Hľadáte nového webhostingu? Použite tento kontrolný zoznam

Ak sa snažíte zvoliť nového hostiteľa a ste úplne stratení, rozumiem vám.


Bol som tam už predtým.

Kričíte na svojho poskytovateľa hostingu prostredníctvom vlákien podpory. Sajú na odpoveď, nie sú ochotní, nie sú ochotní robiť kompromisy.

Alebo možno ste nikdy predtým nevytvorili webovú stránku a nemáte kam začať.

Možno ste videli stovky zoznamov „najlepších webových hostiteľov“ a neviete, komu dôverovať.

Dnes vás už trochu priblížim. Tento kontrolný zoznam vám pomôže určiť, kto by mal byť váš budúci webový hostiteľ.

Kontrolný zoznam webového hostiteľa začiatočníka

Táto časť sa venuje základom. Ak ste ešte nikdy nepoužili hostiteľa, začnite tu. Ďalej v článku hovoríme o pokročilých funkciách, ktoré môžu byť príliš mätúce. Ak teda práve začínate, prejdite si tento zoznam. Pomáha zostaviť dokument programu Excel porovnávajúci hostiteľské spoločnosti, ktoré zvažujete, a ako dobre spĺňajú nižšie uvedené kritériá.

 • Aký typ podpory ponúka hostiteľská spoločnosť? Vyhľadajte podporu 24/7 telefonicky, e-mailom a chatom. Mnoho núdzových situácií sa nestane počas úradných hodín.
 • Aká rýchla je podpora? Niektoré spoločnosti môžu trvať hodiny alebo dni, kým odpovedia na vstupenky (Rackspace). Iní sú veľmi rýchle a okamžite reagujú (SiteGround).
 • Koľko webov môže hostiteľský plán obsahovať? Niektoré počiatočné balíčky na hostiteľoch ako WP Engine povoľujú iba jednu webovú stránku. Zatiaľ čo iní ako SiteGround a HostGator umožňujú neobmedzené webové stránky. Toto je dôležitá vlastnosť, ale nezakladajte svoje rozhodnutie iba na tomto.
 • Aká je záruka dostupnosti? Poskytuje hostingová spoločnosť záruku dostupnosti 99,99% dostupnosti? To znamená, že zaručujú, že vaše webové stránky takmer nikdy neklesnú. Prečítajte si recenzie hostingu na webe, aby ste videli skutočné skúsenosti používateľov.
 • Poskytuje hostiteľ bezplatnú migráciu? Migrácia webových stránok na nového hostiteľa je náročná úloha. Aj skúsení vývojári a vlastníci stránok robia chyby pri prenose hostiteľov. Ak to vaša hostingová spoločnosť ponúka, je to obrovský výhoda.
 • Robia automaticky zálohovanie vašich stránok? Stávajú sa chyby. Najlepší hostitelia automaticky zálohujú vaše stránky. Niektorí chybní hostitelia ich nezahrňujú a ak omylom odstránite svoje stránky, môžu vám naúčtovať poplatok až do výšky 150 dolárov alebo viac.
 • Zahŕňa hostiteľ jednoduché inštalácie pre populárne webové platformy? Je veľmi bežné, že hostitelia webových stránok zahŕňajú inštalácie na jedno kliknutie pre populárne aplikácie ako WordPress, Magento, Drupal atď. Uistite sa, že váš hostiteľ ponúka túto možnosť, ak nie, je to červená vlajka.

Pokročilý kontrolný zoznam webhostingu

Ak sa presuniete k niektorým pokročilejším funkciám, nechcete nechať ujsť, ak máte trochu viac skúseností. To sú veci, na ktoré ste sa v minulosti mohli stretnúť a ktoré sú veľmi frustrujúce. Aj keď ste začiatočník, ak máte pomerne veľkú alebo zložitú stránku, mali by ste si ju vziať na vedomie.

 • Poskytuje hostiteľ hosťovanie jedným kliknutím? Vytvorenie postupnej kópie pre vývoj stránok je nesmierne dôležité. Vytvárať a prenášať oddychové domény môže byť bolesť. Vyberte si hostiteľa, ktorý vám to uľahčí.
 • Máte limit na veľkosť databázy, aby ste mohli vytvoriť fázovú kópiu? Aj hostingové spoločnosti, ktoré ponúkajú inscenáciu jedným kliknutím, môžu mať limit na veľkosť databázy. To môže byť veľmi frustrujúce. K veľkosti vašej databázy prispieva veľkosť a kvalita obrázkov, počet stránok, či už ste na platforme elektronického obchodu alebo nie, a ďalšie údajové body.
 • Poskytuje stránka integráciu Git? FTP je starý spôsob, ako aktualizovať vaše stránky. Skutoční vývojári stránok používajú nejakú formu riadenia zmien, napríklad Git. Dobrý hostitelia ponúkajú ľahkú integráciu pre vaše stránky.
 • Obmedzené množstvo inódov na fungovanie Gitu? Inodes sú malé súbory, ktoré vytvára váš web, a často sa dajú pridať, ak používate web elektronického obchodu alebo iný web s množstvom dátových bodov. Môže byť veľmi frustrujúce mať „neobmedzený“ hosting a potom si uvedomíte, že to neplatí pre inody.
 • Čo sa stane, ak dôjde k napadnutiu vašich stránok? Klientská webová stránka, na ktorej som pracoval, bola hacknutá a webhosting SiteGround odstránil celú našu webovú stránku, aby sa zabránilo infikovaniu iných stránok zdieľaného hostingu. Možno to bude potrebné z ich pohľadu, ale nezdalo sa nám to spravodlivé. Neoprávnene nás varovali a to spôsobilo obrovské bolesti hlavy.
 • Ponúka hostiteľ monitorovanie škodlivého softvéru? Ďalším milým, že máte položku, aj keď by ste sa mali tiež venovať špecializovanej službe, ako je Sucuri.net, aby ste sa skutočne ubezpečili, že ste na ňu zakrytí.

Pri výbere nového hostiteľa je potrebné hľadať množstvo ďalších položiek. Pohľad na cenu je len jedným z aspektov. Ak vytvárate malú webovú stránku pre hobby, potom budete v poriadku s najlacnejšími, ktoré nájdete s dôstojnými recenziami. Ak sa však vaše podnikanie spolieha na vysokokvalitné webové stránky, musíte si nájsť hostiteľa, na ktorého sa môžete spoľahnúť. Hostiteľ s funkciami a kvalitou, ktorú potrebujete.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map