Jak si vybrat hostování kreativních doménových jmen – Porovnání cen a plánů – květen 2020

Takže si myslíte, že máte skvělý obchodní nápad? Skvělý! Než začnete, možná budete chtít strávit nějaký čas pokusem se vymyslet kreativní a nezapomenutelné doménové jméno. Trávit nějaký čas na to, prostě ne moc. Příliš mnoho lidí tráví hodně času snahou přijít s tímto dokonalým názvem domény a nikdy nespokojeni se svými nápady. Nenechte se uvíznout v té koleji. Ve skutečnosti by mohlo být pro vás lepší vzít si těchto šest tipů a šest nástrojů, které vám pomohou s vytvořením dokonalého názvu domény.


Šest tipů při vytváření doménového jména.

Nejprve vydejte bílý list papíru a tužku. Pomyslete na všechna jména, která byste mohli chtít použít pro své doménové jméno. Zapište to všechno dolů. Po dokončení projděte tento krátký kontrolní seznam a začněte křížit ty, které tento šestibodový seznam neprochází.

1. Usnadněte si to

Ulehči to. Vaše jméno by mělo být snadné hláskovat, snadno říci a srolovat jazyk. Jedním z cílů vytvoření webové stránky je mít tam obsah, který jsou lidé ochotni sdílet. Pokud lidé neumí hláskovat vaše doménové jméno nebo dokonce snadno vyslovit vaše doménové jméno, není pravděpodobné, že se váš obsah bude sdílet tak snadno.

2. Ať je jedinečný

Často nestačí jen říci, aby byl jedinečný. Když říkáme jedinečný, nemyslíme tím, že by to neznělo jako nic jiného. Už je samozřejmé, že nemůžete zaregistrovat stejné jméno vaší domény jako někdo jiný. Nebylo by však pro vás chytré zaregistrovat název adomain pro svůj web, který zní příliš podobně jako „Microsoft“ nebo jakékoli jiné podobné jméno. Bude se mýlit příliš snadno.

3. Názvy domén Com tam nejsou jedinými

Neuspokojujte se vždy s názvy „.COM“. Ve skutečnosti, pokud pobýváte mimo USA, může být pro vás lepší mít doménu, která je zaměřena na zemi, například „CO.UK“. Nezapomeňte také, co COM znamená. COM je krátká pro komerční, ORG je krátká pro organizaci, MIL je krátká pro armádu, GOV je krátká pro vládu a TV je krátká pro televizní webové stránky. Existuje více – použijte rozšíření, které je vhodné pro typ webu, který se pokoušíte vytvořit. Pokud jste v tech kruzích, běžně se používá koncovka „.io“. Toto je divný konec TLD (top level doména), protože patří do britského zámořského území Indického oceánu. Ve skutečnosti jsou na ostrově pouze vojenští obyvatelé, takže je to trochu anomálie. Další běžně používané rozšíření „.com“ je „.co“. Je to tak blízko .com a většina lidí tím nebude vypnuta. Ten se stává stále běžnějším. K dispozici je také „.xyz“, „.ninja“, „.guru“ a spousta dalších k prozkoumání.

4. Zvažte své publikum.

Toto je jedno z nejvíce přehlížených tajemství, pokud jde o registraci doménového jména. Když zvažujete své publikum, uvažujete o tom, co očekávají. Chystáte se použít své vlastní jméno, aby se stalo vaší vlastní značkou, například NathanBarry.com? Nebo budete svou vlastní značkou, ale také zahájíte hnutí, jako je Pat Flynn SmartPassiveIncome.com? Snažíte se založit společnost a začnete jen s webem? Je důležité si uvědomit, že název webových stránek a název společnosti nemusí být vždy stejný, ale rozhodně to pomůže. Pokud máte touhu rozšířit se za obyčejný web WordPress, když jej provozujete, nepřemýšlejte se příliš specifickým jménem. Pokud se nakonec chcete stát velkou národní marketingovou agenturou, není volání vašeho webu HundredDollarBacklinks pravděpodobně dobrý nápad. Jděte na něco, co splňuje vaše přání, jako je Connect2020 nebo SimpleSurge (oba jsou vytvořeny).

5. Buďte kreativní

Pokud je vaše jméno převzato, zvažte jeho zkrácení, přidání sloganu na konec nebo změnu jména. Můžete zkusit složit slova jako [YouTube], použít frázi, jako je [24seven], vyladit slovo, jako je [Flickr], nebo dokonce kombinovat předponu s příponou, jako je [Shopify].

6. Udržujte to krátké a jednoduché

Především, udržujte jej krátký a jednoduchý. Nedělejte tomu, aby se vaše doménové jméno příliš komplikovalo, aby bylo možné kouzlo, příliš složité říci, nebo obtížné zapamatovat. Mělo by to být krátké a chytlavé.

Šest nástrojů, které vám pomohou objevit vaše doménové jméno

Tato pravidla jsou skvělá. Mohou vám pomoci vymyslet kreativní a jedinečné doménové jméno. Uvědomujeme si však, že můžete být stále zaseknutí. Sestavili jsme šest nástrojů, které vám pomohou objevit vaše doménové jméno.

Lean Domain Search

Toto je generátor doménových jmen, který vám pomůže přijít s jedinečným názvem. Specializuje se na použití předpon a přípon a jejich sestavování. Kromě toho zkontroluje dostupnost jmen, která přichází.

Leandomainsearch.com

GoSpaces

Toto je další generátor bezplatných doménových jmen založený na klíčovém slově. Jednoduše zadejte klíčové slovo a nechte ho přijít s jedinečnými nápady pro vaši firmu a název domény.

Gospaces.com

NameStation

Stejně jako GoSpaces i NameStation přijde s několika bezplatnými a jedinečnými nápady založenými na vloženém klíčovém slově. Jednoduše vložte klíčové slovo, které chcete, jako je vaše nika téma, a nechte NameStationgo fungovat.

Namestation.com

Domaintyper

Až budete mít svůj jedinečný nápad se jménem z NameStation, GoSpaces nebo Lean Domain Search, zkontrolujte dostupnost na Domaintyper. To je skvělý způsob, jak zúžit své nápady, co v dílech máte dva nebo tři výběry.

Domaintyper.com

Doména holub

Je to vynikající nástroj, který vyhledává výsledky vyhledávače. Jednoduše si vezměte výklenek a zjistěte, co lidé hledají. Tímto způsobem můžete vložit klíčová slova přímo do názvu vaší domény.

Leandomainsearch.com

Domainr

Jedná se o elegantní a jedinečný nástroj, který vám pomůže „hacknout“ vaše jméno. Při první návštěvě webové stránky se doporučuje vyzkoušet službu vyhledáním něčeho podobného, ​​„acme florist“. Okamžitě přijde s 15 jedinečnými jmény a poskytne vám informace, jako jsou doménová jména, která jsou dostupná a která jsou zaparkována. Domainr.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map