Recenzia služby Google Cloud máj 2020 – ceny a plány hostingu

Recenzia služby Google Cloud máj 2020 – ceny a plány hostingu

Recenzia služby Google Cloud máj 2020 – ceny a plány hostingu

Aká dobrá je služba Google Cloud Hosting?


Recenzie Google Cloud 3.3 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Používatelia (5 hlasov) Pros

 1. Vynikajúci výkon
 2. Účty v prírastkoch na úrovni minút
 3. Vynikajúce interné dátové centrum
 4. Ľahko použiteľná analýza veľkých dát s aplikáciou BigQuery

Zápory

 1. Iba tri dátové centrá
 2. Menej softvérových možností ako AWS
 3. Nie pre začiatočníkov

Support3Speed3Features3.5Value4Transparency3

Naše oficiálne hodnotenie služby Google Cloud Hosting

Hosting Google Cloud je skôr službou IAAS – infraštruktúra ako služba. Google, masívny konglomerát údolia Silicon Valley, ktorý sme si všetci všetci milovali a poznáme, tiež poskytuje služby hostingu.

Na základnej úrovni spoločnosť Google volá tieto stránky Google. Vzdelávací a vládny sektor sa už dlhú dobu používa na vytváranie jednoduchých webových stránok a ešte jednoduchších intranetov. V súčasnosti sa nesnažia konkurovať iným platformám a poskytovateľom webhostingu. Namiesto toho skúšajú svoju ruku v priemysle IAAS.

Najlepšie funkcie hostenia Google Cloud Hosting

Medzi dve hlavné konkurenty spoločnosti Google patria Amazon Web Services (AWS) a hosting RackSpace. Linux ich silne ovplyvňuje – najmä variant Linux od spoločnosti Google. Áno – Google má svoj vlastný variant systému Linux.

Vynikajúci výkon

Platforma Google Cloud má vynikajúci výkon. Aby sme to mohli otestovať, museli sme porovnať minimálne dve rôzne služby. V našom teste sme použili RackSpace, pretože RackSpace má tendenciu predbiehať svojich konkurentov z hľadiska výkonu. V takom prípade Google Cloud prekonal priestor RackSpace. Keď sme testovali službu Google Cloud proti RackSpace, boli sme schopní dosiahnuť referenčné čísla pomocou jedného vCPU z platformy Google Cloud, zatiaľ čo RackSpace trvalo dva vCPU, aby sme dosiahli rovnaké čísla..

Účty v prírastkoch na úrovni minút

Google má veľmi sofistikovanú kalkulačku cien a dokonca zverejňuje svoje výpočtové algoritmy – až po holý kód JSON. Pri všetkých týchto algoritmoch vám spoločnosť Google zaúčtuje faktúry v prírastkoch na úrovni minút. Definujú mesiac ako 720 minút a na účely porovnávania, ak ste strávili celý mesiac porovnávacím testom, bude vám účtovaná suma 720 minút..

Keď si zakúpite ich balík IAAS, ceny začínajú na 6092 dolárov ročne a začnú sa ich balíkom webových aplikácií pre osem serverov.

Vynikajúce interné dátové centrum

To by nemalo byť prekvapením, ale sieťový štandard spoločnosti Google je prvotriedny. Keď nastavíte svoje virtuálne počítače, môžete ľahko a rýchlo vytvárať virtuálne súkromné ​​siete. To zahŕňa verejné a súkromné ​​podsiete na usporiadanie vašich virtuálnych počítačov. Získate tiež prístup k bránam firewall, bránam a smerovačom. Zistíte, že ich je možné ľahko nastaviť – ak poznáte príkazový riadok systému Linux. Prechádzanie sa po platforme Google Cloud nevyžaduje zázemie v IT. Ak však chcete službu čo najlepšie využiť, je pravdepodobné, že ju máte najlepšiu.

Ľahko použiteľná analýza veľkých dát s aplikáciou BigQuery

Cieľovou skupinou platformy Google Cloud nie sú iba výkonní používatelia. Používajú rozhranie príkazového riadku, aby udržali krok s ostatnými konkurentmi v priemysle IAAS. Patria sem Microsoft Azure, Amazon Web Services, RackSpace Managed Cloud a IBM / SoftLayer, ktorí sa všetci zameriavajú na ľudí so skúsenosťami s administráciou IT – nielen na mocných používateľov.

Ak spadáte do tejto kategórie, platforma Google Cloud uľahčuje vykonávanie každodenných úloh, napríklad priradenie dočasných adries IP k rezervám adries IP.

Nevýhody služby Google Cloud Hosting

Zistili sme, že služba Google Cloud dokáže lepšie. Tu je to, čo sme našli.

Iba tri dátové centrá

Google Cloud má iba tri dátové centrá – globálne. Jeden má v Iowe v Spojených štátoch, jeden v Belgicku, Nemecku a jeden na Taiwane. Vaše webové stránky a vaše údaje pôjdu tak rýchlo, ako najslabší odkaz, bez ohľadu na to, ako dobre sa môže stať služba Google Cloud. To je základná fyzika. Ak mám prehrávač Blu-ray pripojený k HDTV pomocou kábla RCA, nedostanem sa vo vysokom rozlíšení. Ak vynútite video cez kábel RCA, kábel, ktorý nedokáže spracovať vysoké rozlíšenie, spôsobí, že sa moje video nebude prehrávať vo vysokom rozlíšení. Slabým článkom by bol kábel RCA. Aby som získal HDTV z Blu-ray prehrávača, musím mať Blu-ray prehrávač, kábel HDMI a HDTV. Každý odkaz musí byť schopný zvládnuť šírku pásma.

Rovnaká zásada platí pre internet. Ak má služba Google Cloud iba tri dátové centrá, môže samotná sieť, na ktorej je internet založený, spomaliť vaše webové stránky. Komu je vaše najpomalšie spojenie medzi vami a vašimi zdrojmi, určuje používateľský zážitok.

Poviem to pre platformu Google Cloud. Nedávno otvorili dátové centrum v Južnej Karolíne v Spojených štátoch.

Menej softvérových možností ako AWS

Ak by ste chceli vykonať priame porovnanie s webovými službami Amazon a platformou Google Cloud, zistili by ste, že platforma Google Cloud výrazne chýba. Amazon Web Services ponúka oveľa viac možností a balíkov služieb ako platforma Google Cloud.

Nie pre začiatočníkov

Platforma Google Cloud nie je pre začiatočníkov. Spomínam to tu, pretože je to potenciálny negatívny jav a odvracia ľudí – aj keď to spoločnosť Google urobila úmyselne. Aby ste mohli konkurovať najväčším hráčom v oblasti IAAS, mali by ste zo služby čo najlepšie vyťažiť, ak máte skúsenosti so správou IT..

Spodná čiara

Ak porovnáte platformu Google Cloud so všetkými jej konkurentmi, v porovnaní so spoločnosťou Microsoft Azure je to rovnaké. Keby bol virtuálny stroj podľa môjho výberu založený na jadre Linux, určite by som si pre jeho kompatibilitu vybral platformu Google Cloud. Podobne by som si vybral platformu Microsoft Azure, ak by bol môj systém VM zvolený systém Windows. Obidve sú vynikajúcimi službami a zároveň sú hodnotené platformou Google Cloud, ktorá predbieha Microsoft Azure.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector