WP Engine vs iPage: Który lepszy? Hosting – Porównaj ceny i plany – maj 2020

Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego usługodawcy hostingowego, możesz poświęcić cały swój czas na przeglądanie poszczególnych usług, spisywanie oferowanych przez nich funkcji i korzyści, a następnie samodzielne porównywanie szczegółów. Możesz też polegać na nas, że dokonamy dla Ciebie porównania i zaoszczędzisz trochę czasu. Mamy niekończącą się serię recenzji, w których porównujemy najlepszych gospodarzy, abyś mógł zobaczyć, jak układają się one obok siebie. W tej części zajmiemy się WP Engine i iPage Hosting.


Należy tutaj zauważyć, że WP Engine nie jest standardowym hostem internetowym. Podczas gdy większość usług zapewnia różne rodzaje stron internetowych, WP Engine jest przeznaczony wyłącznie dla WordPress. W związku z tym, jeśli nie chcesz budować witryny WordPress lub potrzebujesz więcej opcji, musisz poszukać gdzie indziej.

Ponadto, ponieważ WP Engine jest dostępny tylko dla witryn WordPress, porównamy je w oparciu o podobne funkcje. Wymienianie cen i specyfikacji z iPage, które są związane ze standardowymi stronami internetowymi, byłoby niesprawiedliwe, ponieważ WP Engine nie ma nic porównywalnego. W związku z tym nasz proces przeglądu będzie nieco inny niż zwykle, ale wyniki będą bardziej wyrównane.

cennik

Jak zawsze chcemy najpierw usunąć koszty. Dla wielu osób ceny mogą być wygórowane, dlatego chcemy się upewnić, że wiesz, co otrzymujesz, zanim zagłębimy się w każdą stronę. Biorąc to pod uwagę, gdy poznasz cenę, którą chcesz zobaczyć, jaką wartość zapewnia każdy host, abyś mógł dowiedzieć się, czy zarabiasz najwięcej. Oto standardowe ceny dla obu stron.

WP Engine

 • Standardowy hosting: 29 USD / miesiąc
 • Profesjonalny hosting: 99 USD / miesiąc
 • Hosting biznesowy: 249 USD / miesiąc
 • Hosting premium: Kontakt w sprawie stawek

iPage

 • WP Starter Hosting: Rozpocznij od 3,75 USD / miesiąc, a następnie wzrośnie do 10,49 USD / miesiąc
 • WP Essential Hosting: Na początek 6,95 USD / miesiąc, a następnie 12,49 USD / miesiąc

Jak widać, WP Engine jest znacznie wyższy niż iPage, co oznacza, że ​​możesz być bardziej skłonny do korzystania z tańszej opcji. Jednak, jak dojdziemy do tego później, istnieje krytyczny powód rozbieżności w cenach, która znów ma związek z wartością. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli poważnie myślisz o budowie wysokiej jakości witryny WordPress, WP Engine ma o wiele więcej do zaoferowania. Jednak samo kupowanie iPage ma wyraźną przewagę.

Zwycięzca: iPage

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Inną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę w zakresie cen, jest to, czy gospodarz zaoferuje pełny zwrot pieniędzy, jeśli zdecydujesz, że usługa Ci się nie podoba. Ponieważ budowa witryny wymaga czasu i jest tak wiele skomplikowanych elementów, które muszą ze sobą współpracować, problemy z usługą mogą nie być łatwo widoczne, co oznacza, że ​​możesz dowiedzieć się, że brakuje istotnego szczegółu dopiero po uruchomieniu witryny. i bieganie. W związku z tym wielu hostów oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy, która pozwala najpierw przetestować usługi, aby upewnić się, że wszystko jest zgodne z Twoimi standardami. Oba hosty oferują taką gwarancję, iPage zapewnia trzydzieści dni na zmianę zdania, a WP Engine daje sześćdziesiąt.

Lepiej nie tylko mieć więcej czasu na zabawę z funkcjami usługi, ale tak długie okno pokazuje również, że WP Engine jest pewien, że spodoba ci się to, co dostaniesz. To duża zaleta przy porównywaniu dwóch hostów.

Zwycięzca: WP Engine

Obsługa klienta

Jeśli chodzi o wartość, chociaż ważne jest, aby oceniać każdego hosta na podstawie oferowanych przez niego funkcji, uważamy, że tak naprawdę lepiej jest zobaczyć, jak reagują, gdy coś pójdzie nie tak. Bez względu na to, jak dobrze zbudujesz swoją witrynę, nieuchronnie wydarzy się coś, co zmusi Cię do skontaktowania się z obsługą klienta, dlatego konieczne jest, aby były one zawsze responsywne i pomocne. Biorąc to pod uwagę, istnieją cztery odrębne obszary, w których host może zapewnić wsparcie, więc porównajmy je pod każdym względem.

Wsparcie telefoniczne

Jeśli potrzebujesz natychmiastowego rozwiązania problemu, zwykle najlepszą metodą jest zadzwonienie do kogoś z pomocą. Mówiąc o tworzeniu stron internetowych, zawsze lepiej jest skontaktować się z kimś o każdej porze dnia, na wypadek, gdybyś pracował późno w nocy i napotkał problem. Mając to na uwadze, oba hosty zapewniają całodobową pomoc telefoniczną i żaden z nich nie będzie musiał czekać zbyt długo.

Zwycięzca: krawat

Czat na żywo

Jest to kolejna popularna opcja, ponieważ pozwala uzyskać natychmiastowe wyniki bez konieczności słuchania nudnego Muzaka podczas oczekiwania. Ponownie ważna jest tutaj możliwość dotarcia do reprezentatywnego dnia lub nocy, aby problem mógł zostać szybko rozwiązany. Podobnie jak w przypadku pomocy telefonicznej, oba hosty zapewniają dostęp 24/7 i szybki czas reakcji.

Zwycięzca: krawat

E-mail

Jeśli masz problem, który nie wymaga natychmiastowej uwagi, ale nadal chcesz się z kimś skontaktować, otwarcie biletu i wysłanie wiadomości e-mail to świetny sposób na jego rozwiązanie. Chcesz jednak mieć pewność, że nie czekasz dniami na odpowiedź; w przeciwnym razie cały proces stanie się dyskusyjny. Zarówno iPage, jak i WP Engine mają system biletów, i możesz spodziewać się odpowiedzi zwykle w ciągu tego samego dnia lub co najmniej w ciągu 24 godzin, w zależności od tego, kiedy bilet został otwarty.

Zwycięzca: krawat

Fora / samouczki

Wreszcie, dla tych, którzy lubią dowiedzieć się więcej o rozwiązywaniu problemów bez polegania na specjalistach ds. Wsparcia technicznego, wielu hostów zapewni dostęp do forów, na których można znaleźć odpowiedzi na typowe problemy i dowiedzieć się, jak je rozwiązać w miarę ich powstawania. W związku z tym obaj gospodarze mają obszerne artykuły i samouczki, które obejmują prawie wszystkie tematy, które można sobie wyobrazić, a oba są dobrze zorganizowane, dzięki czemu nie spędzasz połowy czasu na szukaniu właściwych informacji.

Zwycięzca: krawat

Jak widać, jeśli chodzi o wsparcie, zyskujesz dużą wartość zarówno z iPage, jak i WP Engine, co oznacza, że ​​bez względu na to, który wybierzesz, nie zostaniesz zawieszony.

Prędkość

Czas przejść do bardziej technicznych aspektów hostów. Pierwszą rzeczą, na którą patrzymy, jest szybkość Twojej witryny po jej uruchomieniu, ponieważ jest to prawdopodobnie jedna z najważniejszych rzeczy dla odbiorców. Bez względu na to, jak dobrze twoja strona jest zaprojektowana i jak interaktywna, jeśli nie ładuje się szybko, nie będziesz w stanie zdobyć wystarczającej liczby osób, aby spędzić na niej czas. W związku z tym konieczne jest, aby czasy ładowania były szybkie, co oznacza, że ​​wszystko zajmuje tylko kilka sekund lub mniej. Jeśli twoi odbiorcy będą musieli czekać dziesięć lub dwadzieścia sekund na twoją stronę, nie zatrzymają się, aby zobaczyć, co jest na niej.

WP Engine

 • Najlepszy czas ładowania:69 sekund
 • Najgorszy czas ładowania:94 sekundy
 • Średni: 48 sekund

iPage

 • Najlepszy czas ładowania: 965 milisekund
 • Najgorszy czas ładowania: 30 sekund
 • Średni: 90 sekund

Jak widać, iPage ma lepszą średnią i prędkość. Jest to jednak oparte na standardowych stronach internetowych i nie uwzględnia witryn WordPress. Dlatego, aby lepiej zrozumieć, jak dobrze działa WP Engine, musimy spojrzeć na inne hosty tylko WordPress. Robiąc to, WP Engine jest lepszy niż większość, a niektóre hosty ładują się nawet 30 sekund. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o hosting WordPress, WP Engine jest na szczycie.

Zwycięzca: Technicznie iPage, ale WP Engine jest lepszy w porównaniu z innymi

Przestoje / Uptime

Następną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę po prędkości, jest czas pracy. Jest to procentowy odsetek, przez jaki Twoja witryna pozostaje niezmieniona i nie ulega awarii ani przestojom. Zazwyczaj gospodarze oferują gwarancję na tę ocenę, co oznacza, że ​​jeśli czas pracy spadnie poniżej określonego procentu, masz prawo do jakiejś formy rekompensaty. WP Engine oferuje 99,95% gwarancji, ale iPage go nie ma. Oto średnie wartości procentowe dla każdego.

 • Silnik WP: 95%
 • iPage: 84%

Chociaż widać, że WP Engine jest nieco lepszy, ponieważ różnicę mierzy się w ułamkach procentowych, możemy powiedzieć, że są praktycznie takie same. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że WP Engine oferuje gwarancję, oznacza to, że ogólnie są lepsze.

Zwycięzca: WP Engine

Wartość

Teraz, gdy już widzieliśmy, jak niezawodni są oba hosty, w jaki sposób łączą one funkcje i zalety? Jakie usługi otrzymujesz za swoją miesięczną cenę? Oto krótki przegląd tego, czego można oczekiwać od obu firm.

WP Engine

 • Standardowe opakowanie: 1 strona internetowa, 25 000 odwiedzin miesięcznie, 10 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczona ilość danych, bezpłatne certyfikaty SSL
 • Pakiet profesjonalny: 10 stron internetowych, 100 000 odwiedzin miesięcznie, 20 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczona ilość danych, bezpłatne certyfikaty SSL
 • Pakiet biznesowy: 25 stron internetowych, 400 000 odwiedzin miesięcznie, 30 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczona ilość danych, bezpłatne certyfikaty SSL
 • Pakiet Premium: 150 stron internetowych, 1 milion odwiedzin miesięcznie, 100-300 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczona ilość danych, bezpłatne certyfikaty SSL
 • Pakiet Enterprise: 150 stron internetowych, 5 milionów odwiedzin miesięcznie, 400 GB-1 TB miejsca, nieograniczona ilość danych, bezpłatne certyfikaty SSL

iPage

 • Pakiet startowy WP: 1 darmowa domena, nieograniczone miejsce na dysku, nieograniczona liczba kont pocztowych, dostosowany panel sterowania, wstępnie zainstalowane motywy i wtyczki
 • Pakiet WP Essential: 1 darmowa domena, nielimitowane miejsce na dysku, nieograniczona liczba kont pocztowych, miliony odwiedzin miesięcznie, wsparcie ekspertów, zwiększone bezpieczeństwo

Niestety, iPage jest nieco niejasny w odniesieniu do wszystkich szczegółów, które otrzymujesz w ramach subskrypcji, więc nie jesteśmy w stanie podać więcej szczegółów niż to, co umieszczamy. Jednak, jak widać, są one porównywalne, a iPage wychodzi na wierzch z nieograniczoną ilością miejsca i większą liczbą odwiedzin miesięcznie. Z drugiej strony WP Engine pozwala tworzyć więcej stron internetowych i ma nieograniczoną przepustowość, które są niezbędnymi komponentami.

Wydaje się, że hosting iPage WordPress jest idealny dla każdego, kto jest nowy w systemie i nie chce tworzyć więcej niż jednej lub dwóch witryn. iPage pomaga ci, udostępniając narzędzia do zbudowania podstawowej strony z wtyczkami i szablonami, dzięki czemu łatwiej jest zacząć.

Jeśli jednak dobrze znasz WordPress i chcesz zrobić o wiele więcej niż tylko jedną witrynę, WP Engine jest lepszym rozwiązaniem. Nie tylko zyskujesz większą pojemność, ale także zyskujesz dodatkowe funkcje, które pomogą Ci zbudować najnowocześniejsze strony internetowe. Biorąc pod uwagę, że wszystko inne jest równe pod względem szybkości, czasu pracy i obsługi klienta, wydaje się, że obie strony mają wiele do zaoferowania.

Zwycięzca: iPage dla początkujących, WP Engine dla ekspertów

Aby poznać więcej opcji hostingu, zobacz, jak WP Engine radzi sobie z Squarespace w naszym wpisie Squarespace vs. WP Engine. Czy WP Engine może przewyższyć Bluehost? Dowiedz się w naszym poście WP Engine vs. Bluehost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map