17 bezplatných miest na používanie nástroja Google Analytics v roku 2020 (od začiatočníkov po profesionálov)

Poznámka editora: Tento príspevok bol aktualizovaný na rok 2019. Vymenili sme niektoré staršie stránky, ktoré už nie sú relevantné, a pridali sme nové skvelé zdroje. Tu je váš analytický úspech v roku 2019 a neskôr!


Google Analytics nie je vždy ľahké sa naučiť.

V skutočnosti je to také zložité, že ho mnohí ľudia ignorujú – veľká chyba. Ak trávite obrovskú časť svojho dňa – každý deň – vylepšovaním svojho webu a jeho optimalizáciou pre vyhľadávače, návštevníkov a predaj, nemá zmysel zaistiť, aby ste za svoju dolár dostali čo najviac peňazí? Ako analyzujete, čo robíte?

Problém s Google Analytics je v tom, že je to ako naučiť sa nový šport, napríklad surfovanie – keď sa prvýkrát postavíte na surf, ste ako „hurá, môžem teraz surfovať!“ ale potom si uvedomíte, že dostať sa za hranice jazdenia na divokej vode je strmá krivka učenia. Je veľmi jednoduché prihlásiť sa do služby Google Analytics a zistiť, aká bola vaša návštevnosť za posledných 30 dní. Je oveľa ťažšie zistiť, ako sa analyzuje podľa geografie, zdroja návštevnosti, kategórie stránok atď.

Google Analytics je nesmierne výkonný. Aj keď neexistuje žiadna náhrada za prihlásenie a trávenie času s ním, nasledujúce zdroje vám pomôžu rýchlejšie pracovať rýchlejšie.

Ponorte sa a bavte sa.

1. Moz

Príspevky Moz Analytics

Moz je možno popredným pedagógom masového marketingu a SEO, ktorý tiež predáva softvér. Ich odhodlanie vzdelávať nás nemá obdoby. Kristi Hines vás na svojom blogu prevedie veľmi podrobnou inštaláciou nastavení služby Google Analytics. Kristi vysvetľuje, čo to je a ako ho využiť vo svoj prospech. Je doplnená relevantnými obrázkami, ktoré vás prevedú všetkými aspektmi služby Google Analytics, od nástrojov na sledovanie až po nastavenie internetového obchodu na vašom webe WordPress. Je určený pre začiatočníkov, ktorí nič nevedia o službe Google Analytics. Za pár minút sa dostanete k úplnému nováčikovi k výkonnému používateľovi.

2. Akadémia Google Analytics

Screenshot akadémie Analytics

Akadémia Google Analytics priamo od spoločnosti Google vás prevedie celým radom kurzov a lekcií, na ktorých sa dozviete od odborníkov. Svoje vedomosti si môžete otestovať a pripojiť sa k vzdelávacej komunite na interaktívnom fóre, kde sa môžete učiť od svojich kolegov. Aké lepšie miesto na naučenie sa služby Google Analytics ako od samotných autorov? Medzi ich kurzy patria Základy Správcu značiek Google, Základy analýzy mobilných aplikácií, Analýza elektronického obchodu: od údajov po rozhodnutia, princípy platformy Google Analytics a Základy digitálnej analýzy..

Po tom, čo máte pocit, že ste sa naučili všetko, čo môžete – urobte jeden z ich certifikačných testov.

3. Školenie Google Analytics & osvedčenie

Screenshot na školenie Analytics

Spoločnosť Google to urobila o krok ďalej školeniami a certifikáciami Google Analytics. Tu poskytujú odkazy na akadémiu Google Analytics, ktorú vidíte vyššie, kontrolný zoznam nastavení, príručku na začiatku, centrum pomoci a testovacie centrum. Po pridaní seminárov a videí vrátane úvodných, stredných a pokročilých kurzov môžete nájsť certifikovaného trénera vo svojej oblasti, ktorý by sa osobne učil..

Poskytujú tiež odkazy na svojom kanáli YouTube pre tých, ktorí sa s videami učia najlepšie.

4. Holiaci strojček spoločnosti Occam s Avinash Kaushik

Zaznamenáva Razor Analytics

Avinash Kaushik je pravdepodobne tým najlepším spisovateľom služby Analytics. Je členom spoločnosti Google, ale produkty spoločnosti Google neustále propaguje. Vie, že existuje veľa podnikových analytických systémov, ktoré presahujú rámec služby Google Analytics, takže sa pozerá na celé spektrum. Jeho tajnou omáčkou je schopnosť prijímať obrovské, monumentálne nápady a jednoducho ich destilovať. Dotýka sa všetkých kanálov digitálneho marketingu, aby analyzoval efektívnosť všetkých z nich a nasmeroval vás správnym smerom.

Najlepšie na jeho písaní je, že vám dá svoj názor a povie vám, čo máte robiť. V niektorých prípadoch môže byť neutrálny a v iných vysoko hodnotený. Ale to je to, čo začínajú stredne pokročilí diváci potrebovať, jasný smer od profesionálov. Často trávim 1-2 hodiny vstrebávaním jeho materiálu. Našťastie posiela príspevky iba raz mesačne, inak by som nemohol vykonať žiadnu skutočnú prácu!

Príručka k vyššie uvedenému blogu vás prevedie od niekoho, kto nemá znalosti o službe Google Analytics, až po niekoho, kto má dobré znalosti o službe Google Analytics. Vymedzuje ju v piatich jednoduchých krokoch: (1) zistí optimálnu kariérnu cestu pre vás, (2) vezme prvé dva nástroje na webovú analýzu, (3) získa vzdelanie, (4) bude hrať v reálnom svete a (5) ) nájsť svoju prvú analytickú prácu. V čase, keď sa dostanete na piaty krok, budete tento blogový príspevok rokovať 3 až 6 mesiacov. Nie je to niečo, čo by ste sa naučili cez noc, pretože je tu veľa informácií, ktoré je potrebné prijať.

5. Hovor Analytics

Cutroni Analytics Diskusia

Justin Cutroni patrí k popredným analytickým lídrom v tejto oblasti. Aj keď tento jeho blog sa už nejakú dobu neaktualizoval, existuje nadčasové zlato, vďaka ktorému je stále jedným z najlepších analytických blogov na svete..

Nástroj Analytics Talk vytvoril celý svoj web okolo nástroja Google Analytics. Poskytujú niekoľko informatívnych blogových príspevkov, ktoré vás nielen informujú o službe Google Analytics, ale tiež vás informujú o novinkách. Aby sme vám poskytli ukážku toho, čo ponúkajú, ich prvé tri príspevky v blogu (v čase písania tohto článku) boli (1) Porozumenie prehľadu kohorty Google Analytics, (2) využitie off-line a online údajov na podporu remarketingu Google Analytics, a (3) Pochopenie merania viacerých zariadení a ID používateľa. To všetko sú blogové príspevky, ktorých cieľom je udržať si v čele noviniek v službe Google Analytics.

6. KISSmetrics

Kissmetrics blog

KISSmetrics je blog s vlastným osvedčením o analytike, marketingu a testovaní. Majú vynikajúci vyhľadávací nástroj, ktorý prináša množstvo zdrojov pre každého, kto sa chce naučiť Google Analytics. KISSmetrics ponúka aj webové semináre Analytics. Ak by niekedy existoval jeden blog, ktorý by vedel o všetkom, čo súvisí so službou Google Analytics, bol by tento.

Toto je však niečo – niekedy vás spoločnosť KISSmetrics vychováva v službe Google Analytics, inokedy ukazuje, ako sa líšia a sú lepšie ako služba Google Analytics. Nemyslím si, že by sa považovali za konkurentov služby Google Analytics, ale kvôli propagácii vlastného softvéru by mohli oslabiť niektoré funkcie služby Google Analytics. Verím, že majú na mysli tie najlepšie úmysly, ale na to by ste mali pamätať.

Rovnako ako v prípade čokoľvek iného, ​​overte, čo hovoria, s 1 až 2 ďalšími zdrojmi, a to ešte pred tým, ako na svojom webe urobíte obrovské zmeny.

7. SkilledUp

Skilledup Screenshot

SkilledUp je webová stránka, ktorá ponúka vzdelávacie kurzy v širokej škále tém. Vedia, že služba Google Analytics môže byť mätúca a naučiť sa nejakú disciplínu. Nielenže ponúkajú kurzy sami, ale poskytujú aj odkazy na iné stránky, ktoré ponúkajú kurzy, napríklad Lynda.com. Tieto kurzy nie sú bezplatné. Sú však veľmi dôkladní a naučia vás všetko, čo potrebujete vedieť o službe Google Analytics.

8. Elektronická kniha Ben Bardona: Príručka pre začiatočníkov k službe Google Analytics

Sprievodca analýzou Ben Barden

Ben Barton odviedol skvelú prácu s touto elektronickou knihou. Je vo formáte PDF a je veľmi dobre zorganizovaný. Ak chcete absolvovať off-line kurz so samostatným tempom, je to spôsob, ako to urobiť. Je dlhá 21 strán a obsahuje informácie so všetkým, od orientácie po zdroje premávky až po učenie publika. Existuje iba veľmi málo ďalších sprievodcov offline, ktorí sú rovnako užitoční ako tento.

9. Sprievodca TakeFlyte

TakeFlyte Analytics

TakeFlyte vytvoril veľmi dôkladný a veľmi zdĺhavý príspevok, ktorý vás naučí všetko, čo potrebujete vedieť o Google Analytics, od nastavenia účtu až po maximalizáciu výsledkov. Z prehľadu zdrojov premávky vás prevedú nastavením cieľov. Nezanechávajú žiadny kameň bez kameňa. Krátko ich prechádzajú, ale v jednom blogovom príspevku vám povedia všetko, čo potrebujete vedieť.

10. Príspevky Analytics od spoločnosti Portent Interactive

Sprievodcovia analýzou Analytics

Ian Laurie je jedným z najzábavnejších spisovateľov vo svete digitálneho marketingu. A jeho tím má kotlety ako jedna z najlepších agentúr internetového marketingu. Môžete teda očakávať, že ich príspevky v analytických blogoch budú informatívne a niekedy aj zábavné. Tím hovorí na špičkových digitálnych marketingových konferenciách, takže viete, že ich príspevky sú špičkové.

Mám rád Portentov blog a sprievodcov – často sú nadšení a zanietení. Ak chcete získať vzdelanie zaujímavejšie a pokročilejšie, pridajte ich stránku do svojho zoznamu čitateľov.

Niektorí starci, ale dobroty, sú Nainštalujte Sprievodcu videom a Sprievodca základnou štatistikou videa.

Niektorí ľudia sa vďaka videám len učia lepšie. Portent to chápe, a preto pre tých, ktorí sa učili vizuálmi, vytvorili pár videí. Videá dokážu vložiť ďalšie informácie v kratšom období – pri zadávaní informácií očakávajte pozastavenie videa.

Druhé video podľa vyššie uvedeného sprievodcu inštaláciou videa. Tento prechádza metrikami, ktoré nazývajú základné štatistiky. Vždy je užitočné mať po ruke papier a pero na zapisovanie informácií. Najskôr sa pozerajte na celú cestu a potom si znova pozerajte najdôležitejšie informácie, ktoré potrebujete vedieť a ako čítať a porozumieť štatistikám služby Google Analytics..

11. Koozai Analytics – príspevky

Koozai Analytics - príspevky

Koozai je britská digitálna marketingová spoločnosť s analytickými službami ako jednou z ich hlavných špecialít. Majú členov tímu dole v zákopoch deň-in a deň-out, takže poskytujú praktické znalosti, ktoré môžete použiť dnes.

Na rozdiel od iných agentúr udržujú svoj blog pravidelne aktualizovaný, najmä na analytickej strane. Vyrábajú tiež veľa sprievodcov a bielych kníh, ktoré sa týkajú digitálneho marketingu a analytiky. Pridajte ich do svojho informačného kanála a získajte najlepšie analytické aktualizácie a taktiku.

12. Blog Loves Data

Miluje dátový blog

Blog Loves Data je z mojej strany nový objav, ale je to úžasný blog venovaný analytike. Zahŕňa veľmi obľúbené témy a je priateľský pre začiatočníkov. Páči sa mi, keď sa blogy jednoducho obmedzujú na prenasledovanie a odpovedajú na najnaliehavejšie otázky a problémy, ktorým čelíme ako odborníci na marketing a web.

Jedným z najviac nepríjemných problémov s analýzou, s ktorými sa blog zaoberá ako odstrániť spam zo služby Google Analytics – problém, ktorý väčšina správcov webových stránok nepozná, ale znečisťuje štatistické údaje o analýze návštevnosti. Tento blog existuje už od roku 2008 a Benjamin Mangold pozná jeho obsah. Vytvoril dokonca bezplatný kurz …

13. Miluje Data Essentials Course

Kurz miluje údaje Google Analytics

Tento kurz Analytics Essentials od Loves Data je úžasný spôsob, ako sa zoznámiť so službou Google Analytics pre začiatočníkov. Google teda má samozrejme svoje vlastné školenie, ale niekedy je lepšie získať rýchlejší úvod od profesionála tretej strany, ktorý je tiež používateľom.

Získaním ďalšej perspektívy sa dozviete od niekoho, kto s najväčšou pravdepodobnosťou prechádza rovnakými vecami, aké ste a nie sú od spoločnosti Google v jej tíme Analytics. To znamená, že vedia, ako používať softvér ako skutočný odborník.

Kurz nie je strašne komplexný – čo môže byť dobrá vec. Cieľom kurzu je, aby ste boli spravodliví, poučili vás o základoch, ale potom vás povzbudili, aby ste si zakúpili jeden z pokročilejších kurzov. Či tak alebo onak, ak ste novým analytikom, je to skvelé miesto, kde začať.

14. Príspevky Analytics do vyhľadávacieho nástroja Analytics

SEL Príspevky Analytics

Google Analytics a SEM (SEO + PPC) sú pevne prepojené. Search Engine Land je prvotriednym zdrojom všetkých správ SEO a PPC, takže táto séria príspevkov zameraných na analytiku je skvelým zdrojom informácií o najnovších správach vo svete vyhľadávania a analytiky.

Aj keď sa tu môžu analytické príspevky zobrazovať iba sporadicky, existuje niekoľko nadčasových príspevkov a tipov, ktoré by ste si mali preštudovať, ak s nimi nie ste oboznámení. Skvelý spôsob, ako udržiavať krok s najnovšími a tiež pochopiť prekrývanie SEM a analytiky.

15. Google Analytics: Sprievodca epickými pomermi z Builtvisible

Builtvisible analytics guide

Builtvisible je technicky zameraná agentúra pre digitálny marketing a skutočne posúva hranice technického priestoru SEO a analytiky. Som veľkým fanúšikom ich práce a tento epický sprievodca hodnotí základy služby Google Analytics a potom rýchlo napreduje do tém a stratégií na zlepšenie platformy..

Tento príspevok je vytvorený zo sprostredkovateľských analytických používateľov, ktorí chcú vylepšiť svoju hru. Po prečítaní tejto príručky budete oveľa múdrejší a mali by ste si na tomto firemnom blogu ponechať karty, aby ste získali viac digitálnej inteligencie.

16. Príspevky na analytickú analýzu v oblasti poradenstva

Príspevky analytickej analytiky

Econsultancy je ako NPR digitálneho marketingového sveta – inteligentný, prístupný a zaujímavý. Zameriavajú sa skôr na spoločnosti a ponúkajú pomerne drahé správy a školenia, ale to je dôvod, prečo sú ich príspevky v blogoch oveľa cennejšie – viete, že vytvárajú solídny obsah..

Ich analytické príspevky sa nezameriavajú iba na Google Analytics, ale existuje tu slušné množstvo stratégií a taktík, ktoré sa môžu vzťahovať na akúkoľvek analytickú platformu. Ideálne miesto pre profesionálov a azylantov podnikovej analýzy.

17. Brian Clifton Analytics Blog

Brian Clifton Analytics blog

Brian Clifton napísal knihu o službe Google Analytics – je preto veľmi dôveryhodný. Vyskúšajte to z jeho životopisu:

„Ako prvý vedúci spoločnosti Google pre webové analýzy v Európe (2005 – 2008) spoločnosť Brian vybudovala paneurópsky tím špecialistov na produkty. Dedičstvom jeho práce je online vzdelávacie centrum pre individuálnu kvalifikáciu Google Analytics (GAIQ). “

Ak hľadáte pokročilú taktiku a hlbší ponor do služby Google Analytics, určite ho nasledujte. Jeho blog je neustále aktualizovaný novými taktikami a stratégiami – a jeho príspevky sú často krátke a milé.

Prečítajte si čo najviac jeho príspevkov a potom, keď ste sa naučili všetko, čo môžete, kúpte si jeho knihu!

Naučte sa Google Analytics tu

Toto je 17 vynikajúcich zdrojov na osvojenie si služby Google Analytics a všeobecnej teórie analýzy. Začnite s nimi a pôjdete po králičej diere učenia sa celé týždne (ak chcete).

Existujú nejaké ďalšie zdroje, ktoré máte radi? Ak áno, dajte nám vedieť v komentároch, aké sú vaše obľúbené zdroje, ktoré tu nie sú uvedené!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map