17 míst k učení se Google Analytics zdarma v roce 2020 (od začátečníků po profesionály)

Poznámka editora: Tento příspěvek byl aktualizován pro rok 2019. Změnili jsme některé starší weby, které již nejsou relevantní, a přidali jsme nové skvělé zdroje. Zde je váš analytický úspěch v roce 2019 a dále!


Google Analytics není vždy snadné se naučit.

Ve skutečnosti je to tak komplikované, že ho mnoho lidí ignoruje – velká chyba. Pokud trávíte obrovskou část svého dne – každý den – vylepšováním svých webových stránek a jejich optimalizací pro vyhledávače, návštěvníky a prodej, nemá smysl dávat najevo, že za svou babku získáte co největší třesk? Jak analyzujete, co děláte?

Problém s Google Analytics je v tom, že je to jako učit se nový sport, jako je surfování – když se poprvé postavíte na surfovací prkno, jste jako „hurá, můžu surfovat hned!“ ale pak si uvědomíte, že překonání základů jízdy na divoké vodě je strmá křivka učení. Je velmi snadné se přihlásit do Google Analytics a zjistit, jaký byl váš provoz za posledních 30 dní. Je mnohem obtížnější zjistit, jak analyzovat je geo, zdroj provozu, kategorie stránky atd.

Google Analytics je nesmírně výkonný a přestože neexistuje žádná náhrada za přihlášení a trávení času s ním, následující zdroje vám pomohou rychleji zrychlit.

Ponořte se a bavte se.

1. Moz

Příspěvky Moz Analytics

Moz je snad předním pedagogem mas na příchozím marketingu a SEO, který také prodává software. Jejich odhodlání vzdělávat nás je bezprecedentní. Na svém blogu vás Kristi Hines provede velmi podrobnou instalací instalace Google Analytics. Kristi vysvětluje, co to je a jak jej využít ve svůj prospěch. Je doplněna relevantními obrázky, které vás provedou všemi aspekty Google Analytics, od nástrojů pro sledování až po nastavení internetového obchodu s vaším webem WordPress. Je určen pro začátečníky, kteří o Google Analytics nic nevědí. Za pouhých pár minut se dostanete k úplnému nováčkovi k výkonnému uživateli.

2. Akademie Google Analytics

Screenshot akademie Analytics

Přímo od společnosti Google vás akademie Google Analytics Academy provede řadou kurzů a lekcí, na nichž se učíte od odborníků. Svoje znalosti si můžete vyzkoušet a připojit se k učící se komunitě na interaktivním fóru, kde se můžete učit od kolegů. Jaké lepší místo se učit Google Analytics než od samotných autorů? Mezi jejich kurzy patří Základy Správce značek Google, Základy analýzy mobilních aplikací, Analýza elektronického obchodování: od dat po rozhodnutí, principy platformy Google Analytics a Základy digitální analýzy.

Poté, co máte pocit, že jste se naučili vše, co můžete – udělejte jeden z jejich certifikačních testů.

3. Školení Google Analytics & Osvědčení

Screenshot školení Analytics

Společnost Google se o školení a certifikace Google Analytics postará o krok dále. Zde poskytují odkazy na akademii Google Analytics, kterou vidíte výše, kontrolní seznam nastavení, průvodce pro začátek, centrum nápovědy a testovací centrum. S přidáním seminářů a videí, včetně úvodních, středně pokročilých a pokročilých kurzů, můžete najít certifikovaného trenéra ve vaší oblasti, kde se budete učit osobně.

Nabízejí také odkazy na svém kanálu YouTube pro ty, kteří se u videí nejlépe učí.

4. Razcam společnosti Occam s Avinash Kaushik

Occams Razor Analytics

Avinash Kaushik je pravděpodobně tím nejlepším spisovatelem Analytics. Je členem společnosti Google, ale produkty Google neustále propaguje. Ví, že existuje spousta podnikových analytických systémů, které přesahují rámec Google Analytics, takže se dívá na celé spektrum. Jeho tajná omáčka je jeho schopnost přijímat obrovské, monumentální myšlenky a jednoduše je destilovat. Dotýká se všech kanálů digitálního marketingu, aby analyzoval účinnost všech z nich a nasměroval vás správným směrem.

Nejlepší část jeho psaní je, že vám dá svůj názor a řekne vám, co máte dělat. V některých případech může být neutrální a v jiných vysoce hodnocený. Ale to je to, co začínající středně pokročilé publikum potřebují, jasný směr od profesionálů. Často trávím 1-2 hodiny vstřebáváním jeho materiálu. Naštěstí zasílá příspěvky pouze jednou za měsíc, jinak bych nemohl udělat žádnou skutečnou práci!

Výše uvedený průvodce na jeho blogu vás zavede od někoho, kdo nemá znalosti o Google Analytics, až po někoho, kdo má znalosti v Google Analytics. Vymezuje ho v pěti jednoduchých krocích: (1) vymyslí pro vás optimální kariérní postup, (2) vezměte si první dva nástroje pro webovou analýzu, (3) získejte vzdělání, (4) hrajte ve skutečném světě a (5) ) najděte svou první analytickou práci. Než se dostanete na pátý krok, budete tento blogový příspěvek řešit po dobu 3 až 6 měsíců. Není to něco, co se naučíte přes noc, protože je zde spousta informací, které je třeba vzít.

5. Diskuse Analytics

Cutroni Analytics Diskuse

Justin Cutroni patří mezi přední analytické představitele v oboru. Ačkoli tento jeho blog nebyl zatím aktualizován, existuje nadčasové zlato, díky němuž je stále jedním z nejlepších analytických blogů na světě.

Analytics Talk vytvořil celý svůj web kolem Google Analytics. Nabízejí několik informačních blogových příspěvků, které vás nejen informují o Google Analytics, ale také vás informují o všem, co je nového. Abychom vám mohli ukázat, co nabízejí, jejich první tři příspěvky na blogu (v době psaní tohoto článku) byly (1) Porozumění přehledu kohort Google Analytics, (2) Využití off-line a online dat k remarketingu Google Analytics, a (3) Porozumění měření napříč zařízeními a ID uživatele. To vše jsou blogové příspěvky, které vás upozorní na to, co je nového s Google Analytics.

6. KISSmetrics

Kissmetrics blog

KISSmetrics je self-certifikovaný blog o analytice, marketingu a testování. Mají vynikající vyhledávač, který přináší spoustu zdrojů pro každého, kdo se chce naučit Google Analytics. KISSmetrics také nabízí webové semináře Analytics. Pokud by někdy existoval jeden blog, který by věděl něco o všem, co souvisí s Google Analytics, byl by to tenhle.

Tady je ale věc – někdy vás KISSmetrics vzdělává ve službě Google Analytics, jindy ukazují, jak se liší a je lepší než Google Analytics. Nemyslím si, že by se považovali za konkurenty Google Analytics, ale mohou propagovat vlastní software, ale mohou některé funkce Google Analytics bagatelizovat. Věřím, že mají na mysli ty nejlepší záměry, ale na to byste si měli pamatovat.

Stejně jako u čehokoliv jiného, ​​ověřte, co říkají, s 1-2 dalšími zdroji, než na svém webu provedete monumentální změny.

7. SkilledUp

Skilledup Screenshot

SkilledUp je web, který nabízí vzdělávací kurzy v široké škále témat. Vědí, že Google Analytics může být matoucí a naučit se nějakou disciplínu. Nejenže nabízejí kurzy sami, ale poskytují odkazy na další weby, které nabízejí kurzy, jako je Lynda.com. Tyto kurzy nejsou zdarma. Jsou však velmi důkladní a naučí vás vše, co potřebujete vědět o Google Analytics.

8. Elektronická kniha Ben Bardona: Průvodce začátečníky ke službě Google Analytics

Ben Barden Analytics Guide

Ben Barton odvedl s touto elektronickou knihou skvělou práci. Je ve formátu PDF a je velmi dobře organizovaný. Pokud si přejete absolvovat kurz s vlastním tempem off-line, je to způsob, jak to udělat. Je dlouhý 21 stran a obsahuje informace se vším od orientace po zdroje provozu až po učení publika. Existuje jen velmi málo dalších off-line průvodců, které jsou stejně užitečné jako tento.

9. Průvodce TakeFlyte

TakeFlyte Analytics

TakeFlyte vytvořil velmi důkladný a velmi zdlouhavý příspěvek, který vás naučí vše, co potřebujete vědět o Google Analytics, od nastavení účtu až po maximalizaci výsledků. Z přehledu zdrojů provozu vás zavedou k tomu, jak stanovit cíle. Nezanechávají žádný kámen bez kamenů. Krátce prochází každým z nich, ale řekne vám vše, co potřebujete vědět v jediném blogovém příspěvku.

10. Příspěvky analytiků Portent Interactive

Příručky Portent Analytics

Ian Laurie je jedním z nejzábavnějších spisovatelů ve světě digitálního marketingu. A jeho tým má kotlety jako jednu z nejlepších agentur internetového marketingu. Můžete tedy očekávat, že jejich analytické blogové příspěvky budou informativní a někdy i zábavné. Tým hovoří na vrcholných konferencích o digitálním marketingu, takže víte, že jejich příspěvky jsou prvotřídní.

Miluji Portentův blog a průvodce – často jsou nadšeni a vášniví. Pokud chcete získat nějaké vzdělání zajímavějším a pokročilejším způsobem, přidejte jejich stránky do svého seznamu čtení.

Některé oldies, ale dobroty jsou Nainstalujte Průvodce videem a Průvodce základní statistikou videa.

Někteří lidé se s videi prostě naučí lépe. Portent to chápe, takže vytvořili několik videí pro ty, kteří se vizuálně učili venku. Videa mají schopnost vložit další informace v kratším období – očekávejte, že při nahrávání informací video pozastavíte.

Druhé video podle výše uvedeného průvodce instalací videa. Tento prochází metrikami, které nazývají základní statistiky. Vždy je užitečné mít po ruce papír a pero, abyste mohli zapisovat informace. Nejprve sledujte celou cestu a poté ji sledujte znovu a zapisujte nejdůležitější informace, které potřebujete vědět a jak číst a porozumět statistikám Google Analytics..

11. Koozai Analytics – příspěvky

Koozai Analytics - příspěvky

Koozai je britská společnost pro digitální marketing, jejíž analytické služby patří mezi jejich hlavní speciality. Mají členy týmu dole v zákopech den-ven a den-ven, takže poskytují praktické znalosti, které můžete použít dnes.

Na rozdíl od jiných agentur udržují svůj blog pravidelně aktualizovaný, zejména na analytické straně. Produkují také spoustu průvodců a bílých knih, které se týkají digitálního marketingu a analytiky. Přidejte je do svého zdroje a získejte nejlepší analytické aktualizace a taktiky.

12. Blog Loves Data

Miluje datový blog

Blog Loves Data je z mé strany nový objev, ale je to úžasný blog věnovaný analytice. Pokrývá super populární témata a je přátelský pro začátečníky. Líbí se mi, když se blogy jen omezují na pronásledování a zodpovídají nejdůležitější otázky a problémy, kterým čelíme jako odborníci na marketing a web.

Jeden z nejvíce nepříjemných analytických problémů, se kterými se blog zabývá jak odstranit spam ze služby Google Analytics – problém, který většina správců webových stránek neuznává, ale znečišťuje analytické statistiky provozu. Blog existuje zhruba od roku 2008 a Benjamin Mangold zná jeho věci. Vytvořil dokonce bezplatný kurz…

13. Loves Data Analytics Essentials Course

Loves Data Google Analytics Course

Tento kurz Analytics Essentials od Loves Data je skvělý způsob, jak se seznámit s Google Analytics pro začátečníky. Google tedy má samozřejmě své vlastní školení, ale někdy je lepší získat rychlejší úvod od profesionála třetí strany, který je také uživatelem.

Získáním jiného úhlu pohledu se dozvíte od někoho, kdo s největší pravděpodobností projde stejnými věcmi, jaké jste a nepocházejí zevnitř Google v týmu Analytics. To znamená, že vědí, jak používat software jako skutečný praktik.

Kurz není strašně komplexní – což může být dobrá věc. Abychom byli spravedliví, cílem kurzu je naučit vás základům, ale pak vás vyzvat, abyste si zakoupili jeden z pokročilejších kurzů. V každém případě, pokud jste v analytice nováčkem, je to skvělé místo, kde začít.

14. Příspěvky ve službě Analytics Engine Land

SEL Analytics Příspěvky

Google Analytics a SEM (SEO + PPC) jsou pevně propojeny. Search Engine Land je prvotřídním zdrojem všech zpráv SEO a PPC, takže tato řada příspěvků zaměřených na analytiku je skvělým zdrojem pro získání nejnovějších zpráv ve světě vyhledávání a analýzy.

Ačkoli se analytické příspěvky mohou objevovat jen sporadicky, existuje několik nadčasových příspěvků a tipů, které byste si měli prohlédnout, pokud s nimi nejste obeznámeni. Skvělý způsob, jak udržet krok s nejnovějšími a také pochopit překrývání SEM a analytiky.

15. Google Analytics: Průvodce epickými proporcemi z Builtvisible

Builtvisible analytics guide

Builtvisible je technicky zaměřená agentura pro digitální marketing a skutečně posouvá limity v oblasti technického SEO a analytiky. Jsem velkým fanouškem jejich práce a tento epický průvodce shrnuje základy Google Analytics a poté rychle postupuje do témat a strategií pro vylepšení platformy..

Tento příspěvek je vytvořen z analytických uživatelů, kteří chtějí svou hru vylepšit. Po přečtení této příručky budete mnohem chytřejší a měli byste mít na tomto firemním blogu přehled o další digitální inteligenci.

16. Příspěvky analytické analytiky

Econsultancy analytics posts

Econsultancy je jako NPR digitálního marketingového světa – inteligentní, přístupný a zajímavý. Jsou poměrně zaměřené na firmy a nabízejí poměrně drahé zprávy a školení, ale to je důvod, proč jsou jejich blogové příspěvky mnohem cennější – víte, že vytvářejí solidní obsah.

Jejich analytické příspěvky se nezaměřují pouze na Google Analytics, ale existuje zde slušné množství strategií a taktik, které se mohou vztahovat na jakoukoli analytickou platformu. Ideální místo pro profesionály podnikové analýzy i pro uchazeče.

17. Brian Clifton Analytics Blog

Brian Clifton Analytics blog

Brian Clifton napsal knihu o Google Analytics – je tedy velmi důvěryhodný. Podívejte se na to z jeho bio:

„Jako první vedoucí společnosti Google pro webové analýzy pro Evropu (2005–2008) vytvořil Brian panevropský tým produktových specialistů. Dědictví jeho práce je online výukové centrum pro individuální kvalifikaci Google Analytics (GAIQ). “

Pokud hledáte pokročilou taktiku a hlubší ponor do Google Analytics, určitě ho sledujte. Jeho blog je neustále aktualizován novými taktikami a strategiemi – a jeho příspěvky jsou často krátké a sladké.

Přečtěte si co nejvíce jeho příspěvků a poté, co jste se naučili vše, co můžete, koupte jeho knihu!

Učíme se Google Analytics za tímto účelem

Těchto 17 vynikajících zdrojů se naučí Google Analytics a obecná analytická teorie. Začněte s těmito a budete jít dolů králičí díru učení na týdny po sobě (pokud chcete.)

Existují nějaké další zdroje, které máte rádi? Pokud ano, dejte nám vědět v komentářích, jaké jsou vaše oblíbené zdroje, které zde nejsou uvedeny!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map