10 najlepších registrátorov domén (máj 2020) pre hosťovanie domén

10 najlepších registrátorov domén (máj 2020) pre hosťovanie domén

10 najlepších registrátorov domén (máj 2020) pre hosťovanie domén

Takže si chcete zaregistrovať doménové meno a nemáte potuchy, s kým ísť.


Videli ste reklamy Godaddy.

Váš priateľ vám povedal o Namecheap.

Ale čo je najlepšie??

Najlepšie-domény registrátori

Podmienky, ktoré by ste mali vedieť pred nákupom registrátorov domén

Hosting domén alebo hosting doménových mien: Miesto, kde registrujete svoje doménové meno, je najčastejšie miesto, kde je hosťovaná vaša doména. Ale nie vždy. Hostenie doménového mena môžete preniesť na svojho poskytovateľa webhostingu, pričom jeho registrátora zostanú rovnaké. Napríklad si môžete zaregistrovať svoju doménu v Namecheap a potom hostiť doménové meno na SiteGround. A aby bolo jasné, váš web hosting sa líši od hostingu vašej domény. Ako svoju poštovú adresu si predstavte hosting domény – niekedy je to rovnaké ako váš domov (váš registrátor) a niekedy používate P.O. box (spoločnosť poskytujúca hosťovanie domén). Metafora funguje, trochu.

ICANN: čo je skratka pre spoločnosť Internet Corporation pre pridelené mená a čísla. Icann je nezisková organizácia zodpovedná za koordináciu údržby a postupov niekoľkých databáz týkajúcich sa menných priestorov a číselných priestorov internetu, zabezpečujúcich stabilnú a bezpečnú prevádzku siete.

Kto je: poskytuje základné informácie o názve domény vrátane toho, kto ich vlastní, kontaktné informácie atď. (známe aj ako ochrana súkromia domény)

najlepší najhorší registrátori

Čo sú registrátori domén

Predtým, ako dôjde k čomukoľvek z mágie webovej stránky, musí byť zaregistrovaný názov domény. Varianty domén najvyššej úrovne (TLD), ktoré považujeme za klasické .com rozšírenie webových stránok, ako je Google.com, predávajú spoločnosti nazývané registrátori. Existujú tisíce možností na registráciu názvu domény vašich webových stránok. Pozrime sa bližšie na 10 z tých najväčších, s ktorými by ste sa mohli pri nákupe mena stretnúť.

Najlepší registrátori domén, od ktorých sa dá kúpiť v roku 2019

Najpopulárnejší registrátor nie je vždy najlepší. GoDaddy je tak pred desiatimi rokmi – alebo je to tak?

1) NameCheap

NameCheap je stále viac vnímaný ako registrátor doménových mien. Najväčšou silnou stránkou spoločnosti je, že predáva doménové mená .com za 10,99 dolárov ročne, čo z nich robí lepšiu dlhodobú alternatívu pre tých, ktorí sú si vysoko vedomí nákladov.

Najlepšia časť Namecheapu? ZADARMO Whois súkromie

Chcete, aby Joe Shmoe vedel, kto vlastní vašu doménu a kde bývate? Nemyslel si to. Získajte toto bezplatné súkromie.

Majú tiež čisté a príťažlivé používateľské rozhranie, do ktorého bolo vložené veľa myšlienok. Okrem týchto služieb poskytujú tiež službu WhoisGuard, čo je „služba, ktorá ponúka ochranu vašej domény a chráni vaše citlivé údaje v bezpečí“ zadarmo. Nevýhodou je, že dostupnosť zákazníckej podpory je o niečo obmedzenejšia. Firma uprednostňuje živé rozhovory a e-mailové lístky prostredníctvom priamej telefonickej podpory. To sa však stalo agresívnejším v marketingu pre zákazníkov, ktorí nakupujú prvýkrát, a ponúka tak nízke ceny ako 0,48 dolárov.

NameCheap sa tiež dostal na trh s jedinečnými rozšíreniami najvyššej úrovne, ako sú .mobile a .studio, ktoré často oslovujú ľudí, ktorí považujú súčasný trh za predražený a prepredaný. Vzhľadom na svoju relatívnu nákladovú efektívnosť sa NameCheap stal populárnym u ľudí, ktorí sa snažia preniesť doménové mená od iných registrátorov.

2) Google

Je ťažké predstaviť si produkt alebo službu, v ktorej veľký vyhľadávací gigant nemá prsty, takže neprekvapuje, keď spoločnosť Google teraz prechádza na trh s názvami domén. Spoločnosť nevychádza zo svojej cesty propagovať sa ako najlepší poskytovateľ doménových mien, ale ponúka domény .com od 12 dolárov ročne. Spoločnosť Google tiež ponúka cenovú štruktúru, ktorá vysoko motivuje k nákupu na dlhšie obdobie a sľubuje až 10 rokov za 120 dolárov. Spoločnosť Google je obzvlášť obľúbená u ľudí, ktorí požadujú, aby bola do ich nákupov zahrnutá ochrana súkromia WHOIS (ochrana súkromia domény) bez ďalších poplatkov.

Jeho použitie je jednoduché, pohotové a uprednostňuje jednoduchosť a rýchlosť. Domény Google sa zhodujú s inými službami Google, ako sú napríklad Dokumenty Google a YouTube, a ponúkajú bezplatné súkromné ​​registrácie od stoviek rôznych rozšírení domén. Po registrácii názvu domény je jednoduché získať balík G pre e-maily.

3) Vznášať sa

Vo vlastníctve jedného z najstarších mien v tejto oblasti, Tucows, je Hover pokusom svojej materskej spoločnosti o rebrandovanie a obnovenie relevantnosti na trhu. Môžete si vziať doménové meno .com za zdanlivo priemernú sadzbu 12,99 dolárov ročne a bude zahrnutá ochrana súkromia WHOIS. Hover je najlepším registrátorom doménových mien pre tých, ktorí nenávidia rozširovanie ďalších produktov, napríklad hostingových služieb. Hovoria vám všetko, čo potrebujete vedieť, bez toho aby ste sa museli obávať zásahov reklamou po reklame. Z tohto dôvodu nebola registrácia názvu domény nikdy jednoduchšia.

Nevýhodou je, že telefonická podpora je k dispozícii iba pre časť každého dňa a livechat je tiež špinavý, pokiaľ ide o dostupnosť. Taktiež neponúkajú webhosting.

4) Dynadot

Ak hľadáte hromadu bezplatných doplnkov, Dynadot určite dá každému registrátorovi doménového mena spustiť peniaze. Mená prvého súboru .com sa predávajú za 8,40 USD a obnovenie je iba 11,20 USD. Balík webových stránok spoločnosti Builder obsahuje bezplatný responzívny jednostránkový dizajn. Táto stránka tiež ponúka e-mail hosting, ktorý je vynikajúci, ak chcete mať k svojej doméne pripojené e-maily s profesionálnejším vzhľadom. Veľkým predajným bodom pre každého, kto chce vyskúšať trh, je jeho možnosť Grace Deletion, ktorá vám umožňuje vrátiť doménové meno do 5 dní od jeho registrácie..

5) NameSilo

NameSilo je registrátor domény, ktorému môžete veriť, a je transparentný v stanovovaní cien. Ak sa zaregistrujete v službe NameSilo, nebudete prekvapení žiadnymi taktikami cenotvorby, ako sú skryté poplatky alebo poplatky za prevod. Nebudú sa tiež snažiť prinútiť vás zaplatiť za služby, ktoré nepotrebujete. NameSilo ponúka doménové meno deväť dolárov pre prvý rok.

NameSilo má množstvo rôznych funkcií, ktoré môžete používať zadarmo. Medzi tieto funkcie patrí posielanie názvov domén, zámok registra, správa DNS, správa portfólia a posielanie e-mailov. Ostatní registrátori doménových mien vám za takéto služby spravidla účtujú poplatky, ale tieto služby sú zadarmo s programom NameSilo. Navigácia programu NameSilo môže byť zložitá, na jednej strane je toľko textu, že sa môže veľmi zaneprázdniť. Nehovoriac o tom, že stránka je trochu stará.

Dobre registrátori domén:

Títo registrátori domén nie sú zvlášť dobrí – ani nie sú úplne zlí. Niektorí ich milujú, niektorí ich nenávidia, ponoríme sa do toho, prečo nižšie.

6) GoDaddy

Najväčšie meno v bloku je jednoducho GoDaddy. GoDaddy mal raz silné pokračovanie medzi tvrdými doménami kvôli svojej ochote ponúkať pravidelné ponuky na registráciu nových mien, ale výrazne obmedzil opätovné použitie kupónových kódov. Sprievodné zvýšenie cien zvýšilo ročný poplatok za štandardnú registráciu .com zo 7,99 $ na 14,99 USD, hoci noví kupujúci môžu zvyčajne získať zľavy v prvom roku v rozmedzí 99 centov. Godaddy tiež ponúka prístup k širokej škále rôznych TLD, vrátane mnohých zámorských možností.

A získajte to – druhý deň, čo mi účtovali $ 17,99 na obnovenie – vedeli, že som zavretý, pretože som bol blízko dátumu obnovenia.

Takže viete čo, neverím im toľko – snažia sa ma využiť.

GoDaddy spravuje doménové mená v mene viac ako 17 miliónov jednotlivcov a subjektov. Firma je jasným najlepším registrátorom domén pre tých, ktorí požadujú zákaznícku podporu, vďaka dostupnosti telefónu 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Prečo by ste mali ísť s GoDaddy – ak už máte všetky svoje domény, čo je o pár babiek ročne, aby ste ich udržali spolu.

ALSO – majú celkom solídnu zákaznícku podporu 24/7.

Ďalší bonus – ak si kúpite veľa domén, majú klub kupujúcich domén za veľké zľavy – napríklad Amazon Prime.

7) Gandi

Čo sa týka ponuky, spoločnosť Gandi sa líši od ostatných registrátorov domén trochu inak. Namiesto toho, aby poskytoval prístup ku všetkým TLD na slnku, sa Gandi zameriava na konkrétne ponuky, ktoré sú najobľúbenejšie. Firma používa cenovú štruktúru, ktorá odmeňuje objem, takže majitelia, ktorí s nimi uskutočnia nákupy viac ako 12 000 dolárov ročne, dostanú zľavy tak prudké ako 8,80 dolárov ročne. Ich počiatočná cena je 15 dolárov ročne za doménu .com, takže spoločnosť nepredstavuje zabijačskú voľbu pre ľudí, ktorí sa usilujú robiť iba malé množstvo firiem alebo len registrujú hrsť doménových mien. Je to skvelá voľba pre predajcov a kupujúcich domén s veľkým objemom.

Súčasťou registrácie vašej domény sú dve bezplatné hostené webové stránky pre váš web, „Gandi Blog“ (webová šablóna pre blogovanie spoločnosti Gandi), certifikácia SSL, e-mail a mnoho ďalších. Gandi má ústredie vo Francúzsku, takže ich podpora zákazníkov vám nebude veľmi slúžiť, pokiaľ nehovoríte plynulo francúzsky. Neexistuje podpora živého chatu ani telefónne číslo, na ktoré by ste mohli volať, takže je to iba prostredníctvom e-mailu, kde ich môžete získať.

8) Hostgator

Približne od roku 2002 je spoločnosť HostGator firmou, ktorá sa považuje za poskytovateľa webhostingových služieb viac ako predajca domén. Spoločnosť nie je príliš ťažká na presadzovanie doménových mien ako firmy, ale cena za .com je dosť konkurenčná. Jednou z veľkých funkcií, ktorá pomáha udržiavať tohto poskytovateľa konkurencieschopného, ​​je to, že ponúka wordpress hosting. Nevýhodou je, že vlastníci domén by mali byť pripravení na predaj. To však môže byť prínosom pre relatívnych nováčikov, ktorí chcú, aby im hostingová spoločnosť pomohla vytvoriť celú webovú stránku.

9) Bluehost

Bluehost je ďalším účastníkom hry, ktorá ponúka zadarmo doménové meno spolu s plateným webhostingovým plánom. Bluehost tiež zvyšuje ante tým, že ponúka bezplatný SSL certifikát každému, kto má účet hostiteľa WordPress. Poskytujú tiež možnosti PHP pre ľudí, ktorí chcú hostiť dynamický webový obsah. Náklady na prvú registráciu spoločnosti Bluehost vo výške 11,99 dolárov sa dajú ľahko prekonať, rovnako ako poplatok za obnovenie vo výške 15,99 dolárov za rok.

Úplne zlé – najhorší registrátori:

Nie – tieto sa nám nepáčia.

Sú staré školy, drahé a pre svojich zákazníkov nie sú dobré. Nakupujte ich na vlastné náklady – varovali sme vás!

10) name.com

Name.com pravdepodobne nie je prvou spoločnosťou, do ktorej väčšina doménových vlastníkov pobeží, ale je to ponuka bezplatného doménového mena spolu s každým hostingovým plánom WordPress, čo ju určite priťahuje. Zoznam TLD spoločnosti je nesmierne zmätený, keď sa v ňom môžete pohybovať, a to je jednoznačné plus pre kupujúceho, ktorý musí mať iba doménové meno .COFFEE alebo .EQUIPMENT. Domény prvého stupňa .com sa predávajú za 8,99 USD a poplatky za obnovenie sa zvyšujú za primeraných 12,99 USD.

Firma nie je najlepším poskytovateľom domény z hľadiska služieb zákazníkom. Name.com ponúka telefonickú podporu od pondelka do piatku a živý chat je k dispozícii každý deň po časť dňa.

11) 1 a 1

1and1 sa snaží upútať vašu pozornosť agresívnou ponukou na prvý rok registrácie za 99 centov. Cena obnovenia bohužiaľ rýchlo stúpa na 15 dolárov. Je to dobrá voľba pre ľudí, ktorí majú v úmysle kúpiť si doménové meno a vykonať budúci rok prevod domény na iného registrátora domén. Ak sa chcete uspokojiť s jedným registrátorom domén, 1and1 sa okrem štandardnej litánie sprievodných webhostingových rozšírení už veľa nedeje..

Je tiež dôležité, aby ste sa uistili, že ste si prečítali drobnú tlač svojej zmluvy, aby ste lepšie porozumeli okienku zrušenia. Ak máte niekedy pocit, že je potrebné zrušiť, nebude to ľahké a buď odmietnu, alebo nevrátia vrátenie peňazí. 1&1 Internet neponúka prémiový server DNS ani žiadne iné prostriedky na zabezpečenie domén. To, čo ponúkajú, je základné a v skutočnosti neexistuje nič jedinečné ani atraktívne, čo by vás prinútilo vybrať si ich pred ostatnými registrátormi domén.

12) Sieťové riešenia

Ugghh – Network Solutions is najhorší.

 jediný dôvod, prečo stále existujú je to preto, že boli kedysi miestom registrácie. A odvtedy jazdia na svojich umierajúcich zákazníkoch.

oni obnovte poplatok na sever od 30 dolárov + – viac ako dvojitý čo ostatní registrátori účtujú. Diabli!

Tento registrátor doménových mien, ktorý získal na webe.com, ponúka mnoho rôznych plánov, ktoré zahŕňajú základné funkcie zákazníckej podpory. Aj keď majú webovú stránku, ktorá vyzerá skvele a je to niečo, čo môžete každý deň prezerať, táto spoločnosť bola veľmi úspešná ako IT konzultant, odvtedy však od 90. rokov minulého storočia zaznamenala dosť kontroverzií..

Podpora je tiež veľmi skromná, nemá live chat alebo systém predaja lístkov; iba telefónne číslo, na ktoré môžete zavolať. Za prémiovú podporu môžete platiť. To je správne. Musíte im zaplatiť, aby vám pomohli s prevodmi, migráciami, nastavením protokolu SSL a ďalšími dôležitými vecami.

Okrem toho neposkytujú žiadnu záruku vrátenia peňazí. Ak nie ste spokojní s tým, za čo ste zaplatili, mohli by vám tiež povedať, aby ste kopali kamene. Bez možnosti vrátenia platby neexistuje žiadny spôsob, ako vám to v žiadnom prípade priniesť úžitok.

13) Web.com

Web.com tvrdí, že ponúka spoľahlivý a cenovo dostupný webhosting. Väčšinou sa starajú o právnické osoby a podniky nad fyzickými a súkromnými osobami. Poskytujú služby, ktoré pomáhajú podnikom vytvárať potenciály a marketingové riešenia. Môžete dokonca získať pomoc s optimalizáciou vyhľadávacích nástrojov. To je však miesto, kde sa pozitíva začínajú a končia s Web.com.

Ich obnovovacie ceny sú tiež poburujúce. Za obnovu budete musieť zaplatiť 35 dolárov ročne. Vzhľadom na to je lepšie hľadať slušné dlhodobé plány inde.

Web.com má na svojich stránkach niekoľko veľmi zložitých článkov pomoci. Stránky pomocníka sú často príliš nejasné na to, aby boli užitočné pre ľudí so špecifickými problémami alebo obavami. Ak napríklad hľadáte pomoc s migráciou svojich webových stránok, o migrácii nenájdete nič.

14) eNom

eNom nemá vynikajúcu registráciu domén a skôr získava svoje meno predajom ďalších použitých doménových mien. Z tohto dôvodu môže byť pri práci s nimi problematické. Jedna ruka nevie, čo druhá robí.

Ak váš predajca povolí vypršanie platnosti názvu vašej domény, eNom vás môže prinútiť zaplatiť veľa peňazí za nový dlhodobý obchod.

Backorder domén

Takže vaše obľúbené doménové meno vzal niekto iný – čo hlupáci!

Takže všetko je stratené? Nie nevyhnutne. Ak je meno, ktoré chcete, v drepe ako hobo niekto, kto meno nepoužíva, ale stále platí registračný poplatok, vaše riešenie je: zmena poradia.

Zmena poradia domény nie je spoľahlivá, existuje však veľká šanca, že si doménu vyberiete – včas. Ak poradie nefunguje? Vytvorte nové meno …

Generátory doménových mien

Existuje veľa diskusií o tom, či by ste mali ísť s krátkym názvom domény, ako je „delfín“, s novým TLD (.co, .us, .guru), alebo sa stať kreatívnym, napríklad „trydolphin“, v kombinácii s tradíciou .com.

Je to na debatách, výhodách a nevýhodách pre obidve strany, ale ak chcete začať, prečo nevytvoriť desiatky nápadov na domény za pár sekúnd? Zostavili sme zoznam 22 generátorov doménových mien, ktoré sa snažia získať viac nápadov, ako zvládnete. Vezmite si to na otočenie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector