Ako si vybrať hosting kreatívnych doménových mien – porovnajte ceny a plány – máj 2020

Takže si myslíte, že máte skvelý obchodný nápad? Skvelé! Skôr ako začnete, možno budete chcieť stráviť nejaký čas pokusom prísť s kreatívnym a nezabudnuteľným názvom domény. Strávte na tom nejaký čas, jednoducho nie príliš. Príliš veľa ľudí trávi veľa času pokusmi prísť s týmto dokonalým názvom domény a nikdy nie sú spokojní so svojimi nápadmi. Nenechajte sa uviaznuť v koľaji. V skutočnosti by mohlo byť pre vás lepšie prijať týchto šesť tipov a šesť nástrojov, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalé doménové meno.


Šesť tipov pri vytváraní doménového mena.

Najprv vydajte biely list papiera a ceruzku. Pomyslite na všetky názvy, ktoré by ste mohli chcieť použiť pre svoje doménové meno. Napíš to všetko dole. Po dokončení prejdite tento krátky kontrolný zoznam a začiarknite políčka tie, ktoré neprechádzajú týmto zoznamom šiestich bodov.

1. Uľahčiť

Uľahčite to. Vaše meno by malo byť ľahko napísané, ľahko vysloviteľné a zrolovateľné. Jedným z cieľov vytvorenia webovej stránky je mať na nej obsah, ktorý sú ľudia ochotní zdieľať. Ak ľudia nedokážu zadať názov vašej domény alebo dokonca povedať názov vašej domény ľahko, váš obsah sa nebude zdieľať tak ľahko.

2. Nech je jedinečný

Často nestačí len povedať, aby bol jedinečný. Keď hovoríme jedinečný, myslíme tým, že to neznie ako všetko ostatné. Už je dané, že nemôžete zaregistrovať rovnaké meno svojej domény ako niekto iný. Nebolo by však pre vás chytré zaregistrovať názov svojej webovej stránky, ktorý znie príliš podobne ako „Microsoft“ alebo akékoľvek iné podobné meno. Bude sa to mýliť príliš ľahko.

3. Názvy domén Com tam nie sú jediné

Neuspokojujte sa vždy s menami „.COM“. V skutočnosti, ak bývate mimo USA, môže byť pre vás lepšie mať doménu, ktorá je zameraná na krajinu, napríklad „CO.UK“. Nezabudnite tiež, čo znamená COM. COM je skratka pre reklamu, ORG je skratka pre organizáciu, MIL je skratka pre armádu, GOV je skratka pre vládu a TV je skratka pre televízne webové stránky. Existuje viac – použite rozšírenie, ktoré je vhodné pre typ stránok, ktoré sa snažíte vytvoriť. Ak ste v technických kruhoch, bežne sa používa koncovka domény „.io“. Toto je divný TLD (doména najvyššej úrovne), pretože patrí do britského zámorského indického oceánu. Na ostrove sú v skutočnosti iba vojenskí obyvatelia, takže je to trochu anomálie. Ďalším bežne používaným rozšírením „.com“ je „.co“. Je to tak blízko spoločnosti .com a väčšina ľudí sa tým nevypne. Ten sa stáva čoraz bežnejším. Existuje tiež „.xyz“, „.ninja“, „.guru“ a veľa ďalších na preskúmanie.

4. Zvážte svoje publikum.

Toto je jedno z najviac prehliadaných tajomstiev, pokiaľ ide o registráciu názvu vašej domény. Keď zvažujete svoje publikum, uvažujete o tom, čo očakávajú. Chystáte sa použiť svoje vlastné meno, aby ste sa stali vašou vlastnou značkou, napr NathanBarry.com? Alebo sa chystáte byť vašou vlastnou značkou, ale tiež začať pohyb, ako napríklad Pat Flynn SmartPassiveIncome.com? Pokúšate sa vytvoriť spoločnosť a začnete iba s webom? Je dôležité si uvedomiť, že názov webových stránok a názov spoločnosti nemusia byť vždy rovnaké, ale určite to pomôže. Ak máte ambície rozšíriť sa za rámec jednoduchého webu WordPress, keď ho prevádzkujete, neprepichujte sa príliš špecifickým menom. Ak sa chcete nakoniec stať veľkou národnou všeobecnou marketingovou agentúrou, volanie vašej stránky HundredDollarBacklinks pravdepodobne nie je dobrý nápad. Vydajte sa na niečo, čo vyhovuje vašim ašpiráciám, ako je Connect2020 alebo SimpleSurge (obe sú vytvorené)..

5. Buďte kreatívni

Ak je vaše meno prevzaté, zvážte jeho skrátenie, pridanie názvu na koniec alebo zmenu mena. Môžete skúsiť kombinovať slová ako [YouTube], použiť frázu ako [24seven], vylepšiť slovo ako [Flickr], alebo dokonca skombinovať predponu s príponou, ako je [Shopify].

6. Udržujte to krátke a jednoduché

Predovšetkým ho udržujte krátke a jednoduché. Nedovoľte, aby bol názov vašej domény príliš komplikovaný na písanie, príliš zložitý na to, aby ste ho mohli spomenúť, alebo si ho ťažko zapamätáte. Malo by byť krátke a chytľavé.

Šesť nástrojov, ktoré vám pomôžu objaviť vaše doménové meno

Tieto pravidlá sú skvelé. Môžu vám pomôcť prísť s kreatívnym a jedinečným názvom domény. Uvedomujeme si však, že môžete byť stále zaseknutí. Zostavili sme šesť nástrojov, ktoré vám pomôžu objaviť názov vašej domény.

Lean Domain Search

Toto je generátor doménových mien, ktorý vám pomôže prísť s jedinečným menom. Špecializuje sa na používanie predpon a prípon a ich zostavovanie. Okrem toho skontroluje dostupnosť mien, z ktorých vychádza.

Leandomainsearch.com

GoSpaces

Toto je ďalší bezplatný generátor názvov domén založený na kľúčovom slove. Jednoducho zadajte kľúčové slovo a nechajte ho prísť s jedinečnými nápadmi pre svoju firmu a názov domény.

Gospaces.com

NameStation

Rovnako ako GoSpaces, aj NameStation príde s niekoľkými bezplatnými a jedinečnými nápadmi založenými na zadanom kľúčovom slove. Stačí zadať kľúčové slovo, ktoré chcete, ako je napríklad vaša nika téma, a nechať NameStationgo fungovať.

Namestation.com

Domaintyper

Akonáhle budete mať svoj jedinečný nápad na meno z NameStation, GoSpaces alebo Lean Domain Search, skontrolujte dostupnosť na Domaintyper. Je to vynikajúci spôsob, ako zúžiť svoje predstavy o tom, čo máte v dielach dva alebo tri.

Domaintyper.com

Doména holub

Je to vynikajúci nástroj, ktorý vyhľadáva výsledky vyhľadávacieho nástroja. Jednoducho si vyberte svoje miesto a zistite, čo ľudia hľadajú. Týmto spôsobom môžete vložiť kľúčové slová priamo do názvu vašej domény.

Leandomainsearch.com

Domainr

Jedná sa o elegantný a jedinečný nástroj, ktorý vám pomôže „hacknúť“ vaše meno. Pri prvej návšteve webovej stránky sa odporúča vyskúšať službu vyhľadaním niečoho ako „acme florist“. Ihneď príde s 15 jedinečnými názvami a poskytne vám informácie, ako napríklad ktoré doménové mená sú k dispozícii a ktoré sú zaparkované.. Domainr.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map