Darmowy hosting WordPress: mit czy rzeczywistość? (Maj 2020)

Czy zastanawiasz się kiedyś, co jest lepsze: darmowy hosting WordPress lub tani hosting WordPress?


Czy to w ogóle ma znaczenie?

Ten artykuł został napisany tylko po to, aby pomóc ci wybrać między tymi dwoma.

Czytaj.

Myli się co do darmowego hostingu WordPress.

Zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz pracę ze stroną WordPress, jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, czy warto skorzystać z darmowych opcji hostingu WordPress. Na rynku są z pewnością wolne opcje, a niektóre mogą być w porządku dla kogoś, kto chce założyć osobistego bloga w Internecie. Jeśli szukasz najlepszego pakietu hostingowego dla firmy lub organizacji, prawdopodobnie warto zgromadzić przynajmniej trochę gotówki, aby zapewnić odwiedzającym przyzwoite wrażenia.

Przyjrzymy się niektórym bezpłatnym usługom hostingowym WordPress, aby dać ci wyobrażenie o tym, co jest dostępne. Następnie sprawdzimy kilka sposobów na uzyskanie płatnego konta hostingowego bez rozbijania banku. Na koniec będzie też porównanie wyjaśniające, dlaczego nawet opcja taniego płatnego hostingu może być warta niewielkiego pogorszenia się po rozstaniu z częścią ciężko zarobionych pieniędzy.

Bezpłatne opcje hostingu WordPress

1. WordPress.com

wordpress

Jeśli szukasz najlepszego darmowego hostingu WordPress bez konieczności radzenia sobie z potencjalnymi problemami, lepiej przejść bezpośrednio na WordPress.com. Platforma działa w zasadzie tak, jak inne platformy blogowe, takie jak Blogger Google. Jeśli chodzi o dostosowanie i wygląd, z pewnością jest to krok naprzód w stosunku do tych alternatyw. Ponadto obsługuje WordPress, w przeciwieństwie do wielu innych platform blogowych dostępnych bezpłatnie.

Ludzie, którzy nie martwią się zbytnio dostępem do bazy danych lub możliwością dokonywania poważnych korekt w swoich witrynach, będą w porządku z WordPress.com. Z drugiej strony, jeśli chcesz skonfigurować coś w rodzaju strony internetowej WooCommerce, brak możliwości dostosowania będzie problemem.

Dużą zaletą WordPress.com jest to, że host ciężko pracował, aby zapewnić wystarczające zasoby, aby utrzymać na nim mnóstwo stron internetowych. Jak powiedzieliśmy wcześniej, jeśli chcesz po prostu założyć osobisty blog z okazji miłości do pociągów, jest to naprawdę dobra opcja. W przypadku większości innych rzeczy może brakować.

Uwaga na temat własności WordPress.com

Od samego początku warto zauważyć, że WordPress.com nie jest pozbawiony odrobiny kontrowersji. Pomimo tego, co sugeruje nazwa, nie jest prowadzony przez WordPress Foundation non-profit który utrzymuje główny kod silnika WP. Zamiast tego jest obsługiwany przez firmę o nazwie Automattic. Automatyczny miał udział w tworzeniu i utrzymywaniu wielu składników WordPress, ale ich opcja hostingu to osobna osoba prawna.

Pamiętaj, że WordPress.org jest witryną Fundacji. Zawiera najnowszą wersję rdzenia kodu PHP dostępną do pobrania. Jest to opcja samodzielnego hostingu, która wymaga posiadania własnego serwera z PHP i MySQL przed instalacją. Innymi słowy, jesteś całkowicie sam, wykonując instalację WordPress z pakietem open source.

2. 000 webhost

000webhost

Z ponad 16 milionami użytkowników na swojej platformie, 000webhost jest legalnym graczem w darmowej przestrzeni hostingowej dla witryn WP. Bezpłatna wersja witryny jest dość ładna dla bezpłatnego konta hostingowego, z ofertami takimi jak:

 • 1000 MB miejsca na dysku
 • Linimit przepustowości 10 GB na miesiąc
 • Dostęp do baz danych MySQL
 • cPanel

Istnieje również bezpłatny program do tworzenia witryn, który zapewnia dostęp do wielu szablonów. Należą do nich responsywne projekty, które dobrze współpracują z urządzeniami mobilnymi.

Klient może umieścić dwie strony internetowe na koncie. 000webhost oferuje również płatne usługi dla osób, które muszą zwiększyć przepustowość lub przestrzeń dyskową. Istnieje nawet podział dochodów dla klientów, którzy chcą pogodzić się z reklamami w swoich witrynach.

Przeczytaj pełną recenzję 000webhost

3. Byethost

byethost

Byethost (nie literówka) to prawdziwa osobliwość w sektorze darmowych firm hostingowych. Oferują wsparcie 24/7 bez żadnych kosztów, w tym pomoc w kwestiach technicznych. Korzystają z serwerów klastrowych, aby zapewnić swoim klientom większą moc i stabilność. Ponadto zapewniają imponujące funkcje, takie jak:

 • Bez reklam
 • Nieograniczone domeny, w tym domeny zaparkowane
 • Dostęp FTP
 • MySQL
 • Nieograniczone miejsce na dysku

Jeśli chcesz zaktualizować, Byethost oferuje również szereg opcji. Możesz przejść do planów premium lub biznesplanów. Ludzie, którzy potrzebują większej prędkości, mogą nawet przygotować się na plany SSD.

Dużym minusem Byethost jest to, że ich wersja PHP do darmowego hostingu jest dość przestarzała. Może to stanowić problem, gdy próbujesz uruchomić najnowszy kod.

4. AwardSpace

przestrzeń premiowa

Oferowanie wielu przedmiotów, ale o ograniczonej podaży, jest na poziomie sprzedaży AwardSpace. Możesz hostować jedną nazwę domeny, jedno konto e-mail i jedną bazę danych MySQL. Dużym wyzwaniem w kontaktach z AwardSpace jest to, że oferują doświadczenie bez reklam.

To także kolejna firma, która oferuje bezpłatną ofertę, nieco opóźnioną w stosunku do PHP5 i Perl / CGI-BIN. Nie będziesz ładować absolutnie najnowszego kodu na swoje konto. Jednak po tej stronie masz:

 • Instalatory za jednym kliknięciem zarówno dla Joomla, jak i WordPress
 • Wysyłanie wiadomości e-mail, prawdziwa rzadkość
 • 1 GB miejsca na dysku
 • 5 GB miesięcznie ruchu

5. WPNode

wpnode

Bez reklam, bez ograniczeń przepustowości i kosztów. Jaki jest haczyk? Z WPNode, wielkim haczykiem jest to, że jesteś całkowicie sam. Jeśli jesteś bardzo przydatny w WordPress, może to nie być najgorsze doświadczenie. Dostaniesz:

 • Pełny dostęp do bazy danych za pomocą PHPMyAdmin
 • Serwery chmurowe
 • CDN
 • Buforowanie
 • Bezpieczeństwo CloudFlare

Jest zbudowany na bazie nginx, więc ludzie, którzy znają tylko Linuksa, mogą zmierzyć się z małą krzywą uczenia się. Pamięć masowa to 5G i jest to dysk SSD. Istnieje również system e-mail o pojemności 1 GB. Nie będziesz również miał dostępu do panelu sterowania i nie ma sposobu, aby zmienić instalację.

6. AWS

amazon ec2

Jeśli czujesz się komfortowo pracując jako programista w środowisku bez wsparcia technicznego, możesz to zrobić roczny bezpłatny okres próbny AWS iść. Będziesz miał w pełni funkcjonalne środowisko na serwerze w chmurze, które pozwala modyfikować i instalować elementy tak samo, jak w systemie hostowanym.

Jest to absolutnie nie dla ludzi, którzy nie mają pewności, że poradzą sobie z zaawansowaną technologicznie konfiguracją, ale może być naprawdę atrakcyjną opcją dla zdolnego programisty, który chce przetestować pomysł na biznes przez rok. Pamiętaj tylko, że zarejestrowałeś się do rozliczeń i anuluj konto hostingowe, jeśli nigdzie z nim nie korzystasz. W przeciwnym razie zaczniesz widzieć opłaty, gdy minie pierwszy rok.

Lepiej niż za darmo: tani hosting WordPress

Bezpłatne plany usług zawierają zwykle zastrzeżenia i uzupełnienia. Nasza pozycja tutaj jest dość oczywista: jeśli możesz w ogóle zarobić kilka dolców miesięcznie za płatną konfigurację hostingu WordPress, powinieneś to zrobić. Zdajemy sobie również sprawę, że nie wszyscy są w stanie przygotować plan klasy korporacyjnej.

Nie oznacza to, że musisz obejść się bez obsługi klienta i zarządzanych funkcji WordPress, takich jak pomoc w migracji, instalacji i konfiguracji. Warto również wiedzieć, że ktoś po drugiej stronie transakcji będzie odpowiedzialny, ponieważ płacisz im. Rzućmy okiem na niektóre opcje, które są jak najbliżej darmowego, jak to możliwe.

1. NameCheap EasyWP

namecheap 2019-czerwiec

Roczny koszt to zaledwie 23 USD Plan EasyWP ma 10 GB miejsca na dysku SSD i obsługuje 50 000 odwiedzających miesięcznie. Otrzymujesz dostęp zarówno do FTP, jak i do bazy danych, a NameCheap z dumą oferuje łatwą kopię zapasową i przywracanie systemu. Co więcej, będziesz mieć wsparcie 24/7 i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Serwery NameCheap cieszą się zasłużoną reputacją ze względu na czas pracy i szybkość reakcji. Jeśli chcesz zdobyć konto hostingowe jak najbardziej za darmo, NameCheap jest najlepszym rozwiązaniem, bez poświęcania wsparcia i szybkości.

Przeczytaj pełną recenzję NameCheap

2. SiteGround

siteground

Rozwidlanie ponad 3,95 USD miesięcznie nie jest złym interesem, jeśli możesz uzyskać wysoki poziom technologii i obsługi klienta za dolara. Firma zaczyna ludzie z 10 GB miejsca i 10 000 odwiedzających miesięcznie. Przeniesienie tylko o jeden lub dwa poziomy da ci nieograniczoną liczbę stron internetowych na konto hostingowe.

Główną zaletą jest to, że zapewniają bezpłatne wsparcie w zakresie migracji witryny. Są również rzadkim dostawcą w niedrogim asortymencie, który oferuje całodobową obsługę klienta przez telefon, e-mail lub internetowy bilet awaryjny. Hosting PHP jest preinstalowany i zapewnia dobrą reakcję i solidny czas działania. Jest to prawdopodobnie najlepsze wszechstronne doświadczenie na rynku.

Przeczytaj pełną recenzję SiteGround

3. BlueHost

bluehost

Z cena wprowadzająca 2,75 USD miesięcznie, BlueHost stara się konkurować z najtańszymi konkurentami w branży. Wadą tego jest jednak fakt, że cena ostatecznie wzrasta do 7,99 USD miesięcznie. Pozytywne jest jednak to, że Twój plan zawiera wiele smacznych funkcji, w tym:

 • Bezpłatna rejestracja nazwy domeny na pierwszy rok
 • Automatyczny instalator i automatyczne aktualizacje witryny WordPress
 • Darmowy certyfikat SSL

Możesz również zaparkować do 5 domen na tym samym koncie. Dzięki 50 GB miejsca na dysku SSD możesz również oczekiwać szybkiego przetwarzania żądań stron odwiedzających. Klienci mają również dostęp do CDN.

BlueHost jest jednym z niewielu partnerów z planami hostingowymi zalecanymi przez fundację WordPress. Dla tych, którzy potrzebują niestandardowej domeny i certyfikatu SSL, BlueHost stanowi doskonałą propozycję wartości, nawet przy cenie 7,99 USD.

Przeczytaj pełną recenzję BlueHost

4. HostGator

hostgator

Mniej więcej tak doświadczeni, jak dostawcy hostingu, HostGator zapewnia więcej odwiedzających miesięcznie niż większość innych planów hostingowych. Bezpłatne wsparcie migracji jest oferowane dla jednej witryny WordPress i zapewniają one automatyczne wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania. Kopie zapasowe baz danych są codziennie wykonywane bez dodatkowych opłat.

Plany mieszczą się w środkowej części dolnego poziomu i wynoszą 5,95 USD miesięcznie. Możesz jednak uzyskać kredyt Google AdWords w wysokości 100 USD. Przestrzeń dyskowa jest również niezmierzona, co sprawia, że ​​HostGator jest atrakcyjnym wyborem dla osób, które chcą hostować witryny WordPress z dużą ilością treści, takich jak zdjęcia i filmy.

Korzystają z systemu opartego na chmurze, który zapewnia tak szybką reakcję. Jednak czas działania jest niezawodny w 100%. Otrzymasz również dostęp do w pełni funkcjonalnej instalacji cPanel. Jeśli szukasz czegoś przyjaznego dla programistów, ale niskiego zasięgu, docenisz ten poziom dostępu i kontroli.

Przeczytaj pełną recenzję HostGator

5. iPage

ipage

Ludzie w iPage przychodzą do ciebie z całkiem prostą propozycją wartości. Za 3,75 USD miesięcznie zyskujesz nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość. Jeśli spodziewasz się, że Twoja witryna będzie świrem ruchu, to wielka sprawa w niskiej cenie. Obejmują one także rejestrację domeny bezpłatnie przez pierwszy rok.

Minusem tego poziomu sprzedaży jest to, że najniższy poziom nie oferuje wsparcia ekspertów. Jeśli jednak wybierzesz firmowy plan 6,95 USD, uzyskasz dostęp do wstępnie zainstalowanych motywów i wtyczek WordPress, automatycznego usuwania złośliwego oprogramowania, bezpieczeństwa SiteLock i ekspertów WordPress. Nawet jeśli awansujesz na drugi poziom, nadal będziesz miał dużo plusów.

Przeczytaj pełną recenzję iPage

Porównywanie darmowych i tanich dostawców hostingu WordPress

Największym wyróżnikiem między abonamentem bezpłatnym a tanim opłacanym jest obsługa klienta i pomoc techniczna. Szczególnie dla osób, które nie mają silnego zaplecza technicznego, wiedząc, że zarządzany zespół WordPress czeka na twoje pytania, może być dużym problemem. Nie musisz iść na platformę hostingową WordPress premium, aby uzyskać pomoc człowieka, który jest wykwalifikowany do udzielania odpowiedzi.

Nie będziesz miał żadnych wrzutów, gdy wybierzesz darmową trasę. Na przykład wielu dostawców hostingu oferuje co najmniej bezpłatny certyfikat SSL i co najmniej rok rejestracji nazwy domeny z opcją płatną. W niektórych całkowicie darmowych pakietach witryn WordPress nie będziesz mieć dostępu do menedżera plików, motywów ani nawet przyjaznego interfejsu. W niektórych przypadkach możesz utknąć przy użyciu bezpłatnej subdomeny na ich TLD zamiast korzystać z własnej domeny niestandardowej.

Pożądana jest również dostępność opcji chmury i SSD na płatnych poziomach. Nawet jeśli bezpłatny dostawca zapewnia całą pamięć i przepustowość na świecie, szybkość nośnika pamięci ma duże znaczenie. Jest to szczególnie ważne w przypadku WordPress.

Silnik WP jest podatny na utknięcie w motywach, wtyczkach i skryptach. Kup pakiet analityczny, a czasy ładowania mogą być wręcz bolesne dzięki bezpłatnym dostawcom hostingu WordPress. Będziesz także chciał mieć responsywny system, który pomieści:

 • Komentowanie na stronie
 • Wysyłanie wiadomości z WP instaluje się na twoje konta e-mail
 • Ładowanie elementów na stronie, takich jak zdjęcia

To nie jest tak, że nie ma tam darmowego hostingu WordPress. Dla osób, które chcą opublikować blog, który przeczyta kilka osób, nie ma nic złego w korzystaniu z bezpłatnych firm hostingowych. Kiedy jednak zaczniesz budować widownię lub firmę, nadszedł czas, aby mieć przynajmniej minimalną moc.

Podobnie będziesz chciał mieć opcje w miarę rozwoju witryny. Dysponując ekspertami zapewniającymi wsparcie techniczne, będziesz mógł bardziej pewnie wkroczyć w przyszłość. Niektórzy dostawcy oferują nawet wygodne wsparcie w zarządzaniu WordPress na niższych poziomach planów. Podczas próby migracji witryny lub zmagania się z instalacją WordPress docenisz różnicę, jaką mogą zrobić.

Można również powiedzieć coś o kontrolowaniu konfiguracji. Deplatforming, praktyka wyrzucania ludzi z bezpłatnych stron, staje się coraz bardziej powszechna. WordPress.com może być dobrym miejscem na obraźliwe treści, ale nie jest niezawodną platformą dla każdego, kto publikuje kontrowersyjne opinie. Są znane z deplatformowania użytkowników.

Jeśli spodziewasz się, że witryna stanie się poważnym projektem, warto dokonać niewielkiej inwestycji z góry. Niski koszt hostingu z dobrą obsługą techniczną i obsługą klienta można łatwo uzyskać za mniej niż 10 USD miesięcznie. Zamiast ryzykować utratą odwiedzających z powodu powolnego hostingu, będziesz mieć dobrą pozycję, aby zapewnić dobre wrażenia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map