Recenzie hostingu Namecheap máj 2020 – zdieľané, EasyWP a VPS

Recenzie hostingu Namecheap máj 2020 – zdieľané, EasyWP a VPS

Recenzie hostingu Namecheap máj 2020 – zdieľané, EasyWP a VPS

Contents

Čo je to Namecheap Hosting?

Pamätajte si, keď sa GoDaddy dostal do problémov s tým, že ich zakladateľ strieľal na slony?


Namecheap si vzal morálnu výšinu a pomohol šokovaným zákazníkom prejsť na svoju platformu.

Sú na cestách, keď chcete názov domény, ale čo ich hosting??

Táto spoločnosť bola založená v roku 2000 mužom menom Richard Kirkendall a je nezávisle vlastnená a prevádzkovaná.

Za prvú polovicu svojej existencie spoločnosť Namecheap poskytovala iba registrátorov doménových mien, ale od roku 2007 expandovali aj v oblasti zdieľaného hostingu. Kancelárie Namecheap sa nachádzajú v Los Angeles a doteraz sa môžu pochváliť zoznamom klientov s viac ako dvoma miliónmi.

Ako dobrý je Namecheap Hosting?

Ako už názov napovedá, táto stránka je známa lacnými názvami domén.

Teraz sú však medovými jazvečkami a kladú si nárok na webhosting.

Iba za 10 dolárov ročne.

Po viac ako pätnástich rokoch si spoločnosť získala dobrú povesť registrátora domén a služby webhostingu sú v poriadku, aj keď nie sú také pozoruhodné ako iné stránky. Celkovo možno povedať, že najlepšia vec, o Namecheap je cena, ale oni majú celkom dobrý zákaznícky servis, a oni poskytujú všetko, čo potrebujete, aby vaše webové stránky v prevádzke. Ak hľadáte niečo jednoduché a priamočiare, potom Namecheap môže byť slušnou možnosťou za predpokladu, že chcete ušetriť peniaze. Ak však potrebujete niečo robustnejšie alebo ak chcete hostiť viac stránok alebo urobiť niečo veľmi zložité, Namecheap môže byť veľmi obmedzujúci.

Pozri oficiálne stránky Namecheap Hosting Recenzie 3.6 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Používatelia (2 hlasov) Pros

 1. rentabilné
 2. Slušná zákaznícka podpora
 3. Skúsený registrátor domény
 4. Užívateľsky prívetivé rozhranie
 5. Spoľahlivé doby prevádzky
 6. Slušné obchodné funkcie

Zápory

 1. Ponúkané obmedzené funkcie
 2. Hodnotové plány sú omnoho obmedzenejšie
 3. Nie je ideálny pre veľké podniky alebo hostenie mnohých webov
 4. Problémy sa môžu objaviť trochu pravidelne

Zhrnutie Pokiaľ ide o webhostingové služby, Namecheap určite nie je v hornej vrstve. Pre kohokoľvek, kto hľadá niečo cenovo výhodné bez ozdôbok, by to však mohla byť dobrá voľba. Cena je najlepšia vec, ale to nevyhnutne neznamená, že má veľkú hodnotu. Support3.5Speed3Features3Value4.5Transparency4

Naše oficiálne hodnotenie hostingu Namecheap

Táto spoločnosť bola založená v roku 2000 mužom menom Richard Kirkendall a je nezávisle vlastnená a prevádzkovaná. Za prvú polovicu svojej existencie spoločnosť Namecheap poskytovala iba registrátorov doménových mien, ale od roku 2007 expandovali aj v oblasti zdieľaného hostingu. Kancelárie Namecheap sa nachádzajú v Los Angeles a doteraz sa môžu pochváliť zoznamom klientov s viac ako dvoma miliónmi. Namecheap je certifikovaný ICANN.

Najlepšie vlastnosti Namecheap Hosting

Predtým, ako sa pustíme do mnohých problémov, ktoré sa vyskytujú v súvislosti s hostingom Namecheap (bohužiaľ je ich dosť), začnime pohľadom na veci, ktoré robia dobre. Byť v podnikaní tak dlho a mať toľko zákazníkov (hovoria), znamená to, že musia robiť pár vecí v poriadku, takže by sme mali zdôrazniť pozitívne aspekty, ktoré prichádzajú so získaním lacnej domény a webovej stránky z Namecheap..

1. Nákladovo efektívne

Existujú štyri plány, z ktorých si môžete vybrať, a všetky sú v porovnaní s inými webmi smiešne lacné. Kde Namecheap skutočne svieti, je vo svojom úvodnom stanovovaní cien, ktoré začína na 9,88 dolárov za balík Value. Cenník je nasledujúci.

 • hodnota: Štart 9,88 dolárov, obnovenie na 38,88 dolárov ročne
 • professional: Začiatok 19,88 dolárov, obnovenie 78,88 dolárov ročne
 • konečný: 29,88 dolárov na začiatok, obnovenie na 129,88 dolárov ročne
 • Business Pro: Začiatok 19,88 dolárov, obnovenie 17,98 dolárov mesačne

Ako vidíte, môžete začať za veľmi nízku úvodnú cenu. Ale dostanete veľa za peniaze? Nie práve. K tomu sa však dostaneme neskôr.

2. Rýchle a ľahké nalodenie

Kedykoľvek sa zaregistrujete s novým webovým serverom, musíte získať všetky svoje informácie a všetko uviesť do prevádzky. Niektoré stránky to môžu zbytočne komplikovať, čo znamená, že ak ešte nie ste s rozvrhnutím oboznámení, môže to byť mätúce a trvať dlhšie, ako je potrebné. Namecheap našťastie robí palubný proces mimoriadne jednoduchým. Hneď ako sa zaregistrujete, dostanete uvítací e-mail a môžete sa okamžite prihlásiť. Všetko je usporiadané efektívnym spôsobom, čo znamená, že sa vôbec neobrátite a budete musieť zavolať zákaznícku podporu.

3. Podpora

Pri skúmaní zákazníckych recenzií sa zdá, že existuje určitý nesúlad so systémom podpory. Na jednej strane niektorí používatelia tvrdia, že im bola poskytnutá oprava, zatiaľ čo na druhej strane rôzni ľudia hovoria, že zákaznícka podpora je najlepšia vec na webe. Vzhľadom na naše obmedzené skúsenosti musíme povedať, že celkovo je poskytovaná služba mierne nadpriemerná, pričom časy odozvy sú relatívne rýchle.

Jedna vec, ktorú by sme uprednostnili, je, ak má telefonickú podporu, ale môžete robiť živý chat, čo znamená, že by ste mali byť schopní vyriešiť svoj problém približne za hodinu. Druhou možnosťou je otvoriť lístok, ktorý môže trvať od piatich hodín do celého dňa, v závislosti od počtu zákazníkov.

4. Správa webových stránok

Ako sme už uviedli, Namecheap je vhodný iba pre každého, kto na svoju stránku nepotrebuje veľa funkcií alebo funkcií. Väčšina sťažností, ktoré sme videli, bola od používateľov, ktorí chceli integrovať do svojich webových stránok množstvo pridaných aplikácií a programov, čo nie je pre tohto hostiteľa ideálne..

Ako už bolo povedané, za predpokladu, že jednoduchosť je vaša koncová hra, potom Namecheap vám veci uľahčí. Po začatí práce na vašom webe je backend veľmi minimalistický a užívateľsky prívetivý, čo znamená, že na navigáciu v možnostiach ponuky nepotrebujete vysokoškolské vzdelanie. Niektorí by dokonca mohli povedať, že je príliš jednoduchý.

5. Možnosti zálohovania

Vždy, keď spravujete webovú stránku, musíte sa uistiť, že pravidelne zálohujete svoj materiál. Namecheap však túto bremeno z vašich ramien zbavuje a zálohuje vaše stránky dvakrát týždenne. Aj keď vám odporúčame, aby ste to robili aj sami, je to pekná funkcia, ktorú ponúkajú, takže ak na to zabudnete, z dlhodobého hľadiska nie ste zaskrutkovaní..

6. Funkcie webových stránok

Zatiaľ čo ďalšie funkcie, ktoré Namecheap ponúka, sú obmedzené v porovnaní s inými webmi, tie, ktoré má, sú celkom dobré.

 • Softaculous: Pokiaľ ide o inštaláciu skriptov a aplikácií tretích strán, tento program zjednodušuje prácu tým, že umožňuje všetko umiestniť jediným kliknutím.
 • CloudFlare: tento program tretích strán vám môže pomôcť zrýchliť vaše stránky a zvýšiť vašu mobilitu. Namecheap umožňuje integráciu s CloudFlare pre lepší výkon.
 • Aplikácie Google: pre každého, kto miluje Google, môžete nainštalovať aplikácie spoločnosti na svoj web prostredníctvom servera Namecheap

7. Uptime

Keď navštívite akúkoľvek webovú stránku, všetci tvrdia, že zaručujú viac ako 99% spoľahlivosť prevádzkyschopnosti. Pokiaľ by sme mohli povedať, Namecheap nevysvetľuje, čo môžu ponúknuť, ak by percentuálne poklesy znamenali, že ich zárukou môžu byť len prázdne sľuby..

Ako už bolo povedané, nevideli sme žiadne významné problémy s uptimeom, čo znamená, že sa zdá, že majú všetko pod kontrolou. Väčšina sťažností, ktoré sme videli, sa týkala funkcií a skriptov, ktoré nefungujú správne, ale zdá sa, že nikto nemá také problémy s uptime. Samozrejme, niekedy sa veci stávajú, ale zdá sa, že stránka celkovo plní svoj sľub.

8. Registrátor domény

V prvom rade sa Namecheap začal ako registrátor domén, a preto sa na tomto webe darí pozoruhodne dobre. Ak chcete kúpiť doménu a nechať ju hostiť niekde inde, Namecheap je neuveriteľne ľahké tak urobiť. Túto službu v skutočnosti využíva mnoho hlavných stránok a potom prechádzajú rôznymi webovými stránkami hostiteľa, pretože je tak nákladovo efektívna a ľahko použiteľná. Celkovo platí, že aj keď nepoužívate Namecheap na hosťovanie webových stránok (pravdepodobne to nebudete), môže to byť skvelá možnosť nákupu domén..

Nevýhody hostingu Namecheap

Teraz, keď sme sa pozreli na pozitívnu stránku Namecheap, mali by sme otočiť mincu a zistiť, čo nefunguje. Bohužiaľ, v tomto prípade zlý prevažuje nad dobrým, ale ak potrebujete lacný hostingový server a nemáte veľa ďalších požiadaviek, nemusíte sa o nič z toho obávať..

1. Obmedzené možnosti

Pri prehliadaní hostiteľských služieb spoločnosť Namecheap obmedzila počet domén a databáz, ktoré môžete mať. Je zrejmé, že čím lacnejší je váš balíček, tým menej dostanete, ale v tomto prípade sú obmedzenia väčšie, ako by ste očakávali. Tu je rozpis.

 • Hodnota balíka: Tri domény, 20 GB miesta na disku, päťdesiat databáz a päťdesiat e-mailových účtov.
 • professional: Desať domén, 50 GB miesta na disku, 100 databáz a e-mailové účty
 • konečný: Päťdesiat domén, 50 GB miesta na disku, 100 databáz a e-mailové účty
 • Business Pro: 20 GB miesta na disku a 5 000 GB šírky pásma

Ako vidíte, za svoje peniaze nedostanete toľko, ako by ste očakávali. Ak však nevidíte problém s pobytom pod týmito limitmi, zistíte, že Namecheap je oveľa nákladovo efektívnejší ako konkurencia. Nebudete však mať rovnakú úroveň funkčnosti a výkonu, preto by ste to mali mať na pamäti.

Ďalšou vecou týkajúcou sa týchto obmedzení je, že nie sú také priame ako iné stránky. Pretože ste obmedzení vo všetkých aspektoch, znamená to, že budete musieť upgradovať balík z jedného z viacerých dôvodov. Môžete mať napríklad jednu lokalitu a doménu, ale ak potrebujete viac ako 20 GB miesta na disku, musíte vykonať inováciu. Podobne, ak potrebujete viac databáz, budete musieť inovovať atď. Iné hostingové služby poskytujú priestor na veci, takže ak sa zväčšíte, inovujete a pridáte ďalšie funkcie. S programom Namecheap môžete pokračovať v prevádzkovaní jedinej webovej stránky a musíte ju aktualizovať bez ohľadu na to, aký veľký máte.

2. Rýchlosť

Ďalším hlavným obmedzením Namecheap je rýchlosť načítania stránky. Za predpokladu, že chcete, aby ľudia videli váš web, musíte sa uistiť, že jeho načítanie nebude trvať dlho; inak sa vaši zákazníci odrazia skôr, ako niečo uvidia. Preto musíte nájsť hostiteľskú službu, ktorá zabezpečí, že sa vaše stránky zobrazia rýchlo, bez ohľadu na to, ktoré zariadenie sa používa.

V tejto súvislosti nie je Namecheap taký veľký. Ak máte jednoduchú stránku bez množstva grafických alebo zložitých aplikácií, pravdepodobne sa nemusíte báť. Ak však vaše stránky začnú mať ďalšie funkcie alebo funkcie, môžete mať nejaké problémy. Celkovo nie je Namecheap pri načítaní stránky zďaleka tak rýchly ako konkurencia.

3. Záruka vrátenia peňazí

Aj keď to nie je vždy najlepší ukazovateľ sily spoločnosti, jedným zo spôsobov, ako získať predstavu o tom, ako spoľahlivá bude spoločnosť, je to, či ponúkajú záruku vrátenia peňazí. To znamená, že spoločnosť stojí za svojím produktom 100%, čo zákazníkom dáva pocit bezpečia a pohodlia.

Na základe toho Namecheap takúto záruku ponúka, ale jej rozsah je veľmi obmedzený. Väčšina hostingových stránok, ktoré ponúkajú takúto ponuku, tak urobí tridsať dní. Tu máte iba dva týždne na rozhodnutie, či je to pre vás to pravé, čo v našej knihe nestačí. Preto to musíme uviesť ako negatívny, pretože sa zdá, že stránka dúfa, že pritiahne nováčikov, ktorí nevedia, že dva týždne sú príliš krátke na vyhodnotenie hostiteľskej spoločnosti. Keby mal Namecheap dôveru v svoje služby, ponúkol by najmenej tridsať dní.

4. Iba Linux

Aj keď toto obmedzenie nemusí nevyhnutne stačiť na odsúdenie lokality, je potrebné poznamenať, že Namecheap ponúka služby iba pre Linux, čo znamená, že užívatelia Windows alebo Mac nemajú šťastie. Pozoruhodné je, že táto stránka je zrejme zameraná na používateľov webových stránok, ktorí pravdepodobne prvýkrát nepoužijú systém Linux na nastavenie svojej stránky. Táto stránka však napriek tomu ponúka.

Spodná čiara

Celkovo pri pohľade na všetky klady a zápory musíme povedať, že Namecheap má jedinú vec, že ​​majú nižšie ceny ako konkurencia. Ak sa chcete spoliehať na túto spoločnosť pri držaní vašej domény, dôrazne vám odporúčame urobiť to, pretože práve to robí najlepšie. Pokiaľ však ide o hostingové služby, Namecheap má príliš veľa problémov, aby sa z neho stalo uskutočniteľné riešenie.

Napriek tomu, ak ste typom človeka, ktorý sa oveľa viac zaujíma o cenu než o výkon, môžete Namecheap dať šancu. Nižšie ceny však neznamenajú lepšiu hodnotu, čo znamená, že za trochu viac peňazí by ste mohli získať omnoho lepšie funkcie a funkčnosť a nemusíte sa vyrovnať s akýmikoľvek bolesťami hlavy nižšie..

Stručne povedané, Namecheap začal ako vynikajúci registrátor domén a potom sa rozhodol vyskúšať webhosting. Pretože to však nebol pôvodný účel, web sa ne špecializuje na poskytovanie služieb hostingu, čo znamená, že má nevýrazný výkon.

Pointa je, že si tu kúpite svoju doménu, ale hostíte ju inde.

Zobraziť ďalšie funkcie

Časté otázky týkajúce sa hostingu Namecheap

Ak ste stále na plote Namecheap alebo uvažujete o registrácii s nimi, tu sú niektoré bežné otázky, ktoré majú ľudia o službe. Ak tu nenájdete to, čo hľadáte, odporúčame vám kontaktovať web priamo. Mali by byť schopní odpovedať na všetky vaše otázky, aj keď by ste mali mať na pamäti, že sa vám budú snažiť predať balík, takže by to mohlo znieť lepšie, ako je v skutočnosti..

Môžete hostiť viacero webových stránok prostredníctvom servera Namecheap?

Áno, môžete, aj keď ich počet je obmedzený. Jednu vec však treba pamätať na to, že máte obmedzený priestor na disku a databázy, čo znamená, že aj keď hostíte iba dva weby, možno budete musieť upgradovať na vyššiu úroveň, aby ste umožnili ďalšie ukladanie údajov. Napriek tomu vám Namecheap umožňuje hosťovať najmenej tri stránky a najviac päťdesiat.

Aký typ hostingu je k dispozícii?

Namecheap ponúka štyri rôzne typy hostingových služieb. Zdieľané, predajcu, VPS a dedikované servery.

Ponúka web bezplatné domény, ak sa zaregistrujete pre svoj hostingový plán?

Nie, Namecheap neposkytuje žiadne bezplatné domény. Pretože to začalo ako registrátor, musíte svoje domény kúpiť samostatne. Našťastie sú veľmi efektívne z hľadiska nákladov.

Existujú skryté poplatky?

Našťastie je Namecheap veľmi vopred o svojich cenách a nákladoch, čo znamená, že by ste nemali nájsť žiadne poplatky, ktoré neboli uvedené a zobrazené pred registráciou..

Môžem hostovať môj e-mail cez Namecheap, ak nemám web?

Áno, stránka ponúka špecializované e-mailové hostingové služby. Môžete získať miesto na disku a úložisko súborov pre svoje e-maily, ako aj ochranu pred spamom.

Ponúka Namecheap záruku vrátenia peňazí?

Áno, ale platí to iba štrnásť dní (dva týždne). Ak si však vyberiete vyhradený serverový plán, nemáte túto možnosť. Ak vám počas prvých dvoch týždňov vzniknú ďalšie poplatky, tieto sa vám nevracajú.

Poskytuje táto stránka rôzne štruktúry platobného plánu?

Áno, Namecheap je veľmi rôznorodý, pokiaľ ide o spôsob, akým môžete platiť za jeho služby. Môžete si vybrať, či chcete platiť mesačne, ročne, dvakrát ročne alebo dokonca tri roky. Program Business Pro je však k dispozícii iba na mesačné obnovenie, takže nemôžete platiť vopred na celý rok. Celkovo platí, že čím viac utratíte vopred, tým viac ušetríte v dlhodobom horizonte.

Pokiaľ ide o to, ako môžete platiť, stránka berie všetky hlavné kreditné karty, ako aj PayPal a dokonca aj BitCoin.

Aké druhy možností podpory zákazníkov má Namecheap?

Primárnou metódou kontaktovania podporného tímu je prostredníctvom systému lístkov alebo otvorením live chatu. Momentálne nemajú žiadnu telefónnu službu. Odpovede na bežné problémy môžete nájsť aj v databáze znalostí lokality.

Kde sa nachádzajú dátové centrá Namecheap?

Majú početné miesta v Severnej Amerike, ako sú Dallas, Phoenix a Atlanta. Sídlo spoločnosti je v Los Angeles. Namecheap má tiež dátové centrá vo Veľkej Británii a Európe, ak ste mimo USA.

Má Namecheap prepúšťanie pre svoje dátové centrá?

Áno, rovnako ako všetky hostiteľské weby, aj Namecheap má redundanciu týkajúcu sa napájania, bezpečnostných funkcií a sietí.

Poskytuje stránka záruku v čase dostupnosti?

Ak získate zdieľaný alebo vyhradený serverový plán, Namecheap poskytuje 100% záruku dostupnosti. Ak získate plán predaja alebo VPS, potom toto percento klesne na 99,9%. Ak sa vyskytne menej, môžete mať nárok na predĺženie cyklu. Aby ste sa kvalifikovali, musíte do 10 dní predložiť lístok.

Ponúka Namecheap neobmedzené plány?

Áno, niekoľko ponúkaných programov má neobmedzenú šírku pásma a miesto na disku. Ale musíte za to platiť prémiu.

Má Namecheap vlastný systém ovládacieho panela?

Nie, web využíva cPanel, čo je štandardný systém správy vašich webových stránok.

Zálohuje stránka moje údaje?

Áno, zálohujete sa dvakrát týždenne, hoci stránka tvrdí, že je to iba na účely obnovenia. To znamená, že by ste sa mali zálohovať sami. Od spoločnosti Namecheap si môžete bezplatne vyžiadať ďalšie zálohy.

Aký programovací jazyk je na tejto stránke akceptovaný?

Namecheap umožňuje integráciu mnohých štandardných programov do vášho webu. Najlepšie mená sú MySQL, Perl, Ruby on Rails a PHP.

Môžem preniesť svoju doménu alebo webovú stránku do Namecheap?

Áno môžeš. Stránka obsahuje tím prechodu, ktorý vám pomôže priniesť na ich servery všetky existujúce názvy domén a webové stránky. Najlepšie na tom je, že ak váš starý hostiteľ mal iné nastavenie ovládacieho panela, Namecheap ho urobí kompatibilným s cPanel. Môžete preniesť všetok svoj existujúci materiál bez ohľadu na plán, ktorý si vyberiete.

Ak budujem webové stránky nové, ponúka mi Namecheap nástroje, ktoré mi môžu pomôcť?

Áno, nájdete mnoho odvetvových nástrojov, ktoré vám pomôžu ľahko vytvoriť webovú stránku. Najbežnejšie sú WordPress, Joomla a Drupal. Všetko môžete nastaviť jedným kliknutím pomocou Softaculous. Tieto nástroje fungujú bez ohľadu na to, či začínate s jednoduchým blogom alebo nastavujete internetový obchod.

Aké možnosti zabezpečenia poskytuje Namecheap?

Stránka zatiaľ chráni vaše informácie iba pomocou brány firewall. Stránka má tiež vlastný bezpečnostný tím, ktorý bude monitorovať akékoľvek problémy.

Môžem na svojom webe poskytovať streamovanie videa cez Namecheap?

Áno, musíte to urobiť prostredníctvom plánu VPS alebo vyhradeného servera. Ak používate zdieľaný hostingový balík, nemôžete streamovať video, pretože to ovplyvní rýchlosť servera.

Viac na NameCheap.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector