WP Engine vs SiteGround Hosting: funkcje, szybkość, zalety i wady 2020

WP Engine vs SiteGround Hosting: funkcje, szybkość, zalety i wady 2020

WP Engine vs SiteGround Hosting: funkcje, szybkość, zalety i wady 2020

Porównywanie WP Engine i SiteGround jest bardzo powszechne dla tych, którzy szukają doładowanego hostingu WordPress ze świetnymi funkcjami i niesamowitą obsługą.


Z jednej strony WP Engine – z siedzibą w Austin w Teksasie – rozpoczął rewolucję w zarządzaniu hostingiem WordPress i stał się uznanym juggernautem.

Z drugiej strony masz SiteGround z siedzibą w Bułgarii, z niesamowitymi funkcjami w ekonomicznej cenie, która zdmuchuje prawie każdą inną firmę hostingową.

Porównanie cen: Niedrogie vs Premium

Ceny silnika WP – Premium

WP Engine oferuje dwa rodzaje planów, w zależności od planu możesz zapłacić znacznie więcej, niż byś się spodziewał. W przypadku planu osobistego wynosi 29,99 USD miesięcznie, aw przypadku planu profesjonalnego możesz spodziewać się zapłaty 99,99 USD miesięcznie. Nie jest to idealne rozwiązanie, jeśli dopiero zaczynasz i starasz się umocnić dzięki swojej obecności online.

Pamiętaj: w prawdziwych firmach różnica między hostingiem, który kosztuje 10 USD miesięcznie, a hostingiem, który kosztuje 50 USD miesięcznie, jest banalna. Ale dla początkującego blogera jest to różnica między założeniem strony a jej brakiem. Więc jeśli jesteś rozwijającym się biznesem, nie szczypaj tutaj groszy. Spójrz na całe zdjęcie, spójrz na wszystkie funkcje.

Ceny SiteGround – w przystępnej cenie

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, SiteGround oferuje wiele różnych planów niesamowita wartość dla funkcji, które otrzymujesz.

Ich plan startowy zaczyna się od 3,95 USD miesięcznie, z opcjami przedłużenia planu do trzech lat. Ich plan Grow Big zaczyna się od 7,95 USD miesięcznie i obejmuje plany, które mogą trwać do trzech lat bez zmiany ceny.

Zwycięzca: SiteGround

Analiza ceny pomoże Ci zdecydować, która strona hostingowa jest bardziej odpowiednia dla Ciebie i Twoich potrzeb. SiteGround oferuje wiele opcji dla swoich planów i nie są one zbyt drogie. SiteGround jest zwycięzcą tej rundy.

Obsługa klienta: obie są doskonałe

WP Engine: Wsparcie 24/7 w USA

Od samego początku WP Engine wyróżniał się niestandardowym wsparciem. Naprawdę wierzą, że obsługa klienta jest ważna dla ich firmy, a ich obsługa klienta pokazuje, jak działają. 

Najlepszą częścią jest mały dzwonek, gdy rozmawiasz z ich przedstawicielem bezpośrednio z interfejsu administratora hostingu.

Zapewniają ochronę przed zapisem dysku, ograniczenia zapisu na dysku i kopie zapasowe. Możesz uzyskać dostęp do bazy wiedzy, wsparcia przez e-mail i usługi telefonicznej.

SiteGround: Super Fast, Above and Beyond

SiteGround jest niesamowicie niesamowity, jeśli chodzi o obsługę klienta.

Ich agenci obsługi klienta działają na całym świecie i są dostępni 24/7. Możesz do nich dzwonić 24/7, czego nie oferuje WP Engine.

Zwycięzca: remis

Obie firmy mają doskonałą obsługę klienta, ale przewaga idzie na WPE, zwłaszcza jeśli potrzebujesz skupić się na WordPress. WPE zawiera również bazę wiedzy, do której można uzyskać dostęp, jeśli zajdzie potrzeba sprawdzenia. Jeśli nie zależy ci na posiadaniu bazy wiedzy, SiteGround oferuje mnóstwo informacji, które pomogą Ci rozwiązać każdy problem z witryną.

Prędkość

WPE

Chociaż szybkość jest dobra dla każdej witryny, musisz upewnić się, że masz firmę hostingową, która nie działa zbyt wolno. WPE ma doskonałą szybkość, a strony mogą się ładować w około 1,3 sekundy, co pozwala odwiedzającym szybko podciągnąć witrynę. Jest to praktyczne dla tych, którzy potrzebują witryny hostingowej, która ma doskonały czas reakcji.

SiteGround

SiteGround ma również doskonałą prędkość, osiągając 1,3 sekundy. Jednak mieli większą prędkość, ale z powodu napływu klientów, którzy się zarejestrowali, odbiło się to na serwerach. Biorąc pod uwagę, że SiteGround obsługuje ponad 250 000 klientów, zrozumiałe jest, dlaczego SiteGround działa wolniej. Mają serwery w innych krajach, co powinno im pomóc w zwiększeniu prędkości.

Zwycięzca

Podczas gdy obie firmy zapewniają doskonałe prędkości, jeśli jesteś jednym zwycięzcą, WPE jest zwycięzcą. Nie ma tylu ludzi ugrzęzających w systemie, co może zwiększyć prędkość. Ponieważ nie konkurujesz z ponad 250 000 WPE, będzie on nieco szybszy niż SiteGround.

Wartość

WPE

W zależności od tego, czego potrzebujesz do swojej witryny, możesz uznać inne funkcje za bardziej wartościowe. WPE ma 10 lub 20 GB miejsca na dysku w swoich planach, zawiera własny panel i zapewnia doskonałą obsługę klienta. Chociaż może to być dobre, należy również wziąć pod uwagę wysokie ceny wraz z planami.

SiteGround

Jeśli szukasz jak największej wygranej, SiteGround z pewnością oferuje wiele specjalnych funkcji dla twojego planu. Obejmują one cPanel, 10 lub 20 GB miejsca na dysku oraz bezpłatną domenę. Dołącz ich obsługę klienta, a SiteGround to doskonały wybór. Nie tylko zawierają wiele funkcji, ale ich ceny są niezwykle konkurencyjne.

Zwycięzca

Chociaż każdy określa wartość w inny sposób, w oparciu o liczbę przedmiotów, które otrzymujesz w SiteGround, oferuje on najlepszą wartość. Dostajesz o wiele więcej za swoje pieniądze i nie musisz wyrzucać zbyt wielu szekli dla podstawowych funkcji. Już samo to sprawia, że ​​SiteGround jest zwycięzcą kolumny wartości.

funkcje

WPE

Sekcja funkcji dla WPE jest idealna, ale tylko dla użytkowników WordPress. Mają wiele funkcji, których nie znajdziesz w innych witrynach hostingowych. Będziesz miał dostęp do programów, które są wyłączne dla WordPress, technologii buforowania, obsługi SSL i CDN oraz technologii buforowania właściwości. Nieźle jak na ekskluzywną firmę hostingową.

SiteGround

SiteGround oferuje wiele funkcji, w tym funkcje dostosowane do WordPress. Ich plany obejmują e-maile, przesyłanie lub konfigurację witryny, instalację jednym kliknięciem i całodobową obsługę klienta. Ich nazwy domen są również dożywotnie bezpłatne, dzięki czemu są praktyczne dla każdego.

Zwycięzca

Obie witryny hostingowe są dobre dla użytkowników WordPress i możesz mieć trudności z podjęciem decyzji, która strona byłaby lepsza. Oba wybory są dobre, a ta runda nie ma wyraźnego zwycięzcy. To jest remis, ale dobrze jest mieć remis tutaj. Obie firmy oferują doskonałe funkcje, które sprawią, że Twoja strona pop.

Przestoje / Uptime

WPE

Gdy prowadzisz witrynę, potrzebujesz witryny, która zapewnia doskonały czas pracy. WPE wykazało pewne niespójności w ostatnim kwartale, ale WPE ogłasza dostępność na poziomie 99,9%. W lutym tego roku mieli oni poważne przestoje przez tydzień, ale istnieje wiele czynników, które mogą powodować przestoje.

SiteGround

SiteGround gwarantuje również dostępność na poziomie 99,9%, a przez ostatni kwartał liczby to udowodniły. Mieli więcej awarii niż WPE, ale te przerwy były krótkotrwałe. Po raz kolejny może to wynikać z liczby klientów, którzy mają na swoich serwerach.

Zwycięzca

Każda strona internetowa potrzebuje silnego czasu pracy, a obie firmy zapewniają 99,9% czasu pracy. Chociaż takie czynności, jak konserwacja i przestoje mogą utrudniać działanie strony internetowej, może być wiele czynników. W zależności od tego, czy możesz poradzić sobie z krótszymi lub krótszymi okresami przestoju, jeden może być lepszy od drugiego. Ta runda to remis.

Dla kogo to jest?

Marketerzy

Podczas marketingu potrzebujesz witryny hostingowej, która działa dobrze przez prawie 100 procent czasu. SiteGround to lepsza opcja, mimo że często zdarzają się przestoje, ale nie trwają długo. Oprócz tego będziesz mieć nazwę domeny, która będzie trwać wiecznie, co jest fajną funkcją, której potrzebujesz, jeśli planujesz budowanie marki. Nie tylko to, ale ich konkurencyjne ceny sprawią, że każdy marketer zakocha się w SiteGround.

Deweloperzy

Programiści uwielbiają korzystać z WordPress, ponieważ możesz korzystać z wszystkiego, co chcesz ulepszyć swoją witrynę. Z WPE wbudowane jest buforowanie i przemieszczanie, a także codzienne kopie zapasowe, pozwalające na zapisanie całej pracy. Chociaż może to być droższe, nadal zyskujesz jakość dzięki WPE. WordPress jest łatwy w użyciu za pośrednictwem WPE, a jeśli jesteś programistą, korzystanie z WPE pomoże Ci bardziej niż SiteGround. Chociaż SiteGround oferuje wiele doskonałych opcji, jest więcej rzeczy, które są lepsze dla programistów za pośrednictwem WPE. Należy określić, w jaki sposób należy korzystać z dostępnych opcji, aby upewnić się, że WPE jest odpowiednie dla Ciebie.

Właściciele małych firm

Ponieważ właściciele małych firm mogą nie mieć dużo czasu na uruchomienie witryny, SiteGround jest dla nich doskonałym wyborem. Łatwo jest założyć stronę internetową, będziesz mieć doskonały czas pracy, wiele świetnych funkcji i nie musisz być ciągle aktualizowany. Jako właściciel małej firmy możesz wszystko skonfigurować i pozwolić mu odejść. Zezwolenie witrynie hostingowej na obsługę bardziej technicznych rzeczy może zaoszczędzić właścicielowi małej firmy więcej czasu.

Firmy e-commerce

Firmy e-commerce są ogromne, a witryna hostingowa, która pozwala im zaspokoić potrzeby własnych klientów, jest ogromna. WPE jest doskonałym wyborem dla firm zajmujących się handlem elektronicznym, ponieważ strona internetowa może zaspokoić określone rynki, a firma e-commerce musi mieć więcej opcji, aby zachować konkurencyjność. Jeśli jednak okaże się, że z WPE jest za dużo przestojów, SiteGround jest doskonałą alternatywą. Co więcej, są tańsze niż WPE, nie wymagają tyle uwagi i używają różnych poziomów buforowania. Jest to doskonałe, jeśli Twoja firma e-commerce stara się dostarczać swoje produkty większej liczbie osób. Żadna z nich nie jest straszną decyzją i może sprowadzić się do ceny każdej firmy hostingowej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector