Backorder domén: Ultimate Guide to Best Backorder Services

Backorder domén: Ultimate Guide to Best Backorder Services

Backorder domén: Ultimate Guide to Best Backorder Services

Práve ste mysleli na dokonalé doménové meno.


Je to chytľavé, geniálne a presne to, čo vaše podnikanie potrebuje.

Ale je to vzaté. Vaše srdce klesá. Trochu sa smutno a nevieš, čo robiť. Navštívte stránku a uvidíte, že sa nevyužíva, čo ju ešte zhoršuje. Doménu by ste mali využívať dobre!

Musí sa báť, existuje riešenie. Aj keď to nie je rýchle alebo lacné, odpoveďou na váš problém môže byť služba na objednávku domény.

Čo je to doménové poradie?

Poradie domén je služba, ktorá pomáha niekomu pokusiť sa získať doménové meno, hneď ako bude k dispozícii na registráciu. Prostredníctvom registračných serverov webových domén, ako je GoDaddy.com, by použitie služby backorder domény mohlo zahŕňať členstvo v sledovaní domény, členstvo s aukciami domén prostredníctvom samotného webu (tj GoDaddy.com), určitý objem kreditu na prvé aukčné ponuky pre doménu. a najmenej jeden rok registrácie doménového mena.

Prehranie domény sa odporúča tým, ktorí skutočne chcú konkrétne doménové meno a sú si úplne istí, že je to doménové meno pre nich. Zmena poradia domény umožňuje niekomu sledovať stav názvu domény (ďalšie informácie o rôznych typoch stavov pre názov domény a o tom, ako sa menia, budú uvedené ďalej v tejto príručke). Zmena poradia domény tiež znamená, že osobe, ktorá zadala poradie domén, sa zobrazí upozornenie, keď sa má začať aukcia názvu domény..

Čo to znamená zmeniť poradie domény?

Zmena poradia domény znamená umiestnenie ponuky na názov domény, ktorý chcete pre svoj web, ale už je vo vlastníctve niekoho iného. Za toto doménové meno podáte ponuku v nádeji, že súčasný vlastník neobnoví svoju registráciu a vlastníctvo a že čoskoro bude k dispozícii na drapáky a že ho budete mať.

Zmena poradia domény znamená, že skutočne chcete názov domény. Aj keď je vo vlastníctve niekoho iného, ​​viete, že je to ideálny názov domény pre vás a vaše webové stránky. Zadanie objednávky znamená, že budete vedieť, kedy názov domény prechádza procesom vypršania platnosti a možného obnovenia a kedy bude oficiálne k dispozícii na registráciu pod novým vlastníkom. Zadanie poradia v doméne znamená, že ste jedným z prvých, ktorí vedeli, kedy sa požadované doménové meno stane zadarmo na odber. Zmena poradia domény tiež znamená, že na ňu môžete začať umiestňovať ponuky, keď bude k dispozícii, a je na dražbe na webových stránkach mnohých registrátorov doménových mien, čím sa zvyšuje šanca na úspešné získanie názvu domény..

Životný cyklus doménového mena

Predtým, ako prejdeme k šťavnatým častiam tohto príspevku, je dôležité porozumieť tomu, ako funguje životný cyklus názvu domény.

Životný cyklus názvu domény

Životný cyklus názvu domény Zdroj obrázka: DomainSherpa

Služby týkajúce sa poradia domén

Mnoho registrátorských domén domén má služby backorder domén, ktoré používateľom uľahčujú sledovanie stavu doménových mien a zadávania cenových ponúk, keď vyprší ich platnosť a sú k dispozícii na dražbu. Mnoho registrátorských domén domén, napríklad GoDaddy.com, ponúka výhody pre svoje služby backorder domén, napríklad jeden rok členstva v GoDaddy Aukciách a kredit 10 dolárov na prvú aukčnú ponuku používateľa. Mnohé služby zahŕňajú aj zásadu „žiadna liečba, žiadna platba“, personalizované výstrahy pre určité názvy domén alebo relevantné kľúčové slová a ďalšie funkcie monitorovania domény. Všetky tieto služby dúfajú, že zjednodušenie a menej časovo náročné umiestnenie domén a zaistenie domén, ktoré nie sú v poradí. Tieto služby zákazníkom šetria veľa času a tiež zvyšujú ich šance na úspešné zabezpečenie domény, ktorej platnosť už skončila. Väčšina služieb backorder domén funguje aj pomocou najmodernejších technológií dropcatching.

Čítajte ďalej a prečítajte si zoznam spoločností online s najlepšími službami backorder domén.

Najlepšie spoločnosti s backorderom

Existuje niekoľko spoločností poskytujúcich poradie domén s registračnými webmi, ktoré sú k dispozícii online, ale ktoré sú smotanou plodiny? Ktoré majú najlepšie služby a recenzie a ako viete, ktorý z nich je pre vás najlepší?

Jedným z kľúčových konceptov je pochopiť veľké tri: SnapNames, NameJet a Go Daddy Aukcie. 

Nižšie je uvedený zoznam najlepších najlepších spoločností a webových stránok pre nevybavené domény.

1. Snapnames

SnapNames je jedným z troch najpopulárnejších a najznámejších registrátorov webových domén. SnapNames sa dodáva so zoznamami exkluzívnych doménových mien, ktoré sa nachádzajú iba na ich webových stránkach, s dennými obchodmi s názvami domén a zoznamami najpopulárnejších doménových mien, ktorých platnosť vypršala. Je tiež dodávaný s funkciami vyhľadávania, ktoré umožňujú používateľom zistiť, ktoré názvy domén sa prijímajú alebo sú k dispozícii, a dokonca obsahuje kategórie pre rôzne názvy domén, ktoré uľahčujú a zefektívňujú hľadanie správnej domény pre podnikanie. Kategórie zahŕňajú zábavu, technológiu, dom a záhradu, jedlo a pitie, financie a zdravie. SnapNames je odporúčaný najmä pre ľudí, ktorí hľadajú perfektné doménové meno pre svoju firmu a značku.

SnapNames má množstvo vyhľadávacích funkcií a upozornení, čo uľahčuje sledovanie domén. Používatelia budú tiež upozornení, ak sa očakáva, že platnosť doménového mena, o ktoré majú záujem, vyprší a budú k dispozícii do 30 dní. Zákazníci musia opäť zaplatiť, iba ak pre nich bolo úspešne zabezpečené doménové meno, ktoré si objednali. Zákazníci budú mať tiež prístup k prémiovým aukciám doménových domén pre domény s preskupením. Prostredníctvom služby preskupovania domén na serveri SnapNames budú mať zákazníci prístup na globálne trhy názvov domén so všetkým ľahkosťou a pohodlím nakupovania online. Vďaka mnohým obchodným partnerom a vysoko kvalitnej technológii dropcatching ponúka SnapNames úžasný výber približne 30 miliónov doménových mien za nízke ceny, čo z neho robí ideálny podnik pre firmy, najmä pre začínajúce podniky s obmedzeným rozpočtom, ktoré sa snažia vybudovať svoju webovú doménu..

2. NameJet

NameJet je tiež jedným z troch najpopulárnejších a najznámejších registrátorov webových domén. NameJet umožňuje používateľom pridať svoje preferované doménové mená do osobného zoznamu doménových mien a NameJet pre nich urobí všetku prácu, ako napríklad denné monitorovanie a prispôsobené upozornenia, keď bude čoskoro k dispozícii názov domény. NameJet má tiež množstvo exkluzívnych vopred vydaných doménových mien, ktoré sa už nachádzajú na stránkach partnerov ich registrátorov domén, čo znamená, že nebudú k dispozícii nikde inde. Neexistujú tiež žiadne skryté poplatky a až jeden rok bezplatnej registrácie pre najvyššieho uchádzača o doménové meno. NameJet je jednou z najúspešnejších spoločností poskytujúcich poradie domén, pokiaľ ide o získavanie doménových mien, ktorých platnosť už uplynula.

3. Aukcie GoDaddy

GoDaddy.com je pravdepodobne najpopulárnejším a najznámejším registrátorom webovej domény v okolí. Preusporiadanie domén na GoDaddy je rýchle a ľahké. Keď si používatelia zakúpia kredit na nevybavené objednávky, všetko, čo musia urobiť, aby zadali nevyužité vybavenie, sa musia prihlásiť do svojich účtov, kliknúť na kartu „Porady domény“ v sekcii „Moje produkty“ a použiť ho na názov domény, ktorý používateľ chce. Sieť domén GoDaddy je 24,98 dolárov, vrátane nákladov na registráciu, a tiež prichádza s denným bezplatným monitorovaním domén a až jedným rokom bezplatného členstva. GoDaddy tiež pracuje so všetkými rôznymi typmi domén, od .com po .biz.

Keďže všetky domény s preskupením prechádzajú procesom dražby, GoDaddy prichádza s automatickým ponúkaním cien. Prvej osobe, ktorá zadá objednávku na určitú doménu, sa ponúkne otváracia cena prostredníctvom nákupu v objednávke bez ďalších nákladov. Používatelia budú tiež okamžite upozornení, keď má záujem o rovnaké doménové meno viacero ľudí, ktoré ponúkajú ceny, a keď platnosť názvu domény vyprší a bude k dispozícii na dražbu..

GoDaddy tiež dáva používateľom viac šancí na zabezpečenie názvu domény alebo to skúste znova. Domény s obmedzeným prístupom sa automaticky poskytnú niekomu, ak sú jedinými osobami, ktoré naň umiestnili ponuku, ale ak sú ponúknuté viac, budú upovedomené v prípade, že chcú umiestniť vyššiu ponuku alebo presunúť svoj kredit na nevybavené objednávky do inej domény. Na GoDaddy.com nikdy nevyprší platnosť backorder kreditov.

GoDaddy je obľúbený aj vďaka svojim hviezdnym funkciám ochrany osobných údajov. Používatelia môžu skryť svoju identitu pred predchádzajúcimi vlastníkmi domén a hrozbami v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ako sú hackeri. Používatelia majú možnosť pridať súkromnú registráciu k svojim nevybaveným potrebám, čo im umožňuje zabrániť tomu, aby ich osobné informácie boli uvedené vo verejnej databáze WHOIS. Vďaka registrácii domén prostredníctvom servera GoDaddy sú bezpečnejšie a bezpečnejšie doménové domény.

4. DropCatch

Od svojho založenia v roku 2008 použila spoločnosť DropCatch technológiu dropcatching na zabezpečenie viac ako milióna doménových mien s preskupením pre svojich používateľov. Zadávanie poradia prostredníctvom DropCatch je bezplatné. Zákazníci sú spoplatňovaní, iba ak pre nich bola úspešne zabezpečená doména s presmerovaním. DropCatch tiež prichádza s dennými zoznamami práve vypršajúcich doménových mien a prehľadov na stiahnutie a funkciami vyhľadávania, ktoré zákazníkom uľahčia vyhľadávanie cenných domén a kontrolu ich stavu.

Existujú dva potenciálne výsledky, keď používateľ preskupí doménu na DropCatch. Ak je jediným používateľom, ktorý preusporiadal doménu, zaplatí 59 dolárov a názov domény je ich, ale ak viacero ľudí umiestni preskupenie na rovnakú doménu, doména prejde na verejnú dražbu. Aukcia bude trvať 3 dni a vyhrá najvyššia strana.

5. BackorderZone

BackorderZone, ktorý je teraz uvedený v časti NamePal, umožňuje používateľom zadávať ponuky proxy pre nedostupné názvy domén prostredníctvom aukcií domén. Ich služby backorder sa dodávajú s funkciami monitorovania kľúčových slov, čakajúcimi štatistikami domén a možnosťou hromadného pridávania domén. NamePalBackorderZone tiež umožňuje používateľom lepšie spravovať svoju doménu. Ich služba správy domén, ktorá je súčasťou ich balíčka služieb backorder, má automatické aktualizácie registrov domén NS a WHOIS a fakturáciu po doručení.

NamePalBackorderZone využíva najmodernejšiu technológiu dropcatching a sleduje tisíce novo vypršaných domén, ktoré sa objavujú každý deň, ako aj to, koľko aukcií je v súčasnosti na ich stránkach aktívnych. Používatelia tak ušetria viac času a zvýšia svoje šance na zabezpečenie názvu domény, ktorého platnosť vypršala, keď bude k dispozícii.

Používatelia môžu bez poradia zmeniť poradie ľubovoľného počtu domén. Musia zaplatiť iba raz, keď NamePalBackorderZone úspešne zaistí meno domény, ktorej platnosť vypršala. Majitelia účtov nemusia platiť žiadne mesačné poplatky, pretože nevyrovnané ceny prichádzajú za najlepšie individuálne ceny na trhu nevybavených domén.

6. CatchTiger

Ďalej je CatchTiger. Aukcie sú otvorené pre verejnosť a každý deň je nový. Účty sú bezplatné a majú jeden rok bezplatnej registrácie doménového mena. Počiatočná cenová ponuka pre všetky aukcie domén je 35 libier (43,70 dolárov) a neexistuje žiadna metóda na vyliečenie, žiadna platba. Žiadne vyliečenie, žiadna platba znamená, že používatelia nebudú musieť platiť, ak CatchTiger nemôže úspešne vyradiť doménové meno, ktorého platnosť vypršala.

Okrem účasti na aukciách s vypršanou platnosťou domén, CatchTiger tiež umožňuje používateľom predávať svoje doménové mená prostredníctvom platformy Market Place príslušnému publiku potenciálnych kupujúcich doménových mien. Hoci ide o poskytovateľa a spoločnosť s backorderom so sídlom vo Veľkej Británii, spolupracuje s mnohými rôznymi medzinárodnými doménami, vrátane krajín v EÚ a dokonca aj na Novom Zélande..

A nakoniec, CatchTiger ponúka osobné upozornenia, ktoré používateľom oznámia, kedy bude k dispozícii ich obľúbené doménové meno a ktoré sa dá na aukciu. Všetci používatelia budú musieť urobiť to, aby informovali spoločnosť CatchTiger o názov domény a relevantné kľúčové slová, na ktoré by si mali dávať pozor. Používatelia najprv dostanú e-mail, keď bude k dispozícii ich uprednostňované doménové meno, čo im ušetrí čas a zvýši ich šance na úspešné zabezpečenie ich dokonalého názvu snu. Používatelia môžu mať na svoj účet CatchTiger.com neobmedzený počet osobných upozornení.

7. DomainMonster

Služba Backorder služby DomainMonster monitoruje najžiadanejšie doménové mená používateľov a registruje ich v ich mene ihneď po ich sprístupnení. DomainMonster tiež sleduje stovky tisíc doménových mien, ktorých platnosť vyprší každý deň, čo používateľom umožňuje vyhľadávať ich a sledovať ich na stránkach s vypršanou platnosťou..

Okrem menších poplatkov za registráciu je zadávanie objednávok cez DomainMonster bezplatné. Používajú tiež zásady bez liečby, bez platenia. Berú tiež iba jednu objednávku na každú doménu a neauktujú domény na objednávku, namiesto toho pracujú výlučne pre používateľa, aby ich pre nich zabezpečil. Všetci používatelia musia urobiť vyhľadávanie zvolenej domény vo vyhľadávacom poli na webe a ak to nie je k dispozícii, kliknutím na odkaz „Back Order“ ju začnete monitorovať. Druhé, keď doménové meno, ktoré používateľ s preskupením skončil, vyprší a je dostupné, DomainMonnster ho zachytí a usilovne pracuje na jeho zabezpečení a registrácii pod menom používateľa.

Najlepší spôsob, ako zmeniť poradie domén

Predtým, ako prejdeme na najlepšie spôsoby, ako zmeniť poradie domén, je dôležité si uvedomiť, že umiestnenie poradia domén nezaručuje, že jeden získa doménové meno, hneď ako bude k dispozícii..

Proces premenovania domény ovplyvňuje veľa premenných. Napríklad súčasný vlastník registrovaného názvu domény môže obnoviť registráciu, čím sa zabráni tomu, aby bola zatiaľ k dispozícii pre nové vlastníctvo, alebo webové stránky so službami backorder domény ako GoDaddy môžu byť neúspešné vo svojich pokusoch dať niekomu registráciu pre doménu názov domény, ktorý chcú.

Medzi ďalšie premenné patrí účasť na verejnej alebo súkromnej dražbe názvu domény, kde má niekto iný šancu na úspešné získanie vlastníctva názvu domény ako vy..

Aké sú teraz najlepšie spôsoby, ako zmeniť poradie domény? Ako na prvom mieste vyprší platnosť domén? Ako meníte poradie domény? A ako zvýšite svoje šance na úspešné získanie doménového mena prostredníctvom nevybavených objednávok?

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia vyprší platnosť domén a často ešte predtým, ako povedia. Názov domény sa stane „vyprší“, ak ho súčasný vlastník neobnoví do dátumu uplynutia platnosti. Názov domény potom prechádza štyridsaťdňovým obdobím odkladu, keď sú všetky služby domény vypnuté, ale súčasný vlastník domény má stále šancu obnoviť doménu za štandardný poplatok za obnovenie prostredníctvom poskytovateľa služieb webovej domény..

Po zadaní domény štyridsaťdňové tolerančné obdobie, je veľmi pravdepodobné, že súčasný vlastník ho vôbec obnoví. V opačnom prípade, ak by súčasný vlastník plánoval obnovenie a zachovanie názvu domény, zabezpečil by obnovenie svojej registrácie pred uplynutím platnosti. Je však tiež pravdepodobné, že vlastník bol lenivý alebo odkladajúci, takže si môže bez obáv obnoviť registráciu názvu domény a na smútok ľudí, ktorí si želajú, aby bolo toto doménové meno bezplatné na prevzatie..

Potom, keď uplynie štyridsať dní a lehota uplynie, názov domény prechádza „dobou spätného odkúpenia“, v ktorej je pre súčasného vlastníka ťažšie obnoviť registráciu (napríklad drahšie poplatky za obnovenie a iné pokuty), a šanca, že sa doménové meno stane voľným pre nové vlastníctvo a registráciu, je ešte vyššia a pravdepodobnejšia. Po tomto „období uplatnenia“ sa názov domény „zamkne“ pred tým, ako prejde fázou odstránenia, ktorá trvá približne päť dní. Celý proces trvá približne 75 dní od počiatočného dátumu exspirácie názvu domény a po ukončení procesu je názov domény oficiálne zaregistrovaný pre tých, ktorí ho chcú, čím sa stáva oprávneným na nevybavené objednávky..

Proces zmeny poradia domény po sprístupnení názvu domény na registráciu však nie je taký jednoduchý, ako bol kedysi. Kedysi to bolo skôr, najprv slúžilo v tom, že najrýchlejším človekom, ktorý sa zaregistroval na nedávno vypršané a veľmi požadované doménové meno, by bol ten, kto ho získal.

Teraz registrátori názvov webových domén, ako je napríklad GoDaddy.com, vykonávajú aukcie názvov domén, ktorým vypršala platnosť. Týmto spôsobom títo registrátori doménových mien zarábajú extra zisky a názov domény ide skôr k najvyššiemu uchádzačovi než k najrýchlejšiemu a najšťastnejšiemu lovcovi doménových mien.

K tomuto starému procesu registrácie doménových mien, ktorým vypršala platnosť, dochádza iba v prípade, ak sa platnosť doménového mena skončila v aukcii, ale pre nedostatok uchádzačov bol zrušený. Zvyčajne sa tak nestane, a ak sa tak stane, prechádza automatizovanou službou „dropcatching“, z ktorej mnohé sú ponúkané spoločnostiam poskytujúcim služby v rámci domény a službám uvedeným vyššie v tejto príručke..

Ak chcete zadať nevybavené objednávky a začať ponúkať ceny za doménové meno, hneď ako bude dostupné, musíte zadať nevybavené objednávky v príslušnom aukčnom dome na registráciu domén. Toto je potrebné urobiť skôr, ako názov domény dosiahne dátum vypršania platnosti svojich registrácií, alebo pred koncom jeho „vypršaného obdobia“, ktoré môže v závislosti od jeho registrátora domény trvať až 45 dní. Budete sa musieť zaregistrovať na účte v aukčnej doméne registrácie domén, kde bude k dispozícii požadované doménové meno.

V súčasnosti sú však online k dispozícii stovky registrátorov domén a aukčných webov. Ako viete, ktorý z nich bude mať názov domény, ktorý hľadáte?

Najprv určte registrátora doménových mien. Väčšina registrátorov doménových mien má aukčného partnera, ktorý výlučne používajú, takže ak viete o registrátorovi, ktorého názov vašej domény je pod, znamená to, že budete vedieť, na ktorú aukčnú stránku sa chcete obrátiť, kedy je potrebné zadať ponuky pre názov vašej domény. Jednoducho vyhľadajte WHOIS s požadovaným názvom domény a pomocou informácií vyhľadajte registrátora mena.

Potom použite graf uvedený v kroku 2 „Určenie aukčného partnera“ a nájdite partnera aukčného domu, ktorý používa aktuálny registrovaný registrátor názvu vašej domény. Existujú tri hlavné aukčné domy, ktoré väčšina registrátorov doménových mien používa výlučne: GoDaddy Auctions, NameJet a SnapNames. Jednou z najlepších príležitostí na získanie názvu domény, ktorej platnosť vypršala, je pravidelné sledovanie stavu a pokroku doménového mena, ktorého platnosť vypršala, na stránkach aukčného domu, ktoré používa registrátor..

Teraz choďte a získajte svoju doménu!

Je to dosť zlé, keď už doménové meno, ktoré chcete pre svoj web, už vzal niekto iný, proces čakania na vypršanie platnosti tohto mena a jeho sprístupnenie môže byť rovnako zlý.

Môže to byť ťažké a frustrujúce a časovo náročné. Ani názov domény vám nie je zaručený. Nie je to však nemožné byť novým vlastníkom názvu domény, ktorého platnosť vypršala.

Zmena poradia domény je jedným z najlepších a najjednoduchších spôsobov, ako zvýšiť svoje šance na úspešné získanie nového vlastníka názvu vašej vysnenej domény po uplynutí jej platnosti. Odstraňuje veľa zmätkov a komplikácií z celého procesu.

Prekročenie domény uľahčuje sledovanie stavu názvu domény, ktoré chcete, takže budete vedieť skôr, keď vyprší jeho platnosť a bude k dispozícii, alebo ak bude obnovený jeho súčasným vlastníkom, alebo keď sa na jeho aukcii objaví dražba. aktuálna partnerská stránka aukcie registrátora. Niet divu, že zmeny domén sú tak populárnou službou a bežnou praxou pre ľudí, ktorí hľadajú pre svoju webovú stránku správnu webovú doménu.

Máte všetky informácie? Teraz choďte a získajte svoju doménu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector