Trendy e-commerce w 2018 r. [Infografika] – Co to jest gospodarz?

Z każdym rokiem, e-commerce twierdzi, że większy odsetek przychodów ze sprzedaży detalicznej na całym świecie.


Mimo że coraz więcej osób do niego dociera wolę zakupy online witryny wciąż stoją przed wieloma wyjątkowymi wyzwaniami. W jaki sposób witryna e-commerce ma się wyróżniać od reszty i maksymalizować konwersje?

Odpowiedzią jest doskonały design.

Oto siedem trendów projektowania e-commerce, które budują marki i zwiększają liczbę konwersji w 2018 roku.

Przejdź do podziału trendów

(Kliknij Infografika, aby powiększyć)

E-commerce Design Trends 2018 Infographic

Udostępnij ten obraz na swojej stronie

Dołącz tę informację do WhatsTheHost.com z tą grafiką.

Infografika trendy projektowania e-commerce

Przełamując trendy w projektowaniu e-commerce w 2018 roku

Trendy mają trochę zły rap: zwykle traktujemy je jako płytkie, przemijające mody. Ale w rzeczywistości trendy mogą rzucić okiem na warunki otaczającego nas świata. Rzeczywiście trendy z ubiegłego roku często stają się normami tego roku. Widzieliśmy to jako Tendencje w 2017 r. W kierunku urządzeń mobilnych i zmniejszanie luki między serwisami społecznościowymi a e-commerce ustanowiły się najlepszymi praktykami w branży.

Trendy w projektowaniu stają się powszechne, ponieważ uwzględniają stale zmieniające się gusta i oczekiwania konsumentów. Odnosi się to do wszystkich dyscyplin projektowania projekt graficzny do projektowania UX do projektowania wnętrz. A jeśli chodzi o e-commerce, czy istnieje lepszy sposób, aby oczarować klientów niż przewidywanie ich potrzeb, zanim jeszcze zdadzą sobie z tego sprawę?

Pomiędzy porzuconymi koszykami, optymalizacją pod kątem wyszukiwarek, a konkurowaniem o uwagę klientów na morzu podobnych produktów, codziennie stoi wiele wyzwań dla sprzedawców e-commerce. Projekt witryny e-commerce może angażować, zachwycać i informować klientów, aby stworzyć wyraźne i pozytywne wrażenia zakupowe. Zanim klienci kupią Twoje produkty, ogólny przepływ i wygląd Twojej witryny robi krytyczne wrażenie.

Oto siedem trendów w projektowaniu e-commerce, które budują marki i zwiększają liczbę konwersji w 2018 roku:

szybka nawigacja

 1. Przewijanie zdjęć produktów
 2. Przecinające się elementy
 3. Prawdziwa fotografia
 4. Zintegrowane wideo
 5. Gotowe zdjęcia produktów
 6. Strony docelowe produktów
 7. Kategorie kreatywne

Źródła infografiki

Przewijanie zdjęć produktów na stronie Cuyana

Przewijanie zdjęć produktów Cuyana.com

1. Przewijanie zdjęć produktów

Współcześni ludzie spędzają niezliczone godziny każdego dnia po prostu przewijając. W przeciwieństwie do nagłego, natrętnego charakteru klikania, działanie przewijanie jest niezwykle satysfakcjonujące w ten sposób, że daje naszym oczom i mózgom czysty i ciągły strumień treści. Przewijanie zdjęć produktów jest nie tylko mniej wymagające dla konsumenta niż pokaz slajdów po kliknięciu, ale może również zwiększyć prawdopodobieństwo, że odwiedzający zobaczą więcej zdjęć. Aby usprawnić zakupy, przewijanie zdjęć produktów oferuje wiele wyraźnych korzyści dla e-commerce.

2. Przecinające się elementy

Pomiędzy zdjęciami produktów, opisami produktów, instrukcjami i recenzjami strony produktów e-commerce często mają wiele do zrobienia. Przecinające się projekty mogą pomóc stronom produktów osiągnąć harmonię między kontrastującymi elementami, takimi jak tekst, fotografie i wektory. Te kompozycje są dynamiczne i przyciągają wzrok, pozostawiając jednocześnie wiele okazji do negatywnej przestrzeni.

Szczególnie podoba nam się stosowanie nakładających się elementów projektu w instrukcjach krok po kroku, zestawianie zbliżeń i widoków w pełnym rozmiarze oraz podkreślanie godnych uwagi specyfikacji produktu. Widzieliśmy to nawet w witrynach innych niż e-commerce, takich jak WP Engine, gdzie korzystają z podobnego projektu.

przecinające się elementy trendy w e-commerce

Przecinające się elementy na Koparibeauty.com

Prawdziwa fotografia dla witryn e-commerce

Prawdziwa fotografia produktu, jak na forhims.com

3. Prawdziwa fotografia

Sztuka fotografii produktu jest bardzo trudna. Zdjęcia powinny być atrakcyjne i interesujące, ale wystarczająco proste, aby produkt pozostał w centrum uwagi. Estetyka powinna być spójna we wszystkich produktach, ale nie nudzić klientów o tym samym wyglądzie i pozach w kółko.

Konsumenci mogą mieć trudności z wyczuciem produktu, gdy tylko widoczne zdjęcia zawieszają go w pustej, białej przestrzeni. Na szczęście efektowna fotografia w e-commerce wyłania się jak powiew świeżego powietrza. Fotografia, która pokazuje produkt w akcji, w użyciu, w zamierzonym kontekście, jest porywająca i wciągająca.

4. Zintegrowane wideo

W zintegrowanym wideo jest coś tak zachwycającego, jak poruszające się zdjęcia w świecie Harry’ego Pottera. Nośniki wideo mają wiele zalet, dzięki czemu są atrakcyjną opcją dla projektów e-commerce. Po pierwsze, mogą pokazać pewne cechy produktu, takie jak konsystencja lub unikalne mechanizmy, w sposób, w jaki zdjęcia po prostu nie mogą. Po drugie, umiejętna edycja może sprawić, że wideo przekazuje bogactwo informacji w szybkim i łatwym do zrozumienia formacie. Po trzecie, wideo jest w porządku.

Ale zintegrowane filmy różnią się nieco od tradycyjnych mediów wideo w Internecie. Łączą wszystkie najlepsze części gif (mniejszy rozmiar pliku, automatyczny start i pętle, brak dźwięku) z wyraźną definicją pliku wideo. Rezultatem jest Twój produkt, który ożywa na ekranach klientów.

Zintegrowane wideo w e-commerce

Zintegrowane filmy na de.lush.com

Prawdziwa fotografia dla witryn e-commerce

Zdjęcia na pełnym ekranie na stronie produktu glitty.co

5. Gotowe zdjęcia strony produktu

Złamanie granic standardowych wymiarów obrazu to potężny sposób na wejście do produktu. Niezależnie od tego, czy jest wiodącym obrazem bohatera, czy częścią składającej się z kilku stron kompozycji, gigantyczne zdjęcia produktów niosą ze sobą niesamowitą moc. Zamiast ograniczać swoje zdjęcia do standardowej liczby pikseli, spróbuj zaprojektować całą stronę produktu wokół negatywnej przestrzeni na zdjęciu.

6. Strony docelowe produktów

Pierwsze interakcje Twoich klientów z witryną e-commerce określają, czy będą dalej eksplorować, czy zamkną okno i zapomną o Twojej marce. Aby przyciągnąć uwagę konsumentów na początku ich wizyty, wiele witryn e-commerce w 2018 r. Korzysta ze stron docelowych ukierunkowanych na produkty.

Głównym celem strony docelowej jest konwersja potencjalnych klientów. Zazwyczaj zawierają one cyfrowy „skok wysokości” produktu, a także wezwanie do działania. Strona docelowa mordercy łączy sprytną kopię marketingową z pięknymi zdjęciami, eleganckimi ikonami i imponującymi liczbami, dzięki czemu potencjalny kupujący czuje się poinformowany i zaintrygowany, widząc tylko stronę główną witryny. Pomyśl o stronie docelowej produktu jako najbardziej zwięzłej i atrakcyjnej destylacji wszystkiego, co czyni Twój produkt wyjątkowym.

Prawdziwa fotografia dla witryn e-commerce

Produkt jako strona docelowa w tomorrowsleep.com

Prawdziwa fotografia dla witryn e-commerce

Kreatywne, interaktywne kategorie produktów według sześćdziesiąt dziewięć

7. Strony kategorii kreatywnych

Strony kategorii nie powinny być traktowane jako zwykły postój między stroną główną a stronami produktu. Zaangażowana strona kategorii produktów może zmusić klientów do eksploracji produktów, których w przeciwnym razie nie byliby na swoim miejscu. W 2018 roku zaczynamy widzieć więcej witryn e-commerce, które wykorzystują potencjał tej decydującej strony dzięki dynamicznym projektom. Dzięki zintegrowanemu wideo, subtelnym animacjom i odważnej fotografii strony kategorii stają się czymś więcej niż stroną katalogu. Dobrze zaprojektowana strona kategorii produktów zwiększa element odkrywczy podczas zakupów online Twojego klienta.

Źródła infografiki

(Styczeń 2018)

Zrzuty ekranu wykorzystane w infografice można znaleźć pod następującymi linkami:

Projektowanie e-commerce i hosting

Co trendy projektowania e-commerce mają wspólnego z hostingiem? Właściwie to całkiem sporo.

Prowadzenie sklepu e-commerce nie jest łatwym zadaniem, menedżerowie muszą utrzymywać zapasy, konkurować z konkurencją, budować markę, a to tylko taktyka offline, rozmyta.

Jeśli chodzi o część online, musisz zajmować się projektowaniem, programowaniem, SEO, treścią, mediami społecznościowymi, płatnymi reklamami i wieloma innymi. Wystarczy, że ktoś oszaleje!

Jedną z pierwszych zasad jest wybór solidnego hosta e-commerce. Teraz, jeśli Twoja platforma e-commerce jest hostowana samodzielnie, możesz zacząć od hosta podstawowego, takiego jak Bluehost lub Hostgator, lub czegoś bardziej odpornego, np. WP Engine lub SiteGround. Hosting platformy e-commerce jest trochę trudny dla początkujących, ale jeśli musisz iść absolutnie najniższy, zrobisz coś takiego WooCommerce lub Drupal.

Ale nie polecam korzystać z własnej trasy dla witryny e-commerce. Chcesz iść z czymś hostowanym dla Ciebie wszystko w jednym. Dla początkujących lubię Shopify lub Squarespace. W przeciwnym razie możesz iść z ShopifyPlus, który jest bardziej solidny lub przerażający, ale potężny Magento.

Projektowanie, treść, rozwój, hosting, marketing – cały dzień w życiu kierownika witryny e-commerce. Ale to wszystko zatacza koło, ponieważ wszystkie są ze sobą powiązane. Każdy z tych elementów wchodzi w interakcje i jest od siebie zależny. Zrób to dobrze, a twój sklep szybuje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map