Ako hostiť hosting webových stránok – porovnajte ceny a plány – máj 2020

V súčasnosti sa zdá, že každý a jeho matka majú svoje vlastné webové stránky. S toľkými rôznymi blogmi a špecializovanými webmi musí byť ľahké vytvoriť a spravovať svoju vlastnú stránku, však? To je síce pravda, ale faktom je, že do webhostingu prechádza veľa rôznych vecí. Aby sme vám pomohli pochopiť tento proces, preberieme všetky základy hostingu, ako aj to, čo môžete urobiť, aby ste hostili svoje vlastné webové stránky. Či už sa chcete venovať blogovaniu alebo chcete začať s online obchodom, je nevyhnutné, aby ste pochopili všetko, čo o tomto procese viete a ako to funguje..


Čo je to Web Hosting?

Jadrom tohto systému je miesto, kde konkrétny server alebo služba ukladá vaše webové stránky na serveri, aby k nim bolo možné pristupovať odkiaľkoľvek na svete. V podstate to znamená, že všetky vaše údaje o webových stránkach sú uložené na pevnom disku a pripojené k internetu, takže k nim máte prístup vy alebo ktokoľvek iný, keď zadáte správnu doménu..

Ako sa líši od ukladania všetkého do počítača a preskočenia sprostredkovateľa? Dôvod, prečo používať webhostingovú službu, je, že sa nemusíte starať o to, aby ste svoj server používali na nepretržitú online prevádzku svojho servera. Keď o tom premýšľate, chcete, aby vaše publikum malo prístup na vašu stránku kedykoľvek počas dňa, čo znamená, že musíte udržiavať stabilné pripojenie a mať ho otvorené 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Náklady na to môžu byť vysoké, keď zvažujete veci, ako sú účty za elektrinu a bezdrôtové funkcie, takže je zvyčajne lepšie nechať si s tým poradiť niekoho iného, ​​aby ste dosiahli profesionálne výsledky..

Ak nemáte nástroje ani softvér na vytváranie stránok od začiatku vo vašom počítači, môže byť ťažké urobiť čokoľvek bez použitia webhostingu. Väčšinu času budú mať programy, ktoré môžete použiť na vytvorenie všetkých prvkov vašej stránky, ako sú pozadie, tlačidlá a funkčnosť (e-mail, predplatné, elektronický obchod atď.)

A čo doménové mená?

Keď sa pozriete na väčšinu webových hostiteľov, uvidíte, že veľa z nich bude ponúkať bezplatnú doménu alebo hostenie názvu domény. Ak ste nováčikom v oblasti hostenia, môžete si byť zmätení, čo je to každý z nich, takže nám môžete vysvetliť,.

Názov domény je adresa vášho webu. To je to, čo ľudia napíšu do vyhľadávacieho panela, aby našli vašu stránku. Každá doména je jedinečná a musí byť zaregistrovaná, aby bola aktívna. Všimnite si, že domény majú rôzne koncovky, napríklad .com, .net, .org atď. Z veľkej časti je táto prípona dôležitá, pretože vám povie, aký typ webovej stránky je a odkiaľ pochádza. Napríklad, ak používate .org, potom ste pravdepodobne organizácia, zatiaľ čo .gov znamená, že ide o vládnu webovú stránku. Prípona sa tiež môže meniť v závislosti od krajiny. Mnohé z nich používajú vlastnú príponu na označenie pôvodu stránky. Napríklad Spojené kráľovstvo používa co.uk a Japonsko používa co.jp.

Nakoniec je doménou jednoducho adresa vašej stránky a musí byť jedinečná. Ak chcete, môžete k rovnakému miestu pripojiť viacero domén (napríklad mywebsite.com, mycoolwebsite.com, mywebsite.net atď.). Dôvodom je to, ak sa chcete uistiť, že vaše publikum vás môže ešte ľahšie nájsť. Napríklad, ak je názov vašej stránky millerwebsite, možno budete chcieť zaregistrovať miller.com, millersite.com a millerwebsite.com, aby ste boli v bezpečí. Takto vás publikum nájde, aj keď nemá presnú adresu. Toto je užitočné najmä pre veľké spoločnosti, ktoré chcú zabezpečiť, aby si konkurenti alebo kritici nekúpili domény, ktoré by mohli poškodiť ich povesť (napríklad millerwebsitesucks.com)..

Registrátor domén vs. hosting webových stránok

Mnoho webových hostiteľov ponúkne registráciu názvu domény ako službu, čo znamená, že pomocou nich môžete vytvoriť novú doménu alebo preniesť doménu, ktorú už na danú stránku vlastníte. Pokiaľ je doména zaregistrovaná v internetovej spoločnosti Internet Corporation pre pridelené názvy a čísla (ICANN), je legálne mať a vy ste jej výhradným vlastníkom..

Registrácia vašej domény je nevyhnutná, ak máte webovú stránku, ale webhosting je viac než len to. Hostitelia tiež ukladajú všetky údaje a obrázky z vašich webových stránok, aby ste mohli zostaviť stránku, ktorá zodpovedá vašej doméne. Obidve sú potrebné, aby ste sa dostali na internet, ale sú to dve rôzne služby, takže ich nemusíte miešať.

Druhy hostingu

Existujú štyri spôsoby, ako hostiť webovú stránku: zdieľaný hosting, VPS hosting, cloud hosting alebo dedikované servery. Poďme sa pozrieť na každú metódu a ako fungujú.

Zdieľaný hosting

Toto je zďaleka najbežnejšia metóda uvedenia vašich webových stránok do online, pretože je to z hľadiska nákladov najefektívnejšie a najjednoduchšie sa používa. Funguje to tak, že všetky vaše údaje sa ukladajú na serveri spolu s množstvom ďalších webových stránok. „Zdieľaná“ časť názvu vychádza zo skutočnosti, že na jednom serveri sú všetky desiatky, stovky alebo tisíce stránok. Zdieľaný hosting zvyčajne znamená, že máte obmedzený priestor na disku a šírku pásma, ale niektoré hostingové služby umožňujú neobmedzené možnosti s tým, že ich príliš nevyužijete..

Výhodou používania zdieľaného hostingu je cena a ľahký prístup, ale nevýhodou je, že ste obmedzený v tom, koľko návštevnosti môžete naraz naraziť. Ak sa vaše stránky začnú fúkať a zväčšujú, pravdepodobne budete potrebovať vlastný server na zvládnutie pretečenia.

Hosting virtuálneho súkromného servera (VPS)

Ako už názov napovedá, v tomto prípade získate pre svoj web vlastný digitálny server, čo znamená, že máte väčší prístup a kontrolu nad tým, ako funguje. Keďže sú však všetky digitálne, vaše údaje sa stále ukladajú na fyzický pevný disk spolu s inými webmi, čo znamená, že máte stále dosť obmedzených možností. Celkovo je hosting VPS určený pre ľudí, ktorí chcú ovládať dedikovaný server bez nákladov alebo neobmedzených zdrojov, ktoré s tým môžu prísť..

Dedikované servery

V tomto prípade je váš web na vlastnom serveri, čo znamená, že môžete spracovať toľko údajov, koľko si môžete dovoliť. Je to užitočné pre veľké weby, ktoré majú veľa prevádzky, pretože nemusíte zdieľať miesto na disku, RAM alebo šírku pásma s nikým iným. Ako si viete predstaviť, toto všetko je za vysokú cenu. V ideálnom prípade budete zarábať peniaze z vašej vysokej prevádzky na pokrytie týchto nákladov.

Cloud hosting

V dnešnej dobe sa stále viac a viac vecí ukladá a manipuluje v „cloude“. Tento výraz sa vzťahuje na sieť serverov, ktoré spolupracujú pri riešení problémov, ako sú dopravné špičky a problémy so šírkou pásma. Kým predtým sa to všetko robilo prostredníctvom fyzických infraštruktúr, ako sú modemy a káble, teraz sa to všetko dá urobiť na diaľku cez internet. Táto služba stojí o niečo viac ako zdieľaný hosting a nedáva vám root prístup k zmene nastavení servera, ale dokáže spracovať webové stránky s veľkým objemom a poskytuje lepšiu kontrolu ako zdieľaný hosting alebo hosting VPS..

Podmienky hostenia

Aj keď je nevyhnutné, aby ste poznali a chápali rôzne metódy webhostingu, rovnako dôležité je, aby ste sa oboznámili so všetkými podmienkami a žargónmi, ktoré sa na týchto druhoch stránok vyskytujú. Ak neviete, čo niečo znamená, nemôžete to využiť, ani nebudete vedieť, či vám to môže pomôcť alebo by vám mohlo ublížiť. Tu je prehľad najbežnejších podmienok hosťovania, ktoré by ste si mali zapamätať.

Bandwidth

Tento výraz sa vzťahuje na rýchlosť, s akou môžete prenášať údaje online. V ten deň bolo na odosielanie veľkých súborov, ako sú videá cez internet, potrebné veľké množstvo pásma, čo znamenalo, že ste na to museli platiť navyše. Našťastie, v dnešnej dobe je lacnejšie prenášať údaje online (čiastočne vďaka cloudu), takže šírka pásma nie je taká veľká. Väčšina webových hostiteľov zvyčajne ponúka neobmedzenú šírku pásma za predpokladu, že nevykonávate službu streamovania videa alebo niečo podobné.

Miesto na disku

Toto sa týka množstva miesta na pevnom disku, ktoré budete mať na serveri. Pri zdieľanom hostovaní môžete mať obmedzené množstvo miesta na disku, ktoré dostanete, pretože sa ukladá na iné weby. Niektorí hostitelia však majú neobmedzenú kapacitu úložiska (opäť za predpokladu, že ju nevyužijete). Tento priestor sa meria v gigabajtoch (GB). Ak váš hostiteľ obmedzí váš úložný priestor, budete musieť upgradovať, ak potrebujete na svoju stránku uložiť viac súborov.

databázy

Vždy, keď na vytváranie svojich webových stránok používate systém tretej strany (napríklad WordPress), musíte mať databázu, ktorá vám pomôže spravovať všetko, čo robíte. Pretože sami neprogramujete všetko (napríklad tlačidlá a funkcie stránky), databáza funguje ako mozog stránky. Zvyčajne získate toľko databáz, koľko máte webových stránok, pričom niektorí hostitelia ponúkajú obmedzenú ponuku oboch alebo neobmedzenú, v závislosti od vašej trasy..

WhoIs Data

Kedykoľvek je zaregistrovaná doména, existuje zoznam kontaktných informácií, ktoré ukazujú, kto ju zaregistroval, aby sa ktokoľvek mohol s touto osobou alebo subjektom z akéhokoľvek dôvodu spojiť. Tieto údaje sa zverejňujú, aby si ľudia mohli overiť, kto vlastní konkrétnu doménu. Účelom týchto informácií je umožniť lepšie sledovanie online iba v prípade podvodu, hackerstva alebo čohokoľvek iného, ​​čo si bude vyžadovať, aby niekto niesol zodpovednosť za doménu..

Celkovo je webhosting relatívne jednoduchou záležitosťou, pokiaľ viete, čo robíte. Keď sme sa zaoberali základmi, mali by ste lepšie porozumieť tomu, ako to všetko funguje a ako sa spája, čo znamená, že by ste nemali mať žiadne problémy s hosťovaním svojich vlastných webových stránok. Šťastný hosting!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map