Bezplatný hosting WordPress: mýtus nebo realita? (Květen 2020)

Přemýšlíte někdy o tom, co je lepší: bezplatný hosting WordPress nebo levný hosting WordPress?


Nezáleží na tom?

Tento článek je napsán právě pro vás, aby vám pomohl při rozhodování mezi nimi.

Číst dál.

Je zmaten bezplatným hostingem WordPress.

Zejména když právě začínám s webem WordPress, jednou z častých otázek, které lidé mají, je, zda existují bezplatné možnosti hostování WordPress, které stojí za prozkoumání. Na trhu jsou určitě bezplatné volby a některé mohou být v pořádku pro někoho, kdo chce získat osobní blog na webu. Pokud však hledáte nejlepší hostingový balíček pro firmu nebo organizaci, pravděpodobně vám vyplatí alespoň trochu peněz, aby vaši návštěvníci měli slušný zážitek..

Podíváme se na některé bezplatné hostingové služby WordPress, abychom vám poskytli představu o tom, co je k dispozici. Poté se podíváme na některé způsoby, jak získat placený hostingový účet, aniž bychom rozbili banku. Na konci bude také srovnání vysvětlující, proč i levná možnost placeného hostingu může stát za malé přitěžení rozloučení s některými z vašich těžce vydělaných peněz..

Volné možnosti hostování WordPress

1. WordPress.com

wordpress

Pokud hledáte nejlepší bezplatný hosting WordPress, aniž byste se museli vypořádat s možnými bolestmi hlavy, může být lepší jít rovnou na WordPress.com. Tato platforma funguje v podstatě tak, jak to dělají jiné platformy pro blogování, jako je Blogger Google. Pokud jde o přizpůsobení a vzhled, je to určitě krok z těchto alternativ. Běží také WordPress, na rozdíl od mnoha jiných blogovacích platforem dostupných zdarma.

Lidé, kteří se příliš nestarají o přístup k databázi nebo o schopnost provádět zásadní úpravy svých stránek, budou s WordPress.com v pořádku. Na druhou stranu, pokud se chystáte nastavit něco jako web WooCommerce, problém s přizpůsobitelností bude problém.

Velkou nevýhodou pro WordPress.com je, že hostitel tvrdě pracoval, aby poskytl dostatek zdrojů, aby na něm běžel spoustu webů. Jak jsme již řekli dříve, pokud si jen chcete zahodit osobní blog oslavující vaši lásku k vlakům, je to opravdu dobrá volba. U většiny všeho to může chybět.

Poznámka o vlastnictví WordPress.com

Bezprostředně ze skluzu stojí za zmínku, že WordPress.com není bez kontroverze. Navzdory tomu, co by jméno napovídalo, není provozována neziskovou nadací WordPress Foundation který udržuje základní kód WP motoru. Místo toho je provozována společností s názvem Automattic. Automaticky se podílela na vytváření a údržbě mnoha komponent pro WordPress, ale jejich hostitelská možnost je samostatnou právnickou osobou.

Vezměte na vědomí, že WordPress.org je webem nadace. Hostuje nejnovější verzi jádra kódu PHP, které je k dispozici ke stažení. Toto je možnost vlastního hostování, která vyžaduje, abyste měli před instalací spuštěn vlastní server s PHP a MySQL. Jinými slovy, instalaci WordPress pomocí balíčku s otevřeným zdrojovým kódem jste sami.

2. 000webhost

000webhost

S více než 16 miliony uživatelů na své platformě je 000webhost legitimním hráčem ve volném prostoru webhostingu pro weby WP. Bezplatná edice stránek je naložena na bezplatný hostingový účet s nabídkami jako:

 • 1 000 MB místa na disku
 • Linimit o šířce pásma 10 GB za měsíc
 • Přístup k MySQL databázím
 • cPanel

K dispozici je také bezplatný tvůrce webových stránek, který poskytuje přístup k řadě šablon. Patří mezi ně responzivní návrhy, které se dobře hrají s mobilními zařízeními.

Zákazník může na účet umístit dva weby. 000webhost také nabízí placené služby pro lidi, kteří potřebují upgradovat šířku pásma nebo úložiště. Rovněž existuje sdílení příjmů pro zákazníky, kteří chtějí inzerovat na svých stránkách.

Přečtěte si celou recenzi 000webhostů

3. Byethost

byethost

Byethost (nikoli překlep) je skutečnou zvláštností v sektoru hostingových společností zdarma. Nabízejí nepřetržitou podporu zdarma, včetně pomoci s technologickými problémy. Využívají klastrové servery, aby svým zákazníkům poskytli větší výkon a stabilitu. Poskytují také působivé funkce, jako například:

 • Žádné reklamy
 • Neomezené domény, včetně parkovaných domén
 • FTP přístup
 • MySQL
 • Neomezené místo na disku

Pokud potřebujete upgradovat, Byethost také nabízí řadu možností. Můžete přejít na prémiové nebo obchodní plány. Lidé, kteří potřebují vyšší rychlost, se mohou dokonce připravit na plány SSD.

Jednou velkou nevýhodou s Byethost je jejich verze PHP pro bezplatný hosting je docela stará. To může být problém, když se snažíte získat nejnovější kód, aby fungoval.

4. AwardSpace

zadávací prostor

Nabízí spoustu položek, ale v omezené nabídce je prodejní hřiště na AwardSpace. Dostanete hostitele jednoho doménového jména, jednoho e-mailového účtu a jedné databáze MySQL. Biggie při jednání s AwardSpace je, že nabízejí zážitek bez reklam.

Jsou také další společností poskytující bezplatnou nabídku, která je trochu pozadu s PHP5 a Perl / CGI-BIN. Nebudete načítat absolutní nejnovější kód na svůj účet. Na přední straně však získáte:

 • Instalační programy na jedno kliknutí pro Joomla i WordPress
 • Posílání e-mailů, skutečná vzácnost
 • 1 GB místa na disku
 • 5 GB za měsíc provozu

5. WPNode

wpnode

Žádné reklamy, žádná omezení na šířku pásma a náklady. V čem je háček? S WPNode, velký úlovek je, že jste úplně na vlastní pěst. Pokud jste s aplikací WordPress velmi šikovní, nemusí to být ten nejhorší zážitek. Dostanes:

 • Plný přístup k databázi pomocí PHPMyAdmin
 • Cloudové servery
 • CDN
 • Ukládání do mezipaměti
 • Zabezpečení CloudFlare

Je postaven na vrcholu nginxu, takže lidé, kteří znají pouze Linux, mohou čelit malé křivce učení. Úložiště je 5G a je to SSD. K dispozici je také 1GB e-mailový systém. Rovněž nebudete mít přístup k ovládacímu panelu a neexistuje způsob, jak změnit instalaci.

6. AWS

amazon ec2

Pokud pracujete jako vývojář v prostředí bez technické podpory, možná budete chtít dát roční zkušební verze AWS zdarma jít. Na cloudovém serveru budete mít plně vybavené prostředí, které vám umožní upravovat a instalovat prvky stejně jako v systému s vlastním hostitelem..

Je to absolutní ne pro lidi, kteří nemají sebevědomí, že zvládnou technicky náročné nastavení, ale může to být opravdu přitažlivá volba pro schopného vývojáře, který chce vyzkoušet obchodní nápad na rok. Nezapomeňte, že jste se zaregistrovali k fakturaci, a zrušte hostingový účet, pokud s tím nikam nepřijdete. V opačném případě začnou poplatky vidět, až bude první rok na konci.

Lepší než zdarma: Levný hosting WordPress

Bezplatné servisní plány mají tendenci přicházet s upomínkami a dodatky. Naše pozice je zde zcela zřejmá: pokud si vůbec můžete vyzvednout pár babek měsíčně za placené nastavení hostování WordPress, měli byste tak učinit. Jsme si také vědomi toho, že ne každý je v pozici, aby mohl vysílat plán podnikového stupně.

To neznamená, že se musíte obejít bez zákaznické podpory a spravovaných funkcí WordPress, jako je migrace, instalace a pomoc při konfiguraci. Je také dobré vědět, že někdo na druhém konci transakce bude odpovědný, protože jim platíte. Pojďme se podívat na některé možnosti, které jsou co nejblíže volnému.

1. NameCheap EasyWP

namecheap 2019-červen

Hodiny na pouhých 23 dolarů ročně, EasyWP plán přichází s 10 GB SSD místa na disku a podporou pro 50 000 návštěvníků měsíčně. Získáte přístup jak k FTP, tak k databázi, a NameCheap se pyšní nabídkou snadného zálohování a obnovení systému. Ještě lepší je, že budete mít nepřetržitou podporu a 30denní záruku vrácení peněz.

Servery NameCheap si zaslouží pověst jak pro provozuschopnost, tak pro pohotovost. Pokud chcete získat hostingový účet co nejblíže k bezplatnému účtu, NameCheap je vaším nejlepším řešením, aniž byste obětovali podporu nebo rychlost.

Přečíst celou recenzi

2. SiteGround

siteground

Vidíte-li více než 3,95 $ měsíčně, není to špatné řešení, pokud můžete získat vysokou úroveň technické a zákaznické podpory pro svůj dolar. Společnost začíná lidi pryč s 10 GB úložného prostoru a 10 000 návštěvníků měsíčně. Posunem nahoru pouze o jednu nebo dvě úrovně získáte také neomezené množství webových stránek na jeden hostingový účet.

Hlavním prodejním místem je bezplatná podpora při úsilí o migraci stránek. Jsou také vzácným poskytovatelem v nízkonákladovém rozsahu, který nabízí nepřetržitou zákaznickou podporu telefonicky, e-mailem nebo online problémovým lístkem. PHP hosting je předinstalován a poskytuje dobrou odezvu a solidní provozuschopnost. Je to pravděpodobně nejlepší všestranný zážitek na trhu.

Přečtěte si celou recenzi SiteGround

3. Bluehost

Bluehost

S úvodní cena 2,75 $ za měsíc, BlueHost se snaží konkurovat konkurentům s nejnižšími náklady v tomto odvětví. Jednou nevýhodou je, že cena se nakonec zvyšuje až na 7,99 $ za měsíc. Pozitivní však je, že váš plán obsahuje řadu chutných funkcí, včetně:

 • Bezplatná registrace doménového jména pro první rok
 • Automatická instalace a automatické aktualizace pro váš web WordPress
 • Zdarma SSL certifikát

Na stejném účtu můžete také parkovat až 5 domén. S 50 GB úložiště SSD můžete očekávat rychlé zpracování požadavků na návštěvnické stránky. Zákazníci mají také přístup k CDN.

BlueHost je jedním z mála partnerů s hostingovými plány doporučenými nadací WordPress. Pro ty, kteří potřebují vlastní doménu a certifikát SSL, představuje BlueHost vynikající cenovou nabídku, a to i za cenu 7,99 $.

Přečtěte si celou recenzi BlueHost

4. HostGator

hostgator

Přibližně tak zkušený, jak poskytovatelé hostingu přicházejí, hostgator poskytuje více návštěvníků měsíčně než většina ostatních hostingových plánů. Bezplatná podpora migrace je nabízena pro jeden web WordPress a poskytuje automatickou detekci a odstranění malwaru. Podobně jsou databáze zálohovány denně bez dalších poplatků.

Plány jsou v polovině nízké úrovně na 5,95 $ měsíčně. Můžete však získat kredit Google AdWords ve výši 100 USD. Také úložný prostor není měřen, takže HostGator je lákavou volbou pro lidi, kteří chtějí hostit weby WordPress se spoustou obsahu, jako jsou obrázky a videa..

Využívají cloudový systém, který poskytuje právě tak citlivost. Uptime je však 100% solidní. Získáte také přístup k plně funkční instalaci cPanel. Pokud hledáte něco, co je přátelské pro vývojáře, ale v nízkém dosahu, oceníte tuto úroveň přístupu a kontroly.

Přečtěte si celou recenzi HostGator

5. iPage

ipage

Lidi na iPage přicházejí na vás s docela jednoduchým návrhem hodnoty. Za 3,75 $ měsíčně získáte neomezené úložiště a šířku pásma. Pokud očekáváte, že váš web bude provozem prase, je to hodně za nízkou cenu. Zahrnují také registraci domény zdarma pro první rok.

Nevýhodou tohoto hřiště je, že nejnižší úroveň neposkytuje žádnou odbornou podporu. Pokud však hledáte plán společnosti 6,95 USD, získáte přístup k předinstalovaným tématům a zásuvným modulům WordPress, automatickému odstraňování malwaru, zabezpečení SiteLock a odborníkům WordPress. I když se posuneš o druhou úroveň, pořád budeš mít spoustu peněz za své peníze.

Přečtěte si celou recenzi iPage

Porovnání bezplatných a levných poskytovatelů hostingu WordPress

Největší rozdíl mezi bezplatným tarifem a levným placeným programem je zákaznická a technická podpora. Obzvláště pro lidi, kteří nemají silné technické zázemí, může vědět, že řízený tým WordPress čeká na vaše otázky, může být velký problém. Nemusíte nutně chodit na prémiovou hostitelskou platformu WordPress, abyste získali pomoc člověka, který je způsobilý poskytovat odpovědi.

Když se vydáte na bezplatnou trasu, nebudete mít žádné vhazování. Například mnoho poskytovatelů hostingu nabízí alespoň bezplatný certifikát SSL a alespoň rok registrace doménového jména s placenou možností. U některých zcela bezplatných balíčků webů WordPress nebudete mít přístup ke správci souborů, tématům ani uživatelsky přívětivému rozhraní. V některých případech může být namísto použití vlastní domény doména na doméně TLD uvíznuta zdarma.

Žádoucí je také dostupnost možností cloudu a SSD na placených úrovních. I když vám poskytovatel zdarma poskytne veškerou paměť a šířku pásma na světě, rychlost úložného média znamená hodně. To je zejména případ, když jednáte s WordPress.

WP engine je náchylný k tomu, aby se zabořil s tématy, pluginy a skripty. Hromadu analytického balíčku a doby načítání mohou být naprosto bolestivé u bezplatných poskytovatelů hostingu WordPress. Budete také chtít mít citlivý systém, který vyhoví:

 • Komentáře na místě
 • Odesílání zpráv z instalace WP na vaše e-mailové účty
 • Načítání prvků na stránce, jako jsou obrázky

Není to tak, že tam není bezplatný hosting WordPress. Pro lidi, kteří chtějí pouze zveřejnit blog, který bude pár lidí číst, není nic špatného na tom, že půjdete s bezplatnými hostingovými společnostmi. Jakmile se však dostanete do budování publika nebo firmy, je čas mít alespoň minimální množství energie.

Podobně budete chtít mít možnosti, jak bude váš web růst. S dostupnými odborníky poskytujícími technickou podporu budete moci sebevědoměji vstoupit do budoucnosti. Někteří poskytovatelé dokonce nabízejí komfortní podporu WordPress v nižších úrovních plánů. Když se pokoušíte migrovat web nebo zápasit s instalací WordPress, oceníte rozdíl, který mohou přinést.

Pro ovládání vašeho nastavení je třeba také něco říci. Deplatforming, postup kopání lidí z volných stránek, je stále běžnější. WordPress.com může být dobrým místem pro nevhodný obsah, ale není to spolehlivá platforma pro každého, kdo zveřejňuje kontroverzní názory. Umí deplatformovat uživatele.

Pokud očekáváte, že se web stane seriózním projektem, stojí za to vydělat tuto malou investici dopředu. Low-cost hosting plán s dobrou technickou a zákaznickou podporu lze snadno mít za méně než 10 dolarů za měsíc. Místo toho, abyste riskovali ztrátu návštěvníků kvůli pomalému hostování, budete mít dobrou pozici, abyste mohli zajistit dobrý zážitek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map