Hledáte nového hostitele webu? Použijte tento kontrolní seznam

Pokud se pokoušíte vybrat nového webového hostitele a jste úplně ztraceni, rozumím vám.


Už jsem tam byl.

Křičíte na svého poskytovatele hostingu prostřednictvím podpůrných vláken. Sají na odpověď, nejsou nápomocní, nejsou ochotni kompromisy.

Nebo jste ještě nikdy nevytvořili web a neměli kam začít.

Možná jste viděli stovky seznamů „nejlepších webových hostitelů“ a nevíte, komu věřit.

No, dnes tě přibližuji. Tento kontrolní seznam vám pomůže určit, kdo by měl být váš další webový hostitel.

Kontrolní seznam webového hosta pro začátečníky

Tato část se zabývá základy. Pokud jste ještě nikdy nepoužili hostitele, začněte zde. Dále v článku hovoříme o pokročilých funkcích, které mohou být příliš matoucí. Pokud tedy právě začínáte, projděte si tento seznam. Pomáhá sestavit dokument Excel porovnávající hostitelské společnosti, které zvažujete, a jak dobře splňují níže uvedená kritéria.

 • Jaký typ podpory nabízí hostitelská společnost? Vyhledejte podporu 24/7 telefonicky, e-mailem a chatem. Mnoho mimořádných událostí v hostování se nestane během úřední hodiny.
 • Jak rychle je podpora? Některé společnosti mohou trvat hodiny nebo dny, než odpoví na vstupenky (Rackspace). Ostatní jsou velmi rychlé a okamžitě reagují (SiteGround).
 • Kolik webů může hostitelský plán pojmout? Některé počáteční balíčky na hostitelích jako WP Engine umožňují pouze jeden web. Zatímco jiní jako SiteGround a HostGator umožňují neomezené weby. Toto je důležitá funkce, ale nezakládejte své rozhodnutí pouze na tomto.
 • Jaká je záruka za provozuschopnost? Nabízí hostingová společnost záruku dostupnosti 99,99% dostupnosti? To znamená, že zaručují, že váš web téměř nikdy neklesne. Přečtěte si recenze hostování na webu a podívejte se na skutečné uživatelské zkušenosti.
 • Nabízí hostitel bezplatnou migraci? Migrace webu na nového hostitele je skličující úkol. Dokonce i zkušení vývojáři a majitelé stránek dělají chyby při přenosu hostitelů. Pokud vám to vaše hostingová společnost nabídne, je to obrovský výhoda.
 • Automaticky zálohují vaše stránky? Stávají se chyby. Nejlepší hostitelé automaticky zálohují vaše stránky. Někteří nevyzpytatelní hostitelé jej nezahrnují a pokud omylem smažete své stránky, mohou vám účtovat až 150 $ nebo více.
 • Obsahuje hostitel snadné instalace pro populární webové platformy? Je velmi běžné, že weboví hostitelé zahrnují instalace jedním kliknutím pro oblíbené aplikace, jako jsou WordPress, Magento, Drupal atd. Ujistěte se, že váš hostitel toto nabízí, pokud ne, je to červená vlajka.

Rozšířený kontrolní seznam hostitele webu

Pokud jde o pokročilejší funkce, jsou to věci, které nechcete nechat ujít, pokud máte trochu více zkušeností. To jsou věci, na které jste se v minulosti mohli setkat a které jsou nesmírně frustrující. I když jste začátečník, pokud máte poměrně velký nebo složitý web, budete si je chtít vzít na vědomí.

 • Poskytuje hostitel hostování jedním kliknutím? Vytvoření pracovní kopie pro vývoj webu je nesmírně důležité. Vytvářet a přenášet pracovní domény může být bolest. Vyberte si hostitele, který vám to usnadní.
 • Máte limit velikosti databází, abyste mohli vytvořit pracovní kopii? I hostingové společnosti, které nabízejí inscenování jedním kliknutím, mohou mít limit na velikost databáze. To může být velmi frustrující. K velikosti vaší databáze přispívá velikost a kvalita obrázků, počet stránek, ať už jste na platformě elektronického obchodu či nikoli, a další datové body.
 • Nabízí web integraci Git? FTP je starý způsob, jak aktualizovat vaše stránky. Opravdoví vývojáři webu používají nějakou formu správy změn, jako je Git. Dobrý hostitelé nabízejí snadnou integraci pro váš web.
 • Omezené množství inodů, aby Git fungoval? Inody jsou malé soubory, které jsou vytvářeny vaším webem a často se sčítají, pokud používáte web elektronického obchodu nebo jiný web se spoustou datových bodů. Může být velmi frustrující mít „neomezený“ hosting a pak si uvědomíte, že to neplatí pro inody.
 • Co se stane, pokud váš web napadne? Klientský web, na kterém jsem pracoval, byl hacknut a webový hostitel SiteGround odstranil celý náš web, aby zabránil infikování jiných webů na sdíleném hostingu. To může být nutné z jejich pohledu, ale nezdálo se nám to fér. Nesprávně nás varovali a způsobovalo to obrovské bolesti hlavy.
 • Nabízí hostitel monitorování malwaru? Další pěkné mít položku, i když byste měli také získat specializované služby, jako je Sucuri.net, aby se ujistil, že jste na ně vztahuje.

Při výběru nového hostitele je třeba hledat spoustu dalších položek. Při pohledu na cenu je jen jeden aspekt. Pokud vytváříte malou webovou stránku pro hobby, budete v pořádku s nejlevnějšími, která najdete se slušnými recenzemi. Pokud se však vaše firma spoléhá na vysoce kvalitní web, musíte si najít hostitele, na kterého se můžete spolehnout. Hostitel s funkcemi a kvalitou, kterou potřebujete.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map