Zadarmo hosting WordPress: mýtus alebo realita? (Máj 2020)

Uvažujete niekedy o tom, čo je lepšie: bezplatný hosting WordPress alebo lacný hosting WordPress?


Záleží na tom?

Tento článok je napísaný len pre vás, aby vám pomohol rozhodnúť sa medzi nimi.

Pokračuj v čítaní.

Je zmätený kvôli bezplatnému hosťovaniu WordPress.

Najmä pri začatí s webom WordPress je jednou z bežných otázok, ktorú ľudia majú, či existujú bezplatné možnosti hostenia WordPress, ktoré stojí za to preskúmať. Na trhu určite existujú bezplatné voľby a niektoré z nich môžu byť v poriadku pre niekoho, kto chce získať iba osobný blog na webe. Ak hľadáte najlepší hostingový balík pre firmu alebo organizáciu, pravdepodobne sa oplatí aspoň trochu hotovosti zabezpečiť, aby návštevníci mali slušný zážitok..

Pozrime sa na niektoré bezplatné hostingové služby WordPress, aby sme vám poskytli predstavu o tom, čo je k dispozícii. Potom preskúmame niektoré spôsoby, ako získať platený hostingový účet bez porušenia banky. Na konci bude aj porovnanie vysvetľujúce, prečo aj lacná možnosť plateného hostingu môže stáť za to, že sa rozdelenie niektorých ťažko zarobených peňazí oplatí..

Voľné možnosti hosťovania WordPress

1. WordPress.com

wordpress

Ak hľadáte najlepší bezplatný hosting WordPress bez toho, aby ste sa museli vysporiadať s možnými bolesťami hlavy, môže byť lepšie ísť rovno na stránku WordPress.com. Táto platforma v podstate funguje tak, ako to robia iné platformy pre blogovanie, napríklad Blogger spoločnosti Google. Pokiaľ ide o prispôsobenie a vzhľad, je to určite krok z týchto alternatív. Prevádzkuje tiež WordPress, na rozdiel od mnohých iných blogovacích platforiem dostupných bezplatne.

Ľudia, ktorí sa príliš nestarajú o prístup k databáze alebo o možnosť vykonať veľké úpravy svojich stránok, budú v službe WordPress.com v poriadku. Na druhej strane, ak sa chystáte vytvoriť niečo ako webovú stránku WooCommerce, problém s prispôsobiteľnosťou bude problémom.

Veľkou nevýhodou pre WordPress.com je, že hostiteľ tvrdo pracoval na zabezpečení dostatočných zdrojov, aby na ňom bežal veľa webových stránok. Ako sme už povedali, ak si len chcete zahodiť osobný blog, ktorý oslavuje vašu lásku k vlakom, je to naozaj dobrá voľba. Vo väčšine ostatných môže chýbať.

Poznámka o vlastníctve WordPress.com

Hneď zo sklzu stojí za zmienku, že WordPress.com nie je bez trochu kontroverzie. Napriek tomu, čo by názov napovedal, nie je prevádzkovaná neziskovou nadáciou WordPress Foundation ktorý udržuje hlavný kód motora WP. Namiesto toho je prevádzkovaná spoločnosťou s názvom Automattic. Automattic sa podieľal na tvorbe a údržbe mnohých komponentov pre WordPress, ale ich hosťovanie je samostatnou právnickou osobou.

Všimnite si, že WordPress.org je webom nadácie. Hostuje najnovšiu verziu jadra kódu PHP dostupného na stiahnutie. Toto je možnosť vlastného hosťovania, ktorá vyžaduje, aby ste mali pred inštaláciou nainštalovaný vlastný server s PHP a MySQL. Inými slovami, inštalácia programu WordPress s balíkom s otvoreným zdrojovým kódom je úplne sama.

2.000webhost

000webhost

S viac ako 16 miliónmi používateľov na svojej platforme je 000webhost legitímnym hráčom vo voľnom webhostingovom priestore pre weby WP. Bezplatná edícia stránok je naložená na bezplatný hostingový účet a ponúka:

 • 1 000 MB miesta na disku
 • Linimit na šírku pásma 10 GB za mesiac
 • Prístup k MySQL databázam
 • cPanel

K dispozícii je tiež bezplatný nástroj na tvorbu webových stránok, ktorý poskytuje prístup k mnohým šablónam. Patria sem responzívne návrhy, ktoré sa dobre hrajú s mobilnými zariadeniami.

Zákazník môže na svoj účet umiestniť dva webové stránky. 000webhost tiež ponúka platené služby pre ľudí, ktorí potrebujú aktualizovať svoju šírku pásma alebo úložisko. K dispozícii je dokonca aj zdieľanie výnosov pre zákazníkov, ktorí chcú inzerovať na svojich stránkach.

Prečítajte si celú recenziu 000webhostov

3. Byethost

byethost

Byethost (nie preklep) je skutočnou zvláštnosťou v sektore spoločností poskytujúcich bezplatné hostenie. Poskytujú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, vrátane pomoci s technickými problémami. Využívajú klastrové servery, aby svojim zákazníkom poskytli viac energie a stability. Poskytujú tiež pôsobivé funkcie, ako napríklad:

 • Žiadne reklamy
 • Neobmedzené domény vrátane parkovaných domén
 • FTP prístup
 • MySQL
 • Neobmedzené miesto na disku

Ak potrebujete aktualizovať, Byethost ponúka aj niekoľko možností. Môžete prejsť na prémiové alebo obchodné plány. Ľudia, ktorí potrebujú vyššiu rýchlosť, sa môžu dokonca venovať plánom SSD.

Veľkou nevýhodou programu Byethost je skutočnosť, že ich verzia PHP pre bezplatný hosting je dosť stará. To môže byť problém, keď sa snažíte získať najnovší kód, aby fungoval.

4. AwardSpace

awardspace

Ponúka veľa položiek, ale v obmedzenej ponuke je predajné ihrisko na AwardSpace. Dostanete hostiteľa jedného názvu domény, jedného e-mailového účtu a jednej databázy MySQL. Veľkým hráčom pri rokovaniach s AwardSpace je, že ponúkajú zážitok bez reklám.

Sú tiež ďalšou spoločnosťou, ktorá poskytuje bezplatnú ponuku, ktorá je trochu pozadu s programami PHP5 a Perl / CGI-BIN. Na svoj účet sa nenačíta absolútny najnovší kód. Na pravej strane však dostanete:

 • Inštalátory na jedno kliknutie pre Joomla aj WordPress
 • Posielanie e-mailov, skutočná vzácnosť
 • 1 GB miesta na disku
 • 5 GB za mesiac prenosu

5. WPNode

wpnode

Žiadne reklamy, žiadne obmedzenia šírky pásma a ceny. Čo je to úlovok? s WPNode, Veľkou výhodou je, že ste úplne sami. Ak ste s programom WordPress veľmi pripravení, nemusí to byť tá najhoršia skúsenosť. Dostaneš:

 • Plný prístup k databáze pomocou PHPMyAdmin
 • Cloudové servery
 • CDN
 • caching
 • Bezpečnosť CloudFlare

Je postavený na vrchole nginx, takže ľudia, ktorí vedia, že Linux môže čeliť malej krivke učenia. Úložný priestor je 5G a je to SSD. K dispozícii je tiež 1 GB e-mailový systém. Tiež nebudete mať prístup k ovládaciemu panelu a neexistuje spôsob, ako zmeniť inštaláciu.

6. AWS

amazon ec2

Ak pracujete ako vývojár v prostredí bez technickej podpory, možno budete chcieť poskytnúť jednoročná bezplatná skúšobná verzia AWS ísť. Na cloudovom serveri budete mať plnohodnotné prostredie, ktoré vám umožní upravovať a inštalovať prvky rovnako ako v systéme s vlastným hostiteľom..

Je to absolútne nie pre ľudí, ktorí nemajú istotu, že dokážu zvládnuť technicky náročné nastavenie, ale môže to byť skutočne príťažlivá voľba pre schopného vývojára, ktorý chce vyskúšať obchodný nápad na rok. Nezabudnite, že ste sa zaregistrovali na fakturáciu, a ak nemáte účet s nikým, zrušte hostingový účet. V opačnom prípade sa začnú poplatky zobrazovať po prvom roku.

Lepšie ako zadarmo: Lacný hosting WordPress

Plány bezplatných služieb majú tendenciu prichádzať s upozornením a dodatkami. Naša pozícia je tu celkom zrejmá: ak dokážete za pár dní zaplatiť pár dolárov za platené nastavenie hosťovania WordPress, mali by ste tak urobiť. Uvedomujeme si tiež, že nie každý je schopný vymôcť si plán podnikovej úrovne.

To neznamená, že sa musíte obísť bez podpory zákazníkov a riadených funkcií WordPress, ako sú migrácia, inštalácia a pomoc s konfiguráciou. Je tiež dobré vedieť, že niekto na druhom konci transakcie bude zodpovedný, pretože im platíte. Pozrime sa na niektoré možnosti, ktoré sú čo najbližšie k bezplatnému.

1. NameCheap EasyWP

namecheap 2019-jún

Hneď za 23 dolárov ročne EasyWP plán prichádza s 10 GB voľného miesta na disku SSD a podporou pre 50 000 návštevníkov mesačne. Získate prístup k FTP aj do databázy a NameCheap je hrdý na to, že ponúka jednoduché zálohovanie a obnovenie systému. Ešte lepšie je, že budete mať nepretržitú podporu a 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Servery servera NameCheap si zaslúžia povesť tak pre dostupnosť, ako aj pre pohotovosť. Ak chcete získať hostingový účet čo najbližšie k bezplatnému účtu, NameCheap je vaším najlepším záberom bez toho, aby ste obetovali podporu alebo rýchlosť.

Prečítať celé menoCheap review

2. SiteGround

Siteground

Vidieť cez $ 3,95 mesačne nie je zlé riešenie, ak môžete za svoj dolár získať vysokú úroveň technickej a zákazníckej podpory. Spoločnosť začína ľudí s 10 GB úložného priestoru a 10 000 návštevníkov mesačne. Posunutím jednej alebo dvoch úrovní získate neobmedzený počet webových stránok na jeden hostingový účet.

Hlavným predajným miestom je bezplatná podpora pri migrácii stránok. Sú tiež zriedkavým poskytovateľom v nízkonákladovom rozsahu, ktorý ponúka nepretržitú zákaznícku podporu telefonicky, e-mailom alebo online problémovým lístkom. PHP hosting je predinštalovaný a poskytuje dobrú odozvu a vynikajúcu dostupnosť. Je to pravdepodobne najlepší všestranný zážitok na trhu.

Prečítajte si úplnú kontrolu SiteGround

3. Bluehost

Bluehost

S uvádzacia cena 2,75 dolárov mesačne, BlueHost sa snaží konkurovať konkurentom s najnižšou cenou v tomto odvetví. Jednou nevýhodou je, že cena sa nakoniec zvýši na 7,99 dolárov mesačne. Pozitívne však je, že váš plán obsahuje množstvo chutných funkcií vrátane:

 • Bezplatná registrácia názvu domény pre prvý rok
 • Automatický inštalátor a automatické aktualizácie pre váš web WordPress
 • Bezplatný certifikát SSL

Na rovnakom účte môžete parkovať až 5 domén. S úložiskom SSD s kapacitou 50 GB môžete očakávať rýchle spracovanie požiadaviek na stránky návštevníkov. Zákazníci majú tiež prístup k CDN.

BlueHost je jedným z mála partnerov s plánmi hostenia odporúčanými nadáciou WordPress. Pre tých, ktorí potrebujú vlastnú doménu a certifikát SSL, predstavuje BlueHost vynikajúci návrh hodnoty, a to aj za cenu 7,99 dolárov..

Prečítajte si celú recenziu BlueHost

4. HostGator

hostgator

HostGator poskytuje približne tak skúsených hostí, ako hostia poskytovateľov hostingu, mesačne viac návštevníkov ako väčšina ostatných plánov hostenia. Bezplatná podpora migrácie je ponúkaná na jednom webe WordPress a poskytuje automatickú detekciu a odstránenie škodlivého softvéru. Podobne sú databázy zálohované každý deň bez ďalších poplatkov.

Plány sú v strednom pásme nízkej úrovne na 5,95 dolárov mesačne. Môžete však získať kredit Google AdWords vo výške 100 USD. Aj úložný priestor nie je meraný, takže HostGator je príťažlivou voľbou pre ľudí, ktorí chcú hostiť weby WordPress s množstvom obsahu, ako sú obrázky a videá..

Využívajú cloudový systém, ktorý poskytuje takú pohotovú reakciu. Uptime je 100% solídny. Získate tiež prístup k plne funkčnej inštalácii cPanel. Ak hľadáte niečo, čo je priateľské pre vývojárov, ale v nízkom rozsahu, oceníte túto úroveň prístupu a kontroly.

Prečítajte si celú recenziu hostiteľa

5. iPage

iPage

Ľudia na iPage prichádzajú na vás s veľmi jednoduchým návrhom hodnoty. Za 3,75 dolárov mesačne získate neobmedzenú kapacitu úložiska a šírku pásma. Ak očakávate, že vaše stránky budú prasa, je to veľa za nízku cenu. Zahŕňajú tiež bezplatnú registráciu domény za prvý rok.

Nevýhodou tohto ihrisko je, že najnižšia úroveň neposkytuje žiadnu odbornú podporu. Ak sa však rozhodnete pre plán spoločnosti 6,95 dolárov, získate prístup k predinštalovaným témam a doplnkom WordPress, automatickému odstráneniu škodlivého softvéru, bezpečnosti SiteLock a odborníkom WordPress. Aj keď sa posuniete o úroveň vyššie, stále dostanete veľa peňazí za svoje peniaze.

Prečítajte si celú recenziu v službe iPage

Porovnanie zadarmo a lacné poskytovateľov hostingu WordPress

Najväčší rozdiel medzi bezplatným programom a lacným programom je zákaznícka a technická podpora. Najmä pre ľudí, ktorí nemajú silné technické zázemie, môže byť veľkým problémom vedieť, že riadený tím WordPress čaká na vaše otázky. Nemusíte nutne ísť na prémiovú hostingovú platformu WordPress, aby ste dostali pomoc ľudskej bytosti, ktorá je spôsobilá poskytovať odpovede..

Keď sa vydáte na bezplatnú trasu, nedostanete žiadne vhadzovania. Napríklad mnoho poskytovateľov hostingu ponúka aspoň bezplatný certifikát SSL a najmenej rok registrácie názvu domény s platenou možnosťou. Na niektorých úplne bezplatných balíkoch stránok WordPress nebudete mať prístup k správcovi súborov, motívom ani k užívateľsky príjemnému rozhraniu. V niektorých prípadoch môže dôjsť k tomu, že namiesto TLD budete používať vlastnú subdoménu, a nie používať vlastnú doménu..

Žiaduca je tiež dostupnosť možností cloudu a SSD na platených úrovniach. Aj keď vám poskytovateľ bezplatne poskytuje všetku kapacitu ukladacieho priestoru a šírku pásma na svete, rýchlosť úložného média znamená veľa. To je obzvlášť prípad, keď pracujete s WordPress.

WP engine je náchylný k tomu, aby sa zapadol do tém, doplnkov a skriptov. Hromada analytického balíka a časy načítania môžu byť úplne zadarmo bolestivé u poskytovateľov bezplatných poskytovateľov služieb WordPress. Budete tiež chcieť mať responzívny systém, ktorý by vyhovoval:

 • Komentovanie na mieste
 • Posielanie správ z inštalácie WP na vaše e-mailové účty
 • Načítanie prvkov na stránke, ako sú obrázky

Nie je to tak, že tam nie je bezplatný hosting WordPress. Pre ľudí, ktorí chcú uverejniť blog, ktorý bude čítať niekoľko ľudí, nie je nič zlé na tom, že sa chystáte na bezplatnú hostingovú spoločnosť. Akonáhle sa však dostanete do budovania publika alebo podnikania, je čas mať aspoň minimálne množstvo energie.

Podobne budete chcieť mať možnosti, ako bude vaša stránka rásť. S odborníkmi, ktorí sú k dispozícii na poskytovanie technickej podpory, budete môcť s istotou vstúpiť do budúcnosti. Niektorí poskytovatelia dokonca ponúkajú komfortnú podporu WordPress v nižších úrovniach plánov. Ak sa snažíte migrovať web alebo zápasiť s inštalačným úsilím WordPress, oceníte rozdiel, ktorý môžu priniesť.

Je tu niečo, čo sa dá povedať aj pre kontrolu nastavenia. Deplatforming, postup vykopávania ľudí z bezplatných webov, je čoraz bežnejší. WordPress.com môže byť dobrým miestom pre nevhodný obsah, ale nie je to spoľahlivá platforma pre každého, kto zverejňuje kontroverzné názory. Vedia deplatformovať používateľov.

Ak očakávate, že sa lokalita stane serióznym projektom, oplatí sa urobiť malú investíciu vopred. Lacný hostingový plán s dobrou technickou a zákazníckou podporou sa dá ľahko získať za menej ako 10 dolárov mesačne. Namiesto toho, aby ste riskovali stratu návštevníkov pri pomalom hostovaní, budete mať dobrú pozíciu na to, aby ste poskytli dobrý zážitok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map