeny do nowego dostawcy usług hostingowych, przenosisz wszystko, co jest związane z usługą hostingową Twojej witryny, do nowej firmy. Jest to proces, którego ukończenie zajmuje kilka dni, chociaż najczęściej dzieje się to w ciągu godziny. Musisz podać staremu dostawcy usług hostingowych następujące informacje.

 • Twoje Informacje Kontaktowe
 • Anulowanie prywatnego lub chronionego ustawienia rejestracji
 • Upoważnienie do zainicjowania transferu domeny
 • Informacje o nowym dostawcy usług hostingowych

Po zakończeniu procesu poprzedni dostawca usług hostingowych prześle Ci elektroniczne potwierdzenie zakończenia transferu.

 • Przełącz serwery nazw domen

Zmiana serwerów nazw domen jest łatwiejsza do przejścia, gdy pracujesz nad migracją witryny do nowego dostawcy usług hostingowych. Rejestracja domeny pozostaje niezmieniona i pozostaje u pierwotnego dostawcy serwera nazw domen (DNS). Popularne firmy DNS to GoDaddy, NameCheap i Rozwiązania sieciowe. Firmy te są bardziej znane z bycia rejestratorami domen niż firmy hostingowe, chociaż robią to oba. Po założeniu nowego konta dostawcy usług hostingowych wystarczy skierować serwery nazw domen ze starej firmy hostingowej do nowej firmy hostingowej.

 1. Otwórz nowe konto hostingowe

Istnieje wiele dostawców usług hostingowych dostępnych dla potrzeb hostingu. Każda z nich oferuje w zasadzie te same funkcje i udogodnienia, które są dostępne podczas migracji witryny do lokalizacji serwerów. Niektóre z bardziej znanych dostawców usług hostingowych obejmują następujące firmy.

Lista zaczyna jedynie zarysowywać dostępne opcje hostingu. Przeprowadź wyszukiwanie firm oferujących usługi hostingowe i zapoznaj się ze wszystkimi opcjami, funkcjami i udogodnieniami, które każda z nich zapewnia. Z tej listy wybierz firmę, która wydaje się najlepiej dla Ciebie. Rejestracja w usłudze hostingowej wymaga podstawowych informacji kontaktowych, metody płatności, nazwy domeny oraz tego, czy przeniesiesz rejestrację domeny, czy po prostu zmienisz serwer nazw domen.

Każda usługa hostingowa ustala własną cenę, przy czym typowa kwota wynosi 4,95 USD do 9,95 USD miesięcznie za usługi hostingowe. Jeśli jesteś poważną firmą, nie oszczędzaj na funkcjach cenowych. Jeśli masz problemy finansowe i dopiero zaczynasz, możesz zacząć od renomowanych tanich dostawców.

 1. Prześlij dane ze swojego starego hosta

Po aktywowaniu nowego konta hostingowego nadszedł czas, aby rozpocząć przenoszenie wszystkiego ze starego konta usługi hostingowej. Unikaj zamykania starego konta usługi hostingowej, dopóki wszystkie dane i odpowiednie informacje nie zostaną przesłane do nowej usługi hostingowej. Po zamknięciu starego konta dostawca usług hostingowych usuwa wszystkie dane witryny i istotne informacje ze swoich serwerów. W tym momencie tracisz dostęp do wszelkich informacji, które mogą pozostać na tych serwerach.

Nie ma możliwości odzyskania tych informacji po usunięciu, co powoduje, że zaczynasz od zera i potrzebujesz zbudowania nowego fundamentu witryny. Utracisz cenny czas dostępu do strony, gdy jesteś w trakcie przebudowy strony. Ten stracony czas równa się utraconym przychodom i generacjom potencjalnych klientów, ponieważ klienci i potencjalni klienci nie mogą uzyskać dostępu do Twojej witryny, gdy jest ona wyłączona.

Biorąc to pod uwagę, zawsze powinieneś codziennie wykonywać kopie zapasowe swojej witryny, aby nawet w powyższym scenariuszu móc odzyskać pliki witryny. Wykonaj kopię zapasową za pomocą wielu wtyczek i usług, aby wszystko było bezpieczne.

 1. Pobierz pliki kopii zapasowej

Zanim zaczniesz przenosić wszystko ze starego dostawcy usług hostingowych do nowego dostawcy usług hostingowych, musisz utworzyć plik kopii zapasowej wszystkich bieżących danych witryny. Zapewni to barierę ochronną, jeśli coś pójdzie nie tak po rozpoczęciu procesu przenoszenia do nowej usługi hostingowej.

Proces tworzenia kopii zapasowej rozpoczyna się od zalogowania się do systemu panelu użytkownika. Od tego momentu musisz uzyskać dostęp do sekcji panelu sterowania, która zawiera etykietę „kopia zapasowa” lub coś podobnego. Dokładna nazwa pliku będzie się różnić w zależności od poszczególnych usług hostingowych, z których korzystasz. W tej sekcji chcesz wybrać folder „public_html” i znaleźć opcję pobierania kopii zapasowych.

Po kliknięciu sekcji „Pobieranie kopii zapasowych” zobaczysz dostępne opcje kopii zapasowej. Możesz zdecydować, czy pobrać wszystkie pliki kopii zapasowej witryny, czy sekcje plików kopii zapasowej subdomeny. Łatwiej jest pobrać wszystkie pliki kopii zapasowej witryny jako całości. Skoncentrowanie się na plikach poddomeny stwarza ryzyko przypadkowego przeoczenia krytycznego pliku, którego witryna potrzebuje do prawidłowego działania.

Pobierz wszystkie pliki kopii zapasowej w skompresowanym formacie, który później prześlesz na istniejące serwery w witrynie nowego dostawcy hostingu. Unikaj dekompresji żadnego z tych plików, ponieważ będzie to automatyczne działanie, które Twój nowy serwer hostingowy podejmie podczas przesyłania plików kopii zapasowej. Po zakończeniu pobierania zapisz pliki na komputerze, wyloguj się z systemu panelu użytkownika i przejdź do systemu panelu użytkownika, z którego korzysta nowy dostawca usług hostingowych.

 1. Prześlij swoje pliki kopii zapasowej na nowe konto

Po utworzeniu nowego konta u usługodawcy hostingowego otrzymasz wiadomość e-mail zawierającą szczegółowe informacje dotyczące usługi nazw domen. Informacje zawarte w tym e-mailu dostarczą ci serwerów nazw domen i szczegółów adresu IP dla wybranego przez ciebie abonamentu. Informacje te będą potrzebne do przesłania plików kopii zapasowej na nowe serwery hostingowe.

Proces przesyłania pliku kopii zapasowej rozpoczyna się od zalogowania się do systemu panelu użytkownika na nowym koncie hostingowym. Poszukaj etykiety sekcji „kopia zapasowa” lub czegoś podobnego na stronie głównej panelu sterowania. W tej sekcji chcesz znaleźć pole przesyłania plików umożliwiające przeprowadzenie pełnej kopii zapasowej witryny. Po kliknięciu tego przycisku można zlokalizować plik kopii zapasowej na dysku twardym komputera i wybrać plik do przesłania.

Gdy serwer zacznie przesyłać pliki kopii zapasowych witryny, na ekranie pojawi się aktualizacja statusu. Serwer wyświetli status linia po linii, gdy każdy plik kopii zapasowej pomyślnie przeniesie się do nowej lokalizacji serwera. Normalny proces przesyłania zawiera dwie strony. Po zakończeniu przesyłania druga strona będzie wiedzieć, że proces został zakończony. Aktualizacja statusu wyświetla się na ekranie, informując, że możesz teraz rozpocząć pracę nad dostosowaniami witryny, które uznasz za konieczne.

 1. Sprawdź funkcję bazy danych

Ponieważ system działa w celu przesłania wszystkich plików kopii zapasowej witryny do nowej lokalizacji serwera, automatycznie pomija wszelkie istotne informacje dotyczące nazwy użytkownika i hasła, które są częścią konta bazy danych My SQL. Z tego powodu należy zlokalizować odpowiednią sekcję użytkownika bazy danych w systemie głównego panelu sterowania użytkownika i wprowadzić te informacje do systemu.

Będziesz także musiał zaktualizować nazwę użytkownika i inne podstawowe informacje w sekcji konta FTP na swoich serwerach hostingowych. Aby to zrobić, należy zalogować się do bazy danych kont FTP za pośrednictwem informacji o adresie IP witryny. Następnie możesz wprowadzić niezbędne zmiany w nazwie użytkownika, hasłach, uprawnieniach do witryny i innych istotnych informacjach. Pamiętaj, aby zapisać zmiany przed wyjściem z tej części systemu panelu sterowania. Zmiany, które wprowadzasz w tej części procesu, są niezbędnymi, zakulisowymi elementami Twojej witryny.

 1. Zmień swoje serwery nazw domen

Ponieważ informacje zakulisowe działają poprawnie, musisz teraz skoncentrować się na prezentacji informacji na stronie internetowej, które widzą klienci i potencjalni klienci, gdy znajdą się na stronie głównej witryny. W tej części procesu migracji zmienisz lokalizację serwerów nazw domen. Proces rozpoczyna się od zalogowania się do panelu kontrolnego rejestracji konta dostawcy usług hostingowych.

Szukasz sekcji „Serwery nazw domen” lub czegoś o podobnej nazwie. Informacje widoczne w tej sekcji będą wyglądać podobnie do tych informacji.

 • Old-Webhost.com
 • Old-Webhost.com

Informacje te zostaną zastąpione informacjami o serwerze nazw domen dla nowego konta hostingowego witryny. Informacje o zastępowaniu tego procesu znajdują się w wiadomości e-mail z potwierdzeniem, którą otrzymasz po otwarciu nowego konta usługi hostingowej u nowego dostawcy. Wprowadź zmiany, zastępując sekcję „old-webhost.com” danych serwera nazw domen informacjami new-webhost.com. Po zakończeniu możesz zapisać zmiany i wyjść z systemu panelu użytkownika.

 1. Unikaj wprowadzania zmian w witrynie

Podczas przejścia na nowy serwer nazw domen unikaj wprowadzania zmian w treści lub układzie witryny. Ponieważ serwery pracują nad wprowadzeniem żądanych zmian, wszelkie nowe informacje, które dodasz, mogą nie pojawiać się w nowej lokalizacji witryny. Podobnie wszelkie informacje, które usuniesz w tym okresie przejściowym, mogą nadal pojawiać się w treści po zakończeniu zmiany serwera.

Zastosowanie zmian serwera nazw domen może potrwać od 12 do 24 godzin. W tym czasie Twoi klienci i potencjalni klienci będą nadal widzieć ten sam znajomy wygląd witryny po przybyciu na stronę główną. Twoja strona pozostanie otwarta na generowanie sprzedaży i potencjalne pozyskiwanie potencjalnych klientów, jak zwykle, ponieważ cała praca odbywa się za kulisami.

 1. Przetestuj zmiany hostingu

Po zakończeniu zmiany serwera nazw domen otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem od nowego dostawcy usług hostingowych. W tym momencie możesz anulować usługę hostingową ze starym usługodawcą, ponieważ masz teraz pewność, że wszystko jest na swoim miejscu, aby witryna działała poprawnie w nowej lokalizacji. Po oficjalnym zakończeniu zmian będziesz chciał przetestować witrynę, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

Podczas testowania witryny w nowej lokalizacji sprawdź podstawowe funkcje, upewniając się, że wszystkie linki zewnętrzne i wewnętrzne działają poprawnie. Wyślij testową wiadomość e-mail na swój blog lub usługi subskrypcji biuletynu. Spójrz na każdą ze stron, aby upewnić się, że układ jest wyświetlany poprawnie, a cała zawartość jest na swoim miejscu.

Ostatnia myśl

Proces migracji strony internetowej od jednego dostawcy usług hostingowych do innego dostawcy usług hostingowych jest dość prosty, ale może być również skomplikowany. Jest to coś, co każdy właściciel firmy przechodzi przynajmniej raz w swojej karierze, gdy firma przerasta obecną sytuację dostawcy hostingu. Po drodze mogą pojawić się chwile frustracji związane z pełnym zrozumieniem, jak zmienić sekcję, przesłać nowe pliki lub wprowadzić inne odpowiednie zmiany.

Z tego powodu warto mieć niezawodnego dostawcę usług hostingowych z w pełni funkcjonalnym systemem wsparcia technicznego. Ważną rzeczą do zapamiętania podczas migracji witryny do nowego dostawcy hosta jest zrobienie tego krok po kroku. Przygotuj plik kopii zapasowej jako barierę ochronną, jeśli coś pójdzie nie tak. Po zakończeniu procesu migracji odetchnij z ulgą i bądź dumny ze swoich nowych osiągnięć technologicznych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map