Recenzie na webe máj 2020 – tvorba cien a plány hostingu

Recenzia na webe – oplatí sa?

Web.com je verejná webhostingová spoločnosť so sídlom v Jacksonville na Floride. Spoločnosť Web.com bola založená v roku 1997 a patrí medzi najdlhšie bežiace a najuznávanejšie poskytovateľov webhostingu na trhu. Na konci roka 2014 mali viac ako 3,3 milióna predplatiteľov. Spoločnosť tiež vlastní Network Solutions a Register.com.


Aký dobrý je web.com?

Web.com by mohol byť sako späť v boomu dotcom, ale ich služby nedokážu udržať krok na dnešnom trhu, ktorý je tak nasýtený inovatívnymi a konkurencieschopnými hostingovými spoločnosťami. Web.com účtuje neprimerane vysoké ceny za veľmi obmedzené základné služby. Žiadny webhosting určite nie je dokonalý a fit spoločnosti závisí od vášho projektu. Web.com však uvádza len veľmi málo dôvodov, prečo ich odporúčať. Služby Web.com síce dokážu spoznať svoje meno a podnikové sily, ale takmer v každom oddelení ich naozaj chýba.

Recenzie na webe 2.2 / 5 Recenzent {{reviewsOverall}} / 5 Používatelia (0 hlasov) Pros

 1. Plány založené na Linuxe a Windows
 2. Vynikajúca dostupnosť
 3. Drag and Drop Site-Builder

Zápory

 1. Iba zdieľaný hosting
 2. Upsells at Every Turn
 3. Veľmi vysoké poplatky – plány nie sú vyčerpávajúce
 4. Niekoľko sťažností na Better Business Bureau
 5. Frustrujúce skúsenosti so zákazníckym servisom
 6. Klamlivé úvodné sľuby a sadzby obnovenia

ZhrnutieAk ste na webe upútali pozornosť kvôli nízkej úvodnej cene, nezabudnite si prečítať drobnú tlač. Web.com môže mať niektoré vhodné funkcie, ktoré sú atraktívne pre tých, ktorí sú na webhostingu noví, ale ich ponuka je veľmi nízka, čo z nich robí dobrú investíciu z dlhodobého hľadiska. Support2Speed2.5Features2.5Value2Transparency2

Naša oficiálna webhostingová recenzia

Web.com môžete spoznať zo svojich televíznych reklám, v ktorých vystupujú majitelia malých firiem, ktorí nie sú technicky vyspelí, prípadne z sponzorstva PGA Tour. Ako jeden z najväčších a najdlhšie dostupných hostiteľov webu má web.com vynikajúce meno a prostriedky na širokú reklamu. Ale keďže webhostingový priemysel v posledných rokoch zaznamenal skok a hranice, web.com nedokázal udržať krok s úrovňou služieb svojich nových konkurentov..

Najlepšie funkcie Web.com Hosting

Web.com síce sľubuje niektoré atraktívne služby, ale vzhľadom na rastúcu úroveň priemyselných štandardov sú tieto stránky v porovnaní so základnými. Uvádzame niekoľko dôvodov, prečo sa niekto môže chcieť prihlásiť na zdieľaný plán hostenia na webe.com:

Plány založené na Linuxe aj Windows

Web.com má hostiteľské plány založené na systéme Linux aj Windows. Nie sú jedinou spoločnosťou, ktorá ponúka túto voľbu; Napríklad GoDaddy ponúka obe platformy. Táto voľba hostingu založeného na Linuxe a Windows sa však stáva zriedkavejšou a vzácnejšou, pretože väčšina spoločností poskytujúcich webhosting sa rozhodne ponúkať iba jednu.

Vytvorí pre vás firemnú stránku na Facebooku

Web.com sľubuje vybudovanie obchodnej stránky Facebooku pre nových klientov. Tento marketingový trik je zjavne zameraný na starších, menej technicky naklonených podnikateľov. Vytvorenie stránky na Facebooku je však pravdepodobne jednou z najjednoduchších vecí na internete. Najmä vzhľadom na to Najväčšou demografickou skupinou Facebooku sú v súčasnosti starší občania, Je ťažké si predstaviť, že by niekto bol tak zdôrazňovaný myšlienkou vytvorenia stránky Facebook, že táto služba by bola tak atraktívna. Možno ide o predajné miesto pre tých, ktorí uprednostňujú internet úplne spolu, ale pre tých, ktorí majú aj najzákladnejšiu internetovú kompetenciu, odporúčame, aby ste si vytvorili vlastnú obchodnú stránku na Facebooku za 10 minút..

Nákup a registrácia doménových mien

Registrácia na web.com zahŕňa bezplatnú registráciu domén, ktorú sami robia, a nie pôsobia prostredníctvom registrátorov tretích strán. Dajte si pozor na mieru obnovenia. Aj keď je váš prvý rok bezplatný, Web.com vám za obnovenie domény účtuje 37 dolárov ročne, čo je viac ako dvojnásobok bežného priemyselného štandardu. Napríklad GoDaddy si po prvom roku účtuje poplatok za obnovenie svojej domény 14,99 USD. Služby ako NameCheap budú stáť ešte menej. Aj keď bezplatná doména po registrácii môže byť lákavá, odporúčame kúpiť si svoju doménu niekde inde, ak plánujete používať web.com ako svojho poskytovateľa webhostingu. To samozrejme nie je, pokiaľ nemáte v úmysle vlastniť webovú adresu iba rok.

Nízka úvodná cena

Web.com ponúka nové skutočne nízke úvodné sadzby pre nových zákazníkov. Ich balíček na tvorbu webových stránok je za prvý mesiac iba 1,95 USD. Je však potrebné sa dôkladne zaoberať drobným písmom. Toto je iba prvý mesiac, po ktorom ceny stúpajú o viac ako 1000% na 22 dolárov / mesiac. To bude tiež drahšie, ak pridáte doplnky ako SSL certifikáty, kľúčové metrické prehľady atď.

Vynikajúca dostupnosť

Až do tohto bodu sme mohli kvalifikovať každého profesionála spojeného s webom.com. Faktom však je, že majú skutočne vynikajúcu dostupnosť. Za 99,99% za poslednú dekádu je ich rekord nedokonalý.

Nevýhody Web.com Hosting

Web.com má docela hroznú povesť medzi profesionálmi na webe aj priemernými zákazníkmi. V skutočnosti je to také hrozné, že vás zaujíma, ako sa môžu stať jednou z najväčších a najdlhšie fungujúcich spoločností v odbore. Tu sú niektoré z hlavných dôvodov, prečo by ste mali hľadať webhostingové služby inde:

Štruktúra cien je drahá aj zavádzajúca

Ako už bolo spomenuté, web.com má niekoľko lákavých úvodných cenových možností, ktoré sa pravdepodobne budú páčiť prvým majstrom webu. Na rozdiel od väčšiny ostatných poskytovateľov webhostingu však web.com neštruktúruje svoje služby ako balíčky. Je strašne ťažké odhadnúť, koľko ich služby budú stáť bez toho, aby ste do nákupného košíka skutočne umiestnili položky. Okrem toho nie je jasné, za aké druhy skladovacích a prenosových obmedzení platíte, pretože to nikde na ich stránkach nie je jasne rozdelené. (Ak chcete vidieť spoločnosť, ktorá to robí skvelú prácu, pozrite si A2 Hosting)

Mnoho vecí, ktoré prichádzajú štandardne ako súčasť pevnej ceny s inými spoločnosťami, stojí za web.com naviac. Nástroje na vytváranie webových stránok, certifikáty SSL, monitorovanie metrík … všetky tieto náklady navyše, navyše k už vysokým 22 USD mesačne, ktoré účtujú za svoj najviac odporúčaný plán. Pokladňa je jediný čas, v ktorom uvidíte rozpis skutočných nákladov a služieb, ktoré dostávate, podľa jednotlivých riadkov.

Môžete očakávať, že sa s webom.com budete stretávať na každom kroku, pričom všetky sú zmätené a zavádzajúce. Odporúčajú vám zaplatiť príplatok za optimalizáciu svojich stránok pre mobilné zariadenia; zabudnite, že existuje nespočet bezplatných šablón WordPress, ktoré to zahŕňajú. Môžete tiež zaplatiť príplatok, aby ste sa postarali o vaše „online marketingové potreby“, kde v skutočnosti jednoducho odošlú vaše stránky do adresárov, ako je YellowPages.com. Odporúčajú tiež zaplatiť príplatok za bezpečnosť; je to niečo, čo úplne chýba v ich plánoch hostenia začať?

Vykopávajte okolo svojich webových stránok a môžete naraziť na „plány hostenia“ a nie na „webové stránky“. Tieto hostingové plány sú lacnejšie a obnovujú sa na základe ich najzákladnejšieho plánu 12,95 dolárov mesačne. Po ďalšom skúmaní si však uvedomíte, že ide v podstate o rovnaké produkty (webhosting, nástroje na vytváranie domén a webových stránok), ale s rôznymi názvami a rôznymi cenami. Jazyk ich stránok sa cíti veľmi odlišne od väčšiny hostingových spoločností. Vedie to k podozreniu, že sa možno vyhýbajú používaniu slov ako „hosting“ v prospech slov ako „dizajn webových stránok“, aby nalákali ľudí, ktorí sú na webe úplne zelení..

Veľmi vysoký počet sťažností na Better Business Bureau

Od novembra 2016 bolo na webe.com podaných 567 sťažností zákazníkov Better Business Bureau. Sú to iba sťažnosti podané v posledných troch rokoch. Väčšina sa týka neoprávnených poplatkov a nesúladov s fakturáciou, pričom veľa sa týka aj nesplnených dohôd o úrovni služieb. Dokonca aj pre tak veľkú spoločnosť je toto číslo skutočne ohromujúce a malo by byť červenou vlajkou pre každého, kto zvažuje obchodovanie s nimi.

Iba zdieľaný hosting

Web.com neponúka VPS ani vyhradený hostingový plán. Ponúkajú iba tri rôzne plány – všetky na zdieľaných serveroch. To je ukazovateľ toho, že Web.com nie je zostavený pre zákazníkov, ktorí sa snažia o zväčšenie rozsahu a do veľkej miery sa venuje výlučne začiatočníkom. Každý, kto plánuje začleniť elektronický obchod na svoje webové stránky, by sa mal pozrieť inde.

Chýbajú služby podpory zákazníkov s množstvom predpredajov

Web.com smeruje takmer všetky svoje služby zákazníckej podpory do svojich call centier. Chýba im funkcia živého chatu, ktorú v súčasnosti ponúka väčšina moderných spoločností. Nie je to nevyhnutne indikátorom toho, že podpora chýba, ale našťastie sa web.com nevyužíva sám. Na jednej strane by bolo v najlepšom záujme každého mať k dispozícii robustné zdroje na riešenie problémov dostupné online, napríklad konkurenta HostGator. Mohlo by to tiež ušetriť veľa času, ak by zákazníci mohli sami zadávať podporné lístky (v súčasnosti sa to dá urobiť iba prostredníctvom backendu prostredníctvom telefonickej podpory). Namiesto toho je jediným spôsobom, ako získať pomoc zo stránky Web.com, zavolať. A keď zavoláte, ich podporný personál je vyškolený na to, aby vás po útoku na vás bombardoval.

Spodná čiara

Ak ste vôbec niekedy trávili nákupom poskytovateľov webhostingu, stačí sa pozrieť na hlavné stránky Web.com, aby ste získali predstavu, že ich obchodný model sa nejako líši od normy. Zjavne chýbajú podrobné opisy ich rôznych úrovní služieb, diskusie o prenose na diskový priestor a na stránkach alebo akékoľvek zmienky o bezpečnosti. Zdá sa, že web.com je zameraný na zákazníkov, ktorí vedia takmer nič o tom, ako sa webová stránka uvedie do prevádzky, a preto nevedia nič lepšie, ako zaplatiť veľmi vysokú cenu za neuveriteľne nevýrazné služby..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map