17 kohta, kus õppida Google Analyticsit 2020. aastal tasuta (algajast profini)

Toimetaja märkus: Seda postitust on uuendatud 2019. aastaks. Muutsime välja mõned vanemad saidid, mis pole enam asjakohased, ja lisasime veel uusi suurepäraseid ressursse. Siin on teie analüüsiedu 2019. aastal ja pärast seda!


Google Analyticsit ei ole alati lihtne õppida.

Tegelikult on see nii keeruline, et paljud inimesed eiravad seda – suur viga. Kui veedate tohutu osa oma päevast – iga päev – oma veebisaidi näpistamisel ja otsingumootorite, külastajate ning müügi jaoks optimeerimisel, kas pole siis mõistlik veenduda, et saate oma dollari eest kõige rohkem paugu? Kuidas analüüsida, mida teete??

Google Analyticsi probleem on see, et see on nagu uue spordiala, näiteks surfamise õppimine – kui esimest korda surfilaual püsti tõusete, olete nagu “hooray, ma võin nüüd surfata!” aga siis saate aru, et valgeveega sõitmise põhitõdedest kaugemale jõudmine on järsk õppimiskõver. Google Analyticsi on väga lihtne sisse logida ja vaadata, milline oli teie liiklus viimase 30 päeva jooksul. Märksa keerulisem on aru saada, kuidas analüüsida geo, liikluse allika, lehe kategooria jne järgi.

Google Analytics on tohutult võimas ja kuigi sisselogimist ja sellega koos aega veeta ei asenda, aitavad järgmised ressursid teid kiiremini kiirendama.

Sukelduge ja nautige.

1. Moz

Moz Analyticsi postitused

Moz on võib-olla peamine sissetulevate turunduste ja SEO tarkvara pakkuvate masside hari. Nende pühendumus meie harimisele on enneolematu. Nende ajaveebis tutvustab Kristi Hines teile Google Analyticsi väga üksikasjalikku installimisinstalli. Kristi selgitab, mis see on ja kuidas seda enda jaoks ära kasutada. See on koos asjakohaste piltidega, mis juhendavad teid Google Analyticsi kõigis aspektides alates jälgimisriistadest kuni veebipoe seadeteni koos teie WordPressi veebisaidiga. See on mõeldud algajale, kes ei tea Google Analyticsist midagi. See viib teid kasutajani täieliku algajani vaid mõne minutiga.

2. Google Analyticsi akadeemia

Analyticsi akadeemia ekraanipilt

Otse Google’i enda juurest juhendab Google Analytics Academy teid iseseisvate kursuste ja tundide seerias, kus saate õppida asjatundjatelt. Saate oma teadmisi proovile panna ja liituda õpikogukonnaga interaktiivses foorumis, kus saate oma kaaslastelt õppida. Mis oleks parem koht Google Analyticsi õppimiseks kui autorite endi käest? Nende kursused hõlmavad Google Tag Manageri aluseid, mobiilirakenduse analüüsi aluseid, e-kaubanduse analüütilisi andmeid: otsustest, Google Analyticsi platvormi põhimõtteid ja digitaalse analüüsi aluseid.

Kui tunnete, et olete õppinud kõik, mida saate, võtke osa nende sertifitseerimistestidest.

3. Google Analyticsi koolitus & Sertifitseerimine

Analyticsi koolituse ekraanipilt

Google astub Google Analyticsi koolituse ja sertifikaatidega sammu edasi. Siin pakutakse linke ülaltoodud Google Analyticsi akadeemiale, seadistuse kontroll-loendit, alustusjuhendit, abikeskust ja testimiskeskust. Lisaks seminaridele ja videotele, sealhulgas sissejuhatavad, kesk- ja edasijõudnutele mõeldud kursused, võite leida oma ala diplomeeritud koolitaja, kes õpiks isiklikult.

Samuti pakuvad nad oma YouTube’i kanalil linke neile, kes õpivad videotega kõige paremini.

4. Occam’s Razor koos Avinash Kaushikiga

Juhib Razor Analytics

Avinash Kaushik on tõenäoliselt Analyticsi parim kirjanik. Ta on Google Fellow, kuid ei propageeri kogu aeg Google’i tooteid. Ta teab, et seal on palju ettevõtte analüütikasüsteeme, mis ulatuvad kaugemale Google Analyticsist, seega vaatab ta kogu spektrit. Tema salajane kaste on võime võtta tohutuid monumentaalseid ideid ja neid lihtsalt destilleerida. Ta puudutab kõiki digitaalturunduse kanaleid, et analüüsida nende kõigi tõhusust ja suunata teid õiges suunas.

Parim osa tema kirjutamisel on see, et ta annab teile oma arvamuse ja ütleb teile, mida teha. Ta võib olla mõnel juhul neutraalne ja teistes kõrge hinnanguline. Kuid just seda on vaja alustada keskmisele vaatajaskonnale, selge suund plussidelt. Sageli veedan 1-2 tundi, et tema materjal imenduks. Õnneks postitab ta ainult umbes kord kuus, vastasel juhul poleks mul tõelist tööd võimalik saada!

Ülaltoodud tema ajaveebi juhend viib teid kelleltki, kellel pole Google Analyticsi teadmisi, kelleltki, kes valdab Google Analyticsit. Ta kirjeldab seda viiel lihtsal sammul: (1) nuputab teile optimaalse karjääritee, (2) võtab kasutusele kaks esimest veebianalüüsi tööriista, (3) omandab hariduse, (4) mängib pärismaailmas ja (5) ) leidke oma esimene analüüsitöö. Viienda sammuni jõudes olete selle blogipostitusega tegelenud 3–6 kuud. See pole midagi, mida õpite üleöö, sest seal on palju teavet, mida sisse võtta.

5. Analyticsi vestlus

Cutroni Analyticsi vestlus

Justin Cutroni on valdkonna juhtivate analüütiliste mõttejuhtide hulgas. Kuigi seda tema ajaveebi pole mõnda aega värskendatud, leidub ajatut kulda, mis teeb sellest endiselt ühe parima analüütika ajaveebi maailmas.

Analytics Talk on loonud kogu nende veebisaidi Google Analyticsi ümber. Nad pakuvad mitmeid informatiivseid ajaveebipostitusi, et mitte ainult õpetada teile Google Analyticsi, vaid ka hoida teid kursis kõige uuega. Et pakkuda teile nende pakutavate toodete kohta proovi, olid nende esimesed kolm ajaveebi postitust (selle kirjutamise ajal) (1) Google Analyticsi kohordi aruande mõistmine, 2) võrguühenduseta ja veebiandmete kasutamine Google Analyticsi uuesti turundamise juhtimiseks, ja (3) erinevate seadmete mõõtmise ja kasutajatunnuse mõistmine. Kõik need on ajaveebi postitused, mille eesmärk on hoida teid Google Analyticsi uudiste esirinnas.

6. KISSmeetrika

Kissmetrics ajaveeb

KISSmetrics on enesesertifitseeritud ajaveeb, mis käsitleb analüütikat, turundust ja testimist. Neil on suurepärane otsingumootor, mis pakub hulga ressursse kõigile, kes soovivad Google Analyticsit õppida. KISSmetrics pakub ka Analyticsi veebiseminare. Kui kunagi oleks üks ajaveeb, kes teaks midagi kõigest, mis on seotud Google Analyticsiga, oleks see see.

Siin on aga asi selles – mõnel ajal koolitab KISSmetrics teid Google Analyticsis, teisel ajal näitab see, kuidas nad erinevad ja on paremad kui Google Analytics. Ma ei usu, et nad peaksid ennast Google Analyticsi konkurendiks, kuid nad võivad oma tarkvara reklaamimiseks mõne Google Analyticsi funktsiooni alla viia. Usun, et neil on parimad kavatsused meeles, kuid seda peaksite meeles pidama.

Nagu kõigi asjade puhul, kontrollige enne oma saidil monumentaalsete muudatuste tegemist 1-2 muu allikaga nende öeldut.

7. SkilledUp

Skilledupi ekraanipilt

SkilledUp on veebisait, mis pakub mitmesugustel teemadel õppekursusi. Nad teavad, et Google Analytics võib olla segane ja võtab õppimiseks distsipliini. Niisiis, nad mitte ainult ei paku kursusi ise, vaid pakuvad linke ka teistele saitidele, mis pakuvad selliseid kursusi nagu Lynda.com. Need kursused pole tasuta. Kuid need on väga põhjalikud ja õpetavad teile kõike, mida peate Google Analyticsi kohta teadma.

8. Ben Bardoni e-raamat: Google Analyticsi algaja juhend

Ben Bardeni analüütiline juhend

Ben Barton tegi selle e-raamatuga suurepärase töö. See on PDF-vormingus ja väga hästi korraldatud. Kui soovite iseseisvalt liikuda kursusele off-line, on see viis seda teha. See on 21 lehekülge pikk ja selles on palju teavet, mis sisaldab kõike orientatsioonist liikluse allikateni kuni vaatajaskonna õppimiseni. On väga vähe muid võrguühenduseta juhendeid, mis on sama kasulikud kui see.

9. TakeFlyte’i juhend

TakeFlyte Analytics

TakeFlyte on loonud väga põhjaliku ja väga pika postituse, mis õpetab teile kõike, mida peate Google Analyticsi kohta teadma, alates konto seadistamisest kuni tulemuste maksimeerimiseni. Nad suunavad teid liikluse allikate ülevaate alt eesmärkide seadmisele. Nad ei jäta ühtegi kivi pööramata. Need lähevad lühidalt igaüks üle, kuid see ütleb teile kõike, mida peate ühe ajaveebi postituses teadma.

10. Portent Interactive’i analüütilised postitused

Portent Analyticsi juhendid

Ian Laurie on digitaalse turunduse maailmas üks naljakamaid kirjanikke. Ja tema meeskonnal on karbonaadid kui üks populaarsemaid internetiturundusagentuure. Seega võite oodata, et nende analüüsi ajaveebipostitused oleksid nii informatiivsed kui ka vahel naljakad. Meeskond võtab sõna digitaalse turunduse tippkonverentsidel, nii et teate, et nende postitused on tipptasemel.

Mulle meeldib Portenti ajaveeb ja juhendid – nad on sageli meisterlikud ja kirglikud. Kui soovite saada huvitavamat ja edasijõudnumat haridust, lisage nende sait oma lugemisloendisse.

Mõned vanaemad, kuid maiuspalad on need Installige videojuhend ja Põhistatistika videojuhend.

Mõni inimene õpib lihtsalt videote abil paremini. Portent mõistab seda, nii et nad lõid seal visuaalsetele õppijatele paar videot. Videod saavad lühema aja jooksul rohkem teavet panna – eeldades, et paigutate video teabe pausile panemiseks pausi.

Teine video, mis järgneb ülaltoodud installimisvideo juhendile. See läbib mõõdikud, mida nad nimetavad põhistatistikaks. Teabe kirjutamiseks on alati kasulik, kui paber ja pliiats on käepärased. Vaadake alguses kõik läbi ja siis jälgige, kuidas see uuesti üles kirjutab kõige olulisema teabe, mida peate teadma ja kuidas Google Analyticsi statistikat lugeda ja mõista..

11. Koozai Analyticsi postitused

Koozai Analyticsi postitused

Koozai on Ühendkuningriigis asuv digitaalse turunduse ettevõte, mille üks peamisi erialasid on analüüsiteenused. Nad on meeskonnaliikmeid päevast päeva kaevikutes maha lasknud, nii et nad pakuvad praktilisi teadmisi, mida saate täna kasutada.

Erinevalt teistest agentuuridest ajakohastavad nad oma ajaveebit eriti regulaarselt, eriti analüüsi poolel. Nad koostavad ka hulga juhendeid ja valgeid raamatuid, mis katavad digitaalse turunduse ja analüütika poole. Parimate analüütiliste värskenduste ja taktikate saamiseks lisage need oma voogu.

12. Armastab andmete ajaveeb

Armastab ajaveebi

Loves Data’i ajaveeb on minu jaoks uus avastus, kuid see on fantastiline analüütikutele pühendatud ajaveeb. See hõlmab ülipopulaarseid teemasid ja on algajasõbralik. Mulle meeldib see, kui ajaveebid ajavad lihtsalt jälitama ja vastavad kõige pakilisematele küsimustele ja probleemidele, millega me turunduse ja veebiprofessionaalidena silmitsi seisame.

Üks tüütumaid analüütikaprobleeme, millega blogi tegeleb kuidas rämpsposti Google Analyticsist eemaldada – probleem, mida enamik veebisaitide haldureid ei tunne, kuid see saastab analüütika liikluse statistikat. Blogi on olnud aastast 2008 ja Benjamin Mangold teab oma asju. Ta lõi isegi tasuta kursuse…

13. Armastab Data Analytics Essentialsi kursust

Armastab Google Analyticsi kursust

See Loves Data’i kursus Analytics Essentials on algajatele mõeldud vinge viis Google Analyticsiga tutvumiseks. Nii et Google’il on ilmselgelt oma väljaõpe, kuid mõnikord on parem saada kiirem tutvustus kolmanda osapoole professionaalilt, kes on ka kasutaja.

Uue vaatenurga omandamise kaudu saate teada kelleltki, kes tõenäoliselt läbib samu asju kui te ise ja pole nende Analyticsi meeskonna Google’i sisemusest. See tähendab, et nad oskavad tarkvara kasutada nagu tõeline praktik.

Kursus pole kohutavalt põhjalik – see võib olla hea asi. Ausalt öeldes on kursuse eesmärk õpetada teid põhitõdedele, kuid julgustada teid siis ostma mõnda keerukamat kursust. Mõlemal juhul, kui olete alles analüütika valdkonnas, on see hea koht alustamiseks.

14. Otsingumootori maa analüütilised postitused

SEL Analyticsi postitused

Google Analytics ja SEM (SEO + PPC) on tihedalt seotud. Otsingumootorimaa on kõigi SEO ja PPC uudiste peamiseks allikaks, nii et see analüütikale keskendunud postituste sari on suurepärane voog värskeimate uudiste saamiseks otsingu- ja analüütika maailmas.

Ehkki analüütilisi postitusi võib seal ilmneda vaid harva, on mõned ajatud postitused ja näpunäited, mille peaksite üle vaatama, kui te nendega tuttav pole. Suurepärane viis olla kursis uusimatega ning mõista ka SEM-i ja analüütika kattumist.

15. Google Analytics: Builtvisible’i eepiliste proportsioonide juhend

Ehitatav analüüsi juhend

Builtvisible on tehniliselt keskendunud digitaalse turunduse agentuur ja nad tõukavad tõesti tehnilise SEO ja analüütika ruumi piire. Olen nende töö suur fänn ja see eepiline juhend annab ülevaate Google Analyticsi põhitõdedest ning liigub seejärel kiiresti teemadeks ja strateegiateks platvormi täiustamiseks.

See postitus on üles ehitatud analüütikute vahekasutajatele, kes soovivad oma mängu üles näidata. Pärast selle juhendi lugemist saate palju targemaks ja digitaalse intelligentsuse tagamiseks peaksite selle ettevõtte ajaveebi vahekaarte hoidma.

16. Majandusanalüüsi postitused

Majandusanalüütika postitused

Majandusteadus on nagu digitaalturundusmaailma NPR – tark, ligipääsetav ja huvitav. Nad on keskendunud üsna korporatiivselt ning pakuvad üsna kalleid aruandeid ja koolitusi, kuid just see muudab nende ajaveebi postitused palju väärtuslikumaks – teate, et nad pakuvad kindlat sisu.

Nende analüüsi postitused ei keskendu ainult Google Analyticsile, vaid seal on olemas korralik hulk strateegiaid ja taktikaid, mida saab rakendada mis tahes analüüsiplatvormil. Ideaalne koht nii ettevõtte analüütika spetsialistidele kui ka pürgijatele.

17. Brian Clifton Analyticsi ajaveeb

Brian Clifton Analyticsi ajaveeb

Brian Clifton kirjutas raamatu Google Analyticsis – seega on ta väga usaldusväärne. Vaadake seda tema eluloost:

„Google’i esimese Euroopa veebianalüütika juhina (2005–8) ehitas Brian üleeuroopalise tootespetsialistide meeskonna. Tema töö pärandiks on Google Analyticsi individuaalse kvalifikatsiooni veebipõhine õppekeskus (GAIQ). ”

Kui otsite täiustatud taktikat ja sukelduksite Google Analyticsi sügavamale, järgige teda kindlasti. Tema ajaveebi ajakohastatakse pidevalt uute taktikate ja strateegiatega – tema postitused on sageli lühikesed ja armsad.

Lugege võimalikult palju tema postitusi ja kui olete kõik endast teada saanud, ostke tema raamat!

Google Analyticsi õppimine siin lisaks

Need on 17 suurepärast allikat Google Analyticsi ja üldise analüüsi teooria õppimiseks. Alustage neist ja lähete mitu nädalat järjest õppima küüliku auku (kui soovite).

Kas on veel mingeid allikaid, mida armastad? Kui jah, andke meile siin kommentaarides teada, millised on teie lemmikressursid, mida siin pole loetletud!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map