Čo je lepšie: Škola kódovania vs Počítačová veda [Infographic]

Čo je lepšie: Škola kódovania vs Počítačová veda [Infographic]

Čo je lepšie: Škola kódovania vs Počítačová veda [Infographic]

Hľadám začatie kariéry v oblasti počítačovej vedy a rozvoja?

Investície do odbornej prípravy potrebnej na profesionálne napísanie kódu by mohli patriť medzi najviac bezpečné kariérne rozhodnutia človek môže urobiť pre svoju budúcnosť.


Počítačová veda a oblasť IT sa môžu pochváliť predpokladaným rastom pracovných miest trojnásobok národného priemeru a vysoký plat. Americké univerzity navyše nedokážu vyštudovať dostatok odborov informatiky na uspokojenie dopytu po kvalifikovaných zamestnancoch: v roku 2015 bolo takmer 10 krát viac otvorených pozícií v tejto oblasti, ako tam boli promócie CS majorov.

Takže to, čo vedie ľudí schopných tejto lukratívnej a požadovanej profesie?

kódovanie školy vs titul CS

Kódovanie Bootcamp vs. CS Titul: Čo je lepšie? Prejsť na Infographic

4-ročné stupne nie sú jedinou možnosťou

Oddelenia informatiky na vysokých školách a univerzitách v USA v poslednom desaťročí rástli rýchlo. Od roku 2006 do roku 2015, vysokoškolský zápis pre informatiku sa strojnásobil. Okrem toho dopyt po týchto vyhľadávaných prevádzkových intervaloch vždy ďaleko prevyšuje ponuku. Kvôli veľkosti a obmedzeniam fakúlt vo vysokom školstve sa do nej nedostane každý kvalifikovaný ašpirujúci CS major.

Bakalársky titul (minimálne) z informatiky & Inžinierstvo alebo príbuzná oblasť sa kedysi považovali za zlatý lístok na zabezpečenie práce v rastúcom a dobre platenom odbore. Je však vysokoškolské vzdelávanie skutočne jediný spôsob kariéry v kódovaní? A s prehnanými a zvyšujúcimi sa nákladmi na školné, je titul CS skutočne hodný dlhu? A pre tých, ktorí chcú preniknúť do terénu neskôr v ich kariére: vyžaduje naučenie sa kódu skutočne návrat do školy, aby získal ďalší titul?

Ak je na vzostupnom trhu kódovania bootcampov náznak, nie. Tradičný titul je nie vaša jediná možnosť.

Čo sú kódovacie bootcampy?

Školy kódovania sľubujú, že budú realizovateľnou alternatívou k akreditovaným študijným programom v informatike & Engineering. Model kódovania bootcampu je jednoduchý a inovatívny: za zlomok času a za zlomok ceny univerzitného stupňa sa motivovaní jednotlivci učia zručnosti potrebné na to, aby mohli viesť úspešnú kariéru v oblasti počítačového, softvérového a webového rozvoja. Nevyžadujú sa žiadne predchádzajúce znalosti ani skúsenosti. 

Po prvom spustení v roku 2012 sa model kódovania bootcampu naozaj uchytil. V prvých piatich rokoch po založení prvej školy kódovania bol kódovací bootcamp počet prihlásených vzrástol o viac ako 1000% na celoštátnej úrovni. V roku 2017 ukončilo svoju prácu viac ako 23 000 bootcamperov a vstúpilo na trh práce. Toto je nesmierne pôsobivá štatistika, keď si uvedomíte, že každý rok absolvuje 80 000 majiteľov CS. 

čo sú kódovacie školy

Kódovanie bootcamp verzus počítačová veda: ktorý program je lepší?

Je ľahké pochopiť, prečo môže byť bootcamp kódovania príťažlivou možnosťou, ale môže sa kurz kódovania školy skutočne skombinovať až do štvorročného stupňa? Aká je lepšia možnosť? Odpoveď je komplikovaná a závisí od mnohých osobných faktorov.

Ak zvažujete svoje možnosti pri rozhodovaní o kódovaní bootcamp verzus CS titul, nasledujúci infographic je pre vás. Zlyhali sme najväčšie rozdiely medzi štvorročným a kódovaným školským vzdelaním aby sme vám pomohli vybrať si to, čo najlepšie vyhovuje vašim cieľom. Pri rozhodovaní medzi CS bakalárskou alebo kódovacou školou by ste mali zvážiť nasledujúce informácie, od nákladov na školné, po vyhliadky na zamestnanie, až po štatistiku diverzity:

Infographic: Coding Bootcamp vs. Titul informatiky

Zdieľajte tento obrázok na svojich stránkach

Zahrňte do tejto grafiky aj uvedenie zdroja WhatsTheHost.com.

kódovanie škôl v

Zdroje infographic

(Júl 2018)

Informácie obsiahnuté v infographic možno nájsť na nasledujúcich odkazoch:

 • počítačový & Predpokladaný rast pracovných miest v rokoch 2016 – 2016: Úrad pre štatistiku práce
 • Umiestňovanie pracovných miest v kóde Bootcamp 2016 & Demografické štatistiky: Správa o kurze
 • Štatistika študentských pôžičiek za rok 2018: Študentská pôžička na hrdinu
 • Sprievodca kódovaním pôžičiek Bootcamp & financovania: Správa o kurze
 • Sú to ľudia, ktorí absolvujú Coding Bootcamp: Wired
 • Ktorí velitelia vysokých škôl majú najvyššie a najnižšie miery nezamestnanosti ?: Rovná čiara
 • 2017 Počiatočné platy pre nových absolventov vysokých škôl: Prieskum platov Nace
 • Do kódovacích škôl sa prihlasuje viac žien a menšín: Tech Times
 • Čo si zamestnávatelia myslia o kódovaní absolventov Bootcampu ?: Naozaj

Kódovacia škola verzus bakalárske štúdium: to je pre mňa to pravé?

Kódovacie bootcampy robia práce na počítačoch, softvéri a webe dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Aj keď môžu byť pre začínajúcich programátorov uskutočniteľnou možnosťou, kódovacie školy sa nikdy nevyjadrili ako náhradu za tradičné štvorročné programy. Skôr sú štruktúrované tak, aby vyhovovali potrebám študentov, ktorí sa celkom nezmestia do formy bakalárskeho štúdia.

Ak spadáte do jednej alebo viacerých z nasledujúcich kategórií, môže byť pre vás lepšou voľbou kódovanie bootcampu:

Už máte pracovné skúsenosti a najmenej jeden titul

Pre ľudí, ktorí majú záujem o kariérny prechod po rokoch práce a štúdia, je myšlienka návratu do prostredia vysokej školy pochopiteľne lákavá. Školy kódovania ponúkajú programovanie, ktoré je vhodnejšie pre dospelých ako pre tínedžerov. Podľa Správa o kurze, Priemerný bootcamper tlačí na 30 rokov a už má bakalárske a niekoľkoročné pracovné skúsenosti.

Nie ste ochotní vziať si pôžičky

Študentský dlh je 1,5 bilióna dolárov priemyslu. Priemerná trieda v roku 2017 grad opustila vysokú školu s takmer 40 000 dolárov v dlhu a toto číslo stále rastie. Stále viac mladých ľudí pýta, či vysoké náklady na formálne vzdelávanie skutočne stoja za to a hľadajú alternatívy.

Pre začínajúcich programátorov, ktorí už majú obmedzenú pôžičku študenta od bývalého stupňa, by mohlo byť odradenie odňať viac dlhu na druhý stupeň. V prípade stredných škôl s vážením, či navštevovať formálny študijný program alebo ísť do kódovacej školy, by mohla byť šanca na absolvovanie skôr a s menším dlhom ako ich rovesníci konkurenčnou výhodou.

Škola kódovania prichádza zlomok nákladov na vysokoškolské vzdelanie, čo výrazne uľahčuje financovanie vzdelávania v oblasti bootcampu bez pôžičiek. Kým 70% bakalárov absolvuje štúdium s dlhovým vzdelaním, iba asi 25% z nich má vysokoškolské vzdelanie.

Štyri roky denného štúdia nie sú pre vás možné

Prestať svoj život na štyri roky a venovať sa dennému štúdiu jednoducho nie je možné pre každého. Pre tých, ktorí sú rodičmi, ktorí musia pracovať na plný úväzok, aby sa zabezpečili sami a / alebo iní, alebo jednoducho nemôžu stráviť ďalšie štyri roky v škole, môže byť tá najlepšia voľba kódovania škôl.

Vďaka štíhlym učebným plánom a rýchlemu vzdelávaciemu prostrediu väčšina bootcamperov absolvuje približne 3,5 mesiaca. To je ekvivalent jedného semestra na vysokej škole alebo univerzite!

Pretože školy kódovania sú flexibilnejšie a prístupnejšie pre rôzne životné situácie, ich študentské organizácie majú tiež tendenciu byť rôznorodejšie ako vaše zvyčajné univerzitné CS oddelenie. Ženy v roku 2015 tvorili iba 14% absolventov CS, ale 36% známok bootcamp. Podobne čierni a Latinos tvorili iba 10% spoločností CS, ale 25% stupňov bootcampu.

Záver: vyberte to najlepšie, ktoré vyhovuje vašim ambíciám

Pri rozhodovaní o kódovaní školy oproti bakalárskemu titulu je potrebné zvážiť veľa faktorov. Okrem zváženia ceny, časového záväzku a vašej situácie v živote by kvalita programu mala patriť medzi najdôležitejšie faktory vášho rozhodnutia. Ktoré kódovacie jazyky by ste sa chceli naučiť, v ktorých odvetviach by ste chceli skončiť a aké skúsenosti by vaši inštruktori mali zohrávať rozhodujúcu úlohu v inštitúcii, ktorú vyberiete.

Vybratie toho najlepšieho pre vaše ambície môže byť dlhý proces plný neistôt. Informujte sa čo najviac a nestrácajte zo zreteľa svoje profesionálne ciele. Ale či už sa rozhodnete ísť tradičnou cestou a zaregistrovať sa na univerzitnom alebo univerzitnom CS programe, alebo absolvujete intenzívne kurzy na kódovacom bootcampe, jedna vec je jasná: budúcnosť vyzerá dobre pre tých, ktorí môžu kódovať.

Ako to súvisí s webhostingom?

Ako teda súvisí vzdelávacie a recenzné webhostingové stránky, ako súvisia kódovacie bootkampy s hostingom? Veľa.

Weboví vývojári sa spoliehajú na solídny hosting, aby pre nich svoje webové stránky brnkali a pracovali 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Bez hostingu neexistuje webová stránka. Bez veľkých kódovacích kotiev neexistuje webová stránka.

Vývojári milujú rýchlosť a techniku ​​hostiteľov, ako je napríklad WP Engine, a samozrejme sa vždy snažia dostať ruku na najrýchlejší možný server..

Pre tých, ktorí sú viac začiatočníci, nie je nič zlé na budovaní a stránka bez kódu na WordPress alebo iná platforma – urobte to, čo funguje!

Je to všetko súčasť krásneho, ale komplexného ekosystému webu – a sme radi, že sme jeho súčasťou.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector