Jak hostit hosting webových stránek – Porovnání cen a plánů – květen 2020

V dnešní době se zdá, že každý a jejich matka mají svůj vlastní web. S tolika různými blogy a specializovanými weby tam musí být snadné vytvořit a spravovat vlastní stránku, že? No, to je pravda, ale faktem je, že do webhostingu jde mnoho různých věcí. Abychom vám pomohli porozumět tomuto procesu, projdeme všechny základy hostování a také to, co můžete udělat pro hostování vašich vlastních webových stránek. Ať už se chcete dostat do blogů nebo chcete zahájit online podnikání, je naprosto nezbytné, abyste pochopili vše, co se o tomto procesu ví a jak to funguje..


Co je to Web Hosting?

Jádrem tohoto systému je to, kde konkrétní web nebo služba ukládá vaše webové stránky na server, takže k nim lze přistupovat odkudkoli na světě. V podstatě to znamená, že všechna data na vašem webu jsou uložena na pevném disku a připojena k internetu, takže k nim máte přístup kdokoli nebo kdokoli, když zadáte správnou doménu..

Jak se tedy liší od ukládání všeho do počítače a přeskakování prostředníka? Důvod, proč používat webhostingovou službu, je ten, že se nemusíte starat o používání serveru, aby byl web neustále online. Když o tom přemýšlíte, chcete, aby vaše publikum mělo přístup na vaši stránku kdykoli během dne, což znamená, že musíte udržovat stabilní připojení a udržovat ji otevřenou 24/7. Náklady na to mohou být vysoké, když vezmete v úvahu věci, jako jsou účty za elektřinu a bezdrátové funkce, takže je obvykle lepší nechat si s tím poradit někoho jiného, ​​abyste dosáhli profesionálních výsledků.

Pokud nemáte k dispozici nástroje ani software pro stavbu webu od nuly ve vašem počítači, může být obtížné udělat cokoli bez použití webového hostitele. Většinou budou mít programy, které můžete použít k vytvoření všech prvků vaší stránky, jako jsou pozadí, tlačítka a funkce (e-mail, předplatné, eCommerce atd.)

A co doménová jména?

Když se podíváte na většinu webových hostitelů, uvidíte, že mnoho z nich nabídne bezplatnou doménu nebo nějaký druh hostování doménového jména. Pokud jste ve světě hostování nováčkem, můžete být zmateni, co každý z nich je, takže nám dovolte vysvětlit.

Název domény je adresa vašeho webu. To je to, co lidé zadají do vyhledávacího pole, aby našli vaši stránku. Každá doména je jedinečná a musí být zaregistrována, aby byla aktivní. Zjistíte, že domény mají různá zakončení, například .com, .net, .org atd. Tato přípona je z velké části důležitá, protože vám řekne, jaký typ webové stránky je a odkud pochází. Pokud například používáte .org, pak jste pravděpodobně organizace, zatímco .gov znamená, že se jedná o vládní web. Přípona se také může měnit v závislosti na zemi. Mnoho z nich používá vlastní příponu k označení původu stránek. Například Spojené království používá co.uk a Japonsko používá co.jp.

Nakonec je doménou jednoduše adresa vašeho webu a musí být jedinečná. Pokud chcete, můžete ke stejnému umístění připojit více domén (například mywebsite.com, mycoolwebsite.com, mywebsite.net atd.). Důvodem je to, pokud se chcete ujistit, že vás vaše publikum najde ještě snazší. Pokud je například název vašeho webu millerwebsite, možná budete chtít zaregistrovat miller.com, millersite.com a millerwebsite.com, abyste byli v bezpečí. Tímto způsobem vás publikum najde, i když nemají přesnou adresu. To je užitečné zejména pro velké společnosti, které chtějí zajistit, aby si konkurenti nebo kritici nekoupili domény, které by mohly poškodit jejich pověst (například millerwebsitesucks.com)..

Registrátor domény vs. hosting webových stránek

Mnoho webových hostitelů nabídne registraci doménového jména jako službu, což znamená, že můžete prostřednictvím nich vytvořit novou doménu nebo přenést doménu, kterou již na daný web vlastníte. Dokud je doména registrována u Internet Corporation pro přiřazená jména a čísla (ICANN), je legální mít a vy jste jejím jediným vlastníkem..

Registrace vaší domény je nezbytná, pokud chcete mít web, ale webhosting je víc než jen to. Hostitelé také ukládají všechna data a obrázky na vašem webu, abyste mohli vytvořit stránku, která odpovídá vaší doméně. Obě jsou nezbytné pro připojení k internetu, ale jsou to dvě různé služby, takže si je nemíchejte.

Druhy hostingu

Web můžete hostovat čtyřmi způsoby: sdílený hosting, hosting VPS, cloudový hosting nebo dedikované servery. Pojďme se podívat na každou metodu a jak fungují.

Sdílený hosting

Toto je zdaleka nejběžnější způsob uvádění vašich webových stránek online, protože je to nejefektivnější a nejjednodušší použití. Funguje to tak, že všechna vaše data jsou uložena na serveru spolu s tunou dalších webových stránek. „Sdílená“ část názvu vychází ze skutečnosti, že na jednom serveru jsou všechny desítky, stovky nebo tisíce stránek. Sdílený hosting obvykle znamená, že máte omezený prostor na disku a šířku pásma, ale některé hostingové služby umožňují neomezené možnosti s myšlenkou, že jej příliš nevyužijete..

Výhodou používání sdíleného hostingu je cena a snadný přístup, ale nevýhodou je, že máte omezený objem provozu, který můžete získat najednou. Pokud váš web začne vybuchovat a zvětšovat se, budete pravděpodobně potřebovat svůj vlastní server, aby zvládl přetečení.

Hosting virtuálního soukromého serveru (VPS)

Jak název napovídá, v tomto případě získáváte pro svůj web svůj vlastní digitální server, což znamená, že máte větší přístup a kontrolu nad tím, jak funguje. Protože je však vše digitální, vaše data se stále ukládají na fyzický pevný disk s jinými weby, což znamená, že máte stále jen omezené množství toho, co můžete udělat. Celkově je VPS hosting určen pro lidi, kteří chtějí ovládat dedikovaný server bez nákladů nebo neomezených zdrojů, které s ním mohou přijít..

Dedikované servery

V tomto případě je váš web na svém vlastním serveru, což znamená, že můžete zpracovat tolik dat, kolik si můžete dovolit. To je užitečné pro velké weby, které mají velké množství provozu, protože nemusíte sdílet disk, RAM nebo šířku pásma s nikým jiným. Jak si dokážete představit, tohle všechno přichází za vysokou cenu. V ideálním případě budete vydělávat peníze ze svého vysokého provozu na pokrytí těchto nákladů.

Cloud hosting

V těchto dnech je stále více a více věcí ukládáno a zpracováváno v „cloudu“. Tento termín označuje síť serverů, které spolupracují na řešení problémů, jako jsou dopravní špičky a problémy s šířkou pásma. Zatímco předtím to všechno probíhalo prostřednictvím fyzických infrastruktur, jako jsou modemy a kabely, nyní to vše lze provést vzdáleně přes internet. Tato služba stojí o něco více než sdílený hosting a nedává vám root přístup ke změně nastavení serveru, ale dokáže zpracovat webové stránky s velkým objemem a poskytuje lepší kontrolu než sdílený nebo VPS hosting.

Podmínky hostování

Přestože je nutné znát různé metody webhostingu a rozumět jim, je stejně důležité, abyste se seznámili se všemi podmínkami a žargony, které se na těchto typech webů obracejí. Pokud nevíte, co něco znamená, nemůžete to využít, ani nebudete vědět, jestli vám může pomoci nebo vám ublíží. Zde je přehled nejčastějších podmínek hostingu, které byste si měli zapamatovat.

Šířka pásma

Tento termín označuje rychlost, s jakou můžete přenášet data online. Zpět v den, to vyžadovalo tunu šířky pásma posílat velké soubory, jako videa přes internet, což znamenalo, že jste museli zaplatit navíc, aby se to stalo. Naštěstí se v dnešní době zlevňuje přenos dat online (částečně díky cloudu), takže šířka pásma není tak velká. Většina webových hostitelů obvykle nabízí neomezenou šířku pásma za předpokladu, že nepoužíváte službu streamování videa nebo něco podobného.

Místo na disku

To se týká množství místa na pevném disku, které budete mít na serveru. V případě sdíleného hostingu může být omezeno množství místa na disku, které obdržíte od doby, kdy jste uloženi na jiných webech. Někteří hostitelé však mají neomezenou kapacitu úložiště (opět za předpokladu, že ji nevyužijete). Tento prostor se měří v gigabajtech (GB). Pokud váš hostitel omezí úložiště, budete muset upgradovat, pokud potřebujete na své stránce uložit více souborů.

Databáze

Kdykoli k vytváření svých webových stránek používáte systém jiného výrobce (například WordPress), musíte mít databázi, která vám pomůže spravovat vše, co děláte. Protože sami neprogramujete všechno (například tlačítka a funkce stránky), databáze funguje jako mozek webu. Obvykle získáte tolik databází, kolik máte webů, přičemž někteří hostitelé nabízejí omezenou nabídku obojího nebo neomezeného množství, v závislosti na cestě, kterou se vydáte.

WhoIs Data

Kdykoli je doména zaregistrována, existuje seznam kontaktních informací, které ukazují, kdo ji zaregistroval, takže kdokoli se může s touto osobou nebo subjektem z jakéhokoli důvodu spojit. Tato data jsou zveřejněna, aby si lidé mohli ověřit, kdo vlastní určitou doménu. Účelem těchto informací je umožnit lepší online sledování pouze v případě podvodů, hackerů nebo čehokoli jiného, ​​co bude vyžadovat držení někoho odpovědného za doménu.

Celkově je webhosting relativně jednoduchým obchodem, pokud víte, co děláte. Protože jsme se seznámili se základy, měli byste lépe porozumět tomu, jak to funguje a jak se spojuje, což znamená, že byste neměli mít žádné problémy s hostováním svého vlastního webu. Šťastný hosting!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map